CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chelita

Roh penyanyi ALDA(aku tak biasa) di bilik hotel?(Video Youtube)

Originally posted by adi_iskandar at 27-8-2007 08:51 PM
merepek je ni. roh orang yg dah mati mana boleh datang balik. apa punya pemikiran kolot lah.

kalau dh kolot...jgn laaa baca ....g la kt bod science technology, sini mistery paranormal yg awak kata kolot tu...kalau nak tegor pun, tak reti ckp elok2?...kenapa dh kurang dah budi bahasa ke encik..

DoUbLeZz_1284 This user has been deleted
dia baru mati ka??
tapi xnampak sgt la video tu... xjelas...

Originally posted by chelita at 27-8-2007 10:14 PM

kalau dh kolot...jgn laaa baca ....g la kt bod science technology, sini mistery paranormal yg awak kata kolot tu...kalau nak tegor pun, tak reti ckp elok2?...kenapa dh kurang dah budi bahas ...

tuh laaaa......dahla kurang budi bahasa.......jiwa bangsa pun ilang...ekekekekeke...

kalau dh kolot...jgn laaa baca ....g la kt bod science technology, sini mistery paranormal yg awak kata kolot tu...kalau nak tegor pun, tak reti ckp elok2?...kenapa dh kurang dah budi bahas ...

betul tu

bile minah ni mati? serius xtau.....

seriau ajku tengok vc ni

Follow Us

ntahnyer.....

mcm bkn pocong jer... ke org indon pnggil roh camtu pocong..
ade tak video lain... hmy3:

tak nampak sgt lah.....

tahun lepas gak, masa aku tengah dengar lagu aku tak biasa nyanyian alda ni, aku memnag suka lagu ni, sebab ada sentimental value pada aku... masa tu aku sensorang.. klu tak silap aku aku dengar kat youtube or imeem ke, aku tak ingat.. so aku baca la comment bout lagu tu, terkejut aku bila dapat tau yang alda ni dah meninggal, seram sejuk terus bulu roma aku... terus aku tutup lagu tu!

waduh..ampun..gue nggak kenalin itu alda...

huii...dia nih besar boobs....

Originally posted by ultra78 at 28-8-2007 05:27 PM
waduh..ampun..gue nggak kenalin itu alda...

sbb kau bertanya...nah spesel utk kau, manis ngak tp sadis gak meninggal sbb overdose pastu masuk bilik hotel bersama lelaki2...kalau aku tk silap laaa

sori momod gambarnya agak cekci...tp ku cari di yahoo...ini yg ada...

[ Last edited by  chelita at 29-8-2007 09:43 AM ]

sori mod off topik...

ni cebisan berita kematian dia bg yg tatau bila dia meninggal

Awalnya tidak ada yang menyangka bahwa seorang artis penyanyi bernama Alda Risma Elfa Rini telah ditemukan terbujur sekarat, Selasa (12/12) petang, dikamar 432, Hotel Grand Menteng, Jakarta. Bahkan hingga kematiannya, gadis pelatun tembang "Aku Tak Biasa" ini masih diindikasikan sebagai seorang perempuan yang mirip penyanyi Alda Risma.

Namun lambat laun misteri ini terkuak. Perempuan kelahiran Bogor, 23  November 1982 itu memang terbukti sebagai Alda Risma. Gegerlah dunia selebriti Indonesia! Menariknya teka-teki kematiannya masih belum jelas benar. Dari bukti-bukti yang ditemukan polisi dan pihak RS Cipto yang melakukan otopsi, kematian Alda diduga overdosis narkoba. Namun indikasi lain bahwa Alda dibunuh bahkan diperkosa oleh sejumlah pria juga semakin kuat dari penelusuran polisi.  

Polisi menemukan tiga buah luka akibat jarum suntik di tangan kanannya. Petugas keamanan hotel sempat membawa jenazah wanita setinggi 160 cm berdarah Tionghoa itu  ke Rumah Sakit Mitra Jatinegara sebelum akhirnya dikirim ke RS Cipto Mengunkusumo, Jakarta Pusat untuk diotopsi. Ibunda Alda dan adiknya, malam tadi, terlihat berada di RSCM untuk mengurus jenazah.

Polisi, sampai berita ini disusun, belum menjelaskan penyebab kematian penyanyi cantik itu. Yang terang sejumlah polisi dari Satuan Narkotik dan Obat-obatan Berbahaya sempat memeriksa dengan teliti mayat Alda. Jajaran Kepolisian Sektor Metro Matraman telah memeriksa sejumlah karyawan hotel serta menyita barang bukti seperti jarum suntik serta sprei.

Polisi mengatakan, Alda tak sendiri saat berada di dalam kamar hotel. Dia bersama beberapa temannya yang kini masih diselidiki. Polisi masih memburu keberadaan teman lelaki penyanyi Alda Risma Elfariani yang meninggal, tadi malam. Teman lelaki itulah yang memberitahukan keamanan hotel bahwa Alda dalam kondisi sekarat. Jenazah Alda Rabu (13/12) siang, sudah dimakamkan dipemakaman Umum Blender setelah sebelumnya disemayamkan di rumah kakeknya di kawasan Sukasari, Bogor, Jawa Barat.

Dugaan sementara Alda tewas akibat overdosis. Dugaan ini diperkuat penemuan tiga luka di tangan penyanyi kelahiran 23 November 1982 yang mirip akibat penggunaan jarum suntik. Polisi juga menemukan jarum suntik dan botol minuman keras di kamar Hotel Grand Menteng, Jakarta Timur, tempat Alda menginap Sebelum kematiannya, pada Oktober 2005, Alda sempat dikabarkan mengalami overdosis. Namun nyawa wanita bertubuh seksi ini dapat diselamatkan. Belakangan, Juni 2006 ia dirawat di rumah sakit akibat kecelakaan mobil.[bbs/lpt6/peh]

waduh...kok begitu tamat riwayatnya.... sumpah neng, aku baru tahu berita ini...

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 26-8-2007 12:53 PM
laa...citer nih dah basi laaaaaa....silap silap roh si alda nih dah naik ke langit....

walaupun "dah basi " tapi ianya merupakan info bg yg tak tau.........
contohnya cam aku yg br je tau hr nih...ahaks

Originally posted by penpink at 29-8-2007 09:41 AM

walaupun "dah basi " tapi ianya merupakan info bg yg tak tau.........
contohnya cam aku yg br je tau hr nih...ahaks  

itulaaa tk semua orf tau..VC ni pun baru je aku jumpa

tempek arrr gambar dia chelita

aku pun ni ha br tau.....teringat lagu tu...best....

Reply #34 chelita's post

sesapa tlg translate ceta.....