CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kar

Penipuan Darwin

Originally posted by jkkkj at 30-6-2007 08:00 PM
Entah-entah si Yahudi sekor nama Darwin ni kot yang keturunan beruk.Sebab tu dia keluarkan teori cempedak macam tu.
kalu kamu rasa dia ni berketurunan beruk, maknanya kamu pun mengakui kamu pun berketurunan beruk gak sebab dia ni pun manusia gak, bukan alien...

Originally posted by prototaip at 30-6-2007 08:34 PM
harap-harap aku boleh masuk akashic record!
aku teringin nak tau mana yang betul....sama ada teori adam atau teori darwin....:@
buat masa ni aku yakin teori adam...
dan aku masih percayaka ...
saya baru2 ni baru faham apa itu Akashic Record, sebenarnya ia bukanlah sebuah tempat khas, sebuah dewan khas atau apa saje. Tapi melalui astral travel, ia membolehkan kita bergerak lebih laju daripada cahaya. Disebabkan badan fizikal kita tak mampu bergerak selaju cahaya, so astral travel lah jawapannya.

Mesti kamu pernah dengar, apa yg kamu lihat kat matahari adalah kejadian yg berlaku 8 minit lepas. Jadi utk melihat kejadian masa lepas, katakan nak lihat kejadian peperangan melaka dan portugis....

bergerak ke sebuah ruang (angkasa lepas kot) berjarak 496 tahun cahaya dari Bumi, halakan diri kamu ke arah Bumi dan selaraskan getaran kamu sama ngan getaran cahaya. Jadi i membolehkan kamu menjadi seperti alat penerima gelombang. So akhirnya kamu dah berjaya mengakses Akashic Record...

sebenarnya dalam astral ni, kalu dah kita menganggap apa yg kita percaya tu betul , dalam kes ni awak menganggap Islam lah yg betul, maka ia selari dengan pemikiran kita. Apa yg kita fikir, itulah yg kita "alami". Kalu kita percaya ikut Islam, maka ia akan sama ngan Islam, dan sebaliknya...

Nak tanya awak lah, masa awak astral travel, ada nampak Silver Cord awak (suatu cam tali elastik yg berwarna perak)? Awak/Overself = kewujudan sebenar awak masih bersambung ngan badan fizikal. Bila ia putus bermakna, awak mengalami proses kematian...

Originally posted by johnconan at 1-7-2007 11:40 AM
selagi kamu menganggap kewujudan sebenar kamu adalah manusia, selagi tu lah kamu adalah akan terus camni. Ya, soul lagi hebat, sebab itulah kewujudan sebenar kita adalah soul atau Oveself (namakan apa saje), manusia hanya lah bagaikan pakaian yg akan diguna semasa di alam fizikal.

What make us alive? Tell me, what was the catalyst that made a simple amino acid came to life and became a single cell organism?

Saya bukannya menolak sepenuhnya teori tu cume I agree with the Adapatation part of the theory only cause that explains why humans are different in certain areas around the world such the africans  got black skin, europeans white, and eskimo got stockier body..

Originally posted by dCrook at 1-7-2007 12:29 PM

What make us alive? Tell me, what was the catalyst that made a simple amino acid came to life and became a single cell organism?

Saya bukannya menolak sepenuhnya teori tu cume I agree with ...
mungkin Tuhan yg melakukannya. Ajaran Buddha tidaklah menolak terus tentang kewujudan Tuhan (akan dikupas nanti), tapi berbanding agama Samawi yg menganggap hidupan berbentuk manusia ni telah dicipta sebaik-baiknya. Sebab tu agama ini susah menerima konsep Evolusi....

Lagi pun apa salahnya konsep Evolusi? Ia tidak menjadikan kita buruk atau suatu yg negatif. Setiap apa yg berlaku ada sebabnya...cuma berbeza pendapat. Itu sahaja sebenarnya...

Reply #26 totally's post

totally, bila aku tulis satu benda takkan aku tulis tanpa pengetahuan. Sebenarnya aku ajak sapa yg baca utk berfikir, bukan utk terima bulat-bulat. Dlm al-Quran pun disebutkan perkara yg sama. Darwin ckp manusia berasal dari beruk, tapi Allah menyatakan dlm al-Quran kalau tak ikut perintah-Nya adalah seperti apa yg Darwin tu nyatakan jugak. Ada baiknya gunakan akal fikiran.

Originally posted by Syarul at 1-7-2007 06:56 PM
totally, bila aku tulis satu benda takkan aku tulis tanpa pengetahuan.Sebenarnya aku ajak sapa yg baca utk berfikir, bukan utk terimabulat-bulat. Dlm al-Quran pun disebutkan perkara yg sama. Darwin ckpmanusia berasal dari beruk, tapi Allah menyatakan dlm al-Quran kalautak ikut perintah-Nya adalah seperti apa yg Darwin tu nyatakan jugak.Ada baiknya gunakan akal fikiran..

ok...darwin ckp  manusia berasal dr beruk....tp Allah nyatakan dlm alQuran????? bg spesifik beb...jgn main2 ayat AlQuran ni...kalau sama ape yg Darwin ckp pun...Darwin tu sape??lahir bile??slps Quran diturunkan laa...walaupun manusia ada akal fikiran....sebaik panduan ialah Alquran dan hadis...xkan tersesat manusia jika benar2 berpegang pada Alquran dan hadis....

ade 1 org saintis Islam lagi yg membongkarkan teori darwin ni TIDAK betul....hanye mereka yg yakin pada teori evolusi ini akan terkejut beruk macam seekor beruk yg mengaku nenek moyangnye adalah seekor beruk....

korg nak tau ke....nnt aku kupaskan sume...korg jgn risau...teori evolusi ini akan disanggah sume skali.....

Follow Us

Reply #47 totally's post

Dan kalau kita ikut ajaran Quran bermakna kita juga masih bertheori unless kita boleh bentangkan bukti jelas dan nyata.

Kenapa beruk,monyet,si amang, unka, kera, org utan tidak berevolusi menjadi manusia??? Kenapa akal,perbuatan, IQ dan rupa mereka still maintain mcm binatang sampai sekarang???

Reply #49 sedondon's post

Aku rasa sebab kewujudan manusia itu sendiri yang menganggu mechanicism evolution tersebut. Kalau tak silap aku, sejak zaman upper paleolithic, generasi manusia telah mengawal prossess semulajadi binatang dan tumbuhan. Ini yang dipanggil domestication

gik sini :  http://www.youtube.com/watch?v=CvR5tl5n8mQ

I luv the Simpsons...

Originally posted by dCrook at 3-7-2007 12:01 AM
gik sini :  http://www.youtube.com/watch?v=CvR5tl5n8mQ

I luv the Simpsons...

late Pope John Paul even agreed about evolution.... he really said that?

ape buktinye jelas dan nyata tu st yeepi...teori darwin paling lemah dan ngarut jek...

Reply #53 totally's post

totally, bile ckp teori evolusi,ada bermacam perspective yang kite leh dalami, biologically mmg lah salah tapi ketetapan tetap ketetapan, al-Quran pun ckp pasal evolusi, kalau kita pandang belakang tengok nenek moyang kita, apa beza dgn kita? praktikalnya sama, kalau nak advance sket pun mungkin sebab kemajuan. Tengok-tengok dlm al-Quran, surah pertama al-fatihah(pembukaan), 2. al-baqarah(sapi betina<---manusia???) ,dan yang terakhir an-nas(manusia), memang kenyataan Darwin salah secara biology tapi tak salah dari segi principle/falsafah. Manusia mmg akan anggap dirinya sempurna itu secara lahirnya, memang tak boleh disangkal, tapi pada pandangan Tuhan dia akan bezakan, samakan atau rendahkan martabat makhluk-Nya(manusia). Setiap yang melata kat muka bumi tu ada fitrahnya. Mengarut dan lemah teori Darwin??? aku rasa banyak yang boleh kita dalami, fikirkan. Kalau kita tolak bulat-bulat samalah kita tolak kenyataan dlm al-Quran, walaupun kita xtau background Darwin nie, Islam ke tidaknya dia, itu tak penting, tapi bila manusia tu rasa dia lebih bagus/sempurna, samalah tarafnya atau lebih rendah dari apa yang Darwin kemukakan tu.

"...pandang belakang sekali sekala, orak langkah maju kedepan, dan bukanya berpatah balik kebelakang"

[ Last edited by  Syarul at 3-7-2007 10:31 AM ]

setakat ckp surah tu surah ni...kene jd mualim bro....x leh tafsir pakai otak je... kekadang syaitan ni nak bg keraguan...kasi sume detail ayat tu tu diturun waktu bile dan untuk sape sebenanye...aku x kisah da ko nak ckp ape lg syarul... yg pentingnye Adam alaihisalam dan Hawa diturunkan dr syurga dan personaliti sbg manusia...bukan haiwan...

bak sini ayat tu...nnt aku cek utk sapa ayat AlQuran tu diturunkan dan ape sebabnye....

[ Last edited by  totally at 3-7-2007 02:55 PM ]

Reply #55 totally's post

kawan, mane lak aku gi tafsir al-Quran. ^^;

"utk sapa ayat AlQuran tu diturunkan" - kalau bukan utk manusia, takkan utk al-darwin kat pokok pisang blakang umah?

sebab apa al-Quran di turunkan - sebab manusia rasa dah cukup, sempurna hidupnya.

Ayat mana satu, usaha sendiri, Allah takkan tolong hambanya selagi hambanya mahu tolong dirinya sendiri(usaha). Nabi Muhammad dpt yg mana satu dulu?.  dan kalau setakat dengar ayat al-Quran, jadi mualim ke apa, kita masih gak dlm ketegori al-baqarah tak pun sejenisnya al-darwin, blum jadi an-nas.

[ Last edited by  Syarul at 3-7-2007 03:55 PM ]

Reply #53 totally's post

Theori Darwin memang mengarut, tetapi theori didalam Islam lagi lah susah nak dibuktikan. Saya memang tolak theori Darwin dan berpegang teguh dengan apa yang Quran ajar. Tapi masalahnya apa yang diajar oleh Quran bukan lagi memerlukan akal, tetapi iman.

Mungkin anda boleh explain kat sini secara terperinci bagaimana manusia tercipta........

Originally posted by St.Yeepi at 3-7-2007 05:20 PM
Theori Darwin memang mengarut, tetapi theori didalam Islam lagi lah susah nak dibuktikan. Saya memang tolak theori Darwin dan berpegang teguh dengan apa yang Quran ajar. Tapi masalahnya apa yang  ...

Tuan St Yeepi...iman itu mende yg x boleh nampak...ia adalah milik Allah...dan akan diberikan melalui hidayat...

dan didalam hati saya skang ni...saya yakin apa yg disampaikan rasulullah saw....walaupun pancaindera saya menafikannye...tetapi hati saya tetap membenarkannye...dan meyakininye bersungguh2...itulah namenye iman...mungkin Tuan belum ternampak lagi kebesaran Allah SWT....suatu hr nnt pasti dan pasti akan dibuka hijabNye...

sori le teroff topic,,,,pernah x baca kisah satu kaum ni yg menentang perintah Allah dan disumpahkan menjadi monyet....aaa....klu tau x pe....x tau tanye....

10q.....

Originally posted by totally at 4-7-2007 02:41 AM

Tuan St Yeepi...iman itu mende yg x boleh nampak...ia adalah milik Allah...dan akan diberikan melalui hidayat...

dan didalam hati saya skang ni...saya yakin apa yg disampaikan rasulullah s ...
begitu juga penganut agama kristian dan agama lain. Mereka sama seperti kamu, "beriman". Tapi adakah kerana kamu "beriman" bermakna apa yg kamu imankan tu betul, atau salah. Apa gunanya percaya sedangkan bila ada yg mengemukakan bukti bahawa manusia berevolusi dari monyet/beruk, kamu tolak mentah2...walhal kamu hanya percaya, bukannya apa yg kamu percaya/imanlan tu terbukti betul. Begitu juga adakah kerana teori evolusi pd masa akan datang terbukti salah, ia x bermakna apa yg kamu percaya betul, apa yg penganut Kristian percaya betul, apa yg penganut Buddha percaya betul...

adakah kerana muhammad cakap camtu, camni bermakna dia BETUL? Atau adakah kerana muhammad cakap camtu, dia cakap camni, bermakna dia SALAH? Iman x akan bawa kamu ke mana2 hanya kerana kamu percayakannya. Iman x akan  dapat menyelamatkan kamu hanya kerana kamu percaya membabi buta. Kamu sendiri perlu berusaha mencari kebenaran, bukannya beriman membuta tuli...setelah kebenaran tu  dicari dan akhirnya Islam jugalah apa yg kamu temui, baru lah itu dipanggil KEBERANAN, tapi ia maih tertakluk pada kamu sendiri sebab mereka yg lain pun mencari kebenaran, tapi bukan Islam yg ditemui...adakah ia bermakna kamu betul, mereka salah? Atau adakah bermakna kamu salah, mereka betul?

Kamu lahir di dunia ni tanpa mengetahui apa2, tanpa memahami kenapa kamu hidup....tanpa kamu ketahui sama ada Islam tu betul atau salah, tanpa kamu ketahui sama ada buddha itu betul atau salah, tanpa kamu ketahui sama ada kristian itu betul atau salah, dan seterusnya...

kita minum dulu...:tea:

aku tidak beriman membuta tuli...alQuran adalah penunjuk kpd jalan yg benar dan nabi Muhammad pesuruh Allah....jom johnconan...Allah akan berikan jalan kepadamu johnconan...

[ Last edited by  totally at 10-7-2007 03:58 PM ]

Originally posted by totally at 10-7-2007 03:57 PM
aku tidak beriman membuta tuli...alQuran adalah penunjuk kpd jalan yg benar dan nabi Muhammad pesuruh Allah....jom johnconan...Allah akan berikan jalan kepadamu johnconan...
baguslah kalu kamu betul2 x percaya sesuatu benda membabi tuli...mcam yg saya dah cakap, kalu Islam lah g kamu jawapannya, ia adalah Kebenaran kamu sendiri. Cam saya plak bukan Islam, tapi Buddhism...

Tapi yg jadi persoalannya, klu al-quran adalah petunjuk yg betul, apa g Islam ajar lah yg betul, kenapa uhan beri hidayah pada mereka yg tertentu sahaja? Kenapa semua manusia tidak diberikan hidayah? Habis cerita...