CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dewiratna

'kelemahan drama Malaysia berbanding Soap Operas drama luar'

drama melayu yg aku rasa best - adamaya, manjalara, nur kasih..ape lagi aa... ada lagi tapi tak banyak sangat yg memikat hati.. sebab susah nak jumpa pelakon malaysia yg cantik/hensem + berbakat.. ada yg berbakat tapi tak lawa.. ada yg lawa tapi lakonan kayu..

pastu yg pompuan, kalau mekap tebal bebenor.. scene solat pun pakai maskara weh.. yg laki lak, janggut tak cukur, pastu jerawat batu pun diorang fokus dalam drama.. eee tepek foundation tebal sikit la wehh..

pastu jalan citer cliche.. kalau tak kisah lelaki berpoligami, kisah anak org kaya berebut harta mak bapak.. haa habis dah aku membebel...

tapi ok juga... sebab drama malaysia ada tunjuk sikit realiti rakyat malaysia.... muka tak semua cantik dan kacukan bukan macam sinetron.... hampir semua pelakon kacukan... kalau muka jawa kontrek.. mesti watak pejahat atau jins...

Drama Malaysia Sekarang dah Ok.... kecuali drama terbitan Suhan.....

kalau tgk drama or filem filem kat negara luar korea,jepun  contohnyer cara diorang visualkan scene diorang tengah makan mmg best bagi akuu......cara diorang promote makanan tuh kita as penonton pown tgk terliur kann.......kat malaysia nih mmg syurga makanan tapi entah ler susah sangat pengarah nak visualkan makanan makanan malaysia nihhh.....kurang penekanan dari sudut tu kann....

tapi ok juga... sebab drama malaysia ada tunjuk sikit realiti rakyat malaysia.... muka tak semua can ...
HangPC2 Post at 3-3-2011 00:18

drama indon mmg choii sgtttak habis habis pasal perebutan harta gitu ler plotnyerr.......aku raser drama malaysia 10 kali lagik best dari drama indon yg mmg tarap sampahh.....

aku setuju tuh.....  kalau kat ASEAN nih tengok Thai Lakorn (Drama Thai) lagi best.....

Follow Us
kalau tgk drama or filem filem kat negara luar korea,jepun  contohnyer cara diorang visualkan scene  ...
choolakaw Post at 3-3-2011 14:32

betul... cara diorang tunjuk makanan sampai kita ni terliur nak makan.. kalau drama melayu, kekadang scene minum kopi, tapi nampak sangat cawan tu kosong je..