CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: comelcomel

berkenalan dengan suami orang

Originally posted by afja at 12-7-2007 03:12 PM
satu soklan.....

dlm kes seumpama nih siapa yg sebenarnya bersalah?
laki org ke anak dara yerk?

sbbnya.... org selalu salahkan anak dara bila terjadi kes mcm nih.....
ckp anak dara tu ...

me..me..me..nak jawab..

Laki orang bersalah - bila situasi ngorat mengorat ajek.
Anak dara bersalah - bila betul2 jatuh cinta & betul2 gatai nak kawen dgn laki org.

meh aku tanya kt ko lak.
dlm masyarakat melayu yg serba canggih manggih dan bakal ada keturunan nak jejak bulan nnt..hahahaa.ko agak2 lah..
rata2 masyarakat akan menyalahkan org yg dah kawen ke atau org blum kawen?

or..aku reserve sket lah soalan atas.
BILA BERLAKU SEBARANG KESALAHAN..AGAK2 MASYARAKAT MELAYU YG CANGGIH (TAPI MASIH PERKIRIAN KUNO LAGI KATAK) AKAN TUNDING JARI KT ORG DAH KAWEN KE ORG BLUM KAWEN?

or..aku reserve lagi senang sket..
antara skandal.. bini orang dgn laki orang dgn skandal anak dara dgn laki orang..
mana satu yg lebih hebat kecaman or kutukan nye?
mana satu yg lebih org ambik berat?

[ Last edited by  Hana at 12-7-2007 03:45 PM ]

Reply #1 comelcomel's post

hai comel..........

em, cm pernah tjadi kt sri jek.
cam lebih kurang...
actually, depends on u.......
layan or tak.....
kdg2 bile kite nak mguji nanti kite lak yg makan hati..
so, wat cm biase jek ar.......

Reply #156 nenekglamer's post

nek betul ar..
kalo xkuat jgn bkawan ngn laki org...
banyak nah dugaan die.......
kalo x kuat bole rebah n tumbang........
tp kwn ngn bujang pon sama gak.
tluka gak.........

Reply #160 afja's post

molek x sri jawap...
dua2 xbsalah.......
cz cinta tu buta.......

Reply #161 Hana's post

wah semakin bernas la cik hana kita...
semenjak belajar ilmu memikat suami di FD

jwpn aku mengikut situasi.....

situasi 1....
rata2 masyarakat akan menyalahkan org yg dah kawen ke atau org blum kawen?

= masyarakat akan menyalahkan dan mengecam org yg belum kawin.... lg hebat kecaman kalau yg terlibat tu andartua....cth cam cik hana dan termasuk aku gak

situasi 2....
BILA BERLAKU SEBARANG KESALAHAN..AGAK2 MASYARAKAT MELAYU YG CANGGIH (TAPI MASIH PERKIRIAN KUNO LAGI KATAK) AKAN TUNDING JARI KT ORG DAH KAWEN KE ORG BLUM KAWEN?

= situasi sama jek nih.... so jwpn sama la jugak...

situasi 3...
antara skandal.. bini orang dgn laki orang dgn skandal anak dara dgn laki orang..

= erk... nih mungkin kecaman sama2 hebat la kot... tp mungkin skandal anak dara boleh dimaafkan.... sbb agak bernasib baik sedikit dari skandal bini urang dgn laki urang tp x tau la kalu masyarakat boleh terima pulak.... dgn anggapan "haa... elok la tu bertemu buku dgn ruas" (boleh pakai ke x nih )

*agak2 masuk x ngan skema jawapan cik hana....

comel2, kalau nko desprate sangat kat opis aku ni ade 2-3 org bujang terlajak...nak kata terlajak takde ler jauh sangat..ade satu umor 31..yg lagi 2 tu dalam 35..amacam?? sume senior post...gaji riban2....

nak PM aku

Follow Us
oper tuk haku.... tadek ke DG....

aku andartua 35thn taww

afja ko nak PM aku gambau nko..

Originally posted by afja at 12-7-2007 04:22 PM

situasi 1....
rata2 masyarakat akan menyalahkan org y ...

situasi no.3 tu salah laa...
takder dlm skema jawapan.

jawapan yg betul ialah..
~ skandal anak dara dgn laki org lagi lagi dan lagi  masyarakat ambil berat taww..sampai ada tukang penyampai tak bertauliah..yelah.. nnt takut laki org iteww..kawen rahsia or poligami.
~ skandal anak dara dgn laki org lagi hebat gossip diperluaskan tau.
~ masing2 sumer keluarkan dalil2 yg berkaitan..hujah2 yg logik2..bla..bla..bla..tak abis2..

tapi..
bila skandal laki org dgn bini org.. mcm..sapa2 yg tau tu..diam2 ajek..tak berani nak heboh2..konon2..jaga umahtangga org.. (yelaa tu kot).. padahal..tak tahu..derang tu dah "main" dah berapa kali round dahhh..
masa nie..sumer dalil2 sumer tak kuar. sumer org takut nak sampaikan. sumer org takut nak masuk campur.

[ Last edited by  Hana at 12-7-2007 06:39 PM ]

Reply #169 Hana's post

ala Hana..biasaklah tu diorg nak cover geng diorg..yerlah kan..geng2 dah kawen..sepatutnyer laki org kalu scandal ngan bini org lagi bahaya..yerlah kan masing2 dah ada pengalaman..hehe

Originally posted by sri_pagi at 12-7-2007 04:00 PM
molek x sri jawap...
dua2 xbsalah.......
cz cinta tu buta.......

cinta mmg buta.. tapi akal kita TIDAK.

Kita masih ada kekuatan untuk memilih... So, bagi aku.. buat yg terbaik selagi terdaya

Originally posted by afja at 12-7-2007 04:22 PM

situasi 1....
rata2 masyarakat akan menyalahkan org y ...

Daripada pengalaman aku.. duduk dalam masyarakat melayu yg sangat canggih ni.. Ini dia situasi yg selalu berlaku...

Andartu ngan laki orang - tu la.. gatal merenyam..tak de jantan lain ke?  laki aku jugak nko nak kebas????

Janda ngan laki orang - hah.. tu janda tu dah gersang la tu... dah lama tak dapat...

Janda ngan bujang - tak sedar diri dah JANDA.. dah LOOSE ada hati nak yang teruna... sedar la diri sket...

Bini orang n laki orang - hai.. dah ada laki pun nak tapau laki orang jugak???  Nafsu kuda!

Dara dan teruna dan dara termengandung - hah.. anak perempuan awak tu yang gatal, padan muka dia.. anak aku lelaki, dia tak bawak perut... ntah2 ngan jantan mana ntah dia termengandung lagi nak salahkan anak lelaki aku!

Kesimpulannya - perempuan yg salah.. sekian terima kasih...

Originally posted by comelcomel at 11-7-2007 04:08 PM
aaaaaa...Dr tu memang dah konfirm suka kat saya la..sbb dia bru serahkn 1 brang kemas pada saya...tp saya dh tolak mentah2....saya tertanya2 lepas ni apa lg yang dia akn beriikan...takutnyaa...

I suggest kalau dia ada nak bagi apa2 ke, barang kemas ke,
cakap kat dia, suruh dia bagi kat bini dia lagi banyak afdalnya...

tak pun sedekah kat anak yatim ke, org miskin ke...

Originally posted by nenekglamer at 12-7-2007 07:51 PM

Daripada pengalaman aku.. duduk dalam masyarakat melayu yg sangat canggih ni.. Ini dia situasi yg selalu berlaku...

Andartu ngan laki orang - tu la.. gatal merenyam..tak de jantan lain ke ...

err.. sedikit pembetulan..
kalau org perempuan tu blum kawen..mmg konfem akan dipersalahkan dlm sumer hal.
kalau org perempuan tu dah kawen..buat hal ..takper..itu manusia..normal la buat kesalahan..

so..moral of the story..
kalau sapa2 org perempuan yg blum kawen.. jgn ler korang gatai cari hal/pasal if korang nak duduk aman dlm masyarakat melayu yg canggih lagi manggis nie..(tapi, berpikiran kuno abisss)

ploop This user has been deleted
Originally posted by comelcomel at 2-7-2007 12:49 PM agak2 korg Dr tu nk aper yer dr saya..adekah die nk berkwan sajeratau dier mmg nk ngorat. ...

die nk ape???die nk ngorat ke x nk ke ak rase tu x penting..yang penting sekarang die laki orng so jngn terjerat cinta ngan laki orng...kalau ko kate x suke pon if ko lyan mnjadi juge..so ape2 pon bertepuk sebelah tangan x akan berbunyi...x pyh nk pening2kan pale ko nk pikir lelaki yang sudah berkahwin nih...die masih ade tanggungjawb die pde isteri dan ank...jngn sesekali orng beranggapan yang ko punca keretakkan  rumahtnagga orng..sepatutnye awl2 lagi ko dh tau die tu suami orng x pyh la ko layan.

dulu waktu lepasan spm aku kje kat masjed jamek jual beg bos aku waktu tu usia die 39thn baik sngt ngan aku slalu call ak tnye khabar la,ajk kluar mkn la,.kalau gaji staff lain satu hari bleh dapat 100 kat aku smpai 200-300 die bagi  ..time tu ak tatau nape die suke tolong aku nk kate aku layan x de plak..die kate die sedekah aku amek je la...
selalu sngt la mcm tu smpai kaye raye aku dibuatnye..walaupon time tu aku baru 18thn tapi aku sentiase jage batasan pergaulan lebih2 lagi die ni laki orng..kengkadang tu die nak cerita masalah die  ngan wife die..but aku malas nk cmpr maklum la suami orng ni kalau miyang keladi dh naik dapt plak betina gatal mule la nk cerita pekong isteri konon2 nk minta simpati la

kengkadang bile aku skit siap nk antr ak p klinik, nk antar balik laa..tapi aku x heran la sume tu bkan ak x leh usaha sendiri cume yang paling penting satu perinsip aku pegang
SUAMI ORNG TETAP SUAMI ORNG
macmane baik pon die ngan aku...aku x akn buat die jatuh hati kat aku maksudnye x akan tergedik2 even sebb aku tau die dh berkeluarge...isteri dan ank2 die lagi penting dari semua...

suatu hari die byar gaji kat aku sepatutnye 300 jer tapi aku  cek2 dlm akaun ade 700..x gile pe mamat ni sie2 kasi duit kat orng mcm tuh jer,,,bile aku tnye, die kate sedekah..sedekah jer memanjang.. but aku amek je la tu pon aku sedekah balik kat anak2 die...

mlm tu aku terime sms dari die..loving sms bagai...ape lagi die luah perasaan ..so ceritanye, bile aku dh tau die mcm tu menaruh hati kat aku...aku letak jawatan serte merta...itu la ceritanye betapa aku takutnye ngan laki orng ni...silap2 mkn terrajang bini die..

kalau boleh dielakkan cube elak laa berkawan rapat ngan suami orng ..kite sebagai perempuan kene pikir pnjang...satu hari kite pon akan bersuami..if suami kite syok kat pompuan lain mcm mane...x terburai hati dan perasaan..same la mcm wife DR tadi kalu die tahu suami die slalu call2 ko n tnye khabar dan sebagainye lebih2 lagi siap beli2 mas kat ko ..mesti die kecewa dan die akan bertambah kecewa if kaum sejenis die x memahami perasaan sesame perempuan...then bile terkantoi mule la "bodoh,bangang, sial nyer betina, ko x de jantan lain ke nak kebas laki aku gak ko nak, bukan x de laki2 bujang kat luar sane!! x pe2 ari ni ari ko besok lusa ko tengok la rumahtangga ko mcm mane, x bahagia ko kalu ko wat cam ni"ni la salah satu bahse2 yang kluar dari mulut isteri pade betine2 gatal yang suke sangt memiyang ngan laki orng. tu sebabnye aku x nk sangat2 jadi akibat pemusnah rumahtangga orng..sebb aku x nk perkare yang sama berulang pada rumahtangga aku kelak...aku nk bahagia..x nk la laki aku dok miyang2 ngan pompuan lain..

so jngn buang mase lagi nk layan sms die ke ape ke..if ko berani just berterus- terang pade DR jngn ganggu ko .lagipon DR tu dh berkeluarge x baik buat mcm tu ok...if ko anggap die BOS so buat mcm BOS jer..x yah lebih2 takut nnti ko juge yang susah..:victory:

[ Last edited by  ploop at 13-7-2007 04:41 PM ]

ploop This user has been deleted
Originally posted by nora_beads at 2-7-2007 03:10 PM

Salah satu cara kalau takut tersangkut dengan dia, cuba u pk balik, dia ni ada anak berderet2.... Kalau ada jodoh u dengan dia, u sanggup ke terima anak2 dia jadi anak2 u jugak.... (I kalau bab2 tuh.... seriously...rasa geli semacam bila owang tua yang anak berderet2

i setuju ngan pendapat diatas...tapi kalau kene ngan jenis pompuan meterialistik,kaki kebas,kaki kikis...usah kan suami ank berderet..silap2 yang dh tua gayut dh bercucu-cicit pon main sebat jer

minta jauh laa diri aku dari memandang harta kekayaan semata2..

emmm...sorila, lama xmasuk sini...bz skjap. settlekn kejer sambil2 study   .. napala orang melayu suka sgt myalahkan orang pompuan yer..trutama yg bujang2..kebanyakan orang2 pompuan bujang ni xpernah pikir pn nk kacau umah tangga org lain. kitorg klu bleh, nk cari yang bujang jgk...tp tula yang susah...nk jmpa org bujang yg bleh bagi komitmen..

off topic: (aritu jmpa bakal angkasawan negara kt opis..wah, kagum sebentar dgn dorg. .. )

Originally posted by Hana at 13-7-2007 09:34 AM

err.. sedikit pembetulan..
kalau org perempuan tu blum kawen..mmg konfem akan dipersalahkan dlm sumer hal.
kalau org perempuan tu dah kawen..buat hal ..takper..itu manusia..normal la bu ...

NI aku belum jumpa lagi.. heheheheh...

Originally posted by comelcomel at 13-7-2007 10:50 AM
emmm...sorila, lama xmasuk sini...bz skjap. settlekn kejer sambil2 study   .. napala orang melayu suka sgt myalahkan orang pompuan yer..trutama yg bujang2..kebanyakan orang2 pompuan bujang ni x ...

selalunya sebab kenapa org perempuan tak pilih lelaki bujang...
org akan kata, "hai! dah tak ada lelaki bujang lagi ke?"

tapi masalahnya sekarang, lelaki bujang yg reliable dah semakin extinct..
mudah sangat hanyut dgn merempit, dadah, melepak, jenayah, gay pun melambak, merosakkan anak dara...
nak keseronokan semata, tak ada planning, kalau ada pun short-term...
dapat duit sikit, sekelip mata habis..
dalam pokai pun, sanggup berhabis duit utk solek kereta, modify moto, sanggup berlapar tapi rokok tak boleh tinggal...
dapat kad kredit, hancur ....

sedih tengok generasi muda sekarang...

Reply #179 Equalizer's post

kebanyakkan lelaki Melayu yang cmni kn...
emmm...ms dr U dl, mg dh nmpak gejala2 ni
sbb ms U dl, pn dlm 1 dewan kuliah yg besar tu, bilangan lelaki yg ada xsmpai separuh dr kelas. tu pn ada bgsa2 lain...yg melayu nya plak mmg ciput...alahai...