CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Uncle_K

Restoran PALING TAK BEST,SERVIS TERUK DI KBHARU

Reply #38 Uncle_K's post

gatal napok uncle yer

uncle nih napok dari luaran jah gatal...

tapi dalaman... DOK GATAL taww..

erti kata lain... : BERJURUS..

Originally posted by Uncle_K at 8-9-2007 11:20 AM
ct nih jual tudung ko jadi cameragirl lo nih

hehehe.. takdok kijer lagu ni lah uncle, duk gi mari ambik gambar jahh

Originally posted by princess_kunang at 8-9-2007 05:36 PM

PK pong lamo dos x situ..tok sedak po mulo dos..loni dok main KBMALL jugok..banyok pilihe..yg penting rege tetap..huhuh..

iks.. kbmall food court ko..makan gapo situ? ct pernah makan sekali jah..

Originally posted by ctredzuan at 8-9-2007 11:13 PM

iks.. kbmall food court ko..makan gapo situ? ct pernah makan sekali jah..

kalu make kat fodcourt..PK g odar kat makanan thai jah sokmo..sedak etek..pat lain..hampehh

Baso bengong...buat malu kelate

Follow Us
Originally posted by Uncle_K at 1-9-2007 02:47 PM
Uncle malas nok malukan orang Kelantan..

tapi nih la.. ramai orang Luar komplen pasal perbandingan harga... Diaorang akan ketuk abis abisan.....

Tu belum lagi aku parking harrier aku depan  ...

Aku sero kalu parking kheto kebal situh...koho mahal dio charge...

Dulu maso aku mudo remajo...aku rajin skali buko poso di padey bas....aku order tomyam & telur dadar jah....utk 4 org make...time nok bayar dio charge aku RM45.00....aku tanyo dio laluh bakpo yey mahal gituh moo nih...bubuh air mineral ko dlm nih??? :@

Tok ketek budok tuh nok jawab...last2 aku bayar...aku siap sound lagi ko dio....aku tobat doh nok mari make keda dio....hehehe...keda make dkt stadium tuh mmg gituh sokmo....tokleh time coti skit...mulo la nok mencantas jah kijo dio...tamboh2 lonnih male2 rama org gi make colek situh...koho sedak dio kekoh...

Uncle takdok contact ko dgn org2 MPKB ko...org2 kementerian perdagangan di kelate tuh...kalu ado gak repot laluh...biar nya keno tutuk keda...sbb sek2 lagu nih la mencemarkan imej kelate di luar nih...:@  aku kalu takdok undang2 lamo doh aku bakar keda tuh...

aku berjanji dan berikrar.. tok se make colek di stadium doh

Originally posted by Uncle_K at 17-9-2007 09:29 PM

bakpo uncle k, kawe baru nok gi tera make ccolek mlm ni denuh..
mahal po bedil ko?..

ambo anti benar kalu bab rego2, kalu keda demo tu atah klcc ko shopping complex mano2 ko, ambo pehe la..
ni gak keda tpi jale jah, rego supo make d hotel 7 bite..:@

Originally posted by KaKLaLa_Lost_id at 4-9-2007 11:17 AM
mek molek mung ambik pinggang tuh tepek muko dio..hahhaha

kaklala ni kenat sokmo...nok tang org jer kijo dia...

Originally posted by Uncle_K at 8-9-2007 04:38 PM

Lamo doh tak gi WCY... dok setended... Baik gi KB MALL... gewe pun ramai

eh sungguh ko oghe kato kb mall ada atu...sori ek lari topik...saja nok tau...
aku baru 2 kali g situ...hehehe...

ado antu lagu mano tuu?

Originally posted by Uncle_K at 17-9-2007 09:29 PM

bakpo uncle? kat mano tuu?

colek pemes tu ko...xsedak ko guano..

kw boring jugop gi make di stadium..hok ngambik orda supo malas jah nok ngamik orda..ore tanyo skit, mulo wat tarik muko

aku lalu di pohon ceri tu..... puuhh penuh ore make colek

Originally posted by ctredzuan at 21-9-2007 06:12 AM
ado antu lagu mano tuu?

aku tok tahu pulok atu lagumano...tapi aku tok caya sbb tok rajin jupo lagi...hehehe
demo kato atu jepun...atu takdok palo la...mcm2...

zaman canggih manggih ni ader lg ke atu...?

nok update sikit:

pernah tengok @pernah masuk dok restoran four season baru kat tepi maybank islam lundang yg ganti restoran epazote suatu masa dulu?ahad baru2 saya masuk makey situ, sebenarnya 2 kali doh try nok masuk, tapi ore peuh dan sekali tu waktu dia rest, teruja jugok nak masuk sbb nk tahu org duk makey gapo. saya kecek kl deh supaya seney ore lain faham

masuk tu, di beri menu yg konon2 ade kelahsszz..  tengok sajian makanan dalam gambar tu mcm best, pastu kami yg belum makan nasi seharian order nasi goreng belacan, butter prawn, ikan merah besar masak 3 rasa, dan kerabu mangga, desert saya ambik banana split dan abe saya ambik pulut pauh, bab harga nanti nok bgtau kemudian,cakap bab rasa dulu yep.

nasi tu makan dalam 2-3 suap dah muak, tak tau nape, aku biarkan nasi tu ke tepi, aku try butter prawn dia, mcm tawar takda rasa, cuma butter dia buat cantik, dan udang dia ok2 sedang tak besar sangat, pastu ikan 3 rasa dia ok, best juga lah, buleh tahan, cuma abe saya cakap, ni last masuk sbb nasi dia tak nyengat dan takda speciality mcm lain2 restoran yg nampak gah dr luar. lepas tu saya makan le pulak eskrim, abe saya makan pulut mangga, ya ampunn..!! punya la tawar hebeyy pulut mangga tuss.. mangga masam pulak. pastu duk tengok ore kiri kanan mula memenuh, heran aku, diorang ni mari sbb makan gapo, tengok2, owwhh... no wonder, mereka makan steamboat, memang murah sbb dia bukan buat package,  steamboat dia kita boleh piluh, pendek kata kalau ada rm30 pun boleh makan steamboat, sbb tu trademark fourseason ni kot

nasi saya tak habis, abe saya habiskan jugak sbb dia cakap sayang, sbb mahal. nanti nak bgtau bab harga lak. dalam hati kami, ini last kami masuk, perut yg lapar ni biasanya kalau makan nasi nge budu pun boleh lalu tapi dengan makanan kat four season ni, ya Allah... ruginyaaaaaaaaaaa! masa minta bil tu, semua sekali RM114, anda pelik dop? apa benda nya RM114 semua tu? lepas bayar saya tengok bil,dalam menu nasi goreng kami tulis RM9, tapi dalam bil sepinggan RM14, butter prawn dalam 5 ekor udang RM27, kerabu mangga RM12, air jus x 2 = RM7, yg kejut beruk nya pulut pauh sampai RM18 kauu...! dan paling mahal ikan merah sampai RM42 sehidangan, bukan seekor ye, tapi sebelah, ekor yg di potong bahagiannya. akhir bil tu ada gov tax lagi, terfikir sekali...... takkan double caj tax ni, sampai nasi goreng jadi rm14 sepinggan? heran betol.. abe saya jenis tak banyak cakap,malas nak tanya2 kaunter cakap mcm jakun  pulak. kami belah dr restoran yg nampak adakelahsz tapi makanan hampehssssss....!!

bab mahal ke murah saya tak kisah kalau sedap, tapi bab srvis waitress yg mcm pekerja gerai tepi jalan dan bab kualiti makanan yg tak best memang menyakitkan hati.  sbb masa masuk tu waitress dia tanya " nak order air jer ke? " sbb masa tu dia tak bg lagi menu kat kita, abe aku jawap, "masuk nak makan lah" ada ke tanya kitorang mcm tu, ape... kena datang dengan mercedes dulu ke baru nak makan? kalau datang kete kecik kena minum air jer ke?bukan kita tak pernah makan rstoren ada bintang, mcm new horizon, ala yummy, seingat kita, kalau butter prawn mereka serve dalam RM22 je, ada  dalam 8 ekor udang besar2. pastu semua best, makan best, service best.

aku dah serik masuk ke four season tepi maybank islam lundang!!

Originally posted by ctredzuan at 27-10-2007 12:58 AM
nok update sikit:

pernah tengok @pernah masuk dok restoran four season baru kat tepi maybank islam lundang yg ganti restoran epazote suatu masa dulu?ahad baru2 saya masuk makey situ, sebenarny ...

Four Seasons dh x best skarng..chef asal diaorg dh lari ke tempat lain..
nk bgi guide skit kalo nk mkn best kat kb nie..(pd pendapat aku la..)
tempat2 tradisi mcm maksu nab nasi air or nasi ulam cikgu dah takde originallity cam dulu2...

bfast :
nasi berlauk bwh pokok ceri lundang , kedai JJ di telipot (bekas tukang masak nasi kak wok) ,or kopitiam kt sri cemerlang:flower:
nk minum milo best - milo TUNGGENG belakang hospital perdana

lunch :
nasi sumatera hoover ,nasi sup ayam/daging bkr sebelah panggung lido lama:flower: ,new horizon (kalo ada budget lebih skit),sup gear box di panji
nasi bungkus abg mie - dkt billion depan MOfaz skang ni

dinner :
bgi yg sker mkn nasi mlm2 -beli jer nasi kukus dpn public bank china town (top skang ni kalo compare ngan tmpat lain)
nk mkn mee - mee kg pek (prefer kt jln pengkln chepa)
chiken chop - RFC dkt compleks sekolah
makanan jepun (ala-ala jer) -tmn bendahara p chepa
tomyam - tomyam darulnaim lundang or rest. shafie dkt istana kota lama
roti canai  - g box -sebelah skmk k kerian (mahal skit tp best)
steambot - jln pengkalan chepa - food village :flower:
laksam -By T dkt jln pedang tembak PC

just  lepak2 mlm2 :
hayaki dkt billion dpn bank muamalat
mamak spicy??? heheheh

Rate

1

opsss...lupa lak nk bagitau.
bg yg pakai Harrier ker...BMW ke jgn risau kalo korang pergi ke kdai mkn yg aku sebut kat atas td..
diaorg tak cekik darah punya...kalau korang g ngan kapal angkasa skali pun,harga tetap sama..