CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eiyoei

Bergaul dengan orang atasan

Ala bro... benda ni senang je bro..

Kalau aku kan, biasanya aku cuma jadi wakil kalau bos aku tak dapat datang... Jadi time duduk dengan VIP tu aku siap-siap bagitau yg aku ni wakil kepada bos aku yg tak dpt datang... siap cakap bos aku kim salam lagi (bohong sunat tu)...

So aku bagi hint-hint la yg aku ni layman / nobody lebih kurang.. so dorang punya expectation utk berilmiah dgn aku tu kureng sket lah..... So lepas tu dorangpun akan cerita sesama dorang sambil aku jadi pemerhati je lah mcm tak tau apa-apa (walaupun aku tau apa sebenarnya yg dorang cerita)...

Kebaikan dia banyak, terutama time makan... aku mesti tibai habis.. psl VIP tu memang bagi kelebihan kat aku.. Yelah jarang-jarang dapat makan kat hotel..

Baik ko ikut petua aku ni bro... Banyak manafaatnya. cuam sekali je aku kantoi.. bila VIP tu utk kali ketiga aku jumpa kat dinner, dia siap tanya 'Masih jadi wakil lagi ke?'   

Originally posted by sibel at 24-8-2007 06:57 PM
layan je ... dia dato ke ape ke ... manusia gak

aku suka pendapat ni... actually memang betul, Datuk pun manusia biasa jugak.. Mungkin dia ada kelebihan dari sudut lain, tapi dia juga perlu tau / berminat utk mengetahui sudut lain (yg mungkin sudut tu kita tau lebih dari dia)...

Datukpun nak jugak tau camna feel mancing berbanding main golf...

Originally posted by supermod at 28-8-2007 09:26 AM

aku suka pendapat ni... actually memang betul, Datuk pun manusia biasa jugak.. Mungkin dia ada kelebihan dari sudut lain, tapi dia juga perlu tau / berminat utk mengetahui sudut lain (yg mung ...

setujuk....
terutamanya memancing ikan mulut merah...

tp datuk2 lg tau kot cemana nk memancing ikan mulut merah

Originally posted by afja at 28-8-2007 10:01 AM

setujuk....
terutamanya memancing ikan mulut merah...

tp datuk2 lg tau kot cemana nk memancing ikan mulut merah

aku pernah borak dengan Datuk yg alim sokmo (tapi pandai buat joke)...

Dia kata dia memang tak minat mancing.. psl mancing ni hukurmnya HARAM... psl apabila memancing, kita akan menipu ikan dengan meletakkan makanan, tetapi disebalik makanan ada mata kail.. Jadi prosidurnya seperti menipu. Dan dalam islam menipu tu berdosa. Jadi ikan yang kita perolehi adalah haram, dan salah untuk dimakan ataupun diberi kepada keluarga untuk makanan....

Aku sampai sekarang cam percaya jugak cerita dia tu... Cam ada jugak logik!!!

Originally posted by supermod at 28-8-2007 10:59 AM

aku pernah borak dengan Datuk yg alim sokmo (tapi pandai buat joke)...

Dia kata dia memang tak minat mancing.. psl mancing ni hukurmnya HARAM... psl apabila memancing, kita akan menipu ika ...

bila dipk....ada logiknya....
agak2 kene bawak ke meja mufti x?

1. dulu mase ahkak kt obersi ade sorg nigger bgtawu ahkak, pujian adelah suatu care bijak utk kaberline...

2. maka suatu hari mase ahkak g 1 loncing dinner kt menderin oriental, ahkak dok la ngan 1 tebel ngan tah sape2 tah yg ahkak x kenal...tgk muke seko2 mcm ahli keparat je...tp ahkak x tawu nk tego cmne...en den, olofsaden, ahkak tingat kate2 nigger kt para 1 di atas...

3. seterusnya, ahkak tnpa was-was trus tego sorg pakcik yg nmpk cam ahli keparat yg dok ngan 1 tebel ahkak td...er, tansri ne dr co mane...saye pino dr Dept. 51, MoF blalalalala..

4, en den, ahli keparat tuh dgn rase kemaluan tros ckp, errr saye bkn tansri ler...saye cume dreba bos saye...die g toilet jap, ciret katanya...kire saye buking sit ne ler...

5. ahkak pon hangen ler..weh, ko xde kene mengene ngan majlis ne pekehal ko bleh ade kt sini plak!! ko kuar skang!! :@ :@

6. dreba tu pon blah dgn rase yg hine dine...

7. ekceli ahkak x mnghine dreba tuh, ahkak cume soh die kuar je...tp soh die trase hine dine kan...

8. lps tuh..

to be continued...

Follow Us

Reply #41 supermod's post

tul lah supermod... aku dgn vvip ni buat2 bodo je.. mcm x campur org la.. kalau ada vvip yg xde akwan.. aku lah penemannya.. yg paling penting nama bos ko baikkk je..

Reply #46 philipinoe2's post

ahkak pino jaat....

drebar tan sri yg akak halau tu adalah aku

Reply #47 eiyoei's post

Cuma ko jangan rapat sangat la...Nanti orang kata ko homo...hehehhehehe. Kan hari tu aku ada masalah dengan orang atasan aku, kan..sekarang ni dia kalau jumpa aku jer...macam tak nak senyum

Reply #49 eastrun's post

bahaya tu east... tp xpe.. nak raya nih ko anto la kad.. kasi sejuk sket

Reply #50 eiyoei's post

Semalam aku masuk meeting...dan aku tak sangka pula yang bos yang lebih tinggi ungkit aku masalah aku dengan bos aku tu...semalam memang terasa agak panas la..aku rasa macam malu pun ada.

Reply #51 eastrun's post

sabarjelah...tebalkan muka...

Reply #52 reenz013's post

Tapi ada gak la bos aku tu menjeling-jeling arah aku, tapi aku rasa macam tak selesa jer nak balas pandangan mata dia...heheheheh .

Reply #53 eastrun's post

bos ko ni lelaki ke pompuan.. bahaya ni ungkit2..

Reply #54 eiyoei's post

Laki la... aku rasa dia nak berbaik kot...tapi aku segan jer nak tegur...

Originally posted by eiyoei at 23-8-2007 02:32 PM
Sebenarnye ni bukan masalah besar, cuma situasi aku kat opis yang kadang kala memerlukan aku berjumpa dengan orang2 atasan seperti Dato, Dr, Ir, Tan Sri yang 1st time jumpa.

Jadi bila ada majl ...

ala datuk2 ni sume bodoh,jadi ko buat bodo je.....

Originally posted by shimaf1 at 24-8-2007 12:28 PM

wah... ni bukan calang2 ni.... aku pun pernah mengalami mcm ko rasa juga...

aku dulu selalu gak kene wakil bos pi majlis2 tertentu.. cuma antara petua yang aku gunakan aku mulakan dengan s ...

pompuan..pompuan..

Reply #56 BeachBoys's post

Diorang tak bodoh, tapi diaorang terlalu jaga status sampai aku rasa yang diorang ni annoying betul.

Reply #57 BeachBoys's post

Diaorang akan layan laki teruk sikit berbanding perempuan...padahal, kalau nak diikutkan bila baik dengan perempuan tanpa sebab, tu yang jadi masalah.....

Originally posted by eastrun at 1-9-2007 10:22 AM
Tapi ada gak la bos aku tu menjeling-jeling arah aku, tapi aku rasa macam tak selesa jer nak balas pandangan mata dia...heheheheh .

alah..dia jeling kau..kau jeling dia balik...tp jgn smpi juling sudah ar...