CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katakpunyelagu

AKU BERCINTA NGAN LAKI ORANG

my opinion...

1. kalau sanggup kasih syg anak dgn bapak dia (kasihsyg utk ko dr bapak dia mmg dah tolak tepi lah) tak fulltime cam anak2 org len... teruskan le niat ko tu  

2. kalau bukan masa dgn ko, especially kawen sorok2, ko tgh sakit, dia tak dpt tolong, ko sure sedey kan? kalau ko sanggup... teruskan le

3. kalau ko tak mo kontek dia, tukar je nomor tpon tu... tak pun tanya kat ustaz mintak bg kan ayat2 yang boleh menjauhkan ko dr org tu... mcm kes arwah bapak mentua aku, dia putus tunang dgn pompuan satu kampung, ada org bg dia ayat utk dia tak terjumpa lg dgn pompuan tu.. padahal satu kampung, ada kaitan keluarga lg.. tapi sampai dah beranak cucu dia tak nah terjumpa pun, walaupun dia kata kekadang ada teringat jugak, bukan lah tahap ingat rindu rinduan... alah kalau dah satu kg sedara lak tu... tak kan tak teringat kan, tapi mmg tak terjumpa...
- itu pun kalau hati ko dah bulat nekad tak nak kan lelaki tak matang tu...

atau..ko carik jek spesis katak yg same... rame lagi putera katak yg lagi baik dan hensem..

susah2 meh la sini ngan aku... aku dah ada awek la..but still 'available'...GATAL??yer..memang la nampaknya mcam tuh..tapi aku yakin sangat perangai aku tak buruk macam kawan laki ko tuh...angau ker apa buat perangau macam tu..hish!!selisih malaikat la..

Reply #2 pinguin's post

tak salah kawin dengan suami orang asalkan kamu bersedia untuk berbagi kasih sayang dan perhatian. Jangan ingat adil bermaksud 50 : 50 sebab dalam perkahwinan formula itu tak boleh pakai. Adil dalam Islam harus difahami terlebih dahulu sebelum kamu menuntut keadilan bila dah kawin dengan suami orang.

..............> Study aku pun tunggang langgang <.............

tu la.... derhaka lg dgn mak pak....
mak pak hantar sekolah....suruh belajar.... bukan pi berchinta....
berchinta plak dgn laki org.... carik nahas...

nasihat aku....habiskan la belajar dulu. full stop.

kawain somi orang ni banyak tak eloknye, nnt makan hati je. lebih baik carii yang lain yang bujang

Follow Us
ko kawen jela dgn dia. pastu nanti bila dia kawen no.3 plak, then u'll be saying to urself... 'this must've wut no.1 felt when my hubby wanted to marry me'...

there r times when we cannot afford to be selfish taw. pk la perasaan org lain dulu... so... think wif ur head, not wif ur heart

Originally posted by mama_dinie at 5-9-2007 04:35 PM
tak payah carik pasal..
klu die btul ikhlas sukakn ko, die akn tunggu ko..
ni kawin mcm main bls dendam jer..
apa kes?

Mama cari saye keee...

Ada beberapa kemusykilan dari pihak aku :

1. " Dalam ramai2 lelaki yang aku kenal, aku paling selesa ngan dia coz dia terima aku seadanya."
2. " Wpun dia dah tau rahsia aku, dia still sayang n leh trime aku, bagi dia tu bukan satu masalah. Kalau lelaki lain, aku rase mesti diorang xleh trime @ rasa sayang tu akan berkurang pas tau kelemahan aku.."

apakah yang dimaksudkan oleh tuan rumah tersebut?
apa kelemahan orang perempuan yang kebanyakan lelaki lain tak boleh terima?

dengan nada rendah dirinya, boleh hamba tau?

tak tau nak ckp laki ni suke betul kat ko atau tak...kalo die suke betul kat ko..takkan la sanggup trus kawin ngan org lain konon balas dendam..gap seminggu je plak tuh

tak tau la betul ke idak die kawin lain sbb nak balas dendam..kalo dlm novel..kalo kawin tak suke each other nih..die takkan dpt anak punye...tp dlm kes ni ..mengandung je wife die..die bole plak ckp "normal for guy"..maksudnye laki ni pk pakai nafsu bukan pakai otak  ..main bantai je janji nafsu die puas

so pada kite laki ni asal bole jer..janji  pompuan mana yg die nak die dpt..tak bole tak pompuan kat sebelah die kut..mak kite kate..

tp yg penting..kalo bole elakkan la kawin ngan laki org...kite ni bujang..heharap tak tersepit la dlm dilema cam awak nih

lupe nak ckp..laki org ni mmg ckpnye sweet jer..charming...ada je laki org yg bukannya gatal ke apa..tp mmg gaya depa camtuh...kite yg bujang ni leka je tgk depa

so org bujang kene jaga tingkah laku

mana tuan umah nih?

jgn wey, jgn trime

sian kt bini dier.

Hi everybody...
Seme sehat? Rasenye seme sehat kan..
1st of all, thank 4 da suggestion + hentaman + kutukan + nasihat n so on..
Haha.. Bila aku baca balik pe yang aku tulis rase cam nak gelak pun ada.. Kui3..
X sangke buruk betul penulisan BM aku skang..
Camne nak cakap ek..
Seme yang korang tulis, bile dipertimbangkan ngan akal waras aku ni, seme jatuh pada jawapan yang betul n tepat..
Maybe aku terlebih emos time m'curahkan jiwa kat sini
Cume ade beberapa fakta yang aku nak war2kan n ada benda yang aku nak sanggah..
1- Aku x desperate, aku x tgk harta dia, aku x tgk rupe dia. Kalau aku desperate dari 1st time dia ajak kawin aku dah tolak.. Tapi stakat ni dah 5 kali aku tolak..
2- Rahsia yang aku cite kat dia bukanle soal dara.. InsyaAllah aku x sedasyat tuh.. N x pernah terpikir sejauh tuh.. So utk yg rase aku dah xde dare, halloooo.. :@ Jangan pandang rendah k
3- Kite boleh bercakap ape je utk bagi pendapat kat ruangan nih,aku hargai,  tapi sesape yang cakap aku anak derhaka coz bercinta time blaja, tlg tarik balik kate2 tuh.. It's not fair, n it's not true. Bercinta time blaja x salah, cume biar ikut cara yang betul iaitu cara Islam. N camne leh kait ngan derhaka kat mak bapak lak.. Leh explain skit.. Tang tu je aku x sedap sket k..   Tuan empunye diri yang kuar fakta tuh, arap x marah yek...
4- Pas aku tulis dalam ruangan ni, aku rase lega n dah x pikir nak jd 2nd wife dia. I juz need someone to share this..
5- 4 all of u, TERIMA KASIH DAUN KELADI..

Reply #54 katakpunyelagu's post

1. tah, sape le yg kate anda da tiada dare tuh kan?... :@ :@ ...sunggoh aggrasive tuduhan melulu ittew...!

2. tah, sape le yg kate anda anak derhake sbb becinte time study kan?!!

3. so bile ko nk kawen ngan boifren ko laki org tu?...

4. kalu nk kawen tu, jgn lupe jgn jempot ahkak k..sbb ahkak bleh bg gerenti 99% ahkak xkn dtg even wedding tu sbelah umah ahkak je..

bagus katak! jika itu keputusan ko taknak jadi isteri no 2...
perjalanan ko pun masih panjang, umur ko pun masih muda...so tak perlu terburu2 utk menamatkan zaman bujang dgn suami orang...

Originally posted by katakpunyelagu at 6-9-2007 10:55 PM
Pas aku tulis dalam ruangan ni, aku rase lega n dah x pikir nak jd 2nd wife dia. I juz need someone to share this..

Cik katak, kitorang semua sekadar bagi pandangan

Manalah tau, kot2 kat sini, awak terjumpa orang yg bujang yg lengkap ciri2nya utk dijadikan suami.. who knows kan.

Anyway, good luck.

tak yahhh laaaa nak menanggung risiko.. ..kemudian hari diri sendiri yg makan hati.. ..

askum.... bg sy tolong jangan teruskan... sebab biler kiter buat oang satu hari nanti org akan buat kiter.. pertimbangkan persaan org lain... think!!!! maybe that guy sajer tuk balas dendam dgn apa yg dah awak buat sebelum nie pada dier... awak kisah ker... kalu awak jd 2nd wife atas nama dah bersuami... tp hakikatnya ditinggalkan coz of dendam... jgn mencari masalh yg u sendiri boleh baca. pls... kesian pada isteri dan anak that guy. of coz because i pernah jd mangsa keadaan!!

dulu takmau.. skrg teringin pulak dah.

mcm nih.. ko masuk board CI .. ada 1 thread "tak dak wanita mahukan saya" cuba la risik sapa laki tu..