CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wifeorg

Adakah suami2 kisah jika isteri mereka gemuk?

alasan tu naz.. alasan.. ekekekke

Originally posted by nazijo at 21-8-2007 09:51 PM
keindahan itu sedap dipandang..tapi x perlulah di pegang..cukup sekadar menjamu mata..jgn la cucuk mata kawan tu..kang teraba2..terpegang plak..

heheh awal dulu laki me tanya '' cucuk mata? qu'est-ce que c'est'', takut mamat tu bila tau

kat forum aku berani ckp le..ngan bini x de le..bkn takut..segan jek..wakakkkaa..

haa...kan kita isteri2 dah tau apa sebenarnya suami rasa bila kita dah gemuk.

niat I simple, nak bukak mata isteri2...shape badan ni penting utk lelaki, dah diaorg ni dari mata turun ke hati. kang bila kata hb tak bawk gi majlis, kita merajuk...kata hb kita malu nk tunjuk kita kat org...dah kalau berlipat2, camana?? I kalau hb pun boroi, berlipat2 pun malu gak nak tunjuk kawan2 I.

i really appreciate the men's honest feedbacks...kita para isteri yg membaca, kena amik iktibar.

and pada isteri yg nak kurus cam kate moss....kita pun tau, men ni nak yg berisi di tempat tertentu...atas & belakang...kering kontang pun tak guna jugak. so diet tu berpada2...jgn sampai hilang segala assets.

and yg tembun tu...kurangkan sikit berat....sampai ideal weight dah kira ok. nak pakai apa pun nmpk lawa kan. benefit kita jugak. bila jumpa clients or jumpa boss, tak de la bila bercakap pun tersemput2.

camana nak invite suami2 kat forum to vote ye? I ni blur la psl mende2 cam ni!

wifeorg, bagi akukan, your dressing pun play important part.. ada org chubby, tp dia tau camna nak dress up, aku nampak dia lebih ok lagi dr org yg kurus... for me, bab pegi majlis ke hape ke, if your wife or hubby dress properly, gemuk ke kurus ke i dun mind to tell them that this is my spouse... ambik contohla, wife najib, bukanke rendang and stocky? but she knows how to carry herself, dress up, pegi majlis ok jek kot..

my 2-cents thought... aku mmg tak pegi majlis2 kenamaan ni sbb aku org biasa2 je.. hihihi

Rate

1

Reply #20 mah76's post

laki ko nyer statement tu samer jer ngan laki aku nyer statement... di kata cenggini... klu tgk dari belakang mcm sweet 17 tp bila tgk dari depan.... masyaallah.... tu yg aku tak berkenan tu.... bengang jer aku dgr:@

Follow Us
Originally posted by bawanghitam at 22-8-2007 05:33 AM
uwaa... kene shampoo rambot?? aku ingat aku sorang camnih.. rupanya perempuan lain pon eh.. kena plan kalau nak shampoo rambut

hehhehe...kena plan. but sometimes tu terpaksa gak...on aje walau dlm hati...ish, org baru je shampoo rambut pagi tadi! yg worse tu, if shampoo kat salon and blow cantik bagai...ni kadang2 tu cuba gaj ngelak..kata...esok leh tak, kita baru gi salon wat rambut la...or otherwise, servis secara lain...

My husband kata tak kisah kalau gemuk, yang penting fit & ada stamina.

...tapi kat rumah tu ada 2 dozen dvd exercise, 2 cycletrim, 2 steps ... tu belum masuk tummy toner yang guna bateri....

... apa maknanya tu adehlaaa.......

Originally posted by LostSoul at 22-8-2007 11:20 AM
wifeorg, bagi akukan, your dressing pun play important part.. ada org chubby, tp dia tau camna nak dress up, aku nampak dia lebih ok lagi dr org yg kurus... for me, bab pegi majlis ke hape ke, if ...

ye ye..seme comes in a package. makeup and rambut/tudung, skincare..segala la. and kalau cantik but bimbo...tak guna jugak.

but I find, if kita tembun, pakai baju nmpk kurang skit. I tau la, pernah beranak kan. pas beranak tu...aiyaa...pakai apa pun tak elok! naik nyampah tgk cermin!

Originally posted by RedAlert at 22-8-2007 11:32 AM
My husband kata tak kisah kalau gemuk, yang penting fit & ada stamina.

...tapi kat rumah tu ada 2 dozen dvd exercise, 2 cycletrim, 2 steps ... tu belum masuk tummy toner yang guna bateri....
...

cam hb2 kat sini ckp..they berlapik ckp dgn wife psl weight ni psl kita pompuan mmg sensitif psl mende2 cam ni. so bila alat2 tu ada kat umah...kena faham2 aje la kan!

salam
menjawab utk hubby..org laki memang particular pasal body..itule asset penting pada seorang perempuan....jgn kurus..boobs kena mantap..bontot kena naik sikit..kurus2 tak best...tak menyelerakan..my hubby memang tak berkenan dgn chinese women..sbb leper....malay women normally memang mantap..cuma tersorok sikit..sbb menutup aurat..okayle tu

for those yg dah kahwin..memang kena jaga badan..jangan malas....

for myself, memang maintain..sbb tu balik rumah kalau masih pakai baju office.hubby dah terkam..kih..kih..and sekali sekala nampak mata hubby jeling katmana...kalau nampak naik sikit hubby akan tegur dan suruh jaga makan..

and bini2  kena bergaya gak..takle leh pakai baju kurung memanjang bosan tu..sekali sekala be fashionable le sikit...tu my hubby nya pendapatle
sekian terima kasih..

Originally posted by gue at 22-8-2007 11:46 AM
salam
menjawab utk hubby..org laki memang particular pasal body..itule asset penting pada seorang perempuan....jgn kurus..boobs kena mantap..bontot kena naik sikit..kurus2 tak best...tak menyele ...

say thanks to ur hb! very good feedback.

ada kwn lelaki aku bgtau yg dia tak kisah sgt tentang bentuk badan wife asalkan layanan tiptop..

Aku rasa tak payah tunggu laki komplen lah..ppuan tu sendiri akan automatic risau kalu naik berat badan..yerlah kan dah sifat semulajadi seorg ppuan nak nampak cun melecun sentiasa..

Originally posted by midori88 at 22-8-2007 12:26 PM
Aku rasa tak payah tunggu laki komplen lah..ppuan tu sendiri akanautomatic risau kalu naik berat badan..yerlah kan dah sifat semulajadiseorg ppuan nak nampak cun melecun sentiasa..

yg nie aku setuju.
betapa kecewanya kalau dok try2 baju. semua tak muat.

my feedack: hubby mmg nak saya maintain berat badan. skrang nie die suruh turunkan lagi. tapi tula, die suruh jerk, camner nak kurus sendiri mau pandai la carik kaedah nak kurus.

wifeorg,,,u dah selim menyelim kan...so apa yang tak kena lagik ni??

hubby tak suka kaa u selim??

AN pilih yg last tu..sebab mana mungkin sesaorang tu boleh mantaince badan masa belum ada anak dgn masa ada 5 orang anak misalannya..cuma..makan tu berpada2 la..jangan badan sampai macam baan yusni jaafar plak..memang AN akan perli sikit2 isteri tu..

kalau gemuk sangat nak doggy pun tak best.....

kisah ... tapi ada suami kalau dia yang genuk dia tak kisah ... isteri gemuk dia kisah ....

Reply #142 fauzana7's post

genuk ===> gemuk

sori .... salah taip ... excited sangat...

Originally posted by Bugger at 22-8-2007 12:40 PM
wifeorg,,,u dah selim menyelim kan...so apa yang tak kena lagik ni??

hubby tak suka kaa u selim??

I dah ok...saje je nak tau hb org lain camana. coz kadang2 tu I dok borak dgn some wives...selalu tanya camana i leh maintain, sambil tanya tu, mulut dorang mengunyah tak berenti. then I cakap, u all, jgn tak jaga, kang hb korang cari lain, bukan leh caya men ni...and they leh kata...alaa...laki I ok, dia suka i gemuk kot, dia tak pernah complain pun. tu yg I nak tau, betul ke suami ni tak kisah.