CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Bangi - bandar makhluk halus

Originally posted by bhc_keorange at 9-8-2007 01:37 AM
kalau dah kaji al-quran jangan tak kaji hadis
kalau dah kaji hadis jangan tak kaji al-quran
sekian pesanan dari saya.

Another sarcasm
Fliop Flop !
alQuran rules supreme and infallible.Hadis tu fallible subject to errors  and falsehood.  Its humanmanufacture materials.
Anyway the choice is yours pal!

salam...

Originally posted by mr42 at 7-8-2007 12:36 PM
Salam dari aku...

Ieyda...katak tu lari tak hengat kot tengok ko???

Anyway. kejadian yang betul-betul depan mata aku, seorang student mati eksiden kat selekoh betul-betul antara Bangua ...

kalau kat Taman Pakis tu memang keras skit. Dan juga bangunan Sains Hayat. Aku dulu kena buat eksperimen tesis setiap malam, adakalanya member aku temankan, kengkadang aku sorang2...seram rasa badan. biasanya kalau sorang2 aku bukak radio kuat2. Dan pernah skali kertas atas meja bergerak2 walhal aku tak pasang aircond.

masa study aku duk kat Kamsis Aminuddin Baki. Selalu la kena tindih sampai 1 kali tuh aku struggle bangun dan menjerit 'siapa yg kacau aku ni, ko keluar sekarang'. Tah cemana aku boleh berani masa tu..

nanti nak tanya ngan kawan2 yang dok bangi

mesti dorang pun ada banyak cerita

yang tahu kat bangi tuh

pasal harun din

pasal orang handal keluarkan santau

biar btul...
putrajaya ngan bangi dekat je...
haku slalu gak pi sana...
warta je la...
pi cari game...

dahulu bangi pun menjadi tpt ku menimba ilmu. tp alhamdulillah xde ape2 lak jd. amin...

aku plak nk cite psal incident yg aku alami sndiri mase aku dok kt bbb ni...
mase tuh dlm tahun 2004-2005 la cmtuh... xbrape ingt sgt...
time tuh aku study kt upm tp aku dok ngn makcik aku berdua jek kt seksyen 7 bbb...

makcik aku ni dh keje, aku jek sorg yg still study... so standard la klu aku berjage kol 2-3 pg sbb utk study....

aku dok kt flat, mgadap tingkap bilik aku ade 1 apartment yg bru siap... xde org duduk lg... so jln die pn lengang jek... aku bile study suke sgt bukak tingkap... sbb bilik aku tuh cm panas sket.. so bukak tingkap nk bg angin masuk....

aku study kt atas lantai, buh meja cm meja jepun tuh then dok atas lantai jek... mengadap bebetul dpn tingkap....

mlm tuh, aku dok dgr org panggil aku, mintak tolong... die panggil name aku then imntak tolong.... aku plak g jenguk kt tingkap tuh.... xde plak aku nampak org... 1st time aku ignore jek, kejap pastu, dgr blk org tu panggil name aku ngan mintak tlg...

tp yg pelik nyer, aku cm brani plak nk jenguk2 kt tingkap bilik aku utk cari sape yg panggil aku.... still xnampak org....

aku cm dh konfius jek... sape yg panggil aku??? nk kate org kt ctu tau name aku, xde plak bebdk upm yg aku kenal dok dkt2 ngn aku.... nk kate jenjiran aku, aku ngn macik aku nih jenis kuar kol 7 pg then blk umah kol 7 mlm..... so xramai yg kenal kami....

lepas aku terjenguk-jenguk 2-3 kali, then dgr sore nyaring cm ala-ala mengilai gitu bebtul kt tepi tinge aku.... time tuh mmg dh meremang dh..... dh la sengsorg time tuh.... trus aku tutup buku, lampu ngn tingkap seme, amek simut kelubung satu bdn...............

Follow Us

Reply #66 reewanie's post

maunya mandi peluh satu badan kan,wanie..seram giler

huhuhuh.... time memule tuh xbrape seram sbb sebok dok study.... sok nye ade exam... tp bile dh dgr bebyk kal i tuh cm seriau jugak ler....
tido tuh mmg kejap mate rapat2 la....

lame jugak la nk boleh ke lena tuh....

Semasa pembinaan KLIA saya sering pulang lewat  dan terpaksa melalui jalan BBB dan Puspati. Memang tempat tu agak gelap dan sunyi dan di kalangan perkerja KLIA macam2 cerita pelik-pelik didengar. Yang hairannya semua cerita tu dari pihak ketiga bukan orang itu sendiri. Jadi kesimpulannya semua cerita ni cuma rekaan dah khayalan sahaja. Saya sendiri ingin berhadapan dengan phenomena ini tapi mustahil kerana saya tau itu satu yang bukan 'real'.

Saperti saya katakan itu permainan otak orang penakut aje, imagination runs wild, musang kembong perut dikatakan pontianak mengerang, burung langsiur dikatakan pontianak mengelai, milestone ditepi jalan disangka hantu putih etd.etc.

Satu yang saya muskil, mengapa orang yang mabuk todi merayau-rayau dalam gelap di estate tak pernah jumpa hantu? Munkin hantu takut orang mabok todi ke?

kepada yang tak pernah nampak ke rasa ke kena ke apa2 la yang berkaitan dengan benda2 yang tak masuk
akal ke tak logik ke tak de bukti ke tak pernah jadi kat orang lain ke memang akan sentiasa menidakkan
benda2 yang yang pernah terjadi dan ternampak dan terasa dan terserempak oleh orang lain.

silvermuse This user has been deleted
banyak kuman kot kt bangi ni

suatu yang pasti makhluk ini pun share kehidupan di alam kita... cuma kita tak nampak dia.... unless hijab antara kita dan dia dibuka ... barulah kita leh nampak....  dan aku rasam cuma yang dia nak bagi nampak jer yang boleh nampak... wallahualam....

dekat fasa 1, antara perumahan yang terawal siap di BBB....  kakak aku dok area tu.... satu malam tu kira kira larut malam lah... aku nak balik umah dari rumah dia... nampak cam api melintas  laju dan bila aku terpandang dia hilang.... kakak aku kata benda tu po_ _ _g.... wallahu alam....

Itu sebab saya selalu sarankan pada teman -teman saya  baca alQuran dengan terjemahan barulah dapat nikmatnya.

alQuran rules supreme and infallible.Hadis tu fallible subject to errors  and falsehood.  Its humanmanufacture materials.

?????

Reply #74 rdzaccess's post

sama aku pun ????????????????????

Reply #73 zeetacunn's post

polong ek...memang dia spisis yang macma berapi2 kan...

dah 20 tahun aku dok bangi ni, alhamdulillah la x pnah jumpe mende ngarut2.. baru beberapa bulan je aku dok sini balik lepas merantau ke merata-rata tempat.. keje pon tmpt lain.. tp parents aku soh gak dok umah ngan diorg.. aku pon dok je la sini even jauh gak nak gi keje...

Originally posted by rdzaccess at 9-8-2007 07:39 PM
Itu sebab saya selalu sarankan pada teman -teman saya  baca alQuran dengan terjemahan barulah dapat nikmatnya.

alQuran rules supreme and infallible.Hadis tu fallible subject to errors  and fa ...

Ini lah gulungan yang dipanggil " Bodoh tak boleh di ajar, cerdik tak boleh di ikut".   

Originally posted by thamrong at 9-8-2007 10:15 PM

Ini lah gulungan yang dipanggil " Bodoh tak boleh di ajar, cerdik tak boleh di ikut".   

u trgolong org yg bijaksana sgt ke..??

Perasaan takut dan cemas kapadabenda-benda ni terdapat kapada kaum-kaum tertentu sahaja(ethno-centric). Ia tidak terbatas kapada taraf kehidupan, pelajarandan status social. Mereka munkin kuat kapada agama tetapi mudahmembuka ruang kapada kerpercayaan 'tahyul' walau pun cerita-ceritaitu lahir dari third-party. Mereka percaya benda-benda ujuddimana-mana dan ada kekuatan yang luar biasa keatas dirinyaseolah-olah macam tuhan (Pantheism).
Yang irony mereka sanggupberatur berjam-jam di luar muzium untuk melihat kebodohan merekasendiri sedangkan sebelah lokasi yang sama 'house of God' mesjid ShahAlam senyap sunyi tidak dikunjungi.
I am just an observer sahaja

Tausend Dummk鰌fe und keine Klugheit