CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28083|Reply: 159

How could an angel break my mothers' heart...

How Could An Angel Break My Heart

I heard he sang a lullaby
I heard he sang it from his heart
When I found out thought I would die
Because that lullaby was mine
I heard he sealed it with a kiss
He gently kissed her cherry lips
I found that so hard to believe
Because his kiss belonged to me

How could an angel break my heart
Why didnt he catch my falling star
I wish I didnt wish so hard
Maybe I wished our love apart

I heard here face was white as rain
Soft as a rose that blooms in may
He keeps her picture in a frame
And when he sleeps he calls her name
I wonder if she makes him smile
The way he used to smile at me
I hope she doesnt make him laugh
Because his laugh belongs to me

Maybe I wish our love apart

Oh my soul is dying, its crying
Im trying to understand
Please help me

Maybe I wished our love apart

[ Last edited by  cinta_ungu at 7-9-2007 06:08 AM ]

Rate

1

Assalamualaikum & hye sume..

okey..straight to da point..
mak aku umo 53 & ayah aku plak 47..
mak aku walaupon dah berumur tp masih cantek & bergaya..
ayah aku plak walaupun x hensem tapi bergaya & smart orgnye..

alkisahnye..br2 nie ayah aku kata dia nak kawen lagi...
actually family kitorang nie open minded kalo cerita bab2 kawen lagi nie..
especially aku..aku mmg x kisah kalo ayah aku nak kawen lagi..
kalo nak ikut ati perempuan mmg laa aku x bagi..
tapi aku nie terlampau berfikiran rasional..
reason aku x kisah ayah aku nak kawen lagi coz:

1. pompuan lagi ramai dr lelaki skang nie..
2. lelaki mudah terpedaya ngan pujuk rayu wanita
3. bg aku lelaki terlampau byk ruang kasih sayang dia & dia terlampau mudah nak bahagi2kan kasih sayang tue..
4. da mmg hak nie Allah bg kat kaum lelaki so mmg xleh nak nafikan hak mereka..

Masalahnye bermula apabila bonda aku yg tercinta rase sedih yg amat terhadap keputusan ayah aku nie..
aku pun x sangka mak aku akan sedih giller camnie coz dulu ayah aku slalue main2 ckp nak kawen lagi
even depan kengkawan & sedare mara sume...mak aku cool aje ckp alright...huhu..
tapi skang mak aku x nak ayah aku kawen lagi..
dia rase idup dia x complete lg nnti...

mak aku nie tersangatlah baik to da max..
dia x marah2 ayah aku bile dia dpt tau ayah aku ade girlfriend..
dia korek rahsia ayah aku pelan2..
tetiap ari mesti ayah aku akan cite kat mak aku ape jadik kat dia ngan girlfriend dia tue..
mak aku ckp kat aku kalo dia marah2 nnti dia tak dpt tau cerita sbnr..
so, dia pun menyabarkan diri dgn melayan karenah ayah aku tue...

lupe lak nak bitau..sbnrnye girl tue yg ajak ayah aku kawen....

tapi yang x besh nye bile ayah aku gaduh ngan girl nie dia akan angin ngan mak aku..
kirenye x pasal2 mak aku kena marah even perkara tue x msk akal..
x silap aku ayah aku br kenal girl nie x sampai 3 bln pun..
aku dah tgk dah girl nie..xde laa cantek mane cume putih cam cine2 sket..
free hair & seksi sket..umo 28 taun...
oohh..FYI,mak aku pakai tudung...

tapi ayah aku nie pun satu..
kalo nak kawen carikla yg betul2 sesuai..
nie dia sendiri cite girl tue solat pun tinggal2 & pose pun kengkadang je...
ganti pose taun nie pun x wat lagi tue..
aku pun x berkenan..iskk..

aritue aku borak2 ngan adik2 laki aku..
adik aku ade 2 sorang form 4 sorang form 2..
yg form 2 mmg x ske ayah aku kawen lain..
yg form 4 tue plak dia kate jgnlah ayah aku kawen taun depan coz dia nak SPM...
dia pk kalo ayah aku kawen len nnti keluarga kitorang porak peranda..
mane dia nak duk ngan ayah ke..ngan mak..
(pikiran bdk2...dia ingat kawen lain cam bercerai agaknye..hihi)

abang aku plak mak aku x kasik bgtau dia...
even mak aku halang ayah aku bgtau kat abang aku dia nak kawen..
sbb abg aku sayang kat mak aku & kalo dia tau maybe dia leh gaduh ngan ayah aku...
kakak ipar aku dah tau psl hal nie & dia pun x setuju...

[ Last edited by  cinta_ungu at 7-9-2007 06:29 AM ]

Rate

1

Sambungan

pehtu mak aku mintak tolong aku call girl nie..
kirenye suh ckp jgn kawen ngan ayah aku laa...
tapi aku bukan jenis camtue..
aku tanak kalo aku call nnti & ayah aku dpt tau..
mak aku kena marah lagi...
ayah aku nie panas baran jugak orgnye...

aku ckp kat mak aku...
sabarlah mak..mak x yah pk psl mende2 nie..
lagipun mak dah berumur baik mak pk kan psl diri mak sendiri...
kalo ayah kawen lain mak ade laa masa untuk uruskan diri mak..
(mak aku br je pencen...)
mak leh beramal ibadat....rehat2...

aku ckp camtue coz ayah aku nie pantang tgk mak aku..
mesti ade je yg dia nak suh buat...
ayang..urutkan i...amikkan buah..itu laa..ini laaa...
kirenye kalo mak aku ilang tue mule laa dia x senang duduk...
mak aku nak basuh pinggan mangkuk pun dia sibuk tanye mak kat mane...
adeihhh...mak aku xde rehat langsung...

dan malam td..aku call mak aku...
akhir perbualan kitorang mak aku kata..
"akak..doakan mak ye..."
aku kate doa ape mak?
mak aku kate "doa yg baik2 utk mak...doa x jadi benda tue.."
aku kate insyaAllah...aku suh mak aku jangan sedih2 sangat..
sbb kalo mak aku sedih aku lagi laa sedih...

ermmm...mesti korang tanye aku nak ape skang nie kan setelah bercerita pjg lebar nie..
actually aku nak mintak jasa baik korang bg idea supaya aku leh tenangkan ati mak aku..
aku x pernah alami menda2 camnie..jadik otak aku stuck..
lgpun aku x pernah bercinta & kehilangan org tersayang...
jadik perasaan yg mak aku rasa tue aku x dpt nak selam dalam2...
sekadar ckp2 biasa boleh laa...takkan tetiap ari nak ckp Sabar lah mak..Sabarlah mak...

hmm...itu laa kisah aku pada pg nie...
aku ade gaks scan surat mak aku bg kat ayah aku..
nnti aku paste..tapi kalo aku bace asik nak nangis je rasenye...huhu...

Sekian...wassalam...

[ Last edited by  cinta_ungu at 7-9-2007 06:32 AM ]

Rate

1

Surat from my mom to my dad...

[ Last edited by  cinta_ungu at 10-10-2007 07:34 AM ]

aduh...kesiannyer mak hang, mmg betui, pak hang tu hak Allah, xleh nak tamak2, mcm fikiran hang yg rasional tu gak la.... aku pun fikir mcm tu.. xder yang kekal lam dunia neh, sume pinjaman, tapi dalam kes hang neh, dari apa aku baca, ngan peel girl tuh, risau gak kalau2 nanti kalau pak hang jadik kawen, porak peranda lak umah hang. kenkadang kita xleh nak jangka hati owang, kita ingat kita wat baik, kita terima dia, bagi kongsi, dia pun paham la maksudnyer.... tapi kita silap, kita wat baik, dia balas tuba. bukan x pernah jadik pun, kita bagi kongsi, tup2 dia rembat habiss, dah la adik hang nak Spm. mmmm, apa kata hang slow talk ngan pak hang... suwuh dia pikio masak2, patut ke idok dia buat lagu tu, mampu ker dia adil, mampu ker dia nak mengnakhoda 2 keluarga. tulih la baik buruk nyer... x salah kalau hang slow talk ngan dia, mmg dia ada hak... at least hang sore kan pendapat hang.
ye la, kita mampu suruh dia sabar jer la... nak cakap apa lagi, takkan nak sokong tindakan pak hang plak kan... hang cuba la slow talk ngan pak hang naa...
aku pun doakan yg terbaik la tuk hang sekeluarga...

siannyer u n mak u...ai lagik kesian yr adik2 y masih bsekolah...tapi aku pasti uol dapat menerima hakikat lambat laun...tak tau camner nak advice...parents  u ni mesti berkasih sayang slama ni kan tu y lagik parah tu...mak u dah pencen kesian dia tambah la dia rasa lonely dah la tak keje ilang lak org y disayangi..double blow..suh emak lepaskan je nak buat camner n try to face it...lagi pk lagi merana...tengok camner...dah benda tu ayah u persist nak buat gak ...klu cakap mmg senangla as long as yr dad mampu finance his present family shud be alrite...buat la perjanjian...klu i plgla takut nak cakap ngan bapa u know la nature of a man lelagi y jenis panas baran...leader in the family..

Follow Us
aku tknk bagi nasihat..tp aku nk citer pasal akak aku yg tersayang..suaminya nk kawin lagik..mmg ler akak aku tensen..kredit kad akak aku digunakan utk blanja aweks itu..akak aku tgh mengandung..gaduh2...dia pijak perut akak aku...akak aku gugur...pastu akak aku tawar hati dah...

...akak aku persiapkan diri sbb dia tak yakin suami akn berlaku adil bila dh kawin 2...akak aku siap2 beli sebuah rumah....atas nama dia sendiri...pastu minta transfer ke home town sendiri sbb suami mmg dh tak peduli...pindah , bawa anak2....suami jarang sgt jengok anak2.... la nie anak2 dah masuk universiti...anak2 berjaya...klu ayah diorg dtg melawat..anak2 buat donno jer...itu ler balasannya....by the way...anak pertama dia ngn bini baru tuh meninggal...sama mcm dia pijak kandungan akak aku..

Moralnya...pompuan semua ..jgn takut jadi janda/menyendiri...jgn takut sgt ditinggal suami yg tak bertanggunjawap.

[ Last edited by  Prags at 7-9-2007 08:15 AM ]

aku nak bagi nasihat,aku ni tak pernah bkahwin lg..bf pun xde :re:

tp sdih nye bc cite ko ni..

mak ko tu mmg wanita yg tabah..

i admired her

doakan yg terbaik utk fmily ko,ye

klu msh x settle lg,try g kaunseling ke...

most of all,jgn lupa solat dan bdoa mntak ptunjuk..

bestnyer citer kau...... i mean.... tak sangka.. cam filem.... (walopon x abis baca lagi)

salute la ngan penerimaan korang.... kalau aku memang dah berterabur dah... (samaada gigi aku dek kena lempang ngan bapak aku sebab kongaja or gigi pompuan tu sebab kena lempang ngan aku)

aku tak sempat baca abis lagi.... tapi termia kasih sbb share this problem!!!!!

saya tak tau apa the best solution nak bagi but deep in my heart i can see your mother is a strong women... walaupun hati mak awak dah hancur dek ayah awak nak kawen lagi but still she keep on taking care of u all... setahu saya kalau lelaki dah bagitau dia nak kawen macam mana kita nak boikot ke rancang putuskan hubungan mereka( ayah awak n awek dier) ayah awak akan teruskan niatnya itu silap kena pelempang lagi kalau cara mak u approach salah... bawa la mak u bercuti n berdoa la selalu minta petunjuk... kalau selama ini emak awak selalu bagi keistimewaan macam bagi duit ke minta dia kurangkan apa yang diberi tapi dari segi layanan sebagai isteri biarlah seperti asal... setahu saya kalau lelaki yang selalu dapat layanan first kelas dari wife kalau dah kawen pun dia akan cuba bandingkan dengan bini baru. minta mak u bersabar menangis banyak pun tak guna...

aku mmg sgt salute ur mother. i mean... the fact that she cud actually go thru all these calmly, man... ur father is one lucky guy to have such wife, u know. most women wud go meroyan n starting to think n act irrationally when found out about infidelities among their husbands.

u mentioned about wanting to understand how ur mother feels because u urself have never had such experiences. well, i'm not saying that i have had such experience, but i did have a similar one. so, i think i kinda understand how ur mother feels about having to 'lose' someone she has loved wif all her heart.

ur mother is 53. ur father is 47. the fact that ur father is 6 years younger than her, of course she wud feel insecure. dia rasa down sgt coz having to 'lose' her husband to someone yg baru umor 28 thn. n things wud go worsen if ur mother has reached her menopause stage. lagila she wud feel like that she cud not offer much to ur father n that wud make her double down.

err.. got something to do. nanti aku sambung balik

1. ahkak mmg menat ngan lagu di tepek di atas....

2. ahkak nmpk sesuatu yg positif mengenai bapa anda iaitu- die tidak merahsiekan perhubungan die ngan gepren mude die tuh...cer kalu die jenis mcm laki laen yg ade skendel dlm selimut, senyap2 xde org len tawu, tibe2 je bgtawu br kawen lain kt siam, cmne?...

3. ahkak nmpk sesuatu yg positif mengenai bapa anda iaitu- eben die da plan nk kawen laen, die x abaikan anak2 die, x pukul anak2 die..(sori kalu ahkak obeluk fact kes)

4. ahkak nmpk sesuatu yg positif mengenai bapa anda- eben die x hensem stil die bleh dpt mak tuan umah yg dikatekan cun smase mude dan stil santek begaye skangne..dan juge die bejaye memikat pmpuan mude umo 28...

5. ahkak nmpk sesuatu yg negatip mengenai mak anda- stil berdoa agar plan bapa anda tidak mnjadi..kenape die x tuka doa tu kpd- supaya habi die bapa anda bahagia ngan madu, dan tidak mengabaikn rumahtangge/anak2 yg ade skangne...

6. ahkak nmpk sesuatu yg positip mengenai mak anda- iaitu die menangis...barang siapa yg tidak menangis lame klamaan hatinya akan mnjadi keras...tp lagi bagus kalu mak anda menangis smase ketika smayang...

7. ahkak nmpk sesuatu yg negatip mengenai ahkak- mlm td mmber ahkak selambe tonggang tiger beer dpn2 ahkak, tp ahkak x wat paper melainkan mengutuk dlm hati...

8. ahkak nmpk sesuatu yg negatip mengenai smart tunnel- patut di tuka name kpd bladiful tunnel...bile ujan lebat die tutup highway caused massive traffic jam sbb nk bukak water diversion deck, gune alasan motorist safety..(refer kes ari senin lps) kalu smart bukak dedue deck pon stil slamat!

cinta...

well, aku masuk thread yg btol! prob ko ni sebijik mcm masalah yg penah melanda aku dulu.

mak aku pon mcm mak ko dan aku pon mcm ko. dan rasional aku pon mcm ko. tp apa2 sekalipon, tetap aku fikirkn mak aku lebeh. dlm hal ni, kalo ko rapat dgn ayah ko dan since ko kata family ko open minded terutama dlm bab2 kawen ni, samalah dgn family aku. so ada baiknya, ko x perlu lompat call girl tu. ko bole confront ayah ko. try jd pendengar yg baik utk ayah dan mak ko. sbg anak, mungkin kita xleh campor urusan dorang tp kita bole menyampaikn mesej2 tertentu yg kadang2, suami isteri xleh terima kalo antara dorang menegur sbb ego tu dtg bebile masa je terutama dlm bab2 kawen ni.

ko bole buka mata ayah ko, cerita kebaikn mak ko dan ko tanya apa yg dia nampak kat girl tu. kalo ikot cite ko girl tu xdela elok dan berbaloi utk dijdkan bini ke2. mungkin ko bole ckp, kalo ayah nk kawen kali ke2, carikla yg lg better dr mak. kalo i pon, husband nk kawen lain, kalo calon tu lg trok dr i, i ralat sgt. at least kalo better, kita tau dan nampak kenapa. dan ko bole juga bukak mata ayah ko, mungkin dlm umur mcm ni, ada kitaran biasa utk lelaki nk carik angin baru. mcm pompuan, lalui menepos. lelaki pon ada.

mungkin mak ko x ckp, dan x mintak bantuan ko, tp percayalah, jauh di sudut hati ibu yg melahirkan, dia mengharap sgt dpt bekap dr anak2 dia. dan jgn biarkan mak ko berjuang sorang2. kata2 semangat dr ko utk dia x cukop. ko perlu buat sesuatu... kalo ko x menentang, its ok. tp at least sbg anak perlu ada sifat melindungi ibu dia... alhamdulillah, masa aku berjuang utk mak aku dulu, ayah aku terbukak mata. dan sedar kenapa perlu dia kahwen dgn org yg lg x elok dr mak aku. harus dia carik yg lg baik.. dan ko perlu ckp kat dia, kalo umur mak x pjg, mak ke2 tu la yg akan jd tempat korang menumpang kasih dan bertanyakan nasihat etc etc. jd kalo ayah nk kawen lain, fikirkan utk sume org... jgn jd buta hati krn nafsu etc...

harap sikit sebyk aku dpt membantu...

Umo dah 47. Nak kawin baru. Sure, lepas ni nak ade anak pulak. Paling cepat pun, umo 48 baru ade anak. Anak tu, sah-sah besar nak belajar nanti & tanggung sana-sini. lets say, paling koman pun, SPM. Umo 17 tahun. 48+17 dan 65. Umo 65 tu, sepatutnya dah umur subsidi. Tapi anak baru nak abis sekolah formal.

Itu anak sulung tu. Kalau anak 3 orang melalui second wife ni, bape lame lagi nak tanggung. Kalau sampai masuk uni, dah tua kerepot dah. Itu kalau umo panjang... Kalau tak panjang, sape nak tanggung?

mmmmm...
bagi aku berpk jap nak belahkan sapa dalam kes tuan rumah ni.

A. abah tuan rumah.
B. mak tuan rumah.
C. abang tuan rumah.
D. tuan rumah.
E. yang pasti bukan kekasih gelap abah tuan rumah

maka aku memilih jawapan C.
penjelasan : lebih baik ko a.k.a tuan rumah bagitau siap2 kat abang ko. dia nampaknye seperti boleh menasihatkan a.k.a memarahkan abah ko waima ahli keluarga yang lain termasuk kakak ipar ko cuma boleh mengadu damba sesama sendiri selain mengeluarkan air mata mengenangkan nasib bonda yang dipatahkan hatinye oleh angelnye itu.selain itu, kamu2 semua juga takut kepada abah yang panas baran sifatnye itu. maka, lebih baik biar abang kepada tuan rumah mengetahui perkara sebenar yang terjadi dalam keluarganya. lagipon mana aci dia berlapang hati sedangkan orang lain dalam keadaan berdukacita, kan?

p/s : kalau aku jadik tuan rumah pon, aku takleh pk gak.

Reply #15 carlorino's post

aah...ko kene kasik tau abg ko sbb berdasarkan cite kat atas..abg ko la the next ketua kuarga lps ayah ko kan?

kisah kwn mak kite..suami die nak kawin lain...suami die ni prof..die nak tinggal umah..pastu kwn mak kite ckp kalo nak tinggalkan umah ckp sendiri ngan anak

alaa aku kene wat minutes meeting.. ni.. tak leh nak bace sgt.. go thru jer..

.. nnt nnt.. nampak interesting nieh.. siap ader surat lagi tuh...

Reply #12 philipinoe2's post

kite bace majalah wanita 2 3 bulan lps..org tu cite laki die nak kawin lain..pastu perempuan tu tak tau nak buat cemana..so die tanya ustazah tu apa patut die buat..tp die cite..die doakan kalo perkahwinan kedua laki die membawa kebaikan pada sume pihak, die mintak allah mudahkan proses depa nak kawin sbb nak elak zina..kalo perkahwinan tu membawa keburukan pada dua pihak --> ni serius kite lupe die doa cemana...tp ustazah tu puji and tak terpk nak doa gitu

n kebetulan byk sgt dugaan utk laki die kawin lain..pastu laki die tanya die sama ada doa keburukan ke utk die..pompuan tu diam..so maknannya doa die termakbul la kut...sbb kalo perkahwinan tu bawka kebaikan pada sume org..mesti la tak trok sgt die nak kawin

wallahualam...tp mak tuan rumah mmg tabah la..tu je yg bole kite ckp..kagum..bole sabar gini

[ Last edited by  cik_kaer at 7-9-2007 02:58 PM ]

Stuju. Si aang kene tau. Sampai bile nak sorok. Malam nikah baru nak bgtau ke?

Nasib kita sama.

Nampaknya jalan cerita yg aku pernah tempuh dulu, orang lain pun ada merasa.

Mak aku pun selalu tulis surat kat abah... tapi aku tak pernah dapat baca.

Abah pun sama mcm ayah ko, abah share aktiviti dia dgn gepren (sekarang isteri ke-2).. Bayangkan, perasaan mak aku bila abah kata depa pegang2 tangan dalam kereta.. macam2 ada.. tak kose nak ingat balik.

Aku pun mcam ko, berfikiran terbuka kalau abah nak kawin lagi, tapi aku tak puashati dengan makcik tu. Bila kami datang tanya baik2 betul ke nak kawin, dia nyumpah2 bapak aku yg gatal. Bapak aku cam org bodo je.. diburuk2kan dengan makcik tu pun diam aje. Tapi kat belakang kitorang, dia ayat balik abah aku dengan kelembutan tutur kata, dan badan lemah lembik tu. Hikhik sempat aku melepas geram. Sampai sekarang aku tak amik tau hal rumahtangga derang.

Kalau ur father tak nak mengalah, stand strong by ur mother side. For now, memang dia rasa empty kerana jiwanya hancur.. Org yg selama ini dah jadi sebahagian dari dirinya tidak lagi akan sama macam biasa.. Tapi.. bila anak2 sentiasa tunjukkan sokongan, mak akan bangkit.. Mak akan terus hidup kerana anak2..

Aku nampak mak ko pun cukup waras fikirannya.. aku tabik.   Cuma hati dia terlalu terluka.. Anak2 la yg kena jadi ubatnya. Ajak dia bercuti, spend banyak masa dgn dia.. Mak aku dulu, lepas dimadukan, dia dapat cucu.. jadi dia ada matlamat baru.. dia sibuk jaga cucu. Now cucu2 jadi pengisi kesunyian dia..

Be strong for your mother ok.