CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: msms2005

Kisah-kisah seram di Universiti Malaya

downiey lak dulu kat 9th, mase 1st year dok blok c, konon2 org ckp org berhantu. tp naseb bek xpenah kene kaco. kalo kene pon ngan monyet.  penah mase tu, romates  1 bilik sume (4org) g exam. den downiey de tabung syiling dlm bekas mister potato, balik je exam bilik kene pecah ngan monyet. bekas tabung downiey pecah. mgkin monyet tu igt makanan kot..

de mber ckp, mase mhs tahun biler ntah, de budak y dok blok cmpaka histeria, die dok tgkt 4.konon2 die de cm saka,kira saka die bergadoh ngan antu kat 9th tu,. xtau betol ke x. byk gak la dgr citer sal antu um ni. tp xtau la sjauh mane kbnrannyer..huhuhuhuhhu

Reply 242# downiey

kalau lalu kot gate nk ke 9th perasan x ade satu lorong naik ke bekas umah ex TNC? mazidul akmal ade wat research kt c2.umah tu lawa tapi agak seram sbb dia cam design umah dlu2.

Teringat mase cuti sem kdg2 kene stay kat kolej sbb ade short sem or aktiviti koko. So ade 1 sem tu blok B kolej 8 buka 2 floor utk penginapan students yg x blk cuti.2nd floor dgn 3rd floor.

Ade sorg akak cnior nih mmg suke mandi kat 1st floor sbb xde org. Die mls nk berebut2. Den 1 day mase tu pg dlm pukul 7 lebih die pegila mandi mcm bese. Sambil2 mandi die nyanyi2. Tibe2 die terperasan ade org ikut die menyanyi. Bile die dgr btol2 mcm ade org lain yg mandi kat situ jugak. Die dh rase meremang sbb selame ni mmg die sorg je mandi kat situ klu ade pon mmber die join mesti die tau sbb die yg ajak. Lgpon sbnrnye xde sape yg dibenarkan ke floor selain yg dibuka.

Die keluar utk tgk sape yg mandi tp sunyi xde ape2 bunyi or sape2. Die cpt2 amek brg nk kuar dr floor tu den tibe2 mcm ade byg lalu laju kt dpn die. Terus akak ni lari lintang pukang nek floor 2 den berlari ke bilik die.

Bile kwn2 tnye die cite ape yg jd. Bdak lain2 mmg x brani nk pegi mndi kat floor tu dah kecuali ramai2 and siang ari.

Thn 1999 - First year duk kt 3rd kolej, lepas minggu orientasi member satu bilik duk luar, jadi tinggal la aku sorang2 kt bilik 2, tak de ape yg seram pun walau duk sorang cuma gangguan moyet2 yg berkeliaran dan pantang terlupa tutup tingkap pasti habis la semua bekalan makanan.

Tapi....satu pekara yg menjadi persoalan sampai sekarang.
Sebelum ni aku dgr juga budak floor ada cite nampak bende besar warna hitam kt bilik air....tp aku x ambil serius cite 2. Tabiat aku suke bangun lewat malam nak buang air...pada mlm tu x pasti kul berape...aku terjaga nak buang air, telinga aku dengar cam org berus kain (basuh kain)..so dgn x fikir panjang aku pn pg bilik air yg x berape jauh dgn bilik aku (shower+tandas tempat yg sama)..bila aku masuk x de sape pn kt bilik air tu, aku tak fikir ape2 pn masuk tandas buang hajat aku...masa keluar sempat jugak la menjeling tpt basuh kain tu, tp kenape kering ke tak de air atau sabun pn kt lantai, maknanye.....bunyi cm org berus kain tu ape?...cepat2 aku keluar lari masuk bilik, kunci pintu ....kelubung...plk tu xboleh tido dan rasa cm nk buang air lagi, tp kerana takut aku tahan sampai azan subuh berkumandang...
walaubagaimanapn aku bersyukur xde yg lebih2 berlaku pada aku sampai la habis sem. 2, ....bile cite2 cm ni rasa rindu sgt2 nk kembali cm dulu...tp dh 9th berlalu...nasi goreng paprik abang kelate kt gerai dewan makan tu best tau.....RINDU RINDUNYE, KALAU DAPAT KU PUTAR WAKTU..

Edited by meiya_loya at 17-5-2016 05:33 PM
Teringat aku pondan kat 2nd yg jogging petang2 kat tasik. nama gelaran babyrina, nama betul Borhan. Cam haremm..

hehe...iol budak 2nd. Mmg banyak pondan. Tapi mantop2 pondannyer. i was jeles. siapp ngan boobs, pinggang ramping, putih gebu. Ofcoz paling fames Baby Rina, suke jogging pakai short & Tube je keliling tasik.

Walaupun thread nie dah berkurun, i nak tambah citer (bukan pasal pondan yeeeer)

I duk 2nd (2005 - 2007), xingat blok mana (pompuan), tingkat paling atas. Iol jenis susah nak tido, senang sgt terjaga and mmg takut bergelap (jenis iol kalo sorang mmg xtutup lampu, kalau rumate iol ade nak tutup pun tutup la). both my Rumate suke lepak bilik member diorg, so memang selalu laa sampai pagi lampu xbertutup. Tapi iol selalu laa pesan ngan rumates, kalo malam2 diorg masuk bilik nak tido or amik barang, Kalo nak tutup lampu, pastikan i memang dah tido. Dlm bilik ade 3 katil which are 1 katil double decker, 1 katil single. I tido katil single.

Ade satu malam tuh,i  tertidur (padah study sambil baring dahtu baca buku law). Tetibe terjaga coz dengar lampu kene tutup. I xde laa bangun, stil duk pejam2 mata lg nak sambung tido. rumate i balik tido laa tuh. Then dengar bunyi tapak kaki behenti kat katil i. Mungkin rumate i nak confirmkan iol dah tido kut. masa tuh i tido mengiring hadap dinding. Pastu rase macam org duduk kat tepi i. i xpikir ape, terus laa automatik i nak pusing badan ke rumate i, yelah mungkin rumate i nak ajak borak. Tapi badan i xboleh gerak langsung, kaku.... tetibe tengkuk i meremang, and badan seram sejuk. Aduhhh, sahhhhhhh ade bende kacau.

Lagi sadis, i rase ade macam angin hempus-hempus telinga and pipi i. siap rase pipi and rambut i kene belai lagi. Serius badan i berpeluh2, ketakutan. I rase macam dah terjerit2 dah tapi xkuar bunyi. Ayat kursi mmg bersepah laa i baca, last2 dalam hati ulang2 Allahuakbar je. Rase macam lama sgt, then tetibe rase angin kuat berdesup ke tingkap. terus badan rase ringan and boleh bergerak. I ape lagi berlari bukak lampu. Allah je yg tahu perasaan i time tuh. Bukak lampu tgk xde sape dlm bilik kecuali i. and guess what.... pintu berkunci dari dalam. And yg paling gerun, i teringat rumate iol both balik kampung..... Yang pasti nyaaa, iol lupe tutup tingkap bilik.

Huhuhuhu....sape kah yg tutup lampu. siape plak yg belai2 rambut i. Dari malam tu jgn harap i nak bagi rumate tutup lampu. Tido laa dalam terang sampai ke siang. Kalau rumate iol g bilik member, iol mintak sape2 teman i tido dlm bilik or iol tumpang tido bilik org. Tapi Alhamdulillah, sekali tu jelah iol kene kat UM. Hopefully xkena lagi sampai bebile even kat mana2 pun. Aminnn.

Follow Us
Borhan hj mokhsin ka.dah lama x jumpak dia.penah terpecahkan brg dia.hosmet dia nama berg

nita5242 replied at 19-6-2012 12:27 PM
Thn 1999 - First year duk kt 3rd kolej, lepas minggu orientasi member satu bilik duk luar, jadi ting ...

Saya jumpa cik pon kt tandas, 3rd kolej..tengah hisap pad...

toet2meoww replied at 30-1-2012 09:30 AM
salam..lame xsinggah mps..ari ni share citer psl DTC..

rasenye rate2 org um tawla yg dtc tu separ ...

Aku la salah sorang yg involved dlm teater ni...cite ada recording blk ni mmg la betul..tapi aku x dgr sendiri..budak2 yg last blk tu ada dgr dan share ngan kitorang..mmg la seram tp ye la...dtc tu pun dah serammmm..huhuhu

Masa undergrad dulu macam-macam dengar cerita antu UM. Tapi bila dah lama-lama tak de pulak dengar dah. Antu dah bosan duduk UM kot. Bising sangat

kalau hantu kat DTC tu mmg btl...my mum staff keje kat UM dlu...sblm tu kat engineering...tu x brape scary sgt kot..tp mase my mum keje kat bendahari, sblm pesta konvo dorg mmg akan kemas dan buat mcm2 laa kat DTC tu...tp penah ikut mak g keje masa kecik2 dlu.masuk dalam dewan, sunyi jer...lps tu seram sejuk padahal guard tak bukak air-cond pun mase tuh...lps tu mase nak jalan keluar dewan, rase pintu keluar tu mcm jauh sgt dan trasa mcm ada org follow kat belakang...mmg gelap dan suram kat situ biarpun siang..lps tu mak bising jgn masuk dewan tu kalau mak x pegi..tp yelah mase kecik2 dlu kan degil...pastu makcik cleaner kwn mak dia ckp kat situ ada hantu.smpi bdk yg letak bunga2 kat pentas tu pun pnh jumpa.tp kita ni budak mana laa nk percaya sgt...

Dtc..huhu.. byk antoo

Teringat dulu duduk 8th college (xigt block bape) mengadap court. Masa ni duk ats skali. 1 floor je lelaki. Bwh smua floor prmpn. Heaven kn.
Gi dwn mkn bwk kad pink. Mkn ikan jaket.
Pernah sekali seludup awek masuk bilik. Wakakaka

Baru habis baca benang ni..sy bkn student um tp penah keje kt sana,kt research complex tu..penah few times blaku kejadian pelik,cth mcm lif belakang kt tgkat 4,salu sgt rosak..pernah sekali nak naik lif tu sbb nk cpt,elok laa terbukak n bila dah tekan butang utk ke lvl7,pntu lif tu ttutup,tp sy rse xsedap hati sgt2 masa dlm lif..

Tibe2 lif tu terbuka balik n naik halfway,giler taw,pintu lif terbuka cmtu,terus cpt2 sy lompat keluar drpd lif tsebut before pintu lif ttutup semula..lps je kuar drpd lif tu,terus lif tu not in service..smpai skrg sy duk pk,kalau laa sy x lompat kuar drpd lif tu,xtaw ler ape y jd...huhu
Tu first kejadian,tp mmg bngunan tu seram sgt,kol 4 lebih pn seram,apetah lg malam..

Ips pn sama..scary jgk..

skrg dah xde cerita hantu ke?

yuri_chan replied at 10-6-2020 01:37 PM
skrg dah xde cerita hantu ke?

Antoo WFH. Lepas 31/12 akan masuk kampus balik.. LOL!

pjade replied at 10-6-2020 01:40 PM
Antoo WFH. Lepas 31/12 akan masuk kampus balik.. LOL!

dah 10/2 ni. anto balik UM tak lagi

penuh dengan hantu la berjimba situ skrg

Selama 7 tahun hidup kat UM tak pernah jumpa / dengar cerita pelik pelik walaupun lokasinya sejuk suram & banyak pokok tua / besar.

sangkancil replied at 2-2-2012 11:35 AM
ade jugak thread psl UM rupe nye.ingatkan takde.story psl babyrina/borhan pun ade kt cni ye.hihihi.. ...

Apa kabar betty skg? Kagum tengok rambut dia, pjg mengurai hitam berkilat.