CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eiyoei

Bergaul dengan orang atasan

Reply #19 reenz013's post

xde ke isinye reen... aiseh.. nampaknye aku berguru ngan engko jelah.. ko tauuu

Reply #18 Hana's post

amboi.. merenyamm...
ko nk dato' muda ke.. anak dato'

kalu dato muda.. ada sorang umo 32 duk klang. Nak kenal ke..? Aku kena interbiu dulu la..

kalu anak dato' mmg ramai.. tp byk playboy.. kalu sanggup ok..

Reply #20 afja's post

afja pun nak gak..heheh kena interview nih

org2 beso ni.. ada setengahnye baik... tapi yg lagi setengah tu.. mak aii... kalau bercerita bab pompuan kalah org muda.. yg best tu.. kalau kita yg muda2 ni payah nk dapat.. kalau diorg ... senang jee.. mmg lawa betul..

jadi org2 yg playboy ni senang lah nak ajak sembang.. pasai pompuan ajelah

2 topic yg seswai di perkatekan bile sembang ngan vip..

1. kondom
2. ky jeli

Reply #24 philipinoe2's post

ermm kenape 2 topic menjadi pilihan
heheh .... ade maksud2 tersirat ke ni

Reply #1 eiyoei's post

Hmm... cuma kalau kau nak bergaul dengan orang macam ni, kau kena jaga cakap sikit..Tak boleh cakap lepas, pastu tak boleh nak cakap macam cakap dengan kawan-kawan sebab nanti diorang marah punya...macam aku la....

Follow Us
Originally posted by eiyoei at 23-8-2007 05:27 PM
amboi.. merenyamm...
ko nk dato' muda ke.. anak dato'

kalu dato muda.. ada sorang umo 32 duk klang. Nak kenal ke..? Aku kena interbiu dulu la..

kalu anak dato' mmg ramai.. tp byk pl ...

aku nak jadi PA ajek.
tanya lah dato tu..dia nak PA tak?
tapi. aku tak pandai ambik catatan masa dia ckp byk2 tu. (apa tu org panggil? trengkas ke hapa?)

Reply #26 eastrun's post

itulah pasai aku nak tau adab2 bergaul dgn org VIP dan VVIP ni..
bahaya wooo kalu salah cakap.. salah tanye...
tapi bile dh kamceng.. nk mintak tolong ape pun senang

kalau aku ni jenis cam popular cam selebriti xpelah.. ini ntah sape2.. wakil bos plak tu.. jadi camne nak menarik org bersembang.. dgn rancak.. tu yg aku xtau lg caranya

Reply #28 eiyoei's post

Salah tu...ko dah kamceng dengan diorang pun...belum tentu diorang akan tolong kau punya...Mestilah diorang nak jaga reputasi diorang...takkan nak senang-senang tolong kau macam tu...biasanya kau kalau nak minta tolong, ko cari orang bawahan ko...yang dah teramatlah senior..macam umur 50 tahun gitu...sebab diorang ni tak berkira dlm nak bagi ilmu...diorang sudi share dan spend masa dengan kau kalau kau tanya diorang...diorang lagi suka...kalau macam yang muda tu susah sikit..asyik fikir kau nak mengatasi diorang jer...

Cara terbaik ialah...ko biarkan jer orang atasan tu tegur kau....jangan tegur diorang dulu...

Originally posted by eastrun at 24-8-2007 09:51 AM
Salah tu...ko dah kamceng dengan diorang pun...belum tentu diorang akan tolong kau punya...Mestilah diorang nak jaga reputasi diorang...takkan nak senang-senang tolong kau macam tu...biasanya kau ...

wah... ni bukan calang2 ni.... aku pun pernah mengalami mcm ko rasa juga...

aku dulu selalu gak kene wakil bos pi majlis2 tertentu.. cuma antara petua yang aku gunakan aku mulakan dengan senyuman.. maybe kelebihan aku masatu sbb aku pompuan soo senyum2 tu tak de hal la.... and aku pulak masih anak dara.. em lagila.. memang selalu rasa janggal.. pernah kene bagi ucapan secara spontan.. kene duk atas pentas.. dah la aku sorang pompuan..padahal aku x pernah dilatih utk itu semua.. pasal keje semua aku kene blaja sindri.. fobia bila gi mana2.. ape pun.. mulakan dgn tanya kabar.. kadang memang org tu dah terkenal.. x salah perkenalkan diri dari mana dan cakap kita wakil bos.. good credit.. yakin kene ade.. merendah diri perlu ada.. tak pe.. org2 besar ni suka tunjuk diri tu besar.. xpe kita dengar je la.. kalo perbincangan kita memerlukan pendapat kita kita bagi kalou rasa tak tau jgn komen lebih2 nanti tunjuk kebodohan diri.. kalu kata minta dia ulas... dan kata wah ni perkara baru bagi saya... x salah ditanya dia dari mana.. katalah kita ni org baru .. byk tak tau lagi.. cakaplah.. 'maaf saya bertanya'.. ayat keramat tu... belajar dari ape yg dia cakap cara makan cara duduk.. then lepas tu tanya org yg lebih tau... jgn terlalu perfect sgt... mulakan dgn bertanya org yg bersebelahan..

pada aku org besar ni jgn lah nak gunakan utk tolong kita yg bukan2.. pada aku dah kenal tu satu bonus utk kita... kalu aku lagi malu nak minta tolong.. cuma keadaan tertentu je... jgn selalu..

ape pun pengalaman yang bagus.... semua ni bantu aku dlm kerjaya aku.... sampai ade yg kata aku lebih dikenali dari pejabat aku sendiri.. anyway good luck..

Reply #21 eiyoei's post

kau nak cepatker..nanti ar aku risik2 kan ngan member aku...

Originally posted by shimaf1 at 24-8-2007 12:28 PM

wah... ni bukan calang2 ni.... aku pun pernah mengalami mcm ko rasa juga...

aku dulu selalu gak kene wakil bos pi majlis2 tertentu.. cuma antara petua yang aku gunakan aku mulakan dengan s ...

Itu sebab kau perempuan, jadi ia merupakan satu advantage.Cubalah kau lelaki...kau pergi kat tempat keramaian macam tu, dan kau senyum-senyum, kau akan diakatakan miang.Tak pun akan dituduh cuba mencapap (mencari publisiti murahan). Pastu kalau kau tegur,atau kau humble sangat, diorang tak suka sangat...diorang akan fikir ko takde konfiden. Malah aku pernah panggil diorang Tuan, tapi diorang kata, tak payahlah nak panggil Tuan...sebab diorang rasa meremang kat bulu tengkuk...ko tengok...kadang2 bila ko humble pun diorang tak suka...bila ko tersenyum-senyum, entah apalah diorang fikir..Aku pernah humble dengan orang atasan, dan aku pernah juga buat ayat yang berlapik dan penuh kelembutan untuk cakap dengan mereka, dan pada akhirnya, mereka memandang aku bukan macam lelaki dah...

Reply #17 eiyoei's post

takpun kau beli buku ini ar..

PANDUAN PROTOKOL DAN ETIKET SOSIAL by Mokhtar Mohd Tohar

RM32.00

Protokol adalah peraturan-peraturan yang diterima oleh semua pihak sama ada dalam amalan hubungan antarabangsa, hubungan harian dalam masyarakat atau pelbagai istiadat atau tidak rasmi yang berbentuk formal. Buku ini memaparkan elemen-elemen Protol dan Etiket yang mencakupi peringkat Persekutuan, Negeri dan Universiti dalam usaha melahirkan pemimpin yang mempunyai pengetahuan dan kemahiran yang tinggi bukan sahaja dalam bidang pengurusan tetapi juga mempunyai ketrampilan dan pergaulan yang berkualiti tinggi.

Reply #30 shimaf1's post

stakat ni xpernah lg la aku mintak pertolongan ape2 ngan diorg ni..  sekurang2nya aku kenallah somebody kalau susah kelak..

berdepan ngan org besar ni mmg kena humble la.. cam ko ckp.. tapi itulah.. cam east cakap.. gua lelaki.. susah gak woo nak menyelit dicelah2 keramaian kalau kita org baru..

Reply #33 reenz013's post

thanks reen.. nnti gua usha kat MPH

Reply #32 eastrun's post

betullah tu..
ada skali tu aku panggil ketua polis 'Encik'.. ape ke bengapnye aku masa tu.. sembang2 dlm 10 saat mcm u.. ada kwn2 dia datang panggil 'Tuan'.. alahai... malunye aku.. last2 aku pun panggil dia tuan.. tapi malu la.. dia aku tgk biase je..

Originally posted by Hana at 24-8-2007 08:58 AM

aku nak jadi PA ajek.
tanya lah dato tu..dia nak PA tak?
tapi. aku tak pandai ambik catatan masa dia ckp byk2 tu. (apa tu org panggil? trengkas ke hapa?)

nak jadi PA ye na...

Reply #36 eiyoei's post

napa kau tak search kat internet pasal panggilan nama2 ni...aku rasa ada...

Reply #1 eiyoei's post

layan je ... dia dato ke ape ke ... manusia gak

eiyoei...

ko santai2 sudahlah.....
wat stress kepala otak ko jek....

kalau x tau nk adress org apa...mula kan dgn..."maaf. sy nk panggil awak apa?"....   tu ayat BM stended....

then kalau dia bahse kan diri dia as datuk ke.... tan sri ke n etc.... then ko panggil je lah....

satu lg..... telinga kene pikap lebih....dgr org sekeliling panggil apa...