CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Kalau Kereta CALAR/KEMEK dsb...

kalo ada duit antar gi repair...
aku tak sanggup tgk hasil titik peluh aku kemek2..

tp kete aku ada kena sagat sket2...takda bajet nak spray lagik..
kat bumper...sapa tah kuar parking tak reti...huhuhuuh..
aku buat tak nmpak ja buat masa nih..nak bg hati senang...
tapiiiiiiii..pak gad kat kilang aku suka tegur....
dik..scratch dah neh...gi spray balik lah....uwaaaaa.....
terguris jiwa.....pak gad kijam!!!

aku pn baru kuar keta...pakai dlm 3 minggu dah ade org dengki calarkan :@ ....calar mcm kena hiris ngan kunci @ duit siling...siap wat tanda right lg...(gara2 nak jd cikgu kot dulu tp xdpt)   ntah sape punye keja ntah!! tu yg tanda kt keta aku...setiap kali aku tgk tanda tu mmg sakit ati jerr..tp aku wat dek je laa...dulu....huhuhuhu

aku cukup panas hati....!!! :@ :@ tu lah....susah kalau duk apartment nih...yg ada anak2 kecik 5-9 tahun tuh boleh biarkan anak2 diaorg main2 kat keta2 kat parking lot tuh......dah la main dgn ganas, siap bawak kayu la apa la.....kalau kena keta baru mcm aku kan ke sakit tul hati.....mak bapak diaorg nih pun satu bangang...tak lak larang anak2 tuh main kat keta2 jiran lain.....

aku lg suka duk rumah yg ada pagar, porch sendiri.....tak perlu nak takut apa.........

Aku lak seboleh-bolehnyer akan repair kete tuh as soon as posible...Rase cam sakit ati arr kalu bawak kete yg dah calar or kemek ni....bila aku dah sakit ati ngan kete tuh nak basuh pon malas....

Pernah kete aku kene sondol ngan lori pecah lampu belakang....Xsempat lak nak amik no lori celaka tuh.... . At last xde duit nya pasal gi kuar saving aku ASB. Beli lampu belakang EK tuh mahal giler.... x termasuk sembur yg kemek tuh....

Perjanjian aku laki bini sapa wat kemek, calar atau aper2 yg sewaktu dgnnyer dielah kene wat kuar modal utk repair....

hati tak bape nak senang kalo kete calar atau kemek..

dulu mase kecik2 baru dapat lesen aku kemekkan kete bapak aku..

sekarang baru aku taw camne perasaan kete kemek@calar...

bergelora hidup..

ibarat pepatah melayu: kete ibarat bunge...kene sllu siram.

byak fulus anta je kat kedai.....kalo xde dok termenung jer laa calar balar tu...huhuhuh (mcm aku)

Follow Us

Balas #166 ciknani\ catat

siannyer.....

Balas #167 acikia\ catat

ape nak watt...dah nasib badannn

pernah jadi pada diri ku.. langgar tembok.. kemek gak le bumper depan driver... pas tu survey tanya kawan2 kos kalau nak tukar bumper atau repair jer.. hari yang sama gak pergi repair.. dia cuma charge RM30.00 utk betulkan balik dan simen.. selebihnya cat.. cos cat je dah mahal dalam anggaran RM170.00.. walhal sket jerk.. agak lama gak ler biar kereta tu bersimen.. tapi orang tak perasan sangat.. tapi dalam masa yang sama survey banyak gak gak kedai cat yang amik murah.. ada yang mintak RM150.00... last2 ntah camner tergerak hati nak pergi kedai cat kat area kawasan rumah... dia mintak RM120.00 sbb ada calar sket kat body sebelah bonet tu.. tapi buat muka kesian sbb cakap kat orang tu.. kita ada RM100.00 je dalam purse.. (orang melayu la..) then dia kata ok tak pe lah.. dia kesian mungkin sbb saya pregy kot.. hantar jam 11.00 pagi.. petang tu jam 5.30 dah siap.. memang puas hati la sbb cat tu hampir sama dengan kaler kereta.. memang tak nampak perbezaan warna.. tapi kalau orang yang jenis perhati akan dapat kesan perbezaan dari segi perbezaan kilatannya..  itu pun dia minta hantar semula sbb ada cat yang tak rata.. memang dia kata kos cat agak mahal.. sbb warna kereta saya tu susah nak cari.. tapi mujur dia ada stok balance sket.. sbb member dia pernah cat warna kereta yang sama.. cuma dia tambah warna biru sket.. now semakin berhati2 bila nak lalu area tembok atau nak keluar parking.. fobia sehhh

Balas #162 ciknani\ catat

hheheh...same la kite..
kete aku pun..g umah makcik kat sentul..tgok2 pagi sok dah ade calar kat tepi kete area pintu belakang...siap cm uruf A lg...nama aku plak tu, huhuuuu

then kat pintu depan belah passenger also calar2 n sedikit kemek...sbab aku sndiri...huhu, pas sehari amek kete plak tu..sedey seehh..
skang pun xg cat agik..kalo pakai soft99 tu ok eh calar2 tuh???

wid...keta kancil sejak langgar tiang kat mcD sampai skang tak penah repair.....bukan apa buget takde satu hal....lagipun slamat org tak curi sebab keta dah remuk....hehehhe

Balas #171 widuri\ catat

.......taktik baik punyer.............. tapi mcm cina yg kayuh basikal tua baju serabai jgn sangka tak der duit....

kadang2 leh melimpah duti kat bank

Reply #171 widuri's post

tiang lampu tu ko repair tak

body kete blom calar lg..tp sportrim udah calar last week...baru pakai kete 3 bulan kiranye udah habis probation period terkena lak.... asben ckp cmtu kene ganti empat2 sportrim le sbb xde jual satu2....

Reply #162 ciknani's post

haku nyer kete baru kene calar,sial tol org tuh,kiri kanan pintu kete aku kene

aku sumpah die 7 keturunan tak kaya sampai mampos!!!!:@ :@ :@

hemmm ..

baru lastweek kete aku tercalar sbb ada satu anak cina neh bukak pintu berdetum jer
aku baru nak kuar, terkejut aku dengar berdentum
ingat kan eksiden

tp calar sket jer la kt body
nyonya tu mintak maaf jer

aku tak pasan pon calar, kalo tahu mintak ganti rugi
takpelah, mayb dah rezeki nak kena kan

sket jer

Balas #175 damiqula\ catat

xkan org yg sama buat kete ko kiri kanan kena....tu diaa...smpi 7 keturunan....sian keturunan dia yg tak berdosa....

huhuuuu...gerun seehh
skang pun wat2 xnmpak je dulu..kalo fulus ade then nk g r antar ketuk n cat mne yg ptut..

Reply #177 220796's post

ok la cancel org tu je yang tak kaye sampai mati huhu

memang die yang buat,kiri kanan seret kete aku

hati ku tersagat tgk kete hubby kena calar..
panjang lak tu..
dari pintu belakang sampai pintu dpn..
nape ntah diorg ni dengki sampai cam tu sekali?