CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abangbikerz

Germany

Reply #138 bayam's post

alamak bayam...sampai ke jabatan n kementerian nak kena approveeee...takut dgr..mmg gitu ehh?.

[ Last edited by  amsterdam at 1-8-2007 07:41 PM ]

yep..mula2 sekolah lepas tu jabatan pelajaran negeri..lepas tu kementerian... hehehhe...i pun takut jugak!!! takut tak lulus! isk..isk..

Reply #139 bayam's post

Kalau aku tinggal di Munchen mungkin aku boleh tunjukkan, jacket murah memang ada. Tapi untuk elak tanggung risiko bawa dari Malaysia, sebab nak cari nanti ambil masa. Suhu sekarang tak menentu. Minggu ni walaupun musim panas tapi suhu antara 8癈 hingga 20癈, tambah sejuk kalau masa berangin sepanjang hari.

kenapala ko tak tinggal kat munich?? seronoknyer if u r there!! takpa bawak satu la dari sni.. nak bawa jenis jacket kembung2 tu mau penuh beg! heheh!

harmerz lagi satu masa pi zugspitze tu  amik round trip ke? dia berenti2 byk tempat ke before sampai kat puncak??

Ausburg square, Germany

Munich aku tak tau apa nama tempat ni

Proton at Munich

HQ tempat keje aku Kat Gersthofen

Follow Us
[quote]Originally posted by harmerz01 at 31-7-2007 03:52 AM
Oleh kerana kamu minta sikit, aku cerita le sikit je.
Harga makanan asas murah, aku rasa lebih murah dari negara kita. Jangan kita guna tukaran matawang, pandukan gaji mereka seharian. Beras sek ... [/quoteE

Mmg makanan asas murah..even dekat UK juga mcm tu..Tapi please jgn kira after tukaran matawang dah lah..kalau tepung gandum (1kg) kat UK dalam 11 pence pon dah dpt. Potato pon murah..makanan dlm tin semuanya berapa pence (sen) jerr.

Reply #144 bayam's post

Tak payah bawak jacket kembung, nanti ambil ruang beg. Guna jacket yang sama masa kau nak naik k/terbang dari Malaysia. Kalau ada jacket kerja pejabat untuk tahan sejuk a/cond kat Malaysia pun ok. Pentingnya baju kat dalam, kalau pakai kat negara kita biasanya rasa miang, kalau ada saudara bayam askar tentu dia tau. Kat negara kita pun murah baju ni.

[ Last edited by  harmerz01 at 3-8-2007 03:09 AM ]

Reply #145 bayam's post

Tak perasan  plak tentang round trip, aku naik train aje dari Garmisch-Partenkirchen ke Zugspitze. Perhentian terakhir keretapi tu dah ada salji, masa tu main ler puas-puas. Nak buat Snow Man ker atau nak baling salji kat hubby kau ker masa ni ler. Lepas tu naik kereta kebel ke puncak Zugspitze, kat sini nak main salji segan sikit sebab atas bangunan dan ada kedai makan dan cenderahati. (Masa salji tebal kedai tutup)
Kalau tengok gambar yg lepas bandar Garmisch-Partenkirchen dah menarik sebenarnya dan pemandangan sepanjang perjalanan memang sukar nak diceritakan. Memang banyak gambar aku ada, tapi nanti tak seronok pulak kalau kau dah tengok semuanya.

Lagi satu kat bandar Garmisch-Partenkirchen ni kalau dapat ambil gambar orang pakai pakaian tradisional Bavaria

harmerz masa kat zugpitze ni turun naik cable car yg lalu tasik lawa tu ke?? lawa la nampak tasik tu dari dalam gambar...eibsee ke hapa nama dia tak ingat...

Reply #150 bayam's post

Betul, masa turun nanti guna cable car terus turun ke bawah, tak payah ikut cable car yang sama masa naik. Pemandangan memang menarik dengan tasik di kiri berlatarbelakangkan gunung ganang dan bandar serta hutan di kanan.

another thing harmerz..ko pegi tu naik masa pagi ke tgh hari?? ke ko naik dari pagi sampai petang baru turun?

Reply #152 bayam's post

Kali pertama aku pergi naik tengahari balik petang, kali kedua aku pergi pagi balik tengahari. Kalau nak naik dari pagi sampai petang pun tiada masalah, tapi tahan ke kena sejuk lama sangat nanti. Aku kat atas pun lebih  kurang 3  jam aje, itupun puas bergambar dan main salji

uishhh tak tahan..aku ada jacket jeans jer..takde baju beruang kutub tu! hehehh! so pegi tghari ke pagi tak kisah la kira orait la? sampai 2 kali ko pegi harmerz!! dasyat!

another thing confirm dah kitaorang tak jd duduk carat hotel..tapi tukar hotel ghotel zentrum..kat situ dio tulis boleh request microwave..maknanya free la kan? takkan kena bayar kot?

[ Last edited by  bayam at 5-8-2007 11:21 AM ]

Reply #154 bayam's post

Kali pertama nak tengok zugspitze, kali kedua tu bawak kawan-kawan .....dah duduk kat sini merasai suasana salji yang lama, rasa seronok lagi negara kita. Kalau panas boleh duduk bawah pokok, kat sini kalau sejuk masa winter memang perit rasanya.
Hotel tu berkarat kut, tu yang tak boleh guna lagi....hee..hee sori.
Tentang kena bayar atau free tu aku tak boleh nak cakap, cuba e-mail atau call dulu. Tapi bagi aku le, kalau nak merasa suasana melancung baik merasai makanan kat sini terutamanya Doner Kebab. Hampir kesemuanya halal, kalau tak yakin boleh tanya kat tuan kedai. Cuba-cuba le makan salad atau roti kat sini untuk sarapan pagi. Restoren Nordsee pun ada kat sini kalau nak makan ikan. Cuba le seminggu tinggalkan makanan malaysia, kan apa pengalaman memang tak boleh dibeli.

Hammerz..suggest skit makanan.
Kitaorg kalau travel mesti cari Kebab, McD, Nordsee - mmg paling ok sbb entirely seafood and murah . Berliner - donut berinti jem. Pretzel - roti keras yg sedap lak bile lapar. If not sock-up snacks dr Lidl ke.
Takde sape2 nak promote tmpt lain selain M黱chen? Aku tak pernah g North. Ceritalah sapa2.

Originally posted by asheput at 6-8-2007 09:19 AM
Hammerz..suggest skit makanan.
Kitaorg kalau travel mesti cari Kebab, McD, Nordsee - mmg paling ok sbb entirely seafood and murah . Berliner - donut berinti jem. Pretzel - roti keras yg sedap l ...

Berlin..

nak kena google nordsee ni ada tak kat munich..

Reply #156 asheput's post

Sama le makanan kita...... paling mudah dan meyakinkan

Alhamdulillahh....cuti dah confirm...boleh la plan betul2 nak pi mana2 ..bajet semua! Seronok wey!! Sekali pk cuti tanpa gaji takkan taknak lepas kot ye tak??