CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: idx

Susu utk anak kucing takde ibu..

puting susu tu dan jd lubang besar...sebab di gigit depa.. haha..

sekarang depa dah tua tua.. tak mau hisap botol dah.. susu pun tak mau.. kalau beli ..gerenti tak abis..

time balik tengahari tu.. kawan kawan sepejabat dok gelak besar.. bila kata nak balik.. menyusukan anak.. naik star lrt jer.. balik ampang. nasib pej ngan rumah.. masing masing dengan ngan lrt station.

kucing saya dulu dulu..
sibuk nak pegang..tapi dia sebenarnya dia pusing pusing botol tu..

time  ...
haniz98 Post at 30-5-2011 10:46

kak haniz..yg gambar nie sebijik macam yg rina jumpe kt kedai makcik rina..semalam sebab darurat, bg susu yg kotak gambar last tuh..rm7.50..adei pg tadi dh tinggal suku..ni laa si tecit tuh...agak2 bape umo dia erk..rina rasa dlm 1bulan setengah - 2 bulan kot..

Reply 42# anizarina

rina.. corak kucing macam ni memang banyak..
pandai dia jilat sendiri susu tu.. gagah dia berdikari..nak hidup.. susu tu memang untuk kitten. mana ibu dia.. siannyer..

mungkin jugaklah.. umur lingkungan 2 bulan tu..kalau bersih, sihat, ada tinggal yang selesa, ada ibu.. comfirm umur tengah macam tu time dia bermain-main.

syukur dia dapat diselamatkan oleh mama rina ni.. mudah mudahan.. murah rezeki rina..

Reply  anizarina

rina.. corak kucing macam ni memang banyak..
pandai dia jilat sendiri susu t ...
haniz98 Post at 1-6-2011 09:03

rina pun sbb makcik rina dh test bg minum air, so dia pandai minum sendiri..tak payah nk kasi botol..rina pun temp fosterer je..mencari sapa yg blh adopt dak tecit nie...baik je dia..kesian sgt tgk sbb dia macam tak pernah dpt keselesaan..rina letak dlm toilet kering lapik towel je..tiap kali jenguk, dia baring paling selesa laa atas towel tuh...mmg nmpak dia selesa laa...kibble tuh pun dh mkan..xmacam shiro...kibble tuh dia xpandang pun...tuh laa...mujur xsusah nk jaga..

pengalaman me kutip sekor kucing dlu.... kurus n kecik sgt... baru 2 bulan...

me xpenah bela kucing, pastu, me bg la minum susu cair.. me bg susu yg dlm tin tu, letak cair2 smpai xde rasa (tawar)... dia minum sikit je... lepas tu, esoknyer dia sakit perut... dia muntah2... terus bwk klinik... sbb da pucat sgt2...

doktor tanya, bg minum apa? mak ckp la bg susu cair2.. doktor tu kata.. bg minum air masak je.. da ckup.. sbb susu cair tu panas... then doktor bg la ubat.. kt klinik tu jgk, kucing me muntah kuar cacing.. rupanya dlm perut dia ada cacing...

then, doktor tu bg la nasihat cara2 nk jaga kucing yg dikutip ni... lg2 kalau ade baby kt rumah... dia suruh asingkan.. beli sangkar... jaga kebersihan dia..

dah 2 tahun da dgn kami.. gemuk & sihat... selama dia dgn kami, xbg lg da susu.. minum air masak n mkn biskut je... tgk ikan pun dia xselera...  

so, kalau serius nk jg kitten tu... jaga sekali kesihatan dia... pahala besar kita berbakti pd makhluk Allah, lg2 kucing.. ramai da yg bg pendapat kt atas tu...   goodluck sis!

Post Last Edit by dzila_87 at 1-6-2011 10:51
kucing kat umah aku banak

ni time coti sekolah kan

cucu2 emak aku balik lah kg ramai2

dora ...
Syd Post at 24-11-2008 13:40

Dzila punya experience jaga kittens nie.kucing tu kena bg susu formula.pegi petshop ckp nak kitten milk replacement.yg liquid tau sbb diaorg ada sukatan utk bancuh.so..liquid tu xde la bancuh2.sblum bg tu kena rendam dgn air panas.Peh tu tempat tido dia letak botal air panas(80'C)dan balut ngan kain letak tteppi kucing(kira ngan kanan).Setiap kali lepas menyusu,amik tisu basahkan dgn air panas peh tu sapu kat kucing tu.kira bersihkan badan dia.peh tu gosok2 kat tmpt kuar taik tu bg taik atau air kencing dia kuar.peh tu baru la dia diam leh tido.Minum kena bg 6 or 4 kali sehari.Jgan overfeed klu x nanti cirit birit.Bg sampai nmpk perut dia bulan atau mulut dia berbuih jek.lepas tu letak balik.bg guna botol susu dia.diaorg reti isap.lama2 diaorg tau la.
Klu dia still mengiow2..tu tandanye salah satu faktor 3 nie xcukup
1.Kepanasan
2.Susu
3.Bowel movement

Semoga berjaga menjaga

Follow Us
Reply 46# dzila_87

teringat masa mula mula dulu.. jumpa 4 baby kitten dlm pondok sampah.. bunyi nangis depa jer.. dari malam ke pagi.. ke tengahri dan petang esoknya.. nangis tak diam.. petang tu hujan lak.. dengar nangisnyer sampai rumah di tingkat 7. fuhh. fikir..tak sakit tekak ker nangis jer. mesti lapar.. last saya turun dalam hujan tu.. tu yg jumpa bawah papan papan.. naik tangga peluk 4 kitten tu..sebab lift lambat sangat.. orang yg tunggu lift pun tengok jer.. sy lak siap bg tau.. jumpa ni kat pondok sampah.. (takut orang sangka..kita nak buang kucing).. pas tu.. bersihnya.. dan turun lagi cari susu.. mula beli susu tepung nespray.. pack kecik.. pas tu belikan susu rendah lemak HL.. nak kerja simpan dlm peti ais.. bila nak bagi depa.. kena masak air panas.. tuang sikit dalam botol susu kucing dan rendam botol tu dlm air panas.. kasi suam sikit.. wahh berebut 4 ekor nak botol yg satu.. abis hidung depa luka luka kena kuku adik beradik yg tepis menepis nak susu..

masa tu..saya tak join forum kucing lagi.. depa makan pun.. saya blender friskies. dan buat macam nestum..

syukur sekarang mereka membesar dengan sihat.

jap lagi saya tepek gambar gambar depa..

minum susu HL

baru lepas jumpa.. penat sangat nangis

makan nestum friskies.. sbb gigi tak kuat lagi..

Rate

1

Reply 48# haniz98

Comelnye kucing haniz. dzila masa mula2 dpt kitten tu pun xhenti2 mengiow.kawan dzila suh dzila pulangkan kat org yg bg tu.ckp xelok amik kucing yg xde mak nie.sedih dzila waktu tu.tp org yg bg dzila tu xmo kucing.dia xmo bela dah.tp tekadkan hati nak bela jugak.cari ibu tumpang xdpt2.siap plan ngan tunang nak culik ibu kucing mane2 bwk balik umah.tp pkr klu ibu kucing tu ada anak lg kesian anak dia.jd kteorg jaga la bergilir2.gigih jaga.setakat nie ok je diaorg.Alhamdulillah
Nak tepek gmbr gak tp nanti la.Nie kat opis nie

Reply 47# haniz98

orang yang buang kittens tanpa ibu tu memang niat  nak bunuh anak2 kucing tuuu... :@

Post Last Edit by boocik04 at 1-6-2011 16:00

Reply 51# boocik04

4 beradik yang asalnya pondok sampah.. kecik kecik minum susu HL (rendah lemak).. hasilnyer.. tengok body la..
slimkan + comel kann....

Mereka ni..2 pasang. (sepasang kiri) (sepasang kanan)

Rate

1

masalah: kucen newborn xde mak..mcmane nk bg susu ni???

td time bukak pose.. dgr bunyi ank kucen blkg umah.. tgk2 kt tgkap.. adik @ si itam (kucen jantan aku tau) .. dok geget sekor anak kucen.. bwk blk umah.. huhhuhuuu.. ate.. masalah bru jdnye kt aku.. ape aku nk bg anak kucen tu minum? ade la susu dutch lady full cream n susu pekat.. tp tak berani la aku nk bg.. sbb 2 thn lepas.. aku penah bg kt ank kucen yg aku kutip kt pasar (kechik)..ms tu bg la die minum susu pekat bancuh air suam.. tak sampai sejam.. die cirit birit n mati.. sedih tauuu.. so serik la..
kalo bln 6 aritu si kakak @ miau miau.. jupe anak kucen blkg umah gak.. aku accept la jugak.. pasal ms tu die pun tgh dok ade baby.. mlm ni.. kucen jantan aku plak yg bwk blk.. ade la mak kucen sekor kt dlm umah aku ni.. ank si miau2 tu.. anak die da umo sebulan seminggu.. msih menyusu.. tp.. die mcm tak mau bg jeee budak kecik ni minum susu die.. mcmane nk buat ni?? tulunnn le.. kmi tak mau dak kecik ni mati kt sini.. bru je 4 hari lepas kmi kematian kucen dewasa sekor.. sbb kene langgorr,, xsanggup kmi nk hadapi kematian golongan tu lg.. huuuu...

td time bukak pose.. dgr bunyi ank kucen blkg umah.. tgk2 kt tgkap.. adik @ si itam (kucen jantan ak ...
husna9 Post at 3/8/2011 21:59

boleh bg replacement milk, ada jual kat kedai2 haiwan dan vet. pastu bagi kucing minum guna botol susu, ada jual kat petshop ngan vet gak. just make sure beli botol utk anak kucing, bukan anak anjing.. patutnya puting susu dia tirus jek..

td time bukak pose.. dgr bunyi ank kucen blkg umah.. tgk2 kt tgkap.. adik @ si itam (kucen jantan ak ...
husna9 Post at 3/8/2011 21:59

kucing x bole minum susu lembu, sbb tu dia cirit birit.. mesti bg susu yg sesuai.. kalau dah takde sgt.. bg susu kambing..

yup.. cari susu khas untuk kucing kat kedai vet.. dan botol susu sekali.. dari yg saya baca, kalau bagi susu lembu, boleh menyebabkan kucing tu sembelit..

me hari tu, anak kucing me kena tinggal dgn mak dia ..coz mak dia pegi merayau tak balik2 sampai 2 minggu.. me lak tak tau pape masa tu, me bagi je la susu tepung dutch lady bancuh dgn air suam.. botol lak takde, so suap dengan sudu je.. desperate betul masa tu coz anak kucing dah dekat seminggu kot tak makan.. alhamdulillah, takde papa berlaku.. sekarang anak kucing tu dah membesar dgn sihat sejahtera dan hyperaktif lagi... huhu

kalau ada ibu kucing lain yang sedang menyusu cuba tumpangkan kitten tu sama... kalau tak, memang kena bagi replacement milk tiap 1 jam untuk newborn kitten tu.

kalau anak kucing umur dalam 2 bulan tu, patut x bg susu lagi? anak kucing ku macam takmo membesar jek

kalau anak kucing umur dalam 2 bulan tu, patut x bg susu lagi? anak kucing ku macam takmo membesar j ...
Leybra Post at 4/8/2011 10:11

kalau dorang dah mula makan solid food, tak nak bagi susu pun takpe. tapi kalau ada susu, bagi je... kalau  nak bagi kittens tu membesar, cuba bagi vitamins.

kalau dorang dah mula makan solid food, tak nak bagi susu pun takpe. tapi kalau ada susu, bagi j ...
boocik04 Post at 4/8/2011 10:16

ouh, yeke kaka boocik? vitamin ape yg sesuai utk tumbesaran anak kucing eh?