CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 91880|Reply: 497

Sela senaraikan tempat makan yg menjual makanan mahal, servis sik bagus

Post Last Edit by Muntz at 28-2-2010 23:09

Ju kita molah senarai. Jadi next time, org2 yg berkunjung di satu tempat ya boleh mengelak makan di restoran ya. Sila berik alasan sekali (apa yg mahal), dan mintak benar2 kitak org memberik senarai yg benar dan sahih. Jgn ngkah nama restoran yg sitok atas niat kitak org bermusuh dgn sidak.GENUINE ENTRY ONLY. Mahal di sitok bermaksud, harga makanan sik sepadan dgn kemudahan di tempat makan ya. Mun kitak org makan di Secret Recipe kah, Hartz kah, nang benar lah mahal mun mok makan ari2, tangga rupa tempat ya gine. OK?

Aku akan update dari semasa ke semasa.

SENARAI TEMPAT MAKAN/RESTORAN DI SARAWAK YANG MAHAL DAN/ATAU SERVIS SIK BAGUS

Kuching|Samarahan

Restoran Dayang, Satok (5)
(Muntz): Mahal, nasik campur boleh dijual sampei ke RM6 setapak dgn lauk2 yg basic jak.
(azs~leen): restoran dayang ya nang aku setuju, mmg mahal gila ambik lauk ayam/ikan/daging ngan sayur pun dah 5.30 mahal eh aku sik tauk nya ngira byk atau nya ngira ikut lauk!
(CoKeLat-RaWkZ): nasik paprik dah 4.50.. rasa manok dicurah kuah sos...
(BateriKong): Restoran Dayang area satok ya nang perlu dibakar.. aku makan nasik putih+manok sigiek+sayur=rm5.00.. Dahla manok kecik, sik nyaman....
(Hainina):
amik nasi+ikan bakar+sayur+air samboi rm7++

Noni Chicken Rice, Matang Jaya (3)
(al_ajeeb): Air minuman naik harga, servis lambat, pekerja kurang ajar/sik hormat customer.
(jenny_84): servis lambat.....waiter ngegeh.... terkedek-kedek.....
(mimieyus): huh!nang apalah kday tok..dah jak x nyaman.....eyyyyyyyyyyyy!

Noni Chicken Rice, Kota Samarahan (6)
(kelkatu9): Ada gik, Noni Chix Rice Kota Samarahan, nok depan UNIMAS. Sik ku tauk apa rahsia sidak bertahan sampei kinek tok. Dua kali ku pegi siya (kawan chia sik hal  ) 1st time pegi siya, nasi ayam nya, Ya Rabbii...nama jak kedei Chix Rice   2nd time ku pegi siya, order nasi goreng seafood. Nangga seafood ya fishball, fishcake, crab stick jak, ya ku manas....bagus engkah batu karang jak, seafood juak ya
(katak hijau):sia nang nya... pelayan nya malas nauzubillah...
(adziah):pasya nak,penah skali lecturer kat uitm nama Jati Kesuma keracunan makanan kak makan di sia..yang ku eran, kenak la sik direport..mun direport, sidak pun lesen leh diterminate bah..
(Nur68): nang out in terms of service n food...
(3layercheese):
Mun kat Noni Chicken Rice kat Samarahan ya..nang iboh d agak...kamekkerja dekat2 sia...tiap2 pagi kamek nangga sidak manas balit makanannak sik abis marek! Udah ya mun lekak makan...tapak d tandah cam yaajak..segala macam pusak mencuci tapak ya! Hygiene nang sik adalangsung!
(Hainina):
ya allah punyala teruk.... dok kat meja xde org layan... g amik sendirilauk.... tisu x d sediakan.... tensen makan situ... nyesal... dahlamahal!!! rm7++ nasi putih+ayam+sayur kangkung+ air laici buah

Restoran Barok, Kg. Boyan (5)
(lamola): sidak nak ambik order pun datang setelah 1/2 jam kamek orang lepak...sik ada mintak maaf agik ya... Lalu lah kamek orang sik jadi makan sebab nya ngantar aik pun 20 minit. Isnin malam ya tek lepak di Barok (apa lamak dah sik gi sia tek).....so, aku order la nasik goreng kampung... Check2x, nasik goreng nya sejok jak rasa, minaknya nambah telur mata kerbo, mestinya dah awal2 goreng nasik ya, so sucks!!!!!
(skaalo): aik dtg lalu abis (yapun lambat)baru oder lain dtg..jerak,lainlah mun dah berubah.
(al_ajeeb): BAROK SUCKS!! tempat jak best! p servis cam siiatl!! lembap! bapok!! Servis paling lembab bapok yg penah ku jumpa!! tempat jak kacak! ptuihhhh!!
(nenekglamer): haritu nenek dan kekawan pi makan kat Barok.mcm hampeh la.dah la lamaaaaa sangat nak amik order... panggil dua tiga kali baru nak datang.pehtu siap nak marah plak...kawan nenek cakap: tomyam sini pakai santan ke?
waiter : Yelah, kat sini semua pakai santan. pehtu terus blah. eeeiii nasib baik masa tu nenek tak dengar. kalo tak mahu kena blasah budak tu
(Baiduri Othman): Memang teruk betul service diaorg tu.

Restoran R&R, Jalan Astana (4)
(adziah): aku beberapa kali juak ada makan di sia la.waitress nya nang ada cam siyal kit.tehegeh2 jak ambik n anta order.dahla main apal ajak apa diorder orang,sik ditulis..nang tereer...kalah engineer..but so far aku sik pernah manas ngan pekerja sidak la cos lom sampe tahap mencabar kemohaan aku.hehehe..
(payrol): yarabi...servis nang teruk lalu..si waitress ya dah la terkenjar2 bersms....meja kotor sik lap...aku n tic tac nak duduk pun sik tauk siney..dah duduk tek..sik ompuan kenjar ya masih gik bersms.....tunggah berkali2 baruk nya melayan...cam cіbai jak ompuan ya.....mun si waitress ya kacak sik juak hal..tuk muka sikit gik bleh lawan burіt kuali...
(chep): sia nang nya... staf kuang kuit jak tp sik sensitip dgn persekitaran nya.. ingat ku masa minum sia dolok.. aku mpun dtg agak waiter ya mintak order... ya la 1st & last ku g sia...
(al_ajeeb): aku ngoder ayam masak Lada Hitam, aku ngoder makan sorang (tapi aku x mkn la, member ku jak mkn).
diberik nya pinggan besi saiz sederhana (tekejut juak nangga banyak juak makan sorg tok). Dah la ayam sikittttt!!!!! bawang jak banyak!! harga rm7.00!!!! bagus ku order nasik ayam jak!! lewat juak makan sorg RM7!! geram eh!!

Gerai No.34, Benteng Satok (2)
(lamola): kamek orang order la nasi+ayam panggang seekor. Dalam masa 15 minit datanglah nasik nya...15 minit kemudian datang air sup, 20 minit kemudian gik baruk datang ayam panggang...so kamek org nunggu makanan ya 50 minit...ada orang order dudi dari kmk orang dapat dolok..
(mamat_lazim): kamek pigi last december..ngembak anak2 makan mee kolok. pass ya order abc, kembang jak rasa air liur nanggar manggung pakae sidaknya ngidang abc ya. itam jak...
mee kolok sia nang nyaman lah.

Rom's Garden (1)
(lamola): tunggu punya tunggu, x da waiter/waitress datang, lalu aku nak pegi ke dapur, duhal cdak tauke ngan pekerjanya tengah makan....sabar ajak lah...
so, aku pun order nasik aruk special, kitak urang tauk special nya kedak ney, kedak nasik goreng biasa jak...dahla reganya rm 4.80, cilak.....

Saddad Court, Jalan Kulas (3)
(adziah): SADDAD COURT nang sux!sik tauk pahal sal orang mbak tourist gi makan lak,mesti mbak gi sia.padahal ada orang penah komplen nemu rambut la,sik nyaman la...dahla servis lambat!muka waitress/waiter nang sentiasa merut jak.bagey kita makan free jak kat sia.
(Muntz): Restoran patut dingkah no.1 dalam list.
(chep): kat saddad brg makan nyaman, service kekadang ok kekadang sik...

ABC Seafood, Top Spot (2)
(Muntz): Selalu sikda manok. Kadang2 order sik dipolah.
(adziah):
ari ya tek aku makan kat taman kereta dengan family aku.. makan katabc ya.. sidak sia nang pelik.. kekadang ok servis nya, kekadanghampeh.. tapi masakan sidak sedap..memula datang tek, midin belacan n kari ambal.. sedap.. dan cepat datang ke meja..tapi lepas ya, adala lebih setengah jam nunggu the next 4 orders..dah abang ipar kamek tanyak ngan sidak sia, baruk sidak ngantar lemonchicken.. skali tek cerik, dah sejok!! mak bapak kamek dah bisin madah"ne nyaman makan barang makan sejok!"abang ipar mek pun anta balit ngan sidak.. duhal tek ditandah lamak2 sia sikda orang nganta..sik lamak pasya datang la ikan kukus, kamek pun tanyak ngan waitress ya"lu orang pegi ngael ka tadik?" mpuan ya pun "apa?" kamek jawap gik.."sik, kamek tanyak tek, kitakorang gik ngael tek ka?" dengan mukamenjus mpuan ya cau.. malas ku nak carik kelaie gik.. nasip nemu akutime keimanan membungkus hati.. cewah!nak lain2 order ya datang sik lamak pas ya.. sidak abc ya nang ada abu2kit sidak pekerja nya.. nak nama orang keja part time tok ada abu2 kitbah..

Islamic Cafe, Batu 7 (2)
(azs~leen): lupak aku tek hari sabtu tek laki aku minum teh tarik kat islamik cafe bt 7 harga teh tarik ya 2.40 mahal sekali jak mentang2 harga susu pekat nait 20sen dak nya boleh nait berganda2 kedak ya!
(al_ajeeb): salu mkn cya, mala jak offer nasi briani.. maka org mok mkn roti kosong.. lewat juak eh!!

Restoran Bombay Masala, Rubber Road (4)
(adziah): bombay masala kat rubber road..kol 2:30pagi ku bangun berak!! kit perut ku kak makan sia!
dari petang tek tekentut2 jak jak! berak gik lok!!!!
(Muntz): aku pun sakit perut tersayap2 kak makan sia.
(al_ajeeb): penah mkn cya, dlm kari ayam kwn mek ada LIPAS!!!
(azs~leen): marek aku pg ke bombay masala jln rubber terkejut aku harga di sia dah nait sekelip mata juak nait kmk urang makan 3 org semua mkn nasik beriani kambing, ayam madu n biasa dolok sik sampei pun puluhan ringgit marek dah 23 ringgit terkejut aku!nasib ada urang belanja mun sik mauk juak aku mintak bil ngan toke ya nok ngecek harga mkn n minuman!

Restoran Tok Janggut, Jalan Tabuan (1)
(azs~leen): aku mkn kat tok janggut aku cirit birit, kmk org mkn 3 org n tapau utk 3 orang! semua kmk org cirit birit aku sik ingat bila tp aku rasa thn 2005 nang sah tegal mkn brg sia mun sik salah ingat aku ari ya kmk org mkn nasik beriani, harga nasik beriani sia dr mula bukak mun sik silap 4.50 kinek tok dah sampei 5.80 lamak dah aku sik ke sia maybe dah nait 6ringgit kali!

Restoran Chillipeppers, Padungan (1)
(adziah): kat chillipeppers waiter n waitress nya cam siol...makanan murah tapi rasa cam hampeh...aku cuma suka deep fried cuttlefish nya jak..
aek nya boleh tahan kaw la... cuma masalah ngan nasik2 gorengan sidak n waiter/waitress sidak...

Restoran Cili Padi, Simpang Tiga (1)
(katak hijau): servis ya Allah... bagey apa jak la. dahlah tokeynya x pandey senyum madah terimak kasih. mcm la ada emas dlm mulutnya ya... mun dah terpaksa jak aku mkn di sia.. mun sik..jgn harap!

Zan's Cafe, Gita (3)
(lamola): ada sigek kedai kat Gita, namanya Zan's.....cafe ya rasa aku paling SUCKS nya pun service...sorry mun ada bala2 sidaknya situk...adakah order nasi goreng ayam nya perlu nunggu dekat 1 JAM....at last aku madah cancel jak, dengan muka siol jak orang dekat casher ya madah sorry.... esok mun ada kesempatan aku paste gambar nya disituk...
(adziah): mena koh..aek nya kaw,tapi serbis cam taik..waiter muka cam siol..mek penah makan nasik campur sia..yarabi...sikit da choice,pasya nak sik nyaman sik nyaman gik ya...eee....dah dirik ya satu2 keday makan melayu di sia,top-up ur services la... sidak keday tok eh,mentang2 keday sidak dekat ngan balai polis.. nyaman2 jak sidak ninggal kerusi n meja kat luar keday..kakya keday mala tutup.. gine bisnes nak maju mun malas gia..
(BateriKong): aku sekali jak minum sia.. teh tarik.. apa ndak dipolahnya.. sikda rasa teh tarik langsung.. aek nya sik kaw bah.. makanan nya, mi kolok nak stall2 ya nyaman..

Restoran Ulam-Ulaman, BDC (2)
(rayna_raynes): Masok tek, ngoder..mek ngan kawan ngoder laksa sarawak..sorang gk ngoder mi jawa..mek ngoder air sasi.. Air sarsi nya datang...tuih...sikda rasa..nasib kamek tok sik kuat manis..maka sik la kamek nak komplen ngan org pun kedey.. Kakya mi jawa kawan mek datang..cair nak mampus..dahla sikda rasa.. Mi laksa mek ngan kawan mek dtg..berunah da jak..nang bau udang burok dipake nya molah kuah..kakya kuahnya pekat yaamat..sampe nang kedak sikda kuah..kerin jak..mi pun kembang..bayangkanlah kawan mek dari jauh pat cium bau unah udang ya.. kakya kawan kamek tok ngoder la mi kolok..pa nya nang sikpat makan laksa ya..kamek jenis sik byk songeh..mek makan jak tauge ngan ayam nya..mi ya sikit mek sik nyentuh.. Datang mi kolok kakya, kawan mek nyuap alu nya nulak tapak..mek tanyak kenak..kakya nya padah asa burok..mek try..nang asa mi dah basik..mek asa minyak or kicap dipake nya dah basik..masam eh..terus dilowek mek kakya.. Kakya kawan mek panas ati..g nya kaunter..bayar nya lok..kak nya nerimak duit belen ya baruk nya nyaon org kat kaunter ya..ya juak org ya sik pande mintak maap..siap tersengeh2 gk nya..kak balit ya alu sakit perut mek..maybe bab mi kolok ya...kos kawan mek yang sik makan laksa pun sakit perut juak..sampe kinek tok.. sumpah sik maok g kedey ya gk..
(adziah): yarabi..sik lamak keday ya mun dah bejual barang sik bagus gia.. sik boleh bah sebarangan jual makanan camya ngan orang..

Warong 2000 (W2K), Kota Samarahan (4)
(Moto BagE bOyaK): aku dolok nang sik suka ngan warong 2000 atau lebih dikenalik w2k..wakaka.. rega kat sia berbeza.. siang dah tersedia mahalnya.. malam agiklah mahal! makanan sik nyaman, servis lambat nak mati leput. alulah nekad tek.. sik akan menjejakan kaki kat sia gik.. check2 lepas beberapa bulan, sekda ku nangga warong 2000 ya berbukak? maka 24 jam? sapa2 tauk? dah bankrup kah? dah close kah?mesti hasil sumpah seranah org..wakakaka bagus2...
(BateriKong): Warung2000 samarahan airnya mahal ya rabbi.. Servis dolok ok, kinek tok makin lambat, selalu terpaksa ku tunggah waiter baruk nya datang.. Kebersihan juga tidak memuaskan kinek tok.. Tambah2 malam hari.. Ya rabbi...
(Nur68):
nok sidak yg berjual rah geray tepi2 ya nang out la masakandaknya....tomyam x rasa tomyam...sampei lupak giney rasa tomyam ygnyaman....
(Hainina): mahal nak mampus.... nina amik lauk ayam paprik kot utk 2x mkn (bungkus) n ulam timun sket rm7    hari sblmnya lauk sama tp amik sayur gulai nangka rm6 je.... suka2 hati dia je letak harga..... menci tul.....

Thompson's Corner (1)
(CoKeLat-RaWkZ): Yarrckkkkksshhhhh.....!!! Marek makan di Thompson corner..dalam teh o peng ku ada kaki lepeh.. yuacjkkkkksss!!!! uwekkk... temutah2 ku lam parit... siol nar kedei ya. aku rasa tauk sidak sia bah, bisin ku marek nympah2...

Pizza Hut, Tabuan Heights (3)
(idase76): kmk nak komplen pizza hut kat tabuan stutong ya.. mun duduk dibah gik ok sbb waiter nya rami di dibah.. adalah sekali ria kmk urang tek duduk atas, dibah full.. dah lah lambat,ngambik order lambat, nak ngantar bil lambat.. dah kmk urang ngoder tek, kwn kmk ngorder spagetinya... harum bulak dah abis kmk makan piza, nya masih bertunggu mknn... ditunggah kmk urang waiternya, ya baruknya madah spageti tek dah abis.. terus disound kmk urang kenaklah dr tadik sik madah... urg bertunggu setengah jam.. mun madah dapat juak oder benda lain.. nya madah sorry.. lalu kenyang minum aik ngan mkn sup jak lah kwn kmk tek (nya ngoder set ya).. nasib sik perlu byr...
(katak hijau): aku penah juak kenak sia dolok.... lamak ada kmk org nunggu pizza kmk org, skali nangga paduhal sik di ambik nya order kmk org. nya pikir kamek org minum pepsi ajak... huarghhh!!!
(adziah): hahahahaha!!hampehhh!!

Pizza Hut, Satok (2)
(al_ajeeb): mok komen Pizza Hut satok tok.. mpuan jaga tingkat atas nak k tudung ya x pndey senyum.. mala jak masam muka.. dh la suka jelin.. brg nak di order sekda indh.. tpksa order dari pizza hut kwsn lain..

Restoran J&J, Tabuan Jaya (4)
(idase76): j n j kat tabuan ya pun sik nyaman juak.. mknan entah apa2
(Moto BagE bOyaK): aku sik suka makan kat J n J kat tabuan ya. servis teruk gilak.n makanan pun sik nyaman. aku salu nengar kawan ku mdah daknya salu salah amik order. lain di order kita..lain nya merik. n benda ya penah terjadi juak kat aku! paling aku geram ngan salah sorang cashier nya.. aku mtk bayar asing, nya madah sik boleh asing. mesti byr semua sekali. pa nama kede ya?      lekak ya sik betah ku nemuek sia agik!!! baru2 tok tek aku da dgr kawan ku cita ada customer manas kat J n J ya pasal lain diorder lain dipolah.. giney ndak kede ya knek tok?
(azs~leen): mahal sia bg aku yg berpendapatan rendahlah, apa yg bestnya makanan sia kah? sungguh berbeza selera kita!
(al_ajeeb): nasik briani cdak sik nyaman..

Restoran J&J, Kota Samarahan (3)
(Nur68): Jutt amek eh...Nasi Goreng Kampung dgn manok goreng ala krispy (ketul kecik dipotong2) ....Nasik goreng ajak dah $5/-    ..
(3layercheese):
J&J Samarahan mahal..teh tarik jak dah RM2.40 mun sik salahlah - tp sure RM2 ke atas! Mahal ehh....
(Hainina): nina makan sakit perut siap muntah2 seharian kena g spital cucuk n muntah 2kg...

Restoran Simply Sedap, Tabuan Jaya (4)
(idase76): simply sedap ya not bad.. tapi mahal!! kali servis caj kak pon di sia mahal kali  
(BateriKong): my friend said nothing sedap pun kat sia.. air pun sik sedap...
(Nur68): Nama kedey jak sedap....yg lain outtttttttttt!!!!
Nang teruk kedey ya...paling sik lupak dgn air ice-lemon teanya....rasa dan rupa sik da pun kedak ice-lemon tea.....rona air kedak air juruk............!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(azs~leen): betul2 aku setuju!nama jak lebih2 tp bila makan entah apa2, sigek gik husna kat belakang kedei ya dahsyat juak kedei ya aku pernah ditipu mantak2 oleh pekerja nya!

Restoran Nasik Lemak, Palm Road (1)
(syed06): Lalu orderlah mek NL special. Dalam menu special ya ditaruhnya  sotong 2 keping dengan hati masak kicap. Ok juaklah tapi kamek suka lagi mun ada wing goreng tapi sikda menu ya.  Bila kamek bayar, terkejut berok bila NL special tek RM7.00 Merepaklah kamek dengan staff pompuan ya...mahal macam apa Udah ya kamek cuba cari tokey tapi sik nampak mukanya.. Ingin kamek tanya, kenak mahal gilak nasi lemak special dijual kau ya....Tersengih-sengih jak staffnya ya tek.....

Peejay Corner, Satok (1)
(BateriKong): Mahal cam s*&l.. aku ngan kawan ku makan roti kosong+rojak ayam+teh tarik 2=rm10.00 cilakak...

Berambeh Makan (Wannie), Padungan (1)
(CoKeLat-RaWkZ):
aku mencikkk mencikkkkkk servis lambat gilaaaa!!! bayangkan dari 7:25 pagi nunggu dekat kul 8:00 baru makan, sampei mok habis jus carrot susu diminum ku.. lamak ney ncelur mi kolok ya... org makan mi goreng dudi ngorder dolok dapat!! laki ku dah ngeluar duit dah mok byr air...sik jadi makan mee kolok.... baru waitress thegeh@ ngantar brg makan...

Molly's Place, Wisma Satok (1)
(rayna_raynes):
dah la muka cashier merut.. mahal nak mati..kawan ku ngorder teh c panas rasa cam kesiolan jak.. sejaik2 kedey makan kat saujana ya kurang2 airnya nyaman..manis..ada rasa.. aku kepantangan na air minum sik ada rasa tok.. rasa minum air juruk jak... sigek gik..aku rasa harga makanan di sitok sik sepadan dengan saiz servingnya...

JJ Corner, Tabuan Jaya (1)
(Euphoria):
xda org komplen kede jj corner kat tabuan laru ka?..nasi goreng ayam rm5.00. tapi dak tok pandey..kerat ayam ya di tapok lam nasi..bila time nak makan, bukan nya dagin, lemak ayam jak byk. dolok, daktok mengenakan gov tax indah, tapi xda duit 1 sen pake mulang baki duit customer..ney ndak customer terpaksa menghalalkan 1 2 3 sen ya. magine jak 100 org customer sehari..ada juak untung nya sia..nektok xtauk lah maseh ke x cukai ya dikenakan.

Cendol Boon Khai, Nanas Road (1)
(Marla):
adehh nyaman nya tapi cucur nya jadi sik nyaman masa kamek pergi last week then sos nya pun udah lain rasa.

Kaseh Cafe, Jalan Kulas (2)
(al_ajeeb):
pegi ctok tek pk mok rasa makanannya nyaman ka sik tp lain yg jd.. kdey jak hias lebih servis sekda.. sekda waiter ka????? tunggu org ambik order jak 10 minit!! maka sekda org mkn cya.. cdak kdey gago ngga vcd.. kecewa eh! mena2 kecewa!
(adziah):
aok eh!!correction ah bukan 10 menet tapi 15 menetnunggu!!! sehari2 dok sia bage orang bodo!gago nangga industan!! maka sidak ada nangga mekorang datang dok sia! ada ari ku tunok ku keday ya!!soiii mena!!nasip ada keday makan kat seberang ya..

Restoran DIDI, Satok (1)
(BateriKong):
Nasi putih+manok+ikan one slice+sayur=rm8.++ Ada sorg customer ya siap manas ngan cashier.. Mahal gilak.. Dolok sik mahal camtok.. Sik mok aku makan sia gik.. Makanan ok, but the price is too expensive

Raj Garden (2)
(Baiduri Othman):
Kamek suka makan tom yam di Raj Garden ttp slow sidak tok. Ambik order ttp lamak nunggu. Lalu kenyang perut kamek. Sigek gik kadang2 masakan sidak sik consistent. Sekejap nyaman sekejap rasa lain.
(lamola):
tomyam nya memang lihai, tapi servis lambat...
(anaksarawak): cgek gik..sapa pernah makan tomyam rah raj garden???sia nang glamer ngan tomyam kow2 n customer pun dah sedia maklum ngan rega pun kow2..dolok sia nang ramei la org..tp pelik la lately gi sia,dah xramei glak..ingat tek mun sik ramei,cepat la service nya tek..duhal..sama juak lembap pun..

Restoran Selera Asam Payak, Satok (3)
(Baiduri Othman):
Restoren ya kata kamek sik bagus service. Sidak waiters/waitresses mauk di briefing awal2 pagi camne molah kerja.
(rhae): asam payak mpun service very de lembab one!!
(Hainina):
servis lembappppppppppppppppppppp n mahallll

Cafe Idaman, Satok (1)
(rasyid):
kedai ya makanan nya ok ..tapi aku rasa portion nya sikit ilak eh .. asa  kedak makanan rah kantin sekolah rendah dlok2 jak .. hahah ..
rega pun mahal ..

Ikhwan Cafe, MJC (2)
(azs~leen):
kmk nak sakit ati ngan org jaga kedey mkn sia, eksen sik bertempat bukan main gik nandah org nunggu sampei 5 minit bukan dah ya ambik order pun bodo, kadang2 sik dipolah nya n yg paling sakit ati lain org ngoder dolok lain org yg dapat dolok sampei mulut ku sikda insurans ku anok ku dah nya, tp muka cam batu jak buat dek, sik lamak nya sia kelak mun perangei mcm ya, sigek gik kedey makan nok ada banner masakan thai barisan yg sama ngan kedey mkn ikhwan cafe ya tapi area hujung sigek gik ya pun hampeh juak order nasik pataya yg dpt telur bungkus nasik aruk campur mix vege! cilaken na kmk mkn telur jak nok lain ya nang sik dpt dimkn tekak sik nerimak!
sekian kmk nasihatkan kitak urang mun ngelayor ke mjc jgn mkn di dua kedey mkn tok mkn kedey lain boleh!
(user0803): last sunday ada pg ikhwan cafe...sampei sia lam pukul 11 lalu..akupun g oder kei makan..sekda nasi campur, sikpa lah..aku oder nasi grg kpg ngan ns pataya, roti kawin.... nasi nya sampei awal..rasa ok2 la...cuma aku tertunggu2 jak roti kawin anakku..sampei abis kmk 2 lakiku makan...sik juak sampei2..yang aku heran nangga waiter nya terkayo2..sampei lakiku madah iboh jak nunggu roti kawin...nunggu roti nak nikah bila la....dah nak balit baruk terhegeh2 nya dtg mbak roti kawin itam legam...hangus beb...kakya gago jak org tgh makan nya gago nyusun meja kerusi... berik hint nya nak nutup kedei...sabar la..jam baruk jak 12 lalu..customer tgh makan...pandei2 budget sikit..

Kaya & Toast, Satok (2)
(aku_si_dewi):
ee..geramnya..sik best da jak KAYA&TOAST!!!...mahal!
ariya pegi nok kat satok ya..nya empun gambar kat banner ya bukan main tebal gik roti ya..alu la tek ngoder chicken ham&cheese toast..rega RM3.30!!..mula tek tangga dlm gambar..tang tebal n menyelerakan jak..maklumla..harga pun rm3.30..sekali tek bila order sampe..terkejut nangga nipis mcm roti kawen!! sikit gik nak nunggah waiter ya..pk tek nya salah anta order, mati2 ingat ya tek roti kawen..dah belek2 tek..ada ham..ada cheese..sah2 la..chicken ham&cheese!!..makan brapa seconds jak dan habis!!...iiihhh...geramnya..bukan ya ajak..tuna sandwich pun mcm ya juak.!!!..dahla..teh tariknya tawar nak leput..bagey sik seumpamanya jak nak berbiznez!!..nak order nasik lemak..terit jak tek tempat k org berbreakfast..tapi dah kol 8.00am pun, nasik lemak bolm siap!!!...eee...yalah 1st n last aku pegi KAYA&TOAST!!!
(Cokelat~Rawkz): tp jaharu brg di sia mahal2... nasi lemak nya 4 bungkus blm tentu molah aku kenyang!

Kluang Station, The Spring (1)
(azs~leen):
kitak urang kelaka pasal toast tok kmk nak madah sigek kat kluang station sia pun 2x5 juak roti kawen nya dah lah harga 2.20 tp cam roti kawen biasa jak nok kita mkn kedey lain maybe beza nya kaya dak nya homemade dtg dr kluang nun,roti dipakei nya nang roti bantal biasa nipis gik ya aduh kedey ya cekek darah juak, dah pukul 10 lebih pun mkn lain lum ada juak teruk juak daknya ya eh!air sia standard 2.00 ke atas!

Yusoff Cafe & Catering, Padungan (1)
(kejeron2):
servis lembab, dtg kol 7pm mknn d order dtg sigek skali, rasa biasa jak, rega fuh 1st n last pg sia, kmk ndang x senang dudok olehnya, smadi dak ank ngn laki mala nahan kmk nak nyerao cdak ya, byg jak fish& chips dtg kol 7:40! di bedal mek trus, tanyk mek abis gas kah lambt glak or microwave ktk rosak? merah padm muka laki mek, x dpt tahn lah servis kdak ya, kita membayar untuk mendapat layanan yang setimpal..

Restoran JayBee, Tabuan (1)
(Talisman):
Menu ok.. Nasi Ayam Rendang Percik die sedap.. Cuma tempat selekeh sket

Restoran Serapi Corner, Batu 7 (3)
(Euphoria):
2 hari lepas kamek terkejut kena charge 9 ringgit tapau nasi+sayur+ikanoleh Serapi Korner kat bt 7 ya. caya x? sakit hati ehh..mulut tokberatv juak nak nanyak! mun org nanyak nyaman sik? honestly XNYAMAN!!!bukan sb kmk dah rs inggar dgn price ya, tapi nang kurang rs lauk ya.
(Muntz): Dolok waktu zaman harga makanan gik murah pun, sidaknya dah biasacharge kamek RM5.50 atau RM6 utk nasik campur. Kinek tok berapa ndakkah.
(user0803): kisah malang aku 2 lakiku berterusan lagik ke esok arinya...dari samarahan aku pecut ke serapi corner..nangga lauk boleh tahan...kecur aek lior ku...aku pun ambikla sayo peria sikit, sayo campur ngan ayam kecik. kenak rm6.50!!!! tambah umei engkah lam tapak kecik diameter 4cm dicasnya rm2.00. lakiku ambik manok goreng, ikan asam pedas ngan sayor campur kenak rm10...sik masok air bandung ngan teh peng..tgh ku makan nanggala resit...aku terbatok2 aku nangga RM22 semua sekali....terpaksa la aku madat semua makanan dgn rasa fedap  (bukan sedap k!) !!!

Restoran D'Airiz, Green Road-Satok (1)
(lady_nF): diberiknya menu... suma menu utk "COUPLE"... sikpat pilih cgek2..nang laa aku datang ngan couple tapi aku sikmoklah beli order couple kelak makan sama jenis..sik best laaa mun makan sama jenis... sik dapat taste lain2 kelak...
apa punya kedai laaa... ya nama kedai sik lamak bukak ya kelak tutup nya... eksen jak lebih...terus aku keluar pegi kedai lain...mun nak makan cya menu order untuk couple...pelik nar juak...sik best eh...mun laaa ada tokey kedei ya baca pa nok aku tulis tok..."oi pa nama menu pake couple jak??? ingat suma org datang cya couple jak ka???"

Restoran Bombay Masala, Kota Samarahan (1)
(3layercheese): mun kita nak beli ala carte nya, tunggu jak nya datang sia ambik order,ada nya pun waiter kelang-kelus sia tp sik ambik order! Makanan pun siknyaman! Fail!!

Hani Cafe, Satok (1)
(nanamiri): tapi pernah 'terserempak' dgn masalah yg sama..... oder jam5:30pm...mee goreng sampai jam 6:20pm...dah lah bergaut nak nangar ceta EZORA... taapau ajak lah...

Chef's Special, Popular Corner (1) - NH -
pucuk ubi ko tauk brapa harganya? rm50 siotttttttt pengsan sedarakamek. bidin nya rm25!!! ingat sayur kampung mcm ya murah jak tapi tokgila overcaj kak ya nya masa sedara kamek waiting to be seated katdibah, supervisornya ngumbak pi atas bilik karaoke, sedara kamek punikut jak, then nya caj kaw kaw hampir2 rm400 (about 10 orang jak)wlupun sedara kamek sik mintak pun bilik ya or makei karaokenya tapisebab blur or ingat free ikut jak. masa ya birthday one of them soingat free complimentary fruit tapi sik, fruit plate kecik pun nya cajrm25 gilos! sik kering liur sedara2 kamek maki hamun tempat ya,supervisor ya pun mcm mabuk muka merah dan very rude masa bayar.

Raja Ayam Penyet, Masjid Bahagian (2)
(dainy): Atlalu lambat ambik order..fikinya dah femos gilak kdai RAP ya kali. baru2 tok kmk pegi kdai RAP lg..embak kwn mek dr smnjung..lalu dtg la waiter pondan sorang ya..ada 2 oeg pondan yg kmk tauk..sorang nak kecik tok ada ngegeh skit...tkepit2 dgn kaki nya blipat tengah kangkang..lalu mek ckp bgus manis dgn nya mok order air tea c peng, milo peng...muka pondan tok mnis dipolah2 jak mcm baru mkn gula...pas ya nya tpaksa nunggu kwn mek dgn anaknya order..kwn mek tok lg gago tipon time ya..so tpaksa la pondan tok tek nunggu..3minit pas ya baru nak madah apa diorder nya..tp time ya dtg kwn india nya kbetulan negur n kelakar ngan nya..tpaksa pondan tok nunggu lg..bila time order nya madah nya maok air suam 2 igek ngan anaknya..nasi ayyyy....! belum abis madah lalu bdebus pondan ya pegi x nanya apa lg nak order kmk org..mukanya pun masam ajak..apa la masalah nya tek...sikkan segal order air suam ajak..sakit rasa hati kmk...lalu kmk nunggah waiter lain...cdak lain pun tkejut dgn perangai pondan ya tp cdak mcm x berani jak dgnnya...lalu kmk manas n btanya dgn waiter lain tek 'apa jenis pelayan mcm ya..memalukan org srwak ajak'.. mun x maok keja siya cari la keja nak glamor gik..kat thailand nun banyak ..geram atii mek..nang sah2 nya makei bhgn isi manok..nak paha manok mun nasib bagus jak dpt..syg bah mun pelanggan lari..
(leylapple): menar ya...disahkan oleh kmk dgn laki kmk..heran na juak diberi isik ayam...dahla rega rm7 ingit...bagus agik gi kpg boyan tepi sg nun...pakey paha ayam...sik ada ump mun makey isik ayam..sigek gik, air milo nya bukan air milo..tah air apa dipakeynya...pelik jak rasa...rasa nak termuntah minum air koko ya...

Secret Recipe, The Spring (1)
(Nape?Tak Caye?): waiter n waitress nya sik pandei ngulang balit makanan di order, mun hafal tek sik hal juak, dah cdak nya ambik order sik makey pen n kertas, burox...imagine kmk org  5 org order mcm2 sigek meja, dah lah ada salah, ada lupak..OMG

Restoran Al-Fayyad, Kg. Boyan (2)
(leylapple): .order nasi goreng kmk urg 4 urg tek nak dekat sejam....air datang stgh jam...last2 kmk urang minta bungkus jak...tunggu gik nya mauk bungkus stgh jam....bodo2 jak nunggu nasi mek urg 2 jam...makan umai dgn pansoh kedak ya ajak...ya pun kenak 100++rm lebey....yang lucu nya urg laki ya masa kmk urg nak bayar..lupak indah apa di order kmk urg....pa nak di munum n makan...alu la disebut kmk urg agik..pandey manas indah...madah diripun dah biasa keja mcm ya di saujana...teruk na juak mun dah nama kdey melayu tok...dah ya, pulang umah makan nasi goreng ya tek sikda rasa....hampeh
(forselab): hehe...korang duk komplen kena charge mahal bila mkn nasi campur...korang tau tak brp saya kena masa mkn kat Al-Fayad seberang waterfront..??? RM220 ok...!!! huhu....1st day dtg kitaorg usha je dulu...tgk ada masakan ayam pansuh so cam berminat...tuan kedai bg namecard suh call dulu sblm dtg & order ape nak mkn so dia boleh sediakan awal2...jd keesokan harinye saya call...ckp nak mkn ayam pansuh, sayur midin goreng, ikan terebuk goreng, daging masak hitam...pastu dia rekemen mkn ikan masak manggo so seme sekali dgn air campuran buah2an 3 gelas & air mineral sebotol besar RM220...!!! terkejut saya masa nak bayar tu...ingatkan kena dlm RM100+...cam tak puas ati jgkla sbb dlm menu makanan2 tu dia tulis dlm lingkungan harga RM25-RM45....tp dia charge kitaorg RM60, RM70....huhu...takpela pengalaman...tak dinafikan masakan dia sedap & layanan pun mesra cuma itula harga melampau mahal...

Kedai Makanan Restoran Hj. Bujang, Lundu (1)
(cyclotron): cuma2 kena sembelih..bukan takat mahal tp mmg x logik..cuba fikir dan kira sndiri order tok;
-nasi campur/ikan seiris/telur masin/sayur ..?-mi goreng  rm3.50-mi maggi -rm3.00-air suam - 2 gelas ..?-teh susu -rm2-nescafe -rm2
--time bayar kamek kena cas rm29.30!!..biasa la kita bayar ajak ikut suka ati cashier jak nyebut..tp bila fikir2 rega ya tlalu mahal kamek balit lagi nanya..'bole kira balit ka'..ataupun merik list rega..nya madah x da resit.dan nya x mok ngira balit...mmg dah rasa confuse benar time ya..betul sik kira nembiak ya?..tp krn berebut tpaksa beredar juak..sampei di chalet nanya ngan member yg mkn sia juak nya madah..nya pun kena cas mahal..tp xla semahal kamek org..ngikut kata sidak nembiak gempal nak jaga kedai ya nang selalu ngecas rega suka atinya ajak...dah rega mknn mahal...sik cukup ya kita di paw nya lagi..
so sapa2 yg ada pegi makan sitok..berhati2 la..kira benar2 apa nak di order..mun kamek pegi sitok lg...nang sengaja cari pasal disitok..tp x akan pisang berbuah 2 kali..mun tekena lg..siappp!..bole juak lepas 'bom' kinek ya juak..gerammm tok

Restoran Kwali, Tabuan Jaya (1)
(dainy): kat kwali tabuan jaya..mun sapa2 nak plan gi sia..bole try..tp jgn tekejut rega nasi ayam penyet sia rm8.00..lom dak mek nemu tempat lain rega camya...nasi nya pun sikit peha ayam pun kecik jak..tp servis ok

Restoran Curry House, MJC (1)
(azs~leen): kmk baruk pg mkn di curry house nok baruk bukak kat mjc sia , fedap ngan nya pun pelayan pekak n ngok sik kmk suka berkelakar ngan miak pekak kedak ya sakit hati, kmk n hubby mkn roti canai kosong n roti telur, teh n teh tarik kenak dlm rm7.50. sikpalah ya,tp part pelayan n tukang masak pekak ya lah sik tahan, org madah kuah dal datg nya ngaut kuah kari ikan n isik ikan sekali, bila suruh tukar lain dipadah lain dipolah, hubby mek madah mauk kuah dal campur kuah daging pelayan pekak tek nambah kuah dal dalam kuah kari ikan ya tek,nak kmk ditukarnya ngan kuah dal ajak, sik tauk gik pekak manusia ya! kmk nak madah lagi ya salah hubby mek madah biarkan ajak!dahlah nya charge rm2.50 utk isik ikan ya tek sik nyaman sekali jak!kuah dal masin!first n lastlah kmk mkn di sia!

Sibu
Farley Cafe (1)
(jenni_84):
tokey pompuan ya leh ke nya manas mun kita madah brg order ya sigek2....... meluattttttt.

Bintulu
Restoran Selera Idaman, Parkcity (2)
(Muntz):
Aku pernah dicharge sampei RM6 dgn lauk2 basic.
(mawarputih2612):
orang order nasi lemak, diberik nya nasi kuning-tp lauk nasi lemak ada, minak nasi jak bukan nasi lemak.tanya la aku,'aie..kan kamek order nasi lemak..tok bukan nasi lemak!!'dijawabnya,'nasi lemak abis koh..nasi tok jak ada..'mun tauk sikda,kenak la sik madah awal2 oh..senang kita tukar order! malas ku nak bkelai..ku pun dh lapar,makan jak la

Restoran Selera Kampung, Parkcity (1)
(Muntz):
Kotor (Restoran tok diberik gred C!!). Barang makan mahal. Tomyam pakei makan 6 org jadi macam 3 org jak.

Restoran Famous Mama (1)
(BateriKong):
member aku padah sidak pegi makan ramai2.. order roti canai.. becoz sidak datang duak group, group nok first order dapat dolok.. in the mean time tnggu roti, one of the guy from second group pegi jamban lok, limpas tempat org polak roti canai ya(tmpt polah roti canai ya kat belakang).. after finish ehem2, that guy kuar jamban and nangga tukang polah roti ya tgh selok suar and garu punggungnya.. the guy tell the others lalu sik jadi kawan2 lain mok makan roti ya.. nok dah makan terkebil2 mata sidak.. roti dah masuk dalam perut.lalu mek org nuggah kedai ya.. kedai roti canai punggung

Restoran Dango Kita, Pasar Bintulu (1)
(Shamanz):
sapa asa nak melepak malam di btu mun carik kedei makan elak2 kan dari tersinggah ke dango kita, ,arum bulak nyaman gk ku mpun masak,i x bulak bang!!nyesal kohh

Heliconia Cafe
(1)

(adziah): sigek gik kes, reya tek aku dinner ngan sugar daddy ku rah heliconiarah bintulu tok.. sedapp gilossss... malam ya aku tido mimpi aku raon2ngan member gi shopping.. tapi aku mala singgah gi jamban sebab perutku mala sakit!! bila ku bangun keesokan harinya, sebelum kol 8 aku dahbangun, sakit perut memulas!! berak aek! bukan ceret jak, aek! nang sahfood poisoning.. p ku heran, makanan sidak sik terasa aneh, n sedap gikada.. hahaha!! kali nak nyuruh food poisoning ya nyuruh barang makansidak nyaman kali.. hahaha!! kira2 duak ari la suffer sakit perut ilangdatang ya.. huhuhu

KFC Bintulu, Pasar (?) (1)
(cyclotron): aku cukup kecewa la dengan kfc bintulu, selalu sangat dapat ayam goreng yang dah biru tulang/berbau..roti yang keras..dah la lembap ya amat layanan..

Miri
Pizza Hut Bintang Plaza (4)
(Muntz):
Servis lembab. Makanan dipolah sebarang. Muka masam dan sik friendly.
(nanamiri):
oder pizza lebih 15minit.... soup hantar dah abis makan pizza baruk datang. waiter sia...cumak endak jak nak melayan.... muka ngantuk semacam jak...
(adziah):
dah second time pegi nang sux!palui sik sudah eh!ada ka patut manas depan customer?
(aku_si_dewi):
LEMBAP!!!!  ,,,...ariya aku ngn gengs pegi time ramei org..okaylah..aku maafkan nya mpun sevis slow.. 2 hari lepass aku pegi gik...time ya nang sik ramei org..blehnya n yg tersayang aku mcm halimunan jak kat sia!!!

Restoran Najwa, RPR Batu 6 (2)
(kejeron2):
1  Makanan ndang x ada tentu rasa, nasi goreng ikan masin, tulang ikan masin mengare jak dlm nasik mun miak makan gerenti tecekik tlg. Padah kita jgn pdas, d polahnya pdas2, d tanyak knak ngkah cabik, jwbnya x pdas ya..dh urg x mkn pdas d banding lidah nya nak udah belulang mulun cabik nindak madah x pdas, nya plg nak ngato apa selera planggan..bodo ada jak.
2  Kita nyuroh ngelap meja merut kalik jak muka dah ya dtg ngmbak tola basah cam ni nak kerin meja...smadi jak
Tapi yg d haran kmk nak..urg ndang sntiasia sudi jak ke sia..pendek kata happening, rami urg walau pun tmptnya agak kusam berbnding ngn kedei dkt2 sia blampu lip lap ada tv besa..ya lah mek ngn geng2 heran...agk juak mek urg lepak sia arumbulak tiap2 weeknights...anok jak anok apal dh menu nya x da nak mmmph bah...namun nya x prnah mnghampakn mun ncrk tmpt lepak happening..rami urg lh. Maok nya ada nak "pakei". TAPI sgek lah aek nya sdap juak lh.
(chep):
lemah ku mun sound system nak tukang ambik order ya rusak.. lain diorder, lain yg dtg....

Restoran Sourabaya (1)
(samilzdaf):
restoran area bank muamalat ya..indon pun (sori khairy, aku make word indon) eksen jak kalimah besar2..x tauk la knek tok gne upa pesen restoran ya..lamak dh x lalu cya..

Mutiara Cafe (Sebelah Bank Muamalat) (1)
(nanamiri):
malam marik makan kat MUTIARA Cafe ... sebelah MUAMALAT BANk...(betulkan mun salah eja ok) Dah laah duduk lama tunggu org ambik oder dekat 15min...org yg baruk datang di layan dolok...
bagi buku menu...pas sebut2 oder...pelayan ya kata....sorry kak... nasik belum masak lagi.... tengah molah....terus manas kamik...jalan ler..dari sia.... never ever dtang sia lagik...

Honey Cafe (1)
(nanamiri):
dolok tempat febret lepak2 bekpes...org gomen pun suka lepak sia...sekarang dah kurang sekit...pasal mahal gilak caj nye....3org makan menu biasa2 + air sik kosong.... mauk dlm 19rm...bagi kamek..mahal la...dari biasa....

Aseana Catering
(1)
(Muntz):
Servis terlalu lambat.

Restoran Bulatan Cafe (1)
(mawarputih2612):
restoran bulatan cafe - belakang mega hotel,sederet ngn ofis MAS. ku ambik nasi,ayam seketul ngan telur masin separuh,sikda oder air.. kenak rm 4.20. mun tek nyaman kedak madli,berbaloi juak

KEEP YOUR COMMENTS COMING IN OK?

Note:
Warna biru - Nama Restoran
Warna merah - Jumlah Komplen
NH - Non Halal

Watch out for foul language. It might not be suitable for underages to read.

[ Last edited by  Muntz at 18-1-2009 02:01 PM ]

Lupak nak madah...... mun fast food atau luxurious restaurant pun boleh ngkah juak. Stall ataupun kiosk pun boleh. Sik kisah....

Aku akan keep updating list tok supaya KITA MENJADI PENGGUNA BIJAK!

kubah ria...

nak jual mee kolok ya.. murah tp lambat anta brg makanan.. dolok org order sik dihantar, dudi order dihantar dolok..

Rate

1

nak kat miri ya nang soi la pizza hut sia.masa first gi sia ok..dahla waiter nya encem.dah second time pegi nang sux!palui sik sudah eh!ada ka patut manas depan customer?

Rate

1

Kuching

Noni Chicken Rice (Matang Jaya)

Sebab: Air minuman naik harga, servis lambat, pekerja kurang ajar/sik hormat customer

Rate

1

PIZZA HUT Miri.... service teruk....

Hari Selasa tek gi sia 4 dinner...

oder pizza lebih 15minit.... soup hantar dah abis makan pizza baruk datang.
waiter sia...cumak endak jak nak melayan.... muka ngantuk semacam jak...
mun sik mauk kerja iboh!!!!

Nak komplain dgn PIZZA.COM.MY

ingat kan dah berwajah baru...serrvice pun makin ok...tapi makin teruk!!!!

Follow Us
Originally posted by Muntz at 14-6-2007 07:45 PM
Ju kita molah senarai. Jadi next time, org2 yg berkunjung di satutempat ya boleh mengelak makan di restoran ya. Sila berik alasan sekali(apa yg mahal), dan mintak benar2 kitak org memberik sena ...

Boss buleh juak engakah selain dari servis kedai makan kah???

kedai2 lain... pakaian ka..... wokshop ka.. kedai keta ka....ada lah ya..nak kongsi ceta tok....

Plizzz..malas la nak buka thread baru... tumpang sitok la....boss!!!

Reply #7 nanamiri's post

Kita fokus dgn kedei makan lok. Ko polahlah thread lain gik. OK sik?

ngkah jak..
tok i mok mukak ceta pasal keday ujong kat airport kuching level 1..cashier nya rasa boss rasa!sik tauk la nya boss ka sik.kamek orang meli aek cangker besar.jangan kata nak ncarik penutup n merik straw mek orang,nak senyum pun simok!cam siyal jak!bila mek tanyak "tok sikda penutup besar agik ka?" sik dilayannya!polah2 sik dengar gik ya!minak betul mek madah "pookek juak eh!" nendak senyum2 mpuan sorang gik nak baruk sampe counter ya.alu mpuan ya madah ngan kamek sikda penutup lain,ya jak ada.nya tek alu sik noleh2.alu tunduk ajak.eksen2 kira duit.gik asa ko kenak anok pookek!bangang gilak!

Rate

1

Originally posted by chep at 14-6-2007 08:36 PM
kubah ria...

nak jual mee kolok ya.. murah tp lambat anta brg makanan.. dolok org order sik dihantar, dudi order dihantar dolok..

Aku tauk kedei ya.. tapi mun boleh ko padah nama kedei makan ya supaya org lain boleh mengelak dari membeli di sia.

nak jual manok panggang kat kubah ria ya best..dah la ensem,bait gik ya..slurrppp!!

Reply #11 adziah's post

Apa nak dislurpp ya? Penjual nya kah.. manok nya kah?

ok updated!

Reply #12 Muntz's post

duak2..hahahahhahaha!!!

Originally posted by adziah at 14-6-2007 09:25 PM
ngkah jak..
tok i mok mukak ceta pasal keday ujong kat airport kuching level 1..cashier nya rasa boss rasa!sik tauk la nya boss ka sik.kamek orang meli aek cangker besar.jangan kata nak ncarik p ...

off topic jap - sama la mcm cashier mpuan superbowl parkson ya, bkn pndey klaka bagus2 ngan customer, sekda budi bahasa langsung! cmne bos nya boleh ambik mpuan cilak ya bkeja cya? ng sekda budi pekerti yg baik langsung! pa masalah cashier tok????

[ Last edited by  al_ajeeb at 15-6-2007 01:22 AM ]

paloi...dah tauk keja interact ngan orang,boh la molah perange paloi gia.
ada otak sikmok pakei..ya nama paloi...

aok eh! dh la pr x bagus. sakit ati nangga

orang camya sikkan berjaya dalam idupnya..

sikkan bjaya dlm keluarganya juak

restoran dayang ya nang aku setuju, mmg mahal gila ambik lauk ayam/ikan/daging ngan sayur pun dah 5.30 mahal eh aku sik tauk nya ngira byk atau nya ngira ikut lauk!

Rate

1