CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: pochiee

KENA DEMAM CAMPAK MASA PREGNANT

kawan izzah sorang kena chicken pox.. baru naik.. doktor bg dia MC tp dia x mau.. sbb company izzah klu kedatangan baik tanpa MC atau UPL nanti akhir tahun dpt duit RM500.. tension ajer izzah.. dah la kat office nie 4 org pregnant.. rasa mcm dia pentingkan diri tanpa memikirkan persekitaran org lain.

wanita hamil memg mudah kena chicken pox jika berdekatan dgn org yg ada penyakit tu sbab msa hamil, antibodi wanita preggy agak lemah
ni pengalaman aku sebab doktor sendiri yg bgtau...
setahun yg lepas aku pregnant... baru 1 1/2 bulan, aku kena chicken pox, berjangkit dr anak sulung aku yg kena chicken pox sblum tu...
so.. doktor awal2 dah bgtau apa risikonya kalo kena peringkat awal (trimester pertama) ni, memg agak tinggi, boleh jadi kecacatan dalaman atau luaran...
doktor tnya pernah ke aku kena chickn pox? aku kata penah msa kecik2 dulu... so doktor bgtau harap2 imun yg da terhasil dlm bdan aku masa kena chickn pox dulu mampu nak lawan virus chikn pox time ngandung nih...
kata doktor lagi... risiko kecacatan pada baby hanya 5% sahaja. Maknanya dri 100 org yg hadapi kes cam aku, hanya 5 sahaja yang kelahirannya bermsalah (baby bermasalah)
setiap bulan doktor pakar (hospital krajaan) akan cek aku btul2, scan detail utk tngok prkembangan bayi adakah pembentukannya cukup sifat...
msa 7 bulan.. doktor sahkan baby aku cukup segala sifat tp x dpt beri jaminan kalo ada masalah dalaman (cnth msalah pendengaran, penglihatan, organ x berfungsi dgan baik... sebab semua tu hanya boleh diketahui selepas bayi dilahirkan)...
Alhamdulillah bila baby aku lahir, x de msalah dan sihat semuanya...
yg penting sebagai org Islam, kita kena rajin gak solat hajat minta agar baby kita tu dijauhkan dr segala penyakit
masa kandungan 7 bulan...

skrg ni iza peknan dah 6bulan ++...ms kandungan tu 3 bulan iza pon kena demam campak ni berjangkit dr sis......risau mmg lah risau tp bertawakal jelah..harap sumenye selamat,sihat n dipermudahkan...Aminnnn

Kena chicken pox juga..dh 36 weeks.. risau sgt

Sy pun kene juga ni..pregnant 4w..campak dah kene 8hari..baru tau preganant 2 hari lepas..risau nye la hai

12
Return to list New