CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: midnightkiller

aku pemarah!tolong aku!!

Originally posted by freekey at 26-6-2007 11:36 AM

lorrr??

so F ke M?? :stp:

baca tajuk topik.. pastu tgk nick ko.. mmg aku terus cap ko M at first sight..

http://planet.time ...

freekey aku pompuan lah

Originally posted by d_rynna at 26-6-2007 05:47 PM
tak guna kau marah2...
semua orang nanti benci kau...
bawa2 bersbar....

tq d_rynna aku pun rasa cengitu tp kdg2 terlepas gak tu yg buat haru tu

Reply #80 ummy11's post

makceh ummy.dh try website die tp kite dok jauh la

Originally posted by oceana at 28-6-2007 02:48 PM

Try buat meditasi ..early morning and in the evening before pegi tidur.

Buat affirmation to tell our subsconcious mind..cth.." Saya bukan pemarah, Saya penyabar"...

Visualize di ...

tq oceana kdg2 klu kite ni dh terlalu ikutkan perasaan sume benda2 yg kite set kat kepala hilang. tak ingat langsung. yg kite ingat marah je lah....janji hati puas .

Originally posted by kroit92 at 28-6-2007 09:00 PM
# entiasa beringat

Jangan biarkan tekanan menguasai diri anda. Kenal pasti situasi yang mendatangkan tekanan kepada anda. Anda akan dapat menangani tekanan itu bila anda sentiasa peka terhadap ...

makceh kroit92. nampak nyer kena print out ni and lekat kat freezer .

Reply #84 mikinminie's post

dh puas cube ni mikinminie tp tak berkesan

Follow Us

Reply #85 olliebee's post

mmg berkesan tp sekejap je tu olliebee pastuh datang balik perasaan tu klu ade yg betul buat aku marah

Okle ko sedar yg ko panas baran.maksudnyer waktu ko marah tu ko masih mampu kawal lagi kan?
Aku pun kategori cepat panas gak.Tapi adik aku kata akule org paling tak garang.Sbbnyer walaupun aku baran,aku baran bertempat.
Ko pun baran bertempat aku rasa sbb ko hanya marah bila ada benda yg buat ko marah.lagipun ko ni jenis cepat ketawa.Ko ni sensitif jugak kut.cepat tercuit emosinyer.
Normaller tu beb...jgn bila marah sampai ko pelempang org sudahle

Originally posted by fyieen at 2-7-2007 09:26 PM
dulu masa aku kerja handle orang aku selalu marah marah hangin satu badan muka tensen xpenah senyum..kenkadang bos pon aku marah..ada budak aku yg kene cepuk pasal degil melawan cakap.. pas tu ak ...

fyieen kite ni lebih krg same je . dulu aku pun keja handle staff ku. mmg tak pernah senyum sampai suatu ketika aku ditegur oleh staff ku muke seyess memanjang je. tak mudah senyum. aku ni klu keja mmg aku commited habis. aku tak suke buat keja main2 and strict dgn staff. lagi satu aku paling pantang klu ade staff melawan cakap aku. ade staff yg panggil aku harimau. sib baik sume staff aku faham cara aku buat keja dan lepas tu dorang buat keja betul2 pabila berurusan dgn aku. aku pun pernah debik sorang staff tu. budak cina. tp bukan atas dasar keja . sesaje aku rasa benci dan menyampah tengok muke dorang ni. adelah 2 3 ekor. entahlah aku pun tak tau apa salah dorang sampai aku benci sesgt. klu aku terjumpa dorang ni mesti bad mood aku datang. klu aku berurusan dgn mereka byk lah kesalahan entah ape2 dorang aku cari. last2 dorang tau yg aku pilih kasih kat dorang, dorang pun report aku kat org atasan aku. kena brain wash tp tak sampai warning letter sbb org atasan ku pompuan dan die sayang aku . lepas tu makin aku benci kat dorang ni dan macam2 lagi aku buat dan aniaya dorang ni sampai hati ku puas. lepas tu aku tukar keja sbb dh puas mainkan dorang. aku dh tak tau camne nak buang perasaan yg dh terset kat hati aku. drpd aku sakit hati camnni baik aku berhenti keja. klu ingat balik kesian gak dgn doran g tu .

Aku ni org Islam so,bila marah aku isghtifar.Kalau masa marah tu aku tengah berdiri,aku cari kerusi duduk.Kalau aku tgh duduk aku baring(maksudnyer cuba comfortkan diri sendiri).Kalau tak berjaya gak aku pergi ambil wuduk,at least basuh muka.
Yg pasti jgn sesekali bercakap masa marah,nanti nyesal kalau tersilap cakap.

Originally posted by fyieen at 2-7-2007 09:39 PM
sampai satu mas aku dah xtertahan lagi dengan sikap panas baran aku..macam orang sakit mental..aku akui mmg ada masalah mental masa tu..  lalu aku pergi jumpa big bos utk kaunseling...aku tanya ...

aku pun pernah bagitau masalah panas baran aku kat org atasan ku. org atasan ku kate die faham sbb keja aku tak ramai org kat department aku nak buat dan die sendiri pun sll stress dgn duty tu. oleh krn keja aku ni play a lot with number tu sbb aku tak leh main2 dan semua data tu kena betul. klu ade 1 data yg salah kira ko kena cari dr A to Z balik and habis ler ko kena berus oleh big boss klu die tau mana tak stress camtu. die pun just suruh aku banyak2 bersabar je.huhuhu

Reply #88 Ryna_s's post

ryna_s's aku ler tu

Originally posted by dapo_kayu at 3-7-2007 03:45 PM
ko kena bezakan.. apa benar itu perasaan marah? atau emosi yang tetibe mood swing, meruap, jantung pantas, rasa panas-sejuk.. kalu ko rasa tu melibat biologi.. maknanya ko mengalami masalah yg le ...

entah ler aku cume tau yg aku rasa marah dan geram. rasa macam ade bom kat jantung dan tunggu masa nak letup tp tak tau camne nak letup.

Reply #90 dapo_kayu's post

aku akan cube dapo_kayu

dulu aku pun cepat marah sampai mak aku cakap aku ni panas baran yg amat...lebih2 lagi aku lepaskan marah kat adik2 aku!!   tapi bila lama2 aku pk sendiri sampai bila nak panas baran saja....ada sorang hamba Allah ni berpesan pada aku "sebaik-baik perlakuan ialah menahan diri dari nafsu marah" oleh itu cuba ko istighfar lepas ko marah tu lama kelamaan ko akan kurang marah...tak pun kalau ko dapat kawal diri ko sebelum nak marah tu ko istighfar dulu...ok!

Originally posted by kroit92 at 3-7-2007 09:30 PM
setuju..kalau nak mengelakkan diri dari marah, fahamkan apa itu marah, punca kita marah, dan sebab yang berlaku jika kita marah..sambil2 tu fikir gak bnda yang sama tentang sabar..

bila ko dah ...

semalam aku marah sesgt sbb bf aku tak balas sms aku dan jawap calling aku. mule2 tu kitorang bersms(sbnrnya aku benci bersms sbb tak suke tunggu org balas mesti lama.sll aku just call tp oleh krn die srh aku sms aku pun sms je la.) spt biase tp lps tu tetibe lak senyap. aku tunggu punyelah lama dlm 20-30 minutes tak juge bls sms aku. aku dh tak bleh sabar lagi then aku try another num die leh tkr balik gune num tu apalagi wap panas dlm tubuh aku yg tunggu masa nak mendidih pun trus meledak. dh le tak cakap tkr num dan bleh plak biar aku tertunggu2. satu bad habit aku ni aku tak suke tunggu org. klu nak aku tunggu gak takpe janji ko bagitau siang2 so tat aku tak sakit menunggu. ko just ckp je lah brb ker tak le aku sakit nak tunggu. bak kate org penantian satu penyeksaan. mmg seksa. aku sambung balik citer aku. aku pun call la die. dgn selamba lagi die bercakap macam takde ape2. aku trus sound die tp lps tu aku bleh terima pakai alasan die yg die lupe sbb kdg2 aku pun sll lupe. mungkin lagi teruk pelupe aku ni . tp pastu aku fikir2 balik takkan ler aku sbg gf die, die leh kate lupe nak bagitau nak tkr kad macam aku ni bukan yg special kat die. satu lagi bad habit aku ni aku suke dimanja. aku tak suke bf aku cam kayu. mungkin krn dh terbiase dimanja oleh ex aku dulu buat aku jd camni. dlm kes camni i blame my ex for what he had done on me . dan die ni lak cam takde perasaan. pastu aku bg kate putus kat die. ni bukan 1st time die buat camni dh banyak kali then aku cakap sampai disini sajalah hubungan kite. pas ni ko ikut jln ko dan aku ikut jln ku sendiri. aku puas. skang aku rasa dh happy balik.

Originally posted by fish_o7 at 4-7-2007 12:11 AM
nk tanye kan .... yg pembuka thread ni ... parents panas baran tak .... salah satu ke 2-2 sekali .....

sbb ikut pengetahuan aku laaa sikap pemarah atau panas baran ni sometimes mmg keturunan ....

aku rase 2-2 fish_o7

Reply #93 Ryna_s's post

aku rase bf ku tu yg asyik2 buat aku marah. mungkin aku rase tak secure bsama die. tp takpe lah aku pun dh lepaskan jantan keparat tu. skang aku akan lebih bergembira

Originally posted by aw76 at 4-7-2007 05:38 PM
my own solution, bila marah meluap-luap at something or somebody...i walk away...out of the room....go straight to the bathroom, basuh muka....keluar ofis, building..tarik nafas slow2.....it will ...

i will try aw76...tq...

Originally posted by ajinomotonosuga at 5-7-2007 06:26 AM

soal fokus jek..dah ko salu fokus mende cenggitu..bila ko fokus..lama2 dia mengunung ler perasaan tu..nak carik jalan keluar so ko maybe bertindak ganas..kendian rasa letihhh..lemahhh..menyes ...

ade betul cakap tuan mod. mmg mungkin krn terlalu fokus mende cengitu. aku mengaku . lps ni aku akan tanam perasaan marah ni baik2 dlm kubur. ade kwn lelaki aku kate kdg2 tak ubah cam lelaki gangster klu dh marah. siapa2 dekat aku mesti jd mangsa. tak kira kat rmh luar rmh. ade lak cakap ego aku ni tinggi melangit tu yg tak nak menyerah kalah walaupun bukan salah org tu. malunye...

aku nak berubah la jd pompuan yg lemah lembut dan yg pandai mengawal perasaan. mesti ade yg dtg purpose pas ni .