CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Bangi - bandar makhluk halus

Reply #100 lipsofanangel's post

kenapa? ada pengalaman tak besh ke?
apa lagi..kongsi la kat sini...

Amaran: kalau rasa tak sesuai duduk dekat board nih sambil beri komen negetif dan mempersenda kepada forumer lain dipersilakan keluar laa yer...

[ Last edited by  sepaileman at 11-8-2007 01:48 AM ]

Mu jange tako' weh... mat rempit sokmo.

dah le blaja kat bangi...dok pun cini gak...huhhh..suspennya...

Reply #104 snow^^'s post

uiks..belajar kat mana kat bangi tu..ukm? uniten?

memang saspen..saya pun harap2 la tak ketemu entiti2 kat bangi ni...mau teringat sampai bila2..

ooo..baghu aku tau citer kat simpang sains nuklear tuh...meh aku citer mende kat bgnan kejut plaks..nih pakcik gud citer ler..ada sorang tuh terjumpa pompuan ngan anak dia..kat post gud kat tasik tuh.so tanya nak gi mana senja2 nih..makcik tuh ckp nak gi sana tuh..pak gud nih angguk je ler..skali nampak dia menuju kat tasik n berjln atas air plak...yg kwn aku laks time tuh tanya ler..asik2 hantu pompuan..hantu laki tskde ker.?pak gud tuh ckp ko pi ler tunggu memlm kat atm tuh..ada 3 badik..sib baik sepanjang kitaorg study memlm tak juper le 3 badik ke, pompuan ke..haper..fuhhh...aku kalo gi toilet kejut memlm aku tak pandang dah ke luar...lecturer aku pun time kitaorg selalu lepaks kat lab memlm..dia ada time tuh maghrib, dia duk kat bilik, dgr budak2 dok lari kat luar, gi ngk takde..tanya member2 takde plak yg bwk anak mlm tuh..tatau le anak saper dok main2...'mende' tuh kat memaner jek ada...like time aku dok seri kembangan kat satu rumah tuh..1st day msk anak aku melalak tak hengat...lain2 hari pn rs semcm jek....padahal depan surau je tuhh..

Follow Us
huu...erm, skrg ni rasanya macam dah takde je guard yang duduk2 dalam post guard tuh..dah ilang kot..

seram jugak ek..

dekat fakulti undang2 takde kes ke? rasanya macam byk je sebab dah la terasing dari kawasan lain..terperuk dalam hutan pulak tu..

Reply #106 honeybee1802's post

seri kembangan kat ner....?

Originally posted by ainnymidie at 12-8-2007 09:35 AM
seri kembangan kat ner....?

kat housing dekat pasar borong tuh...tp tak heran gaks sebenornyer..umah sebelah tuh kosong...semak samun...ntah haper anak aku nampak ntah..maghrib lak tuh..conclusionnya jgn kasik anak main2 kat luar time maghrib...
saper tau kisah misteri umah sewa kat depan kubur tepi jln antara ukm ke kajang tuh?umah tuh berkembar rsnyer..nampak mcm luas jugak..timee aku cadang kat member sewa kat situ dia ckp tenant umah tuh tak penah lekat lama..mmg pun kalo aku lalu situ  nampak mcm bertukar je penyewanya...sesekali kosong...padahal umah tu ok le jugakkk...dr luar..

Reply #109 honeybee1802's post

kubur mane nie honey..aku duk kajang..

Originally posted by honeybee1802 at 11-8-2007 08:44 PM

kat housing dekat pasar borong tuh...tp tak heran gaks sebenornyer..umah sebelah tuh kosong...semak samun...ntah haper anak aku nampak ntah..maghrib lak tuh..conclusionnya jgn kasik anak main2  ...

Rumah kat Sg. Tangkas ke? Masa saya student kat UKM dulu (awal 90an) ada orang kata tiap malam Jumaat ada "perempuan" dari kubur seberang jalan akan datang ke rumah.

Originally posted by nhuser at 12-8-2007 10:16 AM

Rumah kat Sg. Tangkas ke? Masa saya student kat UKM dulu (awal 90an) ada orang kata tiap malam Jumaat ada "perempuan" dari kubur seberang jalan akan datang ke rumah.

haku pun tak baper pasti la..tp aku igt ada kubur..ada umah seberang jln...penah skali aku ngk owner cat kaler pink lgk..

Originally posted by nauze at 10-8-2007 03:46 AM
  antu2 dah berdamai...

hehehe...memasing ada pendirian...

ada lagi satu kolej yang agak jauh letaknya dalam ukm ni...kolej kausar...berdekatan dengan fakulti teknologi sains dan maklumat...keliling kolej ni hutan lagi...kawan teman pernah terkena....lalu demam...anta spital doktor sahkan kena demam denggi.... tapi benda pelik-pelik teman belom dengor lagi kat sini...

Originally posted by lampualam at 12-8-2007 06:04 PM
ada lagi satu kolej yang agak jauh letaknya dalam ukm ni...kolej kausar...berdekatan dengan fakulti teknologi sains dan maklumat...keliling kolej ni hutan lagi...kawan teman pernah terkena....lal ...

huh..jauh ke dalamnya....hehe..demam denggi dikatanya demam tersampuk antuuu..

Reply #114 lampualam's post

owh..kolej tu bukan nama kausar lagi..sekarang kolej pendita za'aba.. memang dikelilingi hutan..pernah duduk kat situ masa short sem dan tak pernah la ada pengalaman berdating dgn antu..

cuma malam2 tu sunyi sgt dan sejuk lagi aman damai..  

selalunya kalau nak dah malam sgt macam pukul 12 dan keatas, saya tak berani nak ikut jalan naik bukit ikut kolej ibrahim yaakub menghala ke za'ba..huu..gelap woo...

[ Last edited by  nauze at 13-8-2007 06:14 AM ]

Salam dari aku...

Lama sungguh aku meninggalkan UKM ni, sampaikan nama Kamsis tukaq dengan KOLEJ pu aku tak tahu...

Anyway, subtopik forum ni dibuat untuk menceritakan apa-apa yang berkaitan kes paranormal di BBB...Bukan nak select dan advice orang tu beriman atau tidak....Keimanan dan ketakwaan kita hanya pada Allah...

Back to the topic....Hari tu, dah lama aku tak masuk BBB, aku pun amik peluang lalu area Tol ke BBB (dekat Petronas tu...) Zaman akhir 80an ke awal 90an dulu, area ni memang kawasan lapang lagi...belum ada pembangunan...

Dan di area ni lah dulu, selalu sesiapa yang rajin rewang malam akan ternampak 'bola api' selalu terbang...Mungkin port dia untuk launching kot???

Dan pengalaman aku sendiri, balik rewang malam-malam, dekat korner round about tu, aku pernah terserempak dengan lembaga berselubung kain batik yang nampak tengah berjalan di tengah roundabout tu, sambil mendukung anak ke hapa...aku tak pi check pulak sebab motosikal aku mengarahkan aku untuk memecut....Waktu tu pulak bulan mengambang...Seram weiii....

Reply #117 mr42's post

isk..isk..laki aku kenkdg gi mancing kat tasik kat ngan tol th..ada something ek kat situ...kene suh dia berjaga2 niehhh...

Reply #114 lampualam's post

ala..ftsm ni kalo petang2 pun rasa meremang je...coz sunyi sbb takde budak2 kelas ptg...malam...?lagiklaaaa

kesimpulannya ramai gak x-student ukm kat cni. aku pon study kat ctu gak dan aku ni antara manusia yg penakut yg amat. sape nak tgk cd pakai pc aku, mmg tak der hal, tp cd hantu mmg dilarang keras, dhla aku duduk kamsis 1 bilik sorang jerk tepi toilet plak tu....tp 3 tahun aku duduk dalam, aku tak penah kena apa2 yg pelik, maybe benda2 ni takut tgk aku yg terlebih takut