CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DTECCONAN

[MERGED] ]Mariam Warga Malaysia Yang Menetap di Korea

Reply #99 harisbee's post

kalau aku ckp aku dok korea kenape?x caye ke?aku ckp sbb aku tau la..bkn men ckp je mcm ade org tu huhuhuhu

Reply #92 harisbee's post

Hmmm... kena gak ker kita pertikaikan keIslaman dia? Kita fikir positif udah lah yer. Tambah lagi dia masih reti jawab salam, maksudnya dia anggap dirinya tu Muslim lar, cuma mgkin pegangan tak berapa kuat (wallahualam). Kalau setakat makanan halal, jgn kata kat Korea, kat Vietnam yg tempat pemakan babi tu pun kita masih boleh makan sayur2an dgn ikan aper. Kat Korea tu lagi lar, diorang pentingkan kesihatan, mmg byk makan sayur macam kimchi tu. Yg kuat makan babi nie org Cina dgn Vietnam jer (kalau kat Asia lah).

Orang Korea : Sibuk buat jejak kasih, nak temukan nenek ngan family kandung, sponsor tiket etc
Orang Malaysia : Sibuk jaga tepi kain orang, menolongnya idak

Originally posted by NadiaMurad75 at 29-6-2007 03:40 AM
Orang Korea : Sibuk buat jejak kasih, nak temukan nenek ngan family kandung, sponsor tiket etc
Orang Malaysia : Sibuk jaga tepi kain orang, menolongnya idak

Malaysia boleh

aah..tau kritik je..bkn doakan kebaikan nenek tu pon..yg dh lps tu lps la kan..doakan j ela nenek tu masih tetap dgn islam...

Originally posted by harisbee at 28-6-2007 08:32 PM
Mak cik ni memang merenyam masa muda2 nih....tgk la pic masa muda2...kening tu cukur lagi..vogue kalahkan ratu elizabeth lagi...   Ratu kg plentong kot...  

Lari pulak dgn mamat ko ...

Apa la singkat akal punya statmen....bab cukuq kening yg diteleknya..

Haloo..brader..kening lebat pun tak semestinya kebaikan terserlah..

Ko paham tak kegetiran & kepayahan idup zaman itu...

Nenek mariam ni idup sezaman dgn mendiang nyonya tahir..yg dikategorikan

murtad oleh sebab keadaan kehidupan pada masa tu...dan sikap manusia (Jabatan Agama

Negeri - selepas merdeka) yg buat dek aje..

tolongla..pikir dgn rasa peri akal manusia...ok!!!!

[ Last edited by  koko2 at 29-6-2007 08:34 AM ]

Follow Us
Originally posted by NadiaMurad75 at 29-6-2007 03:40 AM
Orang Malaysia : Sibuk jaga tepi kain orang, menolongnya idak.  

dont worry nadia. yg busuk perut tu ada yg berkumpul di forum2 Cari ni. tapi kat luar sana ramai lagi rakyat Msia yg penyayang.

Aku dalam kes nie susah lah nak bagi pendapat.   Pada akulah kenapa bila dah tua baru cari anak-anak yang ditinggalkan masa ikut lelaki korea tu.   Tak terfikir ke dia macamana anak-anak dia hidup masa dia tinggalkan mereka dulu.

Reply #108 romashikin's post

rakyat malaysia ni kan baik hati   wat salah mcm mane pun ade aje yg akan backup

Reply #107 shahgti's post

I do hope so

baca paper 2-3 hari lepas ckp nenek ni ikut lelaki korea yg dicintai pergi ke korea, paper hari ni ckp dia kena kidnap dan dihantar ke korea masa perang jepun dulu...pening aku dgn reporter ni

bkn backup tp bende dh lps ..lepas la..kalau nenek tu dh menyesal dn dh taubat..ok la tu kan...nk hukum macam mane lg kn???

selagi dia masih hidup, pintu taubat masih terbuka.. alhamdulillah sempat lagi dia dengar suara anak-anak dia.. mintak-mintak sempat jumpa la.. dia pun dah mintak maaf kat anak-anak dia dan diorang pun dah maafkan... kalau kita tak suka perbuatan dia dulu pun, takyah la ungkit.. kita tak tahu keadaan/masalah sebenarnya.. kita yang masih lama nak hidup pun tak pasti gak samada kita takkan buat silap satu hari nanti dan andai tiba masa kita insaf, mesti kita pun nak orang maafkan dan terima kita semula....

Originally posted by romashikin at 29-6-2007 09:36 AM
Aku dalam kes nie susah lah nak bagi pendapat.   Pada akulah kenapa bila dah tua baru cari anak-anak yang ditinggalkan masa ikut lelaki korea tu.   Tak terfikir ke dia macamana anak-anak dia hidu ...

Cuba baca baik critanya dr A spai Z , msti ko akan tahu nanti

huh.. sedangkan anak2 dia memaafkan dan menyayangi dia sampai kini.. korang plak yg terlebih emo... selagi ada hayat pintu taubat masih terbuka.. itu pun kalau fitnah-sangka korang betui.. why, how, when and all those Whxx questions korang tu tak relevan now ni... no turning back.. biaq dia handle her own future and do corrections...

Originally posted by Pikir at 29-6-2007 11:21 AM
baca paper 2-3 hari lepas ckp nenek ni ikut lelaki korea yg dicintai pergi ke korea, paper hari ni ckp dia kena kidnap dan dihantar ke korea masa perang jepun dulu...pening aku dgn reporter ni

Ha ah, haku pun pening gak tak tau mana satu betul daaaaaaaaaa

Reply #101 habibi's post

sudahlah ko ajumma...ko dok mana ni? teajon? pi tanya ustaz rasid noh....jgn dok buat teori sendiri...kaji...ayyyo..tu le asyik pi norebang jer ko nih....

Reply #106 koko2's post

ko ni nak backing halmoni meriam ni kenapa...sah sah la cukur kening haram....

Lah...dah memang dia ikut jantan korea....terimalah hakikatnya....

So segala yg berlaku pada dia itu semoga jadi pengajaran bagi kita semua....jgn shiok kat jantan sampai lari tinggal anak

tp aku doakan nenek mariam masih islam dan suci...:love:

Reply #115 pessona's post

yer la...dia pun dah uzur...kesian dia kan....

tp sajala geram....korang macam anggap dia macam heroin la pulak...tu jer aku geram :@

It is what it it , it has a read only attribute , just like u guys stories , only waiting 4 TIME to execute :ah:

So no 1 2 blame , everybody follow their own stories without realizing it , thats it