CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: musafir_665

Batam, Indonesia..

Baru balik Batam..saja2 jalan..pergi balik hari jer.. cma nak pesan.. balik ada seaport tax..120K rupiah kena..mahal giler...

Tudung mmg murah..tudung bawal yang kat sini jual rm15 sehelai tu..kat sana 4.50 jer..heheheh

vios880 posted on 4-12-2012 11:33 PM
Baru balik Batam..saja2 jalan..pergi balik hari jer.. cma nak pesan.. balik ada seaport tax..120K ru ...

mak aii..murahnya diorg jual

akudancinta posted on 10-12-2012 02:51 PM
mak aii..murahnya diorg jual

wah,,,biar betul....agaknya x de dah fesyen tu orng cari lg...tu yg lelong....

sy ada plan nk ke batam last year tp bila kira2 bajet..mcm x berbaloi sbb agak mahal....jd hasrat tkubur je.....
bg yg dekat dgn area johor ok lg la...kos x banyak...
citer la lg sapa ada pglaman dr sana...sy suka mbaca.....tq....share sama2..

pergi ikut johor..ikut Santulang Laut tu..tambang...tidak termasuk tax pergi balik adalam Rm110 untuk dewasa..kalau kira2 sekali ngan tax semua dah nak dekat Rm200..mmg x berbaloi..baik pergi mana2 la...

Lpeas tu naik ferry 2jam.. x ada makanan walaupun dah bayar tambang mahal ok....at least kalau naik kapal terbang bayarmahal2..ada gak makananan..kekekeke....

Tudung mmg murah seyes..saya beli kat mall dia la..rm4.50. tapi biasalahlah tambang ke sana mahal giler kan..tax mahal giler.

vios880 posted on 11-12-2012 08:56 AM
pergi ikut johor..ikut Santulang Laut tu..tambang...tidak termasuk tax pergi balik adalam Rm110 untu ...

dua jam x ada makan..mak aiii.dh la mhl byr..klu naik flight dpt gak mkn kan

sana apa lg best?selain tudung2 ni.

Salam..
Kalo nk cr handbags sume tu mmg kt shopping mall or ade jual mcm kt psr2 mlm? Average bp ek. Sy suke bab  shopping handbag ni. Hehe

Follow Us
Baru balik dari BATAM last week. Saje jengjalan nak tgk tempat org. Komen saya:
1) Cari hotel Indorasa dekat Nagoya hill city murah dan bersih (bgn baru). Sgt dekat dgn femes shopping mall
2) Makan di Golden Prawn 993 (25 mins dr nagoya mall) sedap... harga biasa jer.. teksi sy kena byr RP160k .. (depa ckp shud be murah lagi).. pehtu dia ckp teksi susuah..itu yg tunggu. Walhal.. senang dpt teksi balik ke bandar
3) SPA watso ever... saja jalan2.. tp harga mcm nak sama dgn malaysia. Sy cuma urut biasa 2 jam RP 170k (termasuk tip.. sbb layan cakap)
4) Tiket ferry all inclusive RM 170 lebih kurang. Stulang - batam-stulang ( incl ferry tax balik RP110k)
5) Naik teksi dari ferry to nagoya RP 50,000... balik amik taksi luar RP40,000
6) Sbb aku dah x caya dgn pemandu teksi di sana. x jadi nak pergi ke jambatan Barelang.
Itu shaja... nasib baik x mkn BABI a.k.a BEDUAK ... ada yg tegur aku.
OKlah... asalkan aku dah sampai tempat org...itu aje motif aku..

batam ni ada kereta untuk disewa tak? leceh lah naik teksi...naik motor macam tak berani jer sebab dah lama tak bawa

sariimpian posted on 29-6-2012 08:22 PM
Rauqah..
sory yer lambat update... hehhe.. pic yg sari amik nie pon dh thn lepas rasanya...
tp un ...

Sari...nak tanya 3 perkara

1. Di airport ada kereta sewa pandu sendiri tak? saya naik firefly dari subang
2. kalau naik angkot tu dari Harriss ke Nagoya Hill nak naik dimana dan angkotan mana satu...saya booked harris batam centre tapi jauh dari nagoya...naik angkot ni pun ok jugak sebab masa di bandung selalu naik dari satu FO ke satu FO cuma yang jauh2 jer ambil teksi sebab jimat sangat
3. Ada tak contact number hotel2 baru betul2 di nagoya hill

Terima kasih

LiaCarissa posted on 8-3-2013 03:33 PM
Sari...nak tanya 3 perkara

1. Di airport ada kereta sewa pandu sendiri tak? saya naik firefly d ...

nak jalan2 ke batam yerk...

1.. lom penah sewa kereta lg kat batam, biasa sewa moto atau naik angkot aja.... jimat... ... naik taxi aja dari airport tu klu nak ke hotel... if nak sewa kete, cari yg tepi2 jalan jerk...harga lebih murah... deorg kadang2 buat kereta sendiri sbg taxi... nego jerk harga klu nak ke mana2...

2.. leh amik angkot depan hotel tu jerk...kuar sikit ke jalan besar tu then tahan angkot... tapi pastikan seberang jalan dulu baru tahan angkot coz kalau mhadap hotel laluan ke nagoya adalah ke kiri... rata2 angkot dari situ akan ke nagoya... utk pastikan lagi, bila tahan angkot tu tanya "pak pergi nagoya mall ngakk"...huhuu biasa angkot ijau gelap...

3..sari biasa tido kat FIVE STAR hotel batam.... hotel nie mmg tol2 mhadap nagoya mall... kuar pintu hotel terus masuk pintu mall... lokasi dia pon mmg dlm area mall.... boleh direct col +627787286808 / +627787493719... area sini byk spa n karaoke.... nak cr makan pon tak susah... nama 5* tp nie hotel budget dan selesa... bawah hotel ada spa... sebaris ngan hotel nie pon ada caw baru yg buka...tp harga mahal sikit dr yg lama...

tp dun worry, kat depan harris tu pon ada megamall...menapak sikit jelah.....cuma malam agak sunyi sikit ... dia suruh lepas penat shopping...huhuhu

KopiMocha posted on 19-2-2013 12:06 PM
1) Cari hotel Indor ...

laaaa napa tak ajak..teringin nak pi batam

sariimpian posted on 11-3-2013 03:58 PM
nak jalan2 ke batam yerk...

1.. lom penah sewa kereta lg kat batam, biasa sewa moto atau naik a ...

Ha'ahh nk melepak kat Batam...3 malm tuuu...boleh jd lebam kot klu duduk hariss jer...so i nak book hotel 5 star tu lah semalam...terima kasih banyak2 ek....nanti tanya lagi yek

ok untuk makluman kengkawan semua, in April, FERI ANTARABANGSA PUTERI HARBOUR di Nusajaya, Johor akan beroperasi....so sapa2 yg rasa nak gi Batam ikut Puteri Harbour dah boleh dah...

last december, k/org ada wat trial run to Batam, through Puteri Harbour...masa perjalan dlm 2 jam..

Di PH Feri Terminal ni, akan ada perjalanan ke:
1) BATAM
2) SINGAPORE
3) KARIMUN..

aku nak beri pendapat, kalu nak tukar duit better kat Batam...money changer yg kat Harbour Bay tu ambik 1 juta = RM320 jer...tp kalu korang tukar siap2 kat Malaysia, 1 juta = RM352. So rugi RM 30.00..

Nagoya hill ok lah...murah2 gak brg dia..aku bawak 1 juta jer..still balik bawak balance lagi, tukar semula duit m'sia dpt lagi RM 150...aku rasa dah byk aku shopping..handbag lain, utk parents aku, anak2 aku, suami, kakak aku, & anak buah...tp still rasa berbaloi..dgn RM 300 mcm2 ko dpt...

KopiMocha posted on 19-2-2013 12:06 PM
1) Cari hotel Indor ...

Info yang sangat membantu.
Akan pergi batam mei ni... tengah riki-riki

LiaCarissa posted on 18-3-2013 08:10 PM
Ha'ahh nk melepak kat Batam...3 malm tuuu...boleh jd lebam kot klu duduk hariss jer...so i nak boo ...

Bila terbangnya ni?  Macam tak lama lagi jugak tu

gepren posted on 11-4-2013 02:41 PM
Bila terbangnya ni?  Macam tak lama lagi jugak tu

Hihi mmg xlama lg pun...InsyaAllah 19 hb dalam jam 10 am terbang pergi dan pulangnya 22 hb juga sekitar jam 10:00 :

Okey dah balik dari Batam...
Dari Hang Nafim Airport ke Harris Hotel Batam Centre ..pakai argo (meter) Rp70K
Dari Harris ke Nagoya Hill naik Angkot Nongsa Rp10k dua orang...balik pun Rp10....ingat nak cari hotel dekat sana utk mlm ketiga tp xde berkenan
Harris Batam Center 3 malam Rp1.8 j - Tak masuk sarapan
Sarapan kat Harris Rp85k seorang
Spa kat Harris ( Rp290k seorang untuk 2 jam ...indonesia massage+lulur)....kuat betul tenAga depa nihhh...mengepak mcm style siam pun ada..tp best
Makan tengahari atau malam kat Megamall Batam Center D'cos Seafood....sedap harga pun okey
Minum petang kat Mrgamall juga...kat Starbuck dan JCo Donut je...
Bawa duit Rp1juta tak habis punn
Airport tax Rp100k seorang

Opss... Dari Harris,ke Airport Rp80k ...ini tarif hotel coz tak pakai meter

Blh bg info/ opinion, brapa byk duit  sesuai dibawa... Utk 9 hari kt sana...x termasuk utk hotel n transport...tq