CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3253|Reply: 9

Hospital Tengku Ampuan Afzan Kuantan

Salam untuk semua..
aku bukan apa, dah sebulan aku simpan mende nih.. akhirnya, ari semalam, meletup gak.. geram, sedih,tension.
Adakah semua hospital kerajaan, Jururawatnya perlu bersikap kurang ajar?
kenapa aku cakap mcm ni?
kisahnya begini, ari tu, kira kira sebulan lepas, kawan aku masuk spital, kaki patah, sebab kemalangan. pastu dia duduk kat wad 5B. kawan aku ni asik pose aje. tak bg makan langsung. padahal kaki dia aje patah. Mak dia kesian, pasal kawan aku asik mintak makanan, tanya kat nurse situ, "anak saya ni dah 4 hari puasa, kenapa? tak boleh ke bagi dia minum air sikit?" Nurse kat situ boleh jwab "Kalau nak best, pergi duduk klinik swasta lah, ada org jaga, tak pun boleh balik!" amboiiiiiii tak sayang mulut betul lah.. so, mak kawan aku bgtau kat ayah dia, terus ayah dia suh bersiap BALIK!  
tka lama kemudian, cousin aku plak masuk spital. mula masuk icu, pastu masuk kat wad 5C, dah ler penuh. nurse nyer tak ramai, tak kisah lah.. kita pun boleh paham diorang sibuk, tp yg tak tahan tu, mulut la. Cousin aku ni koma, pastu nak buat apa2, semua mak dia kena buat. tau ler, kederat org tua. apa lah daya sangat. satu hari tu, anak dia ni buang air besar. Mak dia ni nak tukarkan pampers. mintak tolong jururawat. mula sorang, dia buat2 terkejut "iye ker?" pastu ilang. lalu sorang lagi, mak dia panggil lagi, bgtau. pun sama.. buat2 terkejut, pastu ilang lagi.. dari kul 7 pagi, sampailah kul 3 petang, tak de org buat. Masa kakak cousin aku ni dtg, dia tanya nurse tu, ni nak suruh buat sendiri ke?, bgtau lah awal2. tp mintak la tolong ajar dulu. Nurse tu boleh jawab, ikut suka lah.. cit! sabar ajelah.. pastu mak cousin aku ni buat lah seme keje sendiri. tolaklah cousin aku ni ke kiri, ke kanan..kesian sungguh. Sehingga la hari semalam. mak cousin aku ni betul2 dah tak larat. kira dah sebulan lebih la mcm tu,kena buat sendiri. so, masa cuci najis tu, najis tu bnyklah jatuh atas cadar. nurse ni buat tk nampak aje. mak cousin aku panggil, ckp nak kain cadar nak tukar, dia boleh ckp, "tgh sibuk! misi tak cukup sekarang, pesakit ramai"
pastu ada sekali tu, aku pergi melawat, kebetulan cousin aku tak de, dgn katil2 tak ada. so, aku tanya nurse tu, tumpang tanya, mana pesakit nama............? dia boleh jawab " ntah, tak tahu" poyo la! pesakit dlm wad ko, tak kan tak tahu.. ish..
Wahai lah jururawat, org tu dah ler ditimpa bencana, tak boleh ke tolong sikit ke, tka pun cakap elok2 ke.. muka aku tengok, lawa2, cun melecun, muda lagi, tp perangai semua hampas kelapa.. Jangan ingat kami duk spital kerajaan tak bayar. kalau setakat nak suap ubat aje, baik kami bawak balik ke rumah.
itu lah luahan hati aku terhadap perangai jururawat HOSPITAL BESAR TG.AMPUAN AFZAN KUANTAN.........

[ Last edited by  MayGirl07 at 25-7-2007 06:08 PM ]

Suruh je repot ke Biro Pengaduan Awam.. bagi je nama nurse-nurse tue.. biaw diorang jawab

kat mana biro pengaduan awam tu.. ?tq

ok, dapat dah...tq

orang gomen ni asben sumi ajar.. kena keras ckit ngan diorang... kalo tak camtulah...
tapi bukan semua camtu.. kalau diorang baik jangan jerkah plak....

pernah gak kat hosp. putrajaya... kat kaunter pertanyaan tu... eksen semacam.. sekali asben tinggikan
suara ckit... terus berubah dia... terus cakap baik2...
orang baik ngan kita... kita pon baik ngan orang ye tak...

ipar sumi doktor gomen pon pernah cakap dia pon heran ngan nurse2 nih...
biasalahkan nurse kan selalu lebih sudu dari kuah....
tapi sumi tak cakap semua k... sesetengah lah....

chop chop.... nak tambah ckit lagi....

kalo tak pon masa dorang cakap kurang asam tu...
cakap jer nak komplen kat doktor ker... management ker....  cuak ckit diorang tu...

Follow Us
tak sumer nurse gomen camtu..
alhamdulillah masa my mom warded (hospital muar), nurse sumer baik2...
for the nurse out there, jgn la kerana nila setitik, rosak susu sebelanga

report kt sok kabar..habis citer..mesti ngn pengarah dia sekali panas bontot..percaya ler.

tak sumer nurse gomen camtu..
alhamdulillah masa my mom warded (hospital muar), nurse sumer baik2...
for the nurse out there, jgn la kerana nila setitik, rosak susu sebelanga

report2 !! jgn tak report!! kasi ajar nurse yg kurang ajar.. :@ :@

err... takder ker nurse yg nak defend ni? owh... nurse2 kt kuantan tu semua duk sibuk telek muka kat cermin kot. nunggu ngorat doktor2 muda, mana lar tau..dapat johod nanti....