CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: msms2005

Kisah-kisah seram di Universiti Malaya

Reply  cepheid

ko pn duk kt fakulti sains komputer.....
amcam kt sna??
aku risau kot2 aku kna  ...
wanazizi Post at 16-5-2010 20:42

aku dok fak sains bukan sains comp. sains comp tu atas bukit.

sains tu yg kat ptm skrg. bio tu yg seram dulu tu kat bio dept area ada kepala gajah tu. roomate aku dulu kata kat bio masih lagi ada simpan janin-janin di lab mana tah dan maybe dah berusia berpuluh-puluh tahun. yelah UM kan universiti lama.

skrg dah ramai student jadi dah kurang dengar gangguan-gangguan ni.

Laa...belakang 7th ada kubo lama ko tak tau ke? Try lepak kat astaka 7th tu mlm2. Baru ko tau..  ...
tungkai Post at 16-5-2010 22:50

baby tu jogging suka pakai seluar pendek. ingat cun habis le tu

baby tu jogging suka pakai seluar pendek. ingat cun habis le tu
cepheid Post at 17-5-2010 10:27

Aku tak sure dia budak fac mana tapi yg aku tau bapak dia kaya.

Aah...betul dgn rambut dia gerbangkan sambil lari. Bila org fewit kat dia, lagi gedik dia lari..

Kalau weekend dia gi swimming kat Pantai Hillpark ngan geng dia. Pakai swimming suit pompuan tu. Tapi heran...leper la kat bwh. Ntah mana dia lipat agaknya

Korang penah lalu tak kat gate kecik sebelah fac pendidikan belah kanan dewan kuliah fac ekonomi? Dah le kawsan tu lengang pastu suram aje. Rumah2 kat area 9th pun suram semacam aje. Dulu aku penah dok kat rumah2 tinggal tu. Sekarang dah jd show room perabot. Rumah besar 6 bilik & sewa dlm RM700 aje. Yg duduk ada la dlm 15 org. 1 minggu pertama OK masuk minggu kedua ambik ko..Tido kena pindah dari dalam bilik ke halaman, kena sergah time tengok TV..mcm2 lagi la.. Last2 blah...

Reply  cepheid

ko pn duk kt fakulti sains komputer.....
amcam kt sna??
aku risau kot2 aku kna  ...
wanazizi Post at 16-5-2010 20:42

kekekeke, baik ko g tanya otai2 PTM..

siap ada ikut balik umah lagi..
yg nyamar jadi org dll dah biasa dh situ..

Kes DTC tu dah ok pun, mana jin2 iblis setan semua dah kene halau..
cuma skrg ni, dekat situ ada underground floor yg dijadikan stor, mmg x sentuh lagi tempat tu..
yg tau situ memang dah jadi tempat peranak pinak ular2 dan sewaktu dengan nya..
tu pun dlm proses bawak kuar, so far ada progress lah DTC (bahagian Panggung Experiment) tu sekarang..

yg masa budak cina bunoh diri kat FSKTM tu, eksos disambung masuk dalam kete, aku dlm final year.. duk plak kt 8th RC
malam2 lalu je depan FSKTM, mmg seram.. kekdg masuk gak dlm Fac sbb time tu lab bukak sampai malam, so bleh lepak kt lab je..

citer kt area2 umah kt luo um ade la bnyak yg umah yg kosong kt gate pj n dkn2 ngn mahsa college n I ...
havovasta Post at 16-5-2010 13:09

betul2..umah kosong bertentangan  PJ gate...betul2 kat traffic light kuar pj gate tu..dah dekat 18 thun tk berpenghuni..smpai sekarang kosong..klu korang lalu jalan tu dari UH korang tgok la la belah kiri kat traffic light PJ gate tu....ada apa2 ke umah tu smpai dibiar kosong hingga sekarang...

Eh Bukan Dah ade Ke thread UM ni??

Momod try la Selak2 Merge Kan skali Je..BanyaK oRang Terlepas Story Best2 Kat UM..100 years++ ghost stories wa caKap Lu..

Follow Us
hm... gitarpurple bukan la student UM sejati... cumer student PPUM jer... btw skang ni dah keje... so far, masa jadik student, mmg banyak benda2 seram yg gitarpurple lalui... ye la.. nama pon hospital kan.. so, tempat benda2 tu bertendang.. dulu, slalu jugak la kena usik2 ngn benda2 halus ni masa nak pegi labcom UM kat fac perubatan nun.. da la laluannyer seram... lebih2 lagi penah skali tu, gitarpurple pegi, dept pathology n yang sewaktu dengannyer tgh ada renovation... so, banyak la benda2 eksperimen dorg yg dorg simpan tu, letak kat luar... rasa seram tiap kali lepak labcom waktu malam.. lebih2 lagi masa tu pak cik labcom cakap, jgn balik terlalu lewat... kat luar tu ada kepala botak chin @ penjenayah yg palig dikehendaki 1 ketika dulu.. penah kena, sekali, balik labcom dah lewat malam.. dah la ber2 je ngan member. masa tengah syok bergelak ketawa n bergurau senda sesama kitorang, tiber2 member tu senyap... pastu tanya dier, dier kata dier ada nampak sumting like kain putih lalu n terbang antara kami ber2... terus kitorg bukak langkah seribu, n balik bilik secepat mungkin... lepas tu, masa student jugak nie.. time tengah posting kat wad, terjumpe sumting like 'maya karin'.. demam seminggu jugak la... hehe.. kat kolej ada 1 bilik yg kitorg panggil bilik praktik.. dlm tu banyak la patung2 yg ala2 menyerupai org.. pak guard penah kena kacau.. mase nak p tutup lampu kat area tingkat 3 kolej, dier nampak manikin@patung2 tu berjalan2 area tingkat 3 tu... ada yg xde tgn... ada yg berjalan sebelah kaki jer... hish... then, ada kisah dari member.. masa tu da tgh malam, n dier nak tutup langsir bilik, tiber2 ada pulak benda menempel cam sticker kat pintu bilik dier tu... naseb baik la member tu org yg ada 'isi'.. so, dier mmg xder la plak pingsan or sumting yang jadi pada dier... hm... dulu masa kampung awal masih wujud walaupun xde penghuninye, selalu jugak rase seram n meremang bulu roma tiber2 biler lalu kawasan tue.. dulu, slalu p pasar malam kerinchi ikut jln potong ikut UM jer... tp, kitorg akan pastikan akan balik sebelum maghrib coz penah sekali terkena kaco masa maghrib... penah ternampak 1 rumah tu cam ada penghuninye jer... bising n cam meriah ngan anak2... tp, bile kami lalu lagi kawasan yg sama keesokan harinya, rumah tu mmg kosong xberpenghuni... lepas tu, tobat nak lalu kampung awal lagi kalo maghrib n malam2... sanggup lalu fakulti perubatan kalo nak kemana2..

hm... gitarpurple bukan la student UM sejati... cumer student PPUM jer... btw skang ni dah keje... s ...
gitarpurple Post at 19-5-2010 22:20

pergh..angker giler citer koooo!!

tabik laa..aku keje skang pon kerapla ke pathology dept tu..siap masok muzium die tengok pale Botak Chin..hehehe..tapi memang seram la muzium tu..penoh ngan manusia2 dan baby2 yang diawet..serem....

Post Last Edit by havovasta at 20-5-2010 07:52

Reply 63# tungkai and 65# rajoli

mmg beso kn? skg mmg umh2 tu dh jd showrooom beemer la, perabot la..tp umah situ mmg beso n classy la..peh berani ko dlu dok situ tungkai..pnah kene kaco x?
rajoli situ mmg umah tu beso2 ade kes ape ntah smpi umah tu smue ditinggalkn..mslhnye bkn satu umah je kene tinggal tp smue..dlu time aku kursus kt intan kl tu 2 3 bulan la tetiap ari lalu situ memalam..mmg angker

Aku tak sure dia budak fac mana tapi yg aku tau bapak dia kaya.

Aah...betul dgn rambut dia ge ...
tungkai Post at 17-5-2010 12:35

baby tu fac law kalau tak silap.

yang kat depan gate KL tu dulu ada kawasan yg mana rumah dirobohkan tapi lama jugak ditinggal mcm tu je dah pun jadi showroom beemer. lama jugak kwsn tu kosong. semua diruntuhkan kecuali ada satu je toilet. sekali aku lalu back 2 tahun lepas kot, toilet tu dah runtuh dan kerja-kerja pembinaan dah dijalankan.

pasal rumah-rumah staf kat around nine college tu ada gak dengar tapi skrg mcm ok je sebab dah ramai sgt duduk. one of staff kat dept dok sorang je rumah besar tepi gate bahasa tu ok je. tapi yg pasti kwsn tu byk monyet

yang dekat fac science especially bio dept situ pun member bio ada cakap ada lab bekas PPUM (skrg UH). yelah UM ni kan dah lama. lab tu masih lagi ada simpan janin berbagai specimen termasuk manusia. nak masuk situ hanya authorize person je. byk kena kena kaco kat situ orang melayu je (heran betul) tapi mat saleh yg dtg buat research dok lab kat area situ (siap tido situ tak de apa lak). siap suka lagi enviroment yg sunyi sepi gitu.

Reply 70# cepheid
myb antu kt situ xgheti nk speaking..hehe tu yg depa xdek or wat dek je mt mat2 and minah2 salleh ni hehehe..

sepanjang 5thn aku dok kt um termasuk asasi..xpnh jumpe antu..
pokok besar kt asasi tu sume cite ka ...
silencekiller Post at 1-8-2007 23:14

ko dok 8th..asasi thn bila ni? hehehe jejak kasih pulak..
aku pun dok 8th dolu..masa asasi..thn 1999..kenangan..kenangann...
sepanjang aku dok 8th takde kisah seram belaku..
cuma ade satu malam..time nak exam..ade org ketuk tingkap..aku dok level 1..pelikk pelikk.
tapi aku think +ve..aku anggapkan ianya monyet ataupun aku yg salah dengar.

kekekeke, baik ko g tanya otai2 PTM..

siap ada ikut balik umah lagi..
yg nyamar jadi org d ...
gasing Post at 17-5-2010 13:53

ahaa..masa ni aku tgh stadi lagi..aku r asa time tu aku 1st year..budak cina laki kan yg bunuh diri tu..katanya stress sbb nak exam!
tah hape hape!

husband saya kerja kat umsc dulu. kat situ benda tu suka main buka2 lampu. tapi kalau kali ketiga lampu kena buka, guard dah tak pergi tutup. takut terserempak dengan benda tu. hari tu pergi bbq untuk staff Umsc, saya duduk dekat lobi umsc nak susukan baby. terasa la seram2 sikit

eh gitar kat PPUM lg ke? tau je byk cite2 angker kat PPUM ni tapi so far tak ketemuan lagi. ren slalu gak stay up kat sini sampai malam tapi pas kol 6 mmg tak berani pegi toilet sorang2. seram beb. byk kes kat toilet. tambah lagi bawah ni mortuary

Reply 68# missayeen

brani nyer missayeen masuk muzium tu.. kalo gitarpuple diberi peluang n ditawarkan sejuta pon, lom tentu gitarpurple nak masuk muzium tue.. huhu.. dept pathology n yg sewaktu dgn nyer, mmg mengerikan dulu... skang ni, tataw la plak.. sbb sejak da keje ni, on9 internet pon kat umah jer.. dulu masa zaman xde laptop n kemudahan sendiri, selalu la lepak labcom tu...

husband saya kerja kat umsc dulu. kat situ benda tu suka main buka2 lampu. tapi kalau kali ketiga la ...
sakura_san Post at 20-5-2010 13:32

untuk pengetahuan sakura_san, menara timur mmg angker.. gitarpurple jumpe 'maya karin' kat menara timur tu la... mmg pengalaman yg gitarpurple xkan lupe sampai biler2... dulu, masa posting kat wad tingkat 8, menara timur(utk org2 yg tau pasal ppum, mayb tau tu wad ape), wad tu mmg terserlah keangkeran dari dulu.. biler da renovate n da cantek ni, gitarpurple xpasti plak.. then nak bitau. lif menara timur yg tengah tu dulu mmg seram sket.. al-kisahnye, gitarpurple n kawan2 masa tu nak balik wad semula pas da rehat tok 45 min masa yg diberikan.. balik wad pon, tgh azan maghrib.. tekan tingkat 8, lif terbukak kat tingkat 7... tekan lagi sekali, kuar kat tingkat 9..lama jugak jadi gitu.. kitorg sampai da kecut perut n member sampai ada yg nanges, sbb takut.. kitorg pakat ramai2, dorg soh gitarpurple iqamat dalam lif tu.. pas da iqamat tu, tiber2 lif tu terbukak n betul la kami kat tingkat 8.. mmg seram.. terus kuar lif n kitorg terus zip mulut lepas tu.. senang cite, menara timur memang agak angker jugak la...

Reply 75# ren0_0

gitarpurple mmg keje ppum lagi... reno keje ppum jugak ker? kat mana? kalo mortuary tu, mmg cam seram sket la... gitarpurple pon takut nak park kete kat situ walaupun nak ke wad senang n dekat coz gitarpurple keje kat menara utama.. hm.. hospital kita, mmg byk benda2 tu kot coz da lama... toilet yg reno cakap tu, toilet kat belah mana?

Reply 77# gitarpurple

menara timur tu ada wad untuk umsc kan? my husband selalu jugak kena pergi sana sebab dia incharge facility umsc. tapi tak pernahlah sampai tengah malam. sampai pukul 7 lebih je adalah 2,3 kali. tapi tak pernahlah dia cerita yang seram2. cuma staf2 dia yang jadi guard kat bangunan umsc tu je selalu cerita pasal angker kat bangunan tu.

Reply 79# sakura_san

dulu masa belom renovate, tingkat 8 tu adalah renal wad n dialisis wad... kat wad mana saya terjumpa, biarlah jadi rahsia saya... xsalah, tingkat 8 yg skang nie, betol la kot da berkongsi dengan umsc.. saya pun xpasti..