CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SONofODIN

Continental Cars Vs Japanese Cars Vs Local Cars

Reply 160# zzcbr

aiyoo..xde kaya nya..makan tahun gak nak tukar to new car..rezeki mr hubby..

dah 4 kali tukar kete... dua yang pertama proton.... then tukar perodua... sekarang toyota... akan datang lom tahu lagi... tapi paling teringin pakai hybrid... prefer honda civic hybrid.. InsyaAllah... setahu dua lagi.. kalau ada rezeki lebih...

keter haku mampu potong kereta mahal time depa parking jer

Post Last Edit by dualchicks at 27-11-2011 08:28

haku tgk statistik ramai pilih keta konti...tapi bila bercerita dlm porum...sket2 perodua sket2 proton...oh mungkin angan-angan

aku tgk bila sebut kereta conti korang refer yg buatan jerman yg kelas tinggi je-Merc,BMW , camana lak dgn yg lain spt Citroen,Puegeot( tak reti eja), Fiat, ford ke dll yg kelas murah2 sikit? memang la kalau yg kelas tinggi kereta jepun pun handling, comfort etc pun bagus tak yah citer la. compare yg sama2 kelas baru adil.

haku tgk statistik ramai pilih keta konti...tapi bila bercerita dlm porum...sket2 perodua sket2 prot ...
dualchicks Post at 27-11-2011 09:26 AM

nak buat camana sebab ramai yg berforum kat sini rata2 org pakai keta ni
meriah lah kalau cerita pasal proton n perodua ni

sebagai contoh (contoh saja saja), kalau teman cerita pasal Merc and Golf GTi kat forum ni , hanya beberapa aje yg berminat nak masuk berforum, boleh dikira abe Alt-F, abe batu bergolek and abe Tossee aje (ni yg regular lah). Tapi bila bercerita pasal maibi, peh punya lah meriah, yg best ramai awek yang join sekali, tak sedar dah sampai ke bulan

Follow Us
nak buat camana sebab ramai yg berforum kat sini rata2 org pakai keta ni
meriah lah kalau cerit ...
zzcbr Post at 28-11-2011 12:34

har har haper nak buat...haku plak pakai keta jenis rare...hentah2 haku sowang dlm porum nih bila diowang citer pasal maibi...leh kongsi pengalaman haku bawak keta mak aku ajelah

Aku pakai keta jepun.. Bagi aku comfort n handling Honda consider BEST!!
But pas aku try keta uncle aku Peugeot 407..
I would say much better dr keta aku baik dari segi comfort, handling n stabil..

Reply 166# zzcbr

ni nak tanya pendapat sket nih...

antara myvi 1.5 baru tu dgn honda city 2nd...

mana sesuai utk aku amik and pakai dlm masa 3, 4 thn sblm tukar keta lain?

Reply  zzcbr
ocean_gurl Post at 30-11-2011 05:40 PM

tanpa ragu2 teman rekemen maibi
nak pakai 3, 4 tahun aje kan (nak kawin ke adik manis lepas tu, melepas lagi). Kalau nak pakai kejap cari aje keta yg harga murah secara perbandingan (maibi ngan city, lebih murah maibi). Tiga tahun masih dalam warranty, jadi cost pemilikan tak besar (hanya normal servis aje, yg mana maibi juga secara relatifnya lebih murah berbanding city). Jual semula selepas tiga tahun, tak banyak beza (mungkin susutnilai maibi lebih sedikit berbanding city, tapi kalau tiga tahun, principal loan pun tak banyak yang telah dibayarcoz in the first three years, banyak byr bunga dari pokok), jadi kedua2 ada kenungkinan kau kena top-up utk settle loan (jika DP tak banyak le, kalau DP besar, memang boleh dapat duit lebih utk belanja abe zek kat gulam mee). Dari segi gah memakai pun tak ada bezanya diantara dua model ni. Kalau OG pakai maibi atau city, org tetap akan lihat pada drebernya coz driver lebih cun dari keta2 tersebut. Tapi kalu OG pakai Lotus Elise, mugkin org akan tengok lotus lebih dari menengok kat OG, kecuali kalau OG memandu sambil pakai bikini purple yg abe zek bagi tu.

Reply 170# zzcbr

wahhh...full info.. baguih2....kira better amik myvi baru tu je la ek...
hrmm kalu gitu, eden pi amik maibi jer la.. utk jln jarak jauh kan, maibi 1.5 ni ok kan..
ramai yg kata body ringan la aper... tak sedap la.. riso dennn..

Reply  zzcbr

wahhh...full info.. baguih2....kira better amik myvi baru tu je la ek...
hrmm ...
ocean_gurl Post at 30-11-2011 06:23 PM

tak ada masalah kalau nak jalan jauh, ke bulan pun boleh OG pasal bodi ringan tu, OG kena lah bawak macam bawak keta bodi ringan, tak bolehlah bawak macam bawak Porsche kita tu ya. Abe zek rasa tak ada masalah kalau nak bawak dlm kelajuan 110-120km/h bagi pemandu normal macam kita ni OG. Keta tu masih rasa stabil tak lah melayang2 atau beralun2 seperti yg diperkatakan. Mungkin pemandu2 F1 diluar sana aje yg kata ringan melayang sebab mereka nak bawak maibi macam bawak Ferrari.
Dari segi pick up juga tak mengecewakan, walaupun tak lah below 5s for 0 to 100km/h, tapi prestasinya agak baik berbanding kereta2 lain yang cc setara mahu yg cc lebih daripadanya (maibi ni 4 speeds, memang tak rasa lembap). ABS maibi ni juga agak baik, teman dah dua kali terhindar dari melanggar bontot keta lain dengan bantuan ABS maibi ni (masalah teman sebenarnya, adjusment, kadang2 teman terlupa yg teman sedang bawak maibi, ingatkan sedang bawak keta sport)

Reply 172# zzcbr

owhh... kita tak de la goyang2 bagai tu ek...OG klu jarak jauh, paling laju pun dlm 140 je kot... itu pun sebab tak sedar tekan pedal hehehehe...
abe Z pun bawa maibi ek kt jepun nun.... kira badan pun tak sakit la kan perjalanan jauh...
dr kl ke pantai timur, kl ke johor, kl ke utara.. stil best kann

Reply  zzcbr

owhh... kita tak de la goyang2 bagai tu ek...OG klu jarak jauh, paling laju pu ...
ocean_gurl Post at 30-11-2011 06:45 PM

abe Z dah balik mesia lah OG...bawak balik c class and Golf GTi yg abe zek pakai kat jepun tu, tapi pada 11.11.11 hari tu kuarkan maibi haibim 1.5 utk guna kat dlm kl (kat dlm kl ni keta Ferrari kita tu pun tak guna lah OG, pakai maibi lebih pratikal)

Reply 174# zzcbr

laaaaaaaaaaaaaa..ye ker.... kenapa tak bagitau kt OG.....
meh nak test drive kete abe Z dulu...   boleh?

Post Last Edit by JohnnyDepp at 30-11-2011 19:57

Lexus, Acura dan Infiniti kira conti atau japs? brand2 ni dah setaraf merc dan bmw...anda setuju?

Aku skang pakai 3 jenis kete ni. Local: Maibi Haibim Japan:Acura Conti: Merc.
Bagi aku tiga2 ni ada kelebihan dan kekurangan masing2.

Maibi Haibim: Kete ni syok pakai untuk pegi town dan jalan dekat2. Handling ok, senang cilok2, pikap pun bole la tahan kalo jalan rata. Aku ulang alik keje selalu naik kete ni jer. Minyak pun jimat. Tapi kalo jauh jauh agak sakit belakang. Terhenjut-henjut kalo jalan tak rata. Kalo bawak balik kampung, dengan perjalanan pun lebih 6 jam, orang dewasa pun penat. Budak2 lagila kesian. Anak aku siap muntah2 dan demam lagi.

Acura: Kete ni best gak pakai kalo nak lepas gian bawak kete laju2. Pikap dia memang tak ingat terasa force ke belakang bila V-tec dia dah jalan.Biasa hujung minggu je pakai. Itu pun kalo kuar sorang2 sebab kete ni bole naik dua orang jer. Seat belakang ada tapi sempit yang amat. Budak2 bole la dok belakang. Handling kete ni ok cuma nak U turn atau masuk tempat sempit2 susah sikit sebab bahagian depan dia panjang. Wife aku bawak selalu calar jer kat depan langgar macam2 benda. Dia pun tak suka bawak kete ni. Susah katanya. Fuel consumption agak cekik darah.

Conti: Kete ni memang best untuk jalan jauh bersama family tercinta. hehhe.. Pikap kurang tapi kalo laju tak terasa. Bila kat highway, tak sedar dah lebih speed limit. Bila bawak 110kmh rasa macam kete jalan macam siput jer. Jalan tak rata pun rasa cam agak rata jer sebab dia pakai air suspension. Fuel consumption pun ok kot. Kat meter dia tulis biasanya 9.5 L/100 km. Yang tak bestnya. Sparepart agak mahal. Paling murah aku pernah tukar RM120 untuk belting dan paling mahal RM3500 untuk sebijik suspension. Yang mahal dan aku tak tukar adalah keyless go. Dia mintak RM20000. Last2 pakai start biasa jer. Tak bapaki button start.

Lexus, Acura dan Infiniti kira conti atau japs? brand2 ni dah setaraf merc dan bmw...anda setuju?
JohnnyDepp Post at 30-11-2011 19:55

Jepun ler bai...sama mcm perodua...yg originalnyer daihatsu model...itu jer mesia mampu...berbanding negara lain dah ke tahap luxury

Jepun ler bai...sama mcm perodua...yg originalnyer daihatsu model...itu jer mesia mampu...b ...
dualchicks Post at 3-12-2011 09:11

lexus dah officially jual kat malaysia...acura dan infiniti belum lagi...kita pelan2 kayuh ke arah luxury la tu...

pnh gune wira 1.3. ok. jimat myk slps psg penjimat.
cume ade mslh high temperature bile jln jauh mlbihi 5-6jam or naik bkt.
dh cek brkali, servis, tkr hose smua. tp cmtu gak..
akhrnye jual je.
skrg gune NHC. worth it. puashti.
abah ade merc 200e. usia pun dh 21thn, tp msh mantap beb...
jarg gune. tp best drive ats hgway. sgt smooth...jimat myk.
kete idaman, passat.