CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: putratropika

Sex Sebelum Nikah..erk!!!(termasuk gay atau les)

sekarang aku tanya pulak..semua orang tau yang benda tuh dosa...boleh d katakan taboo la bagi manusia nih..termasuk la kaum keluarga kira sendiri...tapi berlaku jugak...hmm..buat apa nak d tanya2 buat apa nak d soal2 buat apa nak d cuba2...bunyiknya macam kita nih robot kan..?macam ada remote lak tekan itu tekan ini sooo..tak jadik...

kita kan manusia..kekadang dah guna akal dan pikiran pun jadik juga..sebabnya.???ada sesetengah manusia nafsu dia lebih daripada akal..suka aku ingatkan kat sini..study long study wrong...kekadang orang yang berpinidikan tinggi lagi banyak buat benda2 macam nih...sebab apa..asas didikan mak bapak..?carahidup..?pemikiran..? atau bla..bla..bla...sebab itu tajuk ini ada kat sini...kita bincang..kita berkongsi..dan kita bongkar...CARI EXPOSE...!!(adeh...dah macam ntv7 lak...)

Reply #18 arysa's post

hmmm..komen dan perkongsian cerita macam arysa lah yang banyak membantu..selain berkongsi..boleh menyedarkan juga...bagus..keep up the good work....lagi...lai..lai..katong..??

Reply #7 midori88's post

yeah midori...setuju...mintak2 Allah lindungi kita gak...amin..

alah, deknon...kalau yg penah test drive pun, mahukan nak wat pengakuan maut kat sini.

kat USA depa dah wat kempen to be celibate, sbb AIDS/STD segala.

err...to each his/her own lah. tapi jika pikir2 logik setan lah...kalau tak test drive tetiba dapat yg asek premature jek...tak tahan seminit laks..susah gakkan? kira naseb ler dapat yg orait in bed.

yer la...MAAAANA LA TAUUUU....ada gak pencuri yang mencuri tapi tak senang duduk..rasa bersalah last2 ngaku diri sendiri yang curik...tak mustahilkannnn....

setuju!!!!!!!

aper la dieowg ni ek...dah tau terang2 benda tu haram lagi mau tanyer.ape la....jangankan name dalam i/c jerk islam melayu tapi hampes....budaya barat gak...alasan selari dengan dunia konon...nyampah!!

Follow Us
silat This user has been deleted
jangan la berzina, menyesal seumur hidup nanti nak lak dah mengandung sebelum kawin.

citer psl test drive nih...

Bnyk gak kes masa aku study dulu... aku pernah gi visit sorang kawan aku nih kat Illinois... dia duk rumah campur laki pompuan... mane yg baik sikit tuh... duk bilik asing2... mane yg "open" sket tuh... duk sebilik ngan bf/gf... mmg dah macam laki bini... kwn aku siap bawa aku gi melawat kekawan dia yg duk sebilik nih... mmg macam bilik org dah kawin... siap kawan aku kata... "bilik couple mmg le kemas camnih... " tanpa ada rase bersalah langsung...

Originally posted by putratropika at 3-9-2007 05:18 PM
yer la...MAAAANA LA TAUUUU....ada gak pencuri yang mencuri tapi tak senang duduk..rasa bersalah last2 ngaku diri sendiri yang curik...tak mustahilkannnn....

tu sebab yang jadi mangsa tu buat solat hajat, jadi pencuri tu tak senang duduk, hati dia rasa gelisah je.......................

Reply #29 zaidi_uitm's post

apa kata kalau kat sini kita buat macam tuh gak..version dia banyakkan citer yang boleh buat pengajaram..jadik sapa yang buat..atau bakal 'ter' buat..boleh ambik iktibar..silap haribulan tak senang duduk laa..sambil2 tuh buat peringatan kat diri kita sendiri...kannn...tuh la namanya hidup bermasyarakat...'ambik tau..'

Originally posted by putratropika at 3-9-2007 05:01 PM
sekarang aku tanya pulak..semua orang tau yang benda tuh dosa...boleh d katakan taboo la bagi manusia nih..termasuk la kaum keluarga kira sendiri...tapi berlaku jugak...hmm..buat apa nak d tanya2 ...

sebab budak zaman sekarang dah disogok ngan entertainment for everything success they achieved in life...

dapat result exam baguih...pi enjoy makan kat restoran...
good behavior....pi belikan playstation 3...
cuti weekend...pi lepak kat shoppin complexes...

so of course la....children are so used to entertainment as reward...
and for them...entertainment banyak cabang...
as long as they felt they need rewarding...they believed in something that make them feel good and exciting...

ermm..society pun menanggung salah dalam bab ni. tak guna cakap ishk dosa etc..bukan meka tak tahu yg itu dosa. masa tok-nek kiter dulu...kawen umor 12-14 tawon. dah moden pastu society paksa belajar, kerja bagai..nak duit hantaran tinggi, cincin mahal, kenduri nak besar2an..so memaksa laki/pompuan menahan what is biology...umor 16-19 kira sexually adventurous. ugama dah bagi avenue untuk menghalalkan menda ni. society yg menghalang. kalau anak korang umor 18tawon nak nikah, korang bagi tak?

maknanya tak ramailah yg da buat seks sebelum nikah
korang kat sini seme seks selepas nikah?

melah:no komen

Originally posted by zailoas at 3-9-2007 04:12 PM
dah sesat kawan2 mu tu..beli keta memangla kena test tp ni orang..sekali dah test dah takde harga..aku dah penat dangan isu ni..aku sian sgt ngan betina2 yang takde akai ni..org laki tak luak..tp ...

ish...bahasa....

Reply #33 MelahJanda's post

tu lah cik melah..saya bukak thread nih sebab nak tengok pelbagai komen dari kengkawan..kalau ada yang sudah bukan nak kutuk cuma beri kesedaran la kan..nak kutuk pun buat apa...yang buat pun bukan budak kecik lagi kan..dah matang pun..cuma mungkin didikan agama yang kurang ker..atau dah ada didikan agama tapi terpesong sebab kurang mendapat bimbingan dan sokongan dari kawan2 yang baik ker..

Kalau nak ikut kan tak bolehla kita cakap lebih2..takut kena kat kita pulak kan...sebab itu bukak theread nih..sama2 mainkan peranan..

hmm..kebetulan my mom pernah citer dulu ada sorang budak pompuan nih..lawa..cantik..memang kalau kat kampung budak pompuan nih memang paling cun la..kalau kat KL sahih orang kata dia nih MIX blood..parents dia letak kepercayaan sepenuh kat dia..petang pergi mengaji..balik malam dalam kul 9 lebih..memang anak yang terdidik lah nih..

Satu hari....my mom dengar ada satu kemalangan kat hujung kampung..dah dekat kebun getah (on d way)..menghala ke sana meamng banyak junction dan selekoh...masa tuh dalam kul 11 lebih..dengar punya dengar..rupa2nya budak pompuan tuh accident dengan sorang lelaki..they all semua tak berapa kenal laki tuh sapa..tapi masa jumpa tuh memang meng aibkan laa..baju dalam dengan underware tak pakai..pastuh kepala dia duk kat private part laki tuh...zip pun terbukak..hmm...

Meninggal dah dua2 budak tuh...mintak Allah ampunkan la dosa keduanya..dan ringankan seksaan..(kesian kat mak bapak dia jer...)

takutnya...mati dalam keadaan itu..sorok2 lama2 nampak bila kita dah tak ada...terang lagi bersuluh..nauzubillah...

Macam mana boleh kemalangan?

Originally posted by putratropika at 3-9-2007 08:50 PM
tu lah cik melah..saya bukak thread nih sebab nak tengok pelbagai komen dari kengkawan..kalau ada yang sudah bukan nak kutuk cuma beri kesedaran la kan..nak kutuk pun buat apa...yang buat pun buk ...

Reply #37 assaffah's post

dengar citer dengan kerbau..ntah kerbau ker lembu..tapi bila tanya penduduk kat situ tak da pulak ngaku yang empunya ternakkan..tapi my mom cakap la..menatang tuh besor betul..macam luar biasa gemuknya..hmm..menatang tuh pun mati sekali..tak sempat sembelih..

sex sebelum nikah.... kalau ada member member terjebak tu...menjadi tanggungjawab kita mengingatkan mereka dgn baik..diorang nak ikut ke tak nak terpulang, janji dah lepas tanggung jawab sbg muslim...

kalau ye pun nak test drive, nak test apa...takkan le kalau tak best ke, terkurang kat mana mana, nak kensel kawin?...dlm kes ni sapa yg rugi

Reply #1 putratropika's post

dulu pun aku fikir macam kau tapi aku dah terlanjur..alang-alang dah buat, aku teruskan sampai aku kahwin .