CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake2

LAMPE BERGER, SYN & RZ Corporation

Reply #180 lya's post

LB ni tak yah la nak join..MLM ni utk yg dah kaye nak lagi kaye...
Kalau ade kontek org kaye2 boleh la...(tp blm tentu lagi join)...
Mahal....

http://www.wangrakyat.net?reff=jack2007

tak yahla join benda nie.....aku dulu siap depa kata ada motivation talk lagi tu.....depa kata sebagai motivasi untuk kerja u(PUBLIC MUTUAL) lebih laju lagi....aku dah kata if nak suh aku join so sorry la coz aku nak focus business aku dulu....depa kata takper nie kita pi dengar motivasi ajer....

when dah tau apa niat dia org so depa marah la kat aku ,,,,depa kata wat apa datang sini buang masa dia orgjer if i tak masuk....hangin aku....

apa lagi aku bagila 1 2 ....heheheh

ade member aku wat mende ni sampai sanggup tipu member sampai 40k.. cam haram je perangai.. cakap abang die sakitle, nazakle macam2.. alih2 rupe2nyer tipu.. cam B*&I jek perangai..

aku mmg xyakin ngan MLM ni.. susah nak pecayalah.. xtaule org lain camner..

Reply #178 lya's post

Kadang2 saya terfikir kenapa kita sumer x nak terjebak dalam skim pyramid tetapi dalam kerja seharian kita,kita sememangnya bekerja dalam sistem pyramid...kenapa bos tempat anda bekerja mendapat lebih untung dr anda sedangkan segala kerja anda yg lakukan utk meraka.pernah anda fikrkan...pernah x seorg CEO bekerja utk 20 org Clerk....x der jugak...malah sebaliknyer....X jugak anda terfikir.....
kadang2 kita dibayar gaji yg x setaraf dgn apa yg kita lakukan....kita terpaksa bekerja keras tp still sama juga pada hujung bulannyer.

MLM?apa yg anda tau mengenai MLM...apa yg anda tau...kita kena cari org dan cari lg untuk mendapat keuntungan...senangkan org atas....kayakan org diatas....

Cuba fikirkan.kenapa KFC boleh dibuka ke seluruh dunia....dengan membuka franchise betul...tp sebelum buka franchise..mereka perlu mencari pelabur di sesebuah tempat....siapa pelaburnye...local ppl...xkan nak amik org diorg gak....diorg bukan tau market kita camner....bukan diorg kena cari org jugak....still lebih kurang MLM kan....cuma yg membezakannya dgn MLM skg nie...modal yg diperlukan terlalu besar.....kalo x...dah lama setiap ceruk kat malaysia nie penuh jer KFC,McD....etc....

Reply #53 sayabaik's post

mmg betul apa yg awak cakapkan....
tp bg awak,harganya beribu2....

http://www.lampeberger.com/produ ... 9&parent=-50011

ini catalog LB dr US...mmg itulah harganyer...yang beribu2 bukan hanya lampu itu sahaja...byk lagi barang yg terdapat dlm ribu2 tue...
satu jer la nasihat saya,kalo x tau aper2 mengenai produk kami,jgn lah dibincangkan di dalam nie....

Originally posted by trigomet at 22-12-2007 06:05 PM
mmg betul apa yg awak cakapkan....
tp bg awak,harganya beribu2....

http://www.lampeberger.com/product_line.aspx?category=-50019&parent=-50011

ini catalog LB dr US...mmg itulah harganyer... ...

harga dia sebenarnya murah je ek...tengok kat site tu tak de pun sampai ribu2..

Follow Us
buat apa lah g buat benda yang bakal menyusahkan kita.... ada benda senang tak nak buat.....

nak tahu apa yang senang sms atau call aku utk perjumpaan.. tak lama pun kalau jumpa... cuma 5 ke 30 minit jea.... hehehehe

product ok tp byk orang berlagak giler dalam LB nie tu buat menyampah,jgn berlagak la klu betul2 nak ajak join,tp tolong la klu tak pasti jgn la aniaya org yg tak mampu smpi tergadai tanah ker aper2 ker,apsal u all tak Attack org2 cina yang kaya2,apsal cikgu2 yg nak pencen,kerani2 sekolah yang senang buat loan goment jer yg u all attack ha...Cerita income ribu2 tp tgk kuar ,kete aku lagi besar,rokok aku lagi mahal dari depa.jgn beli impian org,kelak tak tercapai kesian org2 tu kan..

LB ok tp orang2 yg berlagak dan sombong yg buat benda nie kene keji...klu duit ribu2 tunjuk la
klu betul2 nak yakin kan, kesian la cikgu2 yg baru mengajar tu kene beli impian,lg satu siapa cakap kerja makan gaji tak mampu dpt gaji besar2,so pikir2 kan la,klu anda seorang engineer berenti sebab LB better awk take experiance then gie la Bidang OIL & gas,Insyallah Lebih selamat dan mudah untuk mencapai income 5 angka... Just 50cent dari aku yg pernha nak terjebak dlm LB.untuk2 org yg dah menyertai LB jgn putus asa,ikhlas kan niat,berusaha sungguh2,lg satu jgn la Berlagak Allah tak suka,klu awk semua dah dapat gaji beratus2 ribu pon jgn la takbur..ok...

semalam aku n kawan aku baru kena tipu dgn member, ajak keluar tp tiba2 dia bwk aku pegi sini.
hantar sorang marque ceramah kat aku...boring gila dari pukul 8 lebih sampai pukul 11 lebih ada kat sana.
mula2 sampai duk pusing2 tunjuk tempat/office, tunjuk produk n spa diorang.
bagi aku produk dia bagus cuma cara diorang approach aku buat aku jd lemas...semalam ada dekat 6 ekor duk brain wash aku. rasa mcm kena soal siasat ngan polis plak. mula2 aku layan lps tuh aku ckp aku dh mengantuk gila nih.
aku ada tanya dia pasal teori piramid nih yng bila sampai satu level dia akan jadi tepu.....terus dia senyap, kemudian duk ckp nanti ada yg keluar n ada yg akan masuk n sistem nih xkan tepu. xpsl2 aku lewat dtg office pg tadi.

lg satu semalam aku tgk memang byk muka muda2 n sampaikan ada 1 ruang tuh khaskan utk student.
aku harap muka2 student semalam yg masuk tu berjaya laa dlm mlm n juga pelajaran mereka, jgn sampai dua2 melepas. nak kejar mlm melepak sampai ke pagi sampai pelajaran pon tah kemana2. ada sorang yg duk brain wash aku tuh budak upm. byk jugak duit student zaman sekarang nih yer.
sistem piramid nih satu jer......org bwh yg bagi makan kat org atas, jd kalo rasa jenis memang x boleh nk cari org bwh jgn masuk. aku nih jenis mls nak cari2 org nih.

Originally posted by tak kisah at 3-1-2008 07:28 PM
l byk jugak duit student zaman sekarang nih yer..

duit PTPTN  le tuh..

aku pernah sekal ikut diaorg punya 'seminar/motivation session'. itulah seminar motivasi yg paling bnyk bende2 negatif. diaorg akan yakinkan kita yang realiti yg kita lalui sehari2 is sucks. kerja, boss, income semua tu sucks! then diaorg akan kelabukan mata dengan angan2 mat jenin camne nak dapat duit mudah, senang dan banyk, camne nak hidup mewah, bergaya.

ada sorang akak tu, bergaya betul, cara jalan, cara cakap, dengan office suit lagi.. bila aku ingat2 akak ni rupanya bank teller, tiap2 bulan aku bayar keta dialah yg serve. berbeza betul dia masa kerja kat bank dgn masa kat conferens tu. aku pon buat kesimpulan, ini ialah tempat orang2 dimana mereka melunaskan mimpi yg mereka tak dapat didunia sebenar. masuk tempat tu mcm satu dunia lain. orang-orang yg kat luar sangat sederhana bila masuk je kat dunia mereka semua bertukar kulit, mereka waktu itu ialah 'business man/women yg berjaya' masing2 ada gaya. masing2 cuba nak impress. masing2 try to looks good and being soo polite. aku rasa mcm tengok tv secara life plak.

berbeza banyak dengan academik conferens yg aku pernah ikut beberapa kali.

kesimpulan aku, diaorg ni sebenarnya tak jual brg pon, tp jual org.

Reply #192 cluben's post

kelab Biar Pape Asal Bergaye kut.....

Originally posted by cluben at 4-1-2008 09:48 AM
aku pernah sekal ikut diaorg punya 'seminar/motivation session'. itulah seminar motivasi yg paling bnyk bende2 negatif. diaorg akan yakinkan kita yang realiti yg kita lalui sehari2 is sucks. kerj ...

aku masuk kat sini plak rasa mcm masuk tempat gerakan bwh tanah plak....mcm puak kultus lak diorang nih, semuanya sama pakai baju hitam dan duk push org suruh join lb nh.

Reply #194 tak kisah's post

Originally posted by tak kisah at 4-1-2008 03:17 PM

aku masuk kat sini plak rasa mcm masuk tempat gerakan bwh tanah plak....mcm puak kultus lak diorang nih, semuanya sama pakai baju hitam dan duk push org suruh join lb nh.

ekekek.. betul tu.. teringat masa aku gi sana pakai tshirt dgn suar track.. dorang pandang selebet je kat aku... piramabuk...

biznes2 mlm nie mcm tu jer bersifar sementara.....kalo betul2 buat berjaya tapi kena selalu stanby untuk cari benda lain....

Reply #197 miju's post

Hmm..aku pun mangsa ejen LB ni.. Suatu ari tu, kawan lame aku ajak ler p jalan2 KL. Beria2 benar le ajak, pelik aku. Dia cakap, die boring, nak aku teman. Last2 aku ikut jela. Pastu dia ajak aku p ofis die. Makin komfius aku. Nak aku keje kat ofis die ke ni.. Sampai kat ofis die, kat menara HLA tu, kire ok la die soh p solat maghrib dulu. Pas solat tu, die pn bawak la kat ruangan bwh menara HLA tu. Nampak la produk2 LB tu, oil pewangi ngn bekas minyak tu. Emm..rase mcm da terkena perangkap MLM jer, bengang jer kat membe ni sbb tak bagitau die ahli MLM. Cakap nak jalan2 jer.

Sambung citer. Pastu, die citer la produk2 tu. Harga ribu2. Ok, dengar jela. Dia bawak tgk kaunter jualan la, sistem perolehan gaji la, spa, tunjuk ruangan yang penuh ngn orang. Dia cakap la, diorang ni seme tengah nak berebut peluang nak mengubah kehidupan.Cehh.. Dalam pusing2 jalan2 tu, setiap kenalan membe ni dok citer ttg kebaikan joint diorang. Da abis pusing, sampai la kat ruangan consultation. Membe ni pun panggil la sorang kawan die, challlenge marquis rasenya. Kene la basuh ngn minah ni, nama MARIA. Mase ni die citer la pelan pemasaran, yg start RM2345 tu. Mase tu nampak cam ok ler, sbb blur2 lagi. Lagipun mase tu nampak org keje bagus2 pun joint. Tapi aku tak brape suke mase tu, asyik citer bab kete, duit. Pastu pelekeh keje orang. Cakap, sampai bile nak keje bawah orang, yg kaya bos gak. Gaji awk tetap byk tu.

Abis sesi brainwash. Terus bagi borang pendaftaran, soh isi. Terpaksa la isi, sbb diorang xbagi mase nak pk. Pastu, dia ajak ke bilik lain, sambutan seorang jadi marquis. Hmm..yang tak best time ni, die pasang lagu bodoh soh orang joget2 macam siol. Pastu wat cheers. Aku paling tak suke bab ni. Pastu abis tu, kene melepak lak minum,makan. Makan kat gerai buruk je, tepi menara HLA tu. Dkt kul 2 pagi baru balik. Sia2 je mase aku malam tu.

Tamat kisah hari pertama diperkenalkan dgn LB.

Reply #198 maarun5's post

Sambung cite. Pastu esok lusa, sbb da isi borang pendaftaran tu, aku pun terpaksa la bayar yuran RM150. Pastu dia mintak la dokumen2 spt bil api, statement bank, statement KWSP, slip gaji, soh wat loan RM2500 untuk jadi Franchisee. Mase ni, baik la membe tu, blanje makan la, ajak jumpe la. Aku ikut jela, sbb aku xnampak lagi kelemahan program ni, lagipun aku termakan gak cakap diorang. Nak meniaga kene ade modal. Setiap orang mesti boleh buat.

Ok, pas setel dokumen2 diorang nak tu, diorang ni masih nak ajak aku p menara diorang tu. Aku jawab la, nak wat pe. Loan pun xapprove lagi. Nak wat pe bazir mase kat sane. Diorang cakap nak ajar le cara2 cari downline. Lastly, aku pun pergi la. Lepas seminggu lebih dari hari pertama jejak kaki kat HLA tu.

Ok, pada hari kedua ni, diorang pun tunjuk la slideshow dalam laptop diorang. Laptop marquis Lawrence. Tunjuk la sambutan tahunan LB kat sunway lagoon, dapat sokongan menteri, Amy Search pn joint. Pastu tunjuk la sorang ahli LB kawin ngn sambutan kete2 mewah. Teruja tengok. Pastu, aku pun xsabar2 le nak tau camne diorang bleh jadi camtu. So, marquis tu pun citer la plan RM36000 tu. Die cakap la bile bayar ni, terus naik pangkat jadi Count, atas pada Francaisi dan Baron. Kalu jadi count ni, dapat downline jadi count gak, dapat RM10440. Cukup satu bulan lepas jadi count, dapat RM3ribu lebih. So, diorang pun beria2 la soh aku pinjam ngan ayah duit RM36000 tu. Soh wat loan, siap da standby borang lagi. Diorang cakap, keje gomen mudah wat loan. Aku pun mengiakan jela, sbb xnampak salah lagi. Dah nampak aku yakin jer, diorang pn stop la brainwash aku, pg la makan2 lak. Pukul 1 pagi aku balik malam tu.

Tamat kisah hari kedua di menara HLA.

Reply #199 maarun5's post

Balik umah tu, aku pk2 hal RM36000 tu. Camne nak dapat, ayah aku garang. Bile da dapat, camne nak bayar balik? Aku ni bukan terer cakap pun, nak ajak2 orang joint ni. Fikiran aku buntu. Lebih2 lagi, diorang cakap akan tolong aku dapat loan. Pastu bakal2 downline aku, diorang yg akan explain sistem LB ni, bukan aku. Jadi serba salah, rase kalu diorang tolong pun, bole berjaya ke aku ni.

Aku pun esok lusa, call la ayah aku. Cakap nak wat loan, nak pinjam nama ayah. Tak sangke2, ayah aku setuju. Ayah aku tu da la garang.Cume die nasihat, cari la sumber lain dulu. Ok. Sbb da ayah setuju, aku pun mula la berangan lebih hehe..

Kat ofis suatu ari tu, aku pun mula la berangan nak pakai kete macam diorang. Buka website mercedes la, bmw la.. hari tu hari jumaat, merangkap jumaat baru ni. Tiba2 terlintas ati aku nak surf pasal LB ni. Tengok punya tengok, baca punya baca, rupanya..........

LB merupakan sistem piramid.
LB tak halal, menindas downline. Upline makin kaya, downline takkan melintasi pendapatan upline.
Hanya beberape orang je jadi Duke, padahal dah 4 tahun beroperasi.
Cakap diri adalah bos bile joint ni. Tapi kenapa ada upline yg pendapatan lebih? Kenapa kene ikut cakap upline?
Pergi program LB kene bayar.
LB mengajar untuk menipu, hipokrit.
Kenapa makan sama2, bayar sendiri2? Kata banyak duit.
Tapi yang paling saya terus tolak LB ialah:
1) boleh memutuskan silaturrahim.
Sebab, andai la dapat downline, die mesti nak dapat duit die balik. Pastu, kite lak tak dapat nak tolong die. Mesti die bengang ngan kite. Putus kawan.
2) Andai dapat downline student lak. Mesti die nye pelajaran akan merosot. Andai die tak dapat downline, mane die nak cekau duit bayar instakllment loan? Yang susah, mak bapak die la nanti. Yang upline tu nanti akan bagi alasan, sape soh joint? Risiko sendiri la.Kite hanya bagi peluang jer. Meniaga kedai kopi pn kene pakai modal ape.
3) Aku taknak makan duit tak halal hasil kesusahan orang lain. Andai aku berjaya pun dalam ni, ramai orang akan memusuhi aku sbb penipuan sunat yg aku perlu buat...

Ok, cukup le dulu.. Harap2 upline aku bace.
Kawan aku yg introduce LB ni pun da labur RM36000. Camne la agaknye nak dapat balik tu.. Kalau die rentikan, xdapat balik modal. Die teruskan, makan duit haram lak. Telan mati mak, luah mati bapak.