CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: broo4

Misteri: Yakjuj & Makjuj

nice discussion...

Bayangkan YAKJUJ  dan MAKJUJ tu macam ORC dalam filem LORD OF THE RINGS....
ak007 Post at 6-9-2007 13:41

buku ni ker? ade belek2 kat mph..tp blum tergerak nak beli

ada baca buku tu kat mph...belum terniat lg nak terbeli...hehe

ada byk info dan kupasan berserta gambar....

tak silap...ada lg 1 buku keluaran penerbit yg sama..bertajuk iskandar bukan zulkarnain...

KANDUNGAN BUKU TU

Bab 1: Mengenali Inskripsi Yahudi

Bab 2: Suara-Suara Dari Padang Gurun Tentang Zulqarnain, Yakjuj Dan Makjuj
Bab 3: Genealogi Yakjuj Dan Makjuj Dalam Inskripsi Yahudi
Bab 4: Gerombolan Nomad Scythia Adalah Gog Magog
Bab 5: Sejarah Timur Tengah Dan Yahudi: Penglibatan Bangsa Barbar Scythia
Bab 6: Serangan Yakjuj Dan Makjuj Ke Atas Kerajaan Hitti, Urartu
Bab 7: Serangan Yakjuj Dan Makjuj Ke Atas Samaria, Israel
Bab 8: Serangan Yakjuj Dan Makjuj Ke Atas Nineveh, Assyria
Bab 9: Serangan Yakjuj Dan Makjuj Ke Atas Jerusalem
Bab 10: Nabi Ezekiel Memaklumkan Kedatangan Gog Magog
Bab 11: Nabi Yunus Mengingatkan Tentang Yakjuj Dan Makjuj
Bab 12: Nahum Dapat Melihat Dekatnya Kehancuran Nineveh
Bab 13: Amos Dan Joel Mengibaratkan Keluarnya Gog Magog Seperti Serangan Belalang
Bab 14: Peringatan Nabi Jeremiah Dan Kebebalan Bani Israel Tentang Bahaya Gog Magog
Bab 15: Keluarnya Yakjuj Dan Makjuj Pada Akhir Zaman Dalam Inskripsi Yahudi
Bab 16: Jawapan Atas Putar Belit Evangelis Barat Tentang Gog Magog

Harga = RM31.50 (Sem) RM34.50 (Sab/Swk)
Mukasurat = 564
Penulis = Muhammad Alexander @ Wisnu Sasongko

yakjuj makjuj ni sama macam dajjal tu ker..?

Follow Us
yakjuj makjuj ni sama macam dajjal tu ker..?
girlphg Post at 11-10-2009 22:57

Adoooii!......kesiannya kat hang ni...tak kan tak tau langsung pasal yakjuj makjuj ni?
Meh aku buka kelas tuisyen ajaq hang

Post Last Edit by tungkai at 12-10-2009 02:06

202# saya_sizuka

Aku dah abis baca buku. Kesimpulan aku = hampeh..!!:kant:

Mula2 baca OKlah..dia ceritakan pasal sejarah bangsa2 lepas banjir besar tu. Perebutan kuasa, keangkuhan Yahudi & serangan dari puak2 yang mahukan kekayaan. Lengkap dengan detail, tarikh, peta, petikan dari kitab Injil, Taurat  semua. Ada analisis dibuat untuk menjejak susur galur bangsa Yakjud & Makjud ni. Bila dah masuk ke bab pertengahan aku dah start boring sebab dia asik dok ulang benda yang sama sampai la habis buku.

Cerita pasal "pagar" yang dikisahkan dalam Al Quran pun tak banyak dikupas. Aku rasa dia suruh orang beli buku yang kedua dia tu kot iaitu Iskandar Bukan Zulkarnain untuk tahu cerita selanjutnya. Kalau betul, memang bagus otak diorang nak tambat kita sebagai pembaca untuk menjana $$$. Kupasan tentang bangsa Scythia yang dikatakan sebagai Yakjud Makjud & serangannya jugak tak menyeluruh. Mula2 kata org2 dari padang rumput zaman Gengkhis Khan dulu. Pastu saki baki Yakjud Makjud ni org Russia. Pastu kata org Eropah pastu orang US plak..Adoii...kompius aku kejap. Dalam tu sempat lagi cover bahawa bangsa Javan tu bukannya bangsa Java@Jawa sambil menempelak teori yg dikemukakan oleh Dr..apa tah aku dah lupa.  Takut sangat dilabel sbg bangsa Yakjud Makjud kot diorg ni... Bangsa Javan tu ada bau2 kentut dengan Yakjud Makjud ni.

Aku tak rasa excited lepas abis baca buku tu. Tulisannya seolah2 diambik dari tesis & kajian projek mengenai topik Yakjud Makjud.Cuma aku pelik, kenapa penulis refer pada terjemahan Injil dari bahasa Indonesia. FYI, penulis adalah dari Indonesia yang sedang buat PhD. Kan bagus kalau diambil direct dari bahasa Inggeris. Katalah yg dari source asal iaitu English dah salah terjemahan pastu diterjemahkan sekali lagi ke bahasa lain & diubah ikut sedap cerita. Jadi kat situ dah dua kali salah. Sumber rujukan dari Al Quran tak banyak selebihnya dari kitab2 lama Taurat,kitab sejarah Yunani dan beberapa terjemahan dari hasil excavation yang dibuat.

Itu pandangan aku la. Paling aku tak puas hati terdapat kesilapan ejaan yang bersepah2, pastu ada page yg disusun salah macam dah masuk muka surat 300 tiba2 kat sebelahnya jump pegi mukasurat 320. Mukasurat 301 ada menyorok antara mukasurat yang lain. Editor tak buat keje ke..??. Lepas baca aku simpan kat rak dan resitnya aku simpan untuk income tax nanti . Sekarang ni aku mencari buku2 lain plak untuk tau lebih detail pasal Yakjud Makjud ni..

salam forumer....
haiyo....kasyiannn kasyian....
apokobonbo membeli buku ...
kan ada sumber yg pantas cepat dan free?
tanyalah pakcik GOOGLE...sumber maklumat terkini dan pantas
lebih best dari harian METRO yg berpaksikan SEKS
huahuahuahuahuahau

206# mast3rshad0w

Kalau semuanya ada dari internet apa fungsi perpustakaan?Kenapa ada penulis buku yang bersusah payah keluarkan buku?Tak semua orang boleh online? Ko bercakap atas sebab apa?

Sorry..back to the topic. Kita membincangkan perihal Yakjud & Makjud kat sini. So don't change the subject.

Adoooii!......kesiannya kat hang ni...tak kan tak tau langsung pasal yakjuj makjuj ni?
Meh aku buka kelas tuisyen ajaq hang
cyborq Post at 12-10-2009 00:39

cyborg.. btol aku memang tak tau...
maklumla... jarang membace teentang ni semua....
cerita la secara ringkasnyer.. thanks...

yup, aq pown dah naik keliru nie... aq penah dengar ustazah kat sekolah dulu cakap kaum org usa n eropah nie adalah yakjuj makjuj.. tetapi ader jug aaq terbaca yang diorang nie keluar pada akhir zaman... poneng dah nie....

itu kira ustazah itulah yang berikan penerangan salah... kita sendiri tak tahu bangsa mana dan siapa tergolong dalam bangsa tersebut... itulah rahsia akhir zaman...

208# girlphg

engko nih tak belajar subjek agama islam ka?masya Allah,yakjuj dan makjuj pun tak tau ke??

kan dah ada dalam Firman iaitu kitabullah yang digelar Qalamullah iaitu dimana 10 tanda hari Qiamat iaitu kemunculan Dajjal dan Ya'Juj dan Ma'juj..... appadaa... kurangnya pendedahan mengenai ISLAM berbanding dgn AF, nyanyian, hiburan, teknologi, hanphone canggih.. itu semua penyebab laa tuhh... sampai perihal BESAR tanda hari Qiamat pon tak diketahuinya... masyaallah~

quote to edy137 "itu kira ustazah itulah yang berikan penerangan salah... kita sendiri tak tahu bangsa mana dan siapa tergolong dalam bangsa tersebut... itulah rahsia akhir zaman..."

ya betoi tu, main sebat je ustazah tu...apadaa cakap benda yg kelirukan org dan takdak asas fakta yg kukuh...
kpd sedara tungkai, ko ni tungkik ke?apa sebab kepala hangin satu macam?
punya pasal la nak da perpustakaan ka apaka, setau aku budak skolah je pegi perpustakaan...orgtua sedikit je yg pegi...tambah2 zaman IT, ko pegi perpustakaan hari hari ke?kalau takdak intenet....takkan salah aku pulak?
kalau dah minat setengah org nak baca buku, itu ikut dioranglah....takkan salah kot?
aku cuma suggest benda yg mudah...utk memudahkan org...
so tak payahlah ko nak tunjuk ko punya baran dengan hanya memetik keyboard....

Post Last Edit by tungkai at 13-10-2009 10:28

213# mast3rshad0w

Menjana minda sungguh posting ko. Terima kasih.

Aku dah bagi ulasan buku tu secara ringkas so sekarang boleh ko tepek kat sini hasil kajian ko melalui internet tu. Ramai org nak baca ni..maklumlah maklumat di hujung jari. In future, semua kajian, project paper, tesis boleh la bersumberkan internet ye..

tapi rujukan bercetak juga penting.. kita digalalkkan membaca.. kalau buku tu setebal 300 muka surat nak terkeluar biji mate nie nak ngadap skrin....  off topik sat

215# selimutpurple

Aku ada baca yang kaum yakjuj makjuj ni gabungan antara US dan Japan...

kpd sedara tungkai, tak payahlah nak menyusun ayat macam menjana minda ke apa ke...
aku bukan ahli huruf dan kata kata
tak payah kita nak bermuka muka setelah kita penah gagal mengawal diri dan org menilai dari first impression...