CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kambeng_masam

Bermadu: madu lawa Vs tak lawa

Originally posted by Baiduri Othman at 11-10-2008 11:41 AM
Agaknya awak kot buat mcm tu.

Buat aper?????

Reply #221 manakautau's post

Sudah gaharu cendana pula, sudah tahu bertanya pula.

Originally posted by Baiduri Othman at 11-10-2008 11:54 AM
Sudah gaharu cendana pula, sudah tahu bertanya pula.

Tak tahu lah sebab itu bertanya.....kalau malu bertanya sesat jalan kata pak malau.......

Sungguh ku tak tahu.......

Originally posted by Baiduri Othman at 11-10-2008 11:30 AM
Eeeeee......  tak nak lah muka dah licin kasi jerawat.

hehe itu perumpamaan laa cik kak baiduri othman

nak tergelak baca thread ni..mcm2 ada...kalo i, dia nak kawin lain, maleh nak ambik tau rupa paras camne..nanti kalo lawa dr kita, jeles la pulak...kalo tak lawa, asyik dok tanya, apesal madu kan aku dgn pompuan tak lawa tu...

Madu (kakak) saya pandai bergaya/ berfesyen/ ada touch up2 sikit muka/ sembur mnyak wangi. Sesuailah dgn pekerjaan dia dan gaya pada umur dia (50-an). Sy isteri kedua (20-an) semuanya kontra dari dia, sy bukan x make up,,, tapi tak suka makeup,, kerana sy cuba utk kurangkan pgunaan chemical ingredient di badan, malah deadorant pun sy tak pakai   Mgkin juga Sy dibesarkan dgn ibu sy yg x makeup2 bagai, baju yg disarung pun ala kadar je. Kdg2 of course terasa & jauh hati bila berada bersama bertiga diri menjadi kecil, yelah bila dok bersama, kakak dok sapu2 tangan losyen wangi2 etc. Peliknya bila sy cuba untuk mula menghias diri, suami selalu ckp… “ i kenal u bukan mcm ni, i cintakan u sebagaimana i kenal u. u tak perlu makeup sbb u dah cantik seadanya”. Suami slalu ckp bukan kecantikan yg menarik dia melamar sy, tapi sikap sy yg kebudak2an dan manja…

Kalo lawa vs tak lawa… tak pastilah, sbb tak sesuailah nak compare wanita 50-an dengan wanita 20-an..sbb sekali pandang., walaupun kakak bermekap dan pandai berfesyen, dua kali pandang dan bila sy perati dia lama sikit, sy nampak dia mmg dah berusia..

Apapun, i sentiasa optimis… dan bahagia dengan suami, anak  dan kisah kami… tak perlu nak bercerita siapa yg lebih krn apapun sy tahu suami mmg sgt syagkan sy.

Follow Us
Madu (kakak) saya pandai bergaya/ berfesyen/ ada touch up2 sikit muka/ sembur mnyak wangi. Sesuailah ...
fideliana Post at 14-12-2010 12:13

Hi fid, situasi kita lain sket..saya yang suka mekap dan bergaya..kakak yang di sana biasa2 je..

tapi, memang dari zaman anak dara saya suka bergaya..mungkin kakak yang di sana dia memang gitu dari awal..saya rasa ini tidak melibatkan status isteri pertama or kedua..

sapa lagi lawa tu tak maula judge..sebab kami adalah insan yang berbeza..dia adalah dia, dan saya adalah saya..

yang penting kita mesti cantik dan berwang...petik kata2 erra pajirot dari satu magazine..

mana tau kalau jodoh tak panjang nak kawen lain plak..heheheheheheheheh

yang penting kita mesti cantik dan berwang...petik kata2 erra pajirot dari satu magazine..

mana t ...
vitamin_c Post at 27-12-2010 10:50

vit, ini adalah quote yg paling praktikal sekali untuk mana-mana wife....
cantik & berwang....tak bermakna bila dah jadi isteri...boleh let go kecantikan dan harap duit laki...

iyelah, sebelum kawin, mekap tebal 2-3 inci
bila dah kawin, pucat je
peshen baju pun dah tukar
duit pun harap drp laki je
yg kesian, kalau laki tinggal camtu je
alasan...yang, awak dah tak cantik, sebab tu saya kawin lain
dulu awak cantik, curvy...tp la ni dah jadi beruang...nak peluk tak sampai..
jahat sungguh laki camni !!!

kelako ler korang ni

hehe..yang penting kita jangan hilang identiti diri walaupun telah bergelar isteri..

alhamdulillah..aku tetap maintain dari zaman anak dara sampai sekarang..tetap jaga badan dan penampilan..makin berusia ni makin nak kena jaga..yela sumer orang akan tua tapi kita boleh melambatkan proses penuaan tu..

mmm..duit cantik duit cantik..

ooo ada lagi..ibadat dan kesihatan..jangan keduniaan jer uols..

Reply 231# vitamin_c

menten2 pung... ko bukannyer hepi pung....  raya sundrik... main porem ajer... sedey ke hulu... sedey ke hilir.... . laki masih lebeykan bini lagik satu gak.... laki balik jumpa pung sbb nak bersetubuh ajer...   jadik.. laki ko bukannyer hadap sangat ngan menten tu sumer..... ada benda lain yg dia lebey utamakan....

apa dia tu????

hanya allah yg maha mengetahui!!!

hehe..yang penting kita jangan hilang identiti diri walaupun telah bergelar isteri..

alhamdulilla ...
vitamin_c Post at 28-12-2010 11:40

My only worry is....that you will go back to your 'old self' sebelum kamu bernikah dgn yang present ini.......GOD'S will it will not happen.....

Reply  vitamin_c

menten2 pung... ko bukannyer hepi pung....  raya sundrik... main porem aj ...
amazed Post at 3-1-2011 17:06

mana ko tau aku tak hepi..abess..ko tak main forum?

mana ko tau laki aku balik sbb seks jer..

motif nak dengki dengan orang cantik..

so..kalau laki ko kawen lain..sbb ko buruk la?? sian ko

My only worry is....that you will go back to your 'old self' sebelum kamu bernikah dgn yang pres ...
braincell Post at 4-1-2011 08:27

hello..mestila menjadi yang lebih baik..setelah pelbagai dugaan yang dihadapi..yang penting aku tetap diri aku..bukan jadik diri laki aku kekononnya sebab dia the other half

hello..mestila menjadi yang lebih baik..setelah pelbagai dugaan yang dihadapi..yang penting aku  ...
vitamin_c Post at 4-1-2011 12:21

Ramai juga yang setelah mendapat hidayah.......pulang semula ke lubuk lama.......

Kenapa perlu berfikiran negatif..sentiasalah berusaha untuk menjadi yang lebih baik..

Kalau yang baik boleh menjadi jahat..kenapa yang jahat tidak boleh menjadi baik..

Atau yang cantik selalu dituduh jahat dan yang kurang cantik selalu dikatakan baik..

Dan kepada amazed..kenapa kau cakap hanya Allah yang maha mengetahui..memang Dia yang menetapkan hukum lelaki boleh berkahwin lebih dari satu..

Masya'Allah..ko ni ponteng kelas agama ke??

nak tergelak baca thread ni..mcm2 ada...kalo i, dia nak kawin lain, maleh nak ambik tau rupa paras c ...
norsha Post at 12-12-2010 18:57

hi norsha--------------lama tak nampak kat sini-----------coz of you--naik balik benang nih----------

bakal madu aku kurang lawa..