CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: de?erci

Murid2 Kena Hukuman Di Sekolah-Latest: Hukuman Rotan dikuatkuasa semula

bestnye rotan dikuatkuasakan blk....

teringin la nk kena rotan lg mcm time2 sek dlu. rasa orgasm sgt.

isu pendidikan yang tidak akan selesai

rotan jangan tak rotan...betul ,rotan bunyinya lembut...kasi sebat jangan bagi muka budak2 sekarang ...kurang ajar.

masalah : budak tk hntr kerje rumah
penyelesaian 1 : cikgu buat tak tahu je.. ko tk anta keje cikgu lg senang tayah tanda.. yg bodo kamu bukan cikgu..
penyelesaian 2 : cikgu tampa.. subjek sivik pon ko talih nk hntr keje rumah.. subjek kritikal yg lain macam mane pulak..
penyelesaian 3 : cikgu bagi nasihat.. kerja rumah ni kena hantar baru la kita pandai.. nasihat cikgu masuk telinga kiri keluar telinga kanan..

pilih la penyelesaian mana yg korang suka.. kalo ada penyelesaian lain leh la disenaraikan.. pastu leh wat pekeliling..

its too late jose................ the damage has been done

masalah : budak tk hntr kerje rumah
penyelesaian 1 : cikgu buat tak tahu je.. ko tk anta keje cikgu lg senang tayah tanda.. yg bodo kamu bukan cikgu..
penyelesaian 2 : cikgu tampa.. subjek sivik pon ...
ReksakseHuduh23 Post at 29-8-2009 19:28

penyelesaian 4 : Tolak markah final exam. Peruntukkan 10% markah untuk kerja rumah.
penyelesaian 5 : Hantar surat kepada ibubapa untuk maklumkan anak depa tak hantar homework...

Follow Us
tak yah rotan2.. ingat tak saket ke? pernah tgk budak kene rotan smpi birat hokay..pedih je nak kene air.. kene kat anak sendiri..bole terima ke..

kenapa ramai sgt kes guru yg suka tampar murid belaku skrg ni....tak boleh ckp dgn mulut aje ke..
smpi nak naik tgn..:@ :@ :@ :@
iniaroonz Post at 20-7-2007 10:02

mungkin murid tu terlalu kurang ajar dgn guru...

1# de?erci

ni nak mengajar ke nak mendera....sampai tarik rambut dan menghentak kepala ke dinding.....pelik guru sekarang ni....adakah anak2 sekarang terlebih nakal dari anak masa dulu?

Post Last Edit by Orange1 at 29-8-2009 23:30
tak yah rotan2.. ingat tak saket ke? pernah tgk budak kene rotan smpi birat hokay..pedih je nak kene air.. kene kat anak sendiri..bole terima ke..
tightcherry Post at 29-8-2009 20:15

Tu le...cikgu2 ni semua boleh terima tak kalau anak dorang kena pukul n balun kat sekolah? mesti dorang pun taknak , tp tang anak orang cepat je angkat tangan, cikgu2 banyak yang kurang hajar, sbb tu budak2 kuarang ajar, pendidikan melalui teladan.

Baru2 ni aku bercakap dgn adik sepupu aku pasal hal sekolah, dia tingkatatan 5, dia cita ada sekali tu kat dalm kelas, dia ckp dgn kwn dia kat sebelah mintak pinjam pen, sbb pen dia habis ink, pastu cikgu kat depan nampak dgn belagak kurang ajarnya  terus jerit kat dia suruh dia diam, lps tu cikgu tu tanya kat dia 'ingat bapak kamu ada syer ke kat sekolah ni?' Adik sepupu aku tu jawab "Bapak saya takdak syer kat sekolah ni, bapak cikgu ada syer ke?' Cikgu tu sakit hati pulak terus tengking dia suruh jgn nak kurang ajar, adik sepupu aku tu pun jawab le 'cikgu kurang ajar kat saya, saya kurang ajar le balik'  lps tu cikgu tu tenung je dia dgn muka garang. Tau pun tak blh terima orang libatkan bapak dia, yg dia libatkn bapak student tu boleh pulak....dasar cikgu taraf bangsat.

Persoalannya di sini sapa yg kurang ajar? cikgu ke atau adik sepupu aku, mungkin adik sepupu aku salah sbb bercakap tp perlukah diherdik sampai mcm tu dgn bahasa kurang ajar, ingat students takdak perasaan ke, ingat dorang tu komputer ke, blh terima semua maki hamun cikgu cikgi yg berbudi bahas tinggi sangat, klu korang tanya adik2, anak2, korang perangai cikgu2 terhadap dorang korang tahulah betapa mulut jahatnya cikgu2 kat sekolah, maki hamun ikut suka saja semua perkataan terkeluar, bila students balas balik dorang kata kurang ajar, padahal dorang punya kurang ajar lagilahh teruk, mulut dgn tgn suka hati maki pukul maki, dah provoke budak2, klu budak2 balas balas balik tau pun marah.

Cikgu cikgi kat sini klu bukan jenis cikgu taraf low class mcm ni tak payah meroyan ye.

maaf cakap juga...ada sesetengah cikgu sekarang kalau bagi kerja rumah...jarang sekali nak periksa kerja murid....

maaf cakap juga...ada sesetengah cikgu sekarang kalau bagi kerja rumah...jarang sekali nak periksa kerja murid....
noor2 Post at 29-8-2009 23:18

Tapi kalau bagi orang rumah , mungkin cikgu tu mau gigih bekerja

332# Ayun_Maiden

.......

eh..you cakap nor multinick petolakan......hehe...

kitaorg pi gath hari tu...dua2 datang....jantina pun berlainan....

332# Ayun_Maiden

.......

eh..you cakap nor multinick petolakan......hehe...

kitaorg pi gath hari tu...dua2 datang....jantina pun berlainan....
noor2 Post at 29-8-2009 23:26

Mana tau . yang lakik tu suami u , menyamar sebagai nick petola pulak .

Bila nak buat lagi ? Buatlah kat kl , insyaAllah saya datang

nanti masuk CNN lak ala2 kes kartika sari dewi budak2 kene sebat ala hukum hudud giteww...

334# Ayun_Maiden

baru pertama kali jumpa petola hari tu.....

mungkin derang nak buat lagi kut....kat KL....tapi mungkin nor tak dapat join...

336# noor2

Jangan gitu , join la

337# Ayun_Maiden

seganla nak join kali kedua.....

lagi pun kat KL...payahnya.....

337# Ayun_Maiden

seganla nak join kali kedua.....

lagi pun kat KL...payahnya.....
noor2 Post at 29-8-2009 23:44

Kat Shah Alam , saya tak mahir walau pun adik lelaki tinggal kat sana . Wife dia lecturer sains komputer kat uitm .

Tapi kalau kat KL no problem . Apa2 pun untuk yang terbaik buat akak nor , saya akan usaha

cikgu skang byk yg sakit mental..tu yg ckp ntah ape2, mcm kuwang ajar,tampar budak,terajang budak... kementerian pelajaran kene siasat ape hal byk sgt cikgu saket mental?