CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 115324|Reply: 673

LAMPE BERGER, SYN & RZ Corporation

HMm... satu lagi MLM baru telah mendarat di malaysia...

member aku beria2 ajak aku masuk.. sapa yang dah masuk lampe berger nih?? boleh percaya ke??

ntah le..
member aku dulu ajak aku masuk
cite bkn main-gempakkk
member aku masuk 12k
aku tak masuk sbb tak terbuka hati lagi
tgk member aku dapt balik 7k je
lain2 hangus...
skang diam je
kene cari org  maaaaaaa
die dpt tarik 3 org je
pehh ..nak tarik sorang pun sakit

lamp beger ?? takyah laa weih...produk mahal giler...pastuh byk pakai psikologi jer...

senang citer camnih...naper ko kena beli produk tuh dr lamp beger yg harganyer 20 kali ganda mahal sedangkan ko bleh beli online direct jer dpd company betul dier....huhuhuh

Yg bau wangi tu ke???
x payah la bro..
ada satu mamat tg beriya2 suruh masuk pun badan bau ketiak..

hmm actually MLM ni mmg boleh buat duit ke ek?
maksud nya keuntungan yang kita akan dapat tu mmg every month income masuk ke atau macam mana?
actually penah jugak kawan tarik masuk MLM lampe berger ni..tapi tulah mmg mahal sgt..udahlah masa tu zaman belajo..lagilah ssh nak dpt duit..

Originally posted by snipersnake2 at 14-8-2007 04:31 PM
HMm... satu lagi MLM baru telah mendarat di malaysia...

member aku beria2 ajak aku masuk.. sapa yang dah masuk lampe berger nih?? boleh percaya ke??

benda ni dah lama jugak, rasanya tahun lepas dah ada ni...sebab kawan aku pun ada buat ni
dia ada buat MLM benda ni, tapi dia tak ajak kita orang kawan dia nih, sebab dia tahu benda ni mahal
dan kena ada target market nak jual benda ni

cam kawan aku tu, memang anak orang loaded, duduk pun kawasan orang kaya2, so dia jual kat situ ajelah...

wangi memang wangi dan aku pun ada beli satu dari dia...tapi nak beli selalu tu, minta maaflah...mahal...

kalau rumah ada aircond, berbaloi la pasang benda ni, pasang pagi dlm rumah. balik keja, masih ada baunya lagi
kalau rumah takde aircond, sekejap aje bau dia...tapi memang, satu diffuser pun dah cukup, satu rumah boleh bau...

aku pasang time raya atau ada tetamu datang aje...

Follow Us
kawan asben aku tak sesudah ajak asben aku joint DCHL ni.... sekali tu tu ajak gi kat wisma HLA tu, kata nak kasi projek.. tapi duk lencong gak cite pasal produk.. siap bawak member dia psyco laki aku.. asben aku punyalah takmo terlibat, angkut aku dgn anak.. saja nak kasi conversation tak panjang..  aku buat buat bizi je.. sambil layan anak aku 2 org yg tak reti duk diam tu..

ramai bebudak U yg joint benda nih..  india, cina sume ada.. dok berlonggok longgok dalam bilik discussion tu..

memang produk dia mahal.. nak jual pun kat golongan Elit bleh ar.. kalau yg cekai cam aku ni, tak rela wo...  byk lagi bende berpaedah nak buat dgn duit ribu-ribu nak beli lampu..

:victory:

Originally posted by wanie_7684 at 14-8-2007 05:14 PM
hmm actually MLM ni mmg boleh buat duit ke ek?
maksud nya keuntungan yang kita akan dapat tu mmg every month income masuk ke atau macam mana?
actually penah jugak kawan tarik masuk MLM lampe be ...

kalau kena cara, memang bleh buat duit.. bonus tiap bulan riban-riban.. cam MLM yg aku buat.. dah 3 tahun.. hasil tiap bulan masuk..

tapi tengok le kemampuan kita nak promote produk yg camana.. dan golongan yg kita target.. kalau berada dalam kumpulan yg high class, boleh le jual produk DCHL / Lampe Berger ni.. kalau dok dalam golongan sederhana, cari le MLM yg jual produk yg mampu org beli..

member haku pon promote gila2 kat haku... terus bawak haku gi HLA building kat jln kia peng....

Pas tu ader satu minah suruh haku join as  a count account end up   initial joining fee as much as 36 k ....

Pas tuh haku wat dek jer sampai skang derang  masih call haku lagi.

baik haku beli tanah...

ni link for negatives comments:

[url]http://antilampeberger.blogspot.com/[/url]

mengarut semua ni.. mahal pulak tu..

Originally posted by supersapiens at 15-8-2007 06:49 AM
mengarut semua ni.. mahal pulak tu..

actually benda ni tak ngarut.. memang ada yg dapat income berbelas ribu.. member asben aku tu pun Corporate Town Planner.. dan group dorang pun bukan calang-calang profession.. ada Engineer, Doktor..  kebanyakan income antara 4 - 5 angka dgn buat DCHL ni..

pendekatan dorang tak focus pada jual produk, tapi lebih pada membina network.. kalau tak kuat pertahanan mental, memang akan senang cair.. cara pendekatan dorang halus.. susah nak ditolak.. very professional.. dan kita yg nak menolak pun kena cara professional juga.. supaya hubungan tak keruh.. sebab yg deal dgn asben aku tu org yg selalu bg projek.. jadi tak bagus le nak berkasar sebab benda ni..

asben aku pun kengkadang cam cair je.. bila member dia dah start cite pasal DCHL ni..  tapi aku selalu ingatkan.. nak cite memang senang.. tapi confident ke nak buat.. dengar org dapat income berpuluh ribu, pakai BMW, Merc.. siapa yg tak teruja.. tapi usaha, sendiri mau ingat la..

MLM.. mana-mana pun sama.. yg rajin dapat le hasil.. yg duk nganga, jaga bebaik.. nanti lalat masuk dalam mulut..

[ Last edited by  syikin at 15-8-2007 09:38 AM ]

MLM ni pada aku.. salah satu cara utk ko hilang kawan

Originally posted by rumetzm at 15-8-2007 12:11 PM

tak juga.. dalam MLM ni aku byk dapat kawan.. dan hubungan kami kengkadang lebih dari sedara.. kena ada cara le.. jgn le bila ko joint MLM, ko jumpa kawan, sedara asyik cite pasal MLM je.. aku ada sedara yg joint MLM.. asal jumpa je, cite ada Doktor, Engineer  berenti keje sebab buat MLM.. bonus puluh sibu sebulan... muak org dengar wei.. bila sedara ni call nak datang rumah aku, ada je alasan aku reka.. tak kuasa u...

aku buat MLM, langsung tak libatkan kengkawan dan sedara.. aku cari org yg tak kenal.. tapi cara aku tak sama dgn org lain ar.. aku buat MLM, bina network kat internet..  

another MLM

member aku pun dulu dok ajak benda nih gak...tp mcm beser aku akan counter balik kat dier...naper kena beli memahal sedangkan aku bleh beli direct murah 20 kali ganda huhuhuh

bg aku, mlm yg boleh berjaya ialah yg ada produk bagus, ie cam dcl, cni..to name a few
n cara marketing tu aku setuju ngan kak ikin kata..
jgn duk asik asik ajak sedara, kawan, memang lah tensen member
cam kita gak..

so mana jutawan2 yg Terhasil dr LampBerger ni...???
tak kan tak ada org kuat Lampberger kat sini kotttt..????

Originally posted by rumetzm at 15-8-2007 12:11 PM

yang nie aku setuju!!hmy3:

org lampe berger nie die org ade code etika pakaian..
tanye bebudak die org arituh..apesal memalam bute pakai kemeja + tie ..
die cakap bagi meyakinkan prospects T_T..