CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: comelcomel

berkenalan dengan suami orang

Reply #39 Hana's post

dalam kes ni, betul la hana, mcm BF comelcomel taknak kawin je dgn dia. tak tahu lah, my opinion je.

tapi saya dulu bercinta kat univ, after 6 tahun baru kawin. tapi ni lain kes, sebab sepanjang bercinta tu, BF (now hubby) memang asik ajak kawin aje   saya je yang tak nak, macam2 alasan saya bagi, nak kumpul duit dulu lah, nak enjoy being single lah, nak manja dgn parents dulu lah, macam2.
last2 kawin jugak saya, tu pun rasa kalau takde pressure from BF & families, saya tak kisah kot tak kawin lg... jahat nye aku.

so, ada betul nya kot ape hana cakap tu.

tp tula...spjg U dl asyik dgn bf tu jer...lgpn, saya mmg sayang sgt kt bf saya tu..mak ayh saya pn mmg berkenan kt die. cm tula die jer dgn family dier je problem saya.alasan die xnk kawin lg sbb family dier xbenarkn...aritu, abg2 saya pn dh bising..sbb dorg smua after U dh bertunang dan sedia utk kawin..tp tula, adik pompuan die ni plak yg lmbt kawin....  plg tensen, balik kmpung...msti kna tnye dgn sedara mara. jenuh cari alasan nk jawab

comelcomel,

meh la datang opis saya. ade la 2-3 stok org bujang kat sini.
tak pun, you resign ajelah keje gomen. masuk private sector. org bujang ramai kerja kat private sector

Originally posted by Hana at 3-7-2007 05:09 PM
aku rasa..cakap ajer la kt parents ko..carikan calon. ko nak kawen dah.
sorry ye..aku rasa..bf ko tanak kawen dgn ko lah. 5thn tu lama sgt.
aku tgk kan..rata2 org yg bercinta masa student nie.. ...

not really bf tu taknak kawin dengan die. org lelaki nie pemikiran mmg lambat matang dari org perempuan. umur sesuai utk seorang lelaki berkawin ialah 27 tahun. kerana apabila mencapai umur tersebut baru org lelaki nie matang. adalah lebih baik takpayah kawin skrang, buat ape buang karan dgn lelaki yg tak matang (bf tuan rumah umur belum cukup 27 tahun ker?)

saya ada sorang kawan yg couple nak dekat 10 tahun, baru that guy proposed die as wife. diorang couple sejak umur my friend 20 tahun that jantan 19 tahun. derang kawin, my friend 29 tahun that jantan 28 tahun. bagusss... sbb lelaki itu sudah melebihi piawaian umur matang seorang lelaki.

my suggestion,

1) tak payah tinggalkan ur bf. continue jek. kang boring2 ujung minggu bleh keluar jalan2. still hold him
2) still befriended ngan itu Dr. Take this advantange utk mengenali seorang lelaki yg berumur 40 tahun, sudah berkawin dan punya anak dan sudah tentunya cara pemikiran die matang dan educated. Sbb:

a) u boleh mengenali cara pemikiran org lelaki yg matang
      b) kenal pasti mengapa dan kenapa die boleh berlaku curang dengan wife die
      c) you boleh luaskan pengetahuan tentang ciri2 lelaki playboy / gatal
      d) jadikan pengetahuan ini sbg senjata dan ilmu bila u dah kawin esok. kalau die kutuk2 die punye wife, u bolehlah jadikan panduan,.....ooo esok aku jadik bini aku harus cenggini dan cenggitu. example mcm tu la.
      e) die amik Phd bidang ape. maybe u boleh exchange ideas. kan best ade kawan yg boleh ajak debate. drpd asyik dok citer gossip murahan jerk.

3) start look around you. start eyeing for future-boyfriend-to-be. kawan dengan ramai org. tak kira dengan lelaki ke pompuan. takpe. pompuan mesti ade adik badik lelaki yg boleh kenen2kan. manalah tau, time jalan2 hari raya, you pakai vogue2 sikit, adik badik member pompuan you terbekenan ker??

4) once dah dapat boyfriend yg memahami diri u, menyayangi diri u, cinta u, nak kawin dgn u, serious nak amik u sbg isteri, berani jumpa parents u, steady financially.... then baru u ckp bye2 dgn ur current boyfriend. ckp kat die, saya perlu kawin dengan org yg mencintai saya, ade org mencintai saya dan
sudi nak kawin dengan saya, u tak sayang saya tu pasal u biar saya terkapai2 tanpa tahu hala tuju hubungan kita kan? pigi mampus la sama itu jantan   
kalau nak ckp u curang pun. U ada hak menentukan siapa yg terbaik utk diri U. Cinta dan Setia tu selepas kawin ok. remember this!

[ Last edited by  meow_tompok at 4-7-2007 11:26 AM ]

ala...syg plak nk stop gomen ni
gaji dh best (bru nk naik bln ni kn)...pstu snang nk cuti, medical pn dpt 1st class room
hehehhe...

Originally posted by comelcomel at 4-7-2007 11:23 AM
ala...syg plak nk stop gomen ni
gaji dh best (bru nk naik bln ni kn)...pstu snang nk cuti, medical pn dpt 1st class room
hehehhe...

takpe. kalau mcm tu, carik member2 yg kerja swasta.

Follow Us

Reply #40 philipinoe2's post

ni pehal taruk nama akak nih
royalti plisssss

Reply #44 meow_tompok's post

thanks for ur advice..
at least saya xrasa saya sorg jer bersalah kt sini
yerla, smua kwn2 even bf skrg ni salahkn saya sbb kata dorg saya yg mlayan Dr tu shigga
Dr tu mgatal
saya plak rasa Dr tu jenis yg suka berkawan..mgkin nk ngorat tp still syg bini lg kot
mslhnye, kitorg kejer satu opis
kdg2 ade kejer kna bt sama2 so time bt2 kejer tu xknla nk serius spjg msa kn...and i really want to be just friend dgn smua org
kitorg berkerja secara profesional..time bekerja xpernah Dr tu kuarkn apa2 ayt mgatal tu
just time rehat, time xbt kejer sama2 atau blik kejer bru die akn tpon saya
bkn xde org lai nk kt saya...ade jer..tp tula, sbb setia pada current bf skrg ni, saya mmg xberkawan dgn lelaki lain
dr zaman U smpai skrg hnye die sorg kwn lelaki yg saya rapat..biler ade org nk kawan dgnsaya sllnye saya akn tutup pintu awl2 sbb saya dh letakkn kesetiaan yg tinggi pada bf saya tu...tp tula, skrg ni bru nk bukak mata...bru sdar yg saya dh bt satu kesilapan..mgkin smpat lg utk diubah kot...
mgkn btul gak kater meow bf saya xmatang lg...die bru 26thun...bru bli keta. mmg saya yg nk kawin smpai dh ckp smua saya sediakn (simpanan, keta dan rumah).sedangkn die xpuas enjoy lg...
so, xperla, sya skrg bru nk mengenal dunia ni...rupanya dunia ni byk bda yg kiter xsangka akn berlaku...saya bleh amik sbg panduan hidup..thankss friend

Reply #48 comelcomel's post

just berkawan rasanya tak salah... tp jgn sampai mhancurkan umah tangga org lain... tur yg besar salahnya. Comelcomel kena tahu mana yg boleh dibuat dan mana yg tidak..... key

aLa..elaK-ElakkaNla laKi orang..x seSuai..

lgPun nape nK saKiti haTi kauM sejeNIs..keNa duRi pun naNgis apAtah lg menDe coMplicaTEd camNi...

Reply #48 comelcomel's post

jangan play with fire unless ngko nak alami poning kopalo tahap gaban... kena serang bini tua, kena pulau dek kawan opis, kena dera emosi oleh anak2 tiri...

aku cadangkan:

step 1: ngko stop communicate dgn mamat tua tuh. jgn answer call. jgn layan. tak geli ker weih layan pakcik tuo?? ... btw, kalo stail orang tua/ suami orang usha maner ader kuar ayat menggatal... dorang berlakon baik, pijak semut tak mati punyer...

step 2: ngko usha adik equalizer. rupa mcm faizal hussein kira okay lah tuh. apo laie ngko nak?

step 3: ngko kawin adik equalizer. sbb aku bacer ngko mcm dah beriya-iya sgt plak kawin...

step 4: ngko mohon pindah pejabat gomen cawangan JB. tak sama opis dgn mamat tuh dah... case settle

p/s: ada apa dengan title Dr? ... kalau dah dasar jantan kabaret, tatap kabaret maaaa...

Reply #51 kikilalat's post

apa2 pun, utk pass step #2 tu, kena pass screening dgn aku dulu laa

ninanurin This user has been deleted
Originally posted by luvly_eone at 2-7-2007 02:40 PM
cam ni ler comel...

baik ko jauhkan diri dari bende2 cam ni. Feeling ni x de sape yg tau... mmg boleh niat tu nak kawan mcm biasa, tapi takot tiba2 'ter'sayang ler pulak..

Baik skrg ni ko b ...

saya stuju dgn pandangan u lebih baik jauh kan... nanti buat nya bini dia jenis yg suka serang org dtg serang u kat office
aduih! mak malu nya.... masa tu semua org akan ckp u yg salah sebb u bujang dia dah kahwin....:cf:

Originally posted by meow_tompok at 4-7-2007 11:23 AM

2) still befriended ngan itu Dr. Take this advantange utk mengenali seorang lelaki yg berumur 40 tahun, sudah berkawin dan punya anak dan sudah tentunya cara pemikiran die matang dan educated. Sbb:

itu pendapat saya sahaja.  
masing2 ada pendapat masing2.

pendapat meow tu..sumerr saya setuju..kecuali no.2 nie

pembuka topik nie..baru nak masuk dunia "sebenar".
baru nak membuka otak nya. berpikir cara lain dari zaman kanak2..remaja.. zaman "selamat"
kalau tiba2 terus berkawan dgn org dah lama "matang" takut..TER jatuh cinta ajek

perempuan kalau lah dah JATUH CINTA..haa..paham2  ajer laa..sumer BLIND taww.

aku yg berhati waja dan otak terrer dgn pelbagai teori dan duk lama dlm dunia "realiti" nie (sori, angkat bakul jap ) pun aku tak berani nak berkawan2 dgn org2 yg dah lama "matang" nie . takut aku tersyok lah. Laki org sgt pandai cari soft port org perempuan.
Prevention is better than cure.

aku rasa..kalau perempuan tu jenis "baik2"  takyah le nak gatal2 nak berkawan dgn org dah lama "matang" nie. takut tercundang dlm "angan

Originally posted by comelcomel at 2-7-2007 12:49 PM
nk tnyerla pendapat u all...
actually i ni kejer kt gomen...bru jer grad, umur bru 24 and kejer as new officer
pstu dh 2-3bln kejer, joinla akt persatuan dlm opis tu...kna dok kt satu tmpat sla ...

nak cepat ajak pakwe ko kawin..buat dia cemburu..haa nanti copek lah dia ajak kawin..yang penting kawin...ala kadar tak per..bab lain slo slo laa..kawin tu sampai mati..soang bini jekkkkkk..aa k?

Originally posted by Hana at 4-7-2007 06:30 PM

baru nak mem ...

Hana niiiiiiii kalo ada cite pasal laki oanggggggg jek..mustiiiiii ada nko ek..ammmmboiiiiiiiiiiii

manusia senang tertarik hati pada manusia lain kalo manusia lain tu ada sifat2 yang dia suka
nak plak kalo pi tempat baru, oang baru, seme2 baru gitu haaa

tunang oang kaa laki oang kaa nenek oang kaa..atok oang kaa..suka tak bawak maksud apa pun sekadar tarikan..magnetism gitew

kalo awal2 ..bila suka dah kene chop..awak syiokkkk saya yer? awak cintan saya yerr? i think elok lah pih berobat ok?

berkawan bio beribu2 lemon..berbini cuma satu..bergalpren ramei tak per hihihihi

Originally posted by ajinomotonosuga at 5-7-2007 06:05 AM

nak cepat ajak pakwe ko kawin..buat dia cemburu..haa nanti copek lah dia ajak kawin..yang penting kawin...ala kadar tak per..bab lain slo slo laa..kawin tu sampai mati..soang bini jekkkkkk..aa k?

saya tak setuju yg ini.
kerana tak semestinya dah couple dengan seseorang selama 5 tahun, that guy is the best for her.
she (tuan rumah) deserves to look for the best.

nota kaki: kawan yg aku sebut kat page belakang tu yg dok cintan-cintun selama 10 tahun, that guy is not under good gred punye guy. memerah duit bini punye jantan. tapi pasal dah perabis 10 tahun, dah perabih duit kat jantan tu, so member haku pun tarak pilihan kena angkut that jantan jadi laki jugak (selama derang cintan-cintun dah berbuih mulut aku ngan teman2, suruh carik jer org laen)

Originally posted by comelcomel at 4-7-2007 11:44 AM
mgkn btul gak kater meow bf saya xmatang lg...die bru 26thun...bru bliketa. mmg saya yg nk kawin smpai dh ckp smua saya sediakn (simpanan,keta dan rumah).sedangkn die xpuas enjoy lg..

dear,
aku bukan nak menyibuk nyer, tapi ayat yg aku boldkan tu, aku rasa mcm tak sedap ati jerk.
ko nape nak sediakan kemudahan tu semua kat lelaki.
experience aku punye kawan sendiri, lelaki kalau dah sedap benda2 disediakan
nanti die akan mula nak culas dengan tanggungjawab.
kalau2 kau mengenali citer2 ibu tunggal yg ditinggalkan suami, rata2nya derang berkerja duit gaji derang bayar itu ini, lelaki dah selesa dgn keadaan tu, mintak dijauhkan ler dia sia2kan u pulak.

pls dear, jgn manjakan lelaki dengan duit ya.

Originally posted by Hana at 4-7-2007 06:30 PM

baru nak mem ...

ok, why aku bagi suggestion no. 2. pasal aku sendiri pun open to befriended dgn laki org. mmg aku kenal dgn sorang lelaki nie yg dah kawin, umur 42 tahun, anak 4 org, bini dia nama pun seakan-akan nama aku. jeng jeng jeng...dan yg part yg paling best...die nie mmg tahap playboy. tak dinafikan even aku just kawan2 biasa aje, die mmg ada kasik ayat2 power.

aku boleh terbuka tuk berkawan dengan sebaik baik manusia sehingga sejahat-jahat manusia. petuanya :

1) jadi diri sendiri. kenali diri sendiri dan yg penting punye pendirian yg teguh dlm hidup.

2) berkenaan dengan lelaki org yg playboy yg jadi kawan aku skrang nie, asam garam idup nie nak kata rasa semua tu takde la, tapi at least sbg seorang yg berumur 29 tahun (this year) aku tahu dan kenal bermacam2 perangai lelaki. i always say to myself: aku bukan budak 18-19 tahun, yg senang2 lelaki boleh goreng2 dengan ayat manis.   Sometimes we need to be laser/berterus-terang dengan lelaki if we don't like them layan kita mcm nie mcm tu. remember yea, dgn lelaki nie tak payah kias2, pasal derang tak paham bahasa kiasan. if you can put it straight, they will more respect u. hati mau kental. tuan rumah perlulah determine tuk ape die berkawan dengan laki org./laki matang dulu. (mcm yg aku suggest tu, utk menambahkan ilmu pengetahuan ciri2/perangai org lelaki sbg panduan dlm idup)

3) outcome yg aku dpt dari berkawan dgn playboy diatas itu ialah, die kecewa dengan bini die, die nak kan attention.

4) ho ho...nie saje jer la aku nak share....haku penah kena serang kat satu tempat (ala2 myspace), dgn sorang pompuan yg mengaku as perempuan simpanan die. tapi disebabkan aku pun pandai menepis serangan2 bom mortar, satu kali aku reply message die, die dah tak message aku lagik dah.

emm...mcm yg diketahui, saya ni bru berganjak umur dr remaja ker dewasa...so, byk bda yg xsangka bleh berlaku depan mata saya ni..kiranye mcm culture shock gakla...mana x nye, dl ms skolah, matriks, U dan msuk alam keje ni. mmg saya kurang dgn realiti kehidupan..sbbnye, smua tnpat saya belajar smpi kejer ni, dkat sgt dgn umah. sllnye, dok umah atau klu kuar pn msti dgn parent, abg2, bf dn kwn2 yg rapat jer...dh kejer ni bru tau rupanya dunia ni luas...