CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bzzts

Kucing terbuang, dilanggar dan bermasalah...

setahu rina....klo kecik sgt..xboleh pakai ubat kutu lagi....better consult vet ya,,rina x ...
anizarina Post at 25-11-2011 10:04

hai rina,,,sy da anta g vet smlm...dr kata kaki mmg ade kesan lenyek..smpai ke bontot tu dr kata mebe ade kesan langgar jgk sbb dr rs mebe tulang pelvis dier kluar sbb ade benjol kt perot dier...
dr suh pantau seminggu..dier bg antiboitik jerk...n ubt kutu...
dr bg special food smlm... kira ok la... si kecik lei mkn sndrk da...tp asek nk lari jerk...
rs2 kalo da ok nk anta ke tpt dier smule ke eh?
dier cam x bape nk serasi la plak...

hai rina,,,sy da anta g vet smlm...dr kata kaki mmg ade kesan lenyek..smpai ke bontot tu dr ...
zienur Post at 25-11-2011 11:04

jgn lah letak dia di ctu balik....kesian dia..cer cari fosterer

hmm.. ok... nnt dier da ok sy upload gbr kot2 ade sape2 nk jg dier...
ayah kucing kt uma ni majok xmo mkn tgk ade bebi kecik kt uma... ngada2...

kalau ank kucing umur seminggu demam, boleh sembuh x??ni akn3 kucing saye mcm demam jek..da bwk gi jumpe consultant kt petshop, die kate da xde harapan da kucing tu..sbb bdn kucing tu kecik..xckup kuat.YA ALLAH!!!
sedih sgt!!nk gugur jantung dibuatnye..ni ank3 kucing tu da lemah da..mnum susu pon da xmo..tp die still menjerit2 lg, bleh jln lg tp x kuat la..saye pakse gak die mnum..dlu 3 ari lpas ank2 tu bleh nyonyot puting susu tu..tp skang die da xmo nyonyot..saye terpakse gak pcit bg die mnum cket..

salam sume.... sy nk crk sape2 yg sudi nk adopt dis kiten.... i think she is getting better now...
my mom suh bagi sape2 nk adopt...sebelum sy syg kucing ni....huhuhu sedey,,,,

tp sy xtau nk letak gbr cane ni.... sian plak...
kucing da deworm...
tgh mkn antibiotik je ni... mkn poo pee sume ok...
sape2 berminat... bg emel kt sy sy pass gbr...
kaler...itam putih...
its a girl....

thx sume

Post Last Edit by zienur at 26-11-2011 16:24

ni gbr kucing tuh...
dier ok...aktif jerk... tp rasa cam xmampu nk jaga ngn baik...
nk crk insan yg lebih baik....
sy dok area taman keramat.... tp lei la diusahakan kalo jauh2 sket dr tuh...

sy akan update smule kalo btol2 sy x lei jg...

Follow Us
ni gbr kucing tuh...
dier ok...aktif jerk... tp rasa cam xmampu nk jaga ngn baik...
nk crk ins ...
zienur Post at 26/11/2011 10:25

boleh pegi ke thread adoption dan post gambar2 kucing ni...

Reply 86# zienur

ahahaha..macam mieko je corak dia....

boleh pegi ke thread adoption dan post gambar2 kucing ni...
boocik04 Post at 29-11-2011 08:29

ok bos....nnt ku pikirin semula...

Reply  zienur

ahahaha..macam mieko je corak dia....
anizarina Post at 29-11-2011 09:51

ye ke? kitorg x letak nm lg...
panggil baby jerk...

tp avatar u tu mcm kucing musang yg suke bertandang uma i... hehehe,..

ye ke? kitorg x letak nm lg...
panggil baby jerk...

tp avatar u tu mcm kucing musang yg s ...
zienur Post at 29-11-2011 10:03

avvy ini adalah our first cat ..si muka comot ini, Bubuye namanya..hehe.. dia nie pun kami suspect kucing terbuang...BUbuye adalah kucing yg berjaya membuka hati rina n adik perempuan rina yg tak suke kucing. dari cara dia masa 1st2 jumpa even bau hnya busuk tak hengat(haha..serious busuk......) mmg terasa dia dibuang...xbyk yg nk kene train dia nie..semua dia tahu .....skang nie dia dh makin gebus + malas...

avvy ini adalah our first cat ..si muka comot ini, Bubuye namanya..hehe.. dia nie pun kami ...
anizarina Post at 29-11-2011 10:18

alololo..comeinyer...=harap2 sy lei tros jaga...

kalo x kene crk org gak... sian dier...

Reply 92# zienur

rina dulu kn, klo zienur search kt thread adoption, ada post 1 kitten tabby utk adoption..nomel namanya..last2 xjadi bagi org..sbb dh syg...hehehe...dia pun kucing kutip....

Reply  zienur

rina dulu kn, klo zienur search kt thread adoption, ada post 1 kitten tabby  ...
anizarina Post at 29-11-2011 11:07

tu la...even br 3 hari... hehhe...tp kucing rina sume comel2... hehehe

rumah aku ni tempat menadah jek klu org dtg buang kucing depa.. rasa2nya satu kampung tau..  kdg2 ada org nak suruh kita bela, kita tak nak.. tp klu org tu dtg jugek letak kucing tu, kita tak boleh nak kata apalah..
apa lah sgt klu kita tambahkan sepiring dua nasi.. ration daripada yg 20++ ekor lepak2 kat rumah ni.. cuma kdg2 rasa sedih sgt klu kucing yg dibuang tu mmg sakit.. klu kritikal, usaha jugek bwk gi jumpa vet.. tp klu dah sampai ajal, kesedihan nya tetap sama wlu pun kucing tu kita cuma pelihara dia baru seminggu dua..

rumah aku ni tempat menadah jek klu org dtg buang kucing depa.. rasa2nya satu kampung tau..  kdg2 ad ...
zehra2 Post at 29/11/2011 12:50

semoga Allah murahkan rezeki zehra, insyaAllah.... kalau kita tolong makhlukNya, Allah akan permudahkan segala urusan kita.
orang yang selalu buang2 kucing ni tanpa fikir kebajikan haiwan tu semuanya pentingkan diri mereka sendiri.
semua nak senang dan tak nak berusaha pun tolong makhluk lain yang lebih memerlukan.
orang2 yang camni selalunya Allah akan duga dia satu hari nanti dan pastinya mendapat balasan yang setimpal nanti, di dunia mahupun akhirat.

bg org2 yg buang kucing tu diorg bukan animal lover... ambil kucing dulu sbb nak buat main2 je.. anak2 nak bela.. bla..bla.. bla... bila dah jemu main.. kuicng dah besar dah tak seronok bela... di campaknye merata2... tak de perasaan belas kesian pun.. tak de sekelumit kasih sayang pun melekat kat kucing tu.. apa laa... aku mmg hangin dgn org mcm ni.. kadang2 aku tgk org tu mcm alim,.. cakap psl dosa pahala berdetam detum.. tapi bila pasal kucing.. eeee.. geli la.. kotor laa... berak merata la... ishh mcm2 la dah aku jumpa... malas nak gaduh je.. buat bodoh tp dlm hati bengang giler.

~~*Kisah Kucen Bus Stop*~~

Baru-baru ni sbb aku kne eksiden..aku terpaksa naik bas.....dalam minggu pertama tu....tadak apa...masuk minggu kedua tiap-tiap pukul 6.30 pagi jek ade sekor anak kucing kaler oren eko pendek datang ngendeng2 ngan org tu...pastu aku dah tau tiap2 hari kul 6.30 pagi die datang...aku pon bawakla biskut kucen tu hari2 bg die makan.....bijak sangat...6.30 pagi jek datang....pastu ktorang semua naik bas die pon g la merau mana2 kot.........sok nye 6.30 pagi datang.....kesian sangat...ari tu ingat nk amik bawak balik rumah....ari sabtu g bus stop tgu2 tengok2 tak datang pon...bijak sungguh..tau hari cuti.............sapa2 yang ada rasa nk bela silakanla....aku ni pon tak selamanya naik bas...nnti dah naik kete sapa nk bagi die makan

pagi tadi....sebelum aku smpi bus stop die dah tgu..dlm kul 6.20 camtu...lapar agaknye..nseb bek ade tulang aym belem smlm....lberbaloi die dtg awal..sapa ada rasa2  nk bela silakan....moga rezeki murah

alololo..bijak sungguh dia...pandai dia kan..dia tahu..klo dtg time2 tuh..dpt lh mknn...