CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cinta_ungu

How could an angel break my mothers' heart...

Reply #80 eiffen's post

bagusnya sbb ayah u boleh berfikir ngan waras......harap2 ayah tuan umah pn diberikan Allah akal yg waras utk berfikir..............

jgn la dikejar gemerlap yg belum tentu berlian atau kaca itu.....kan baik klau dighilapkan berlian sedia ada di rumah ni.........................

semoga mama tuan umah diberikan Allah ketabahan n keredhaan......Allah tidak akan menguji hambanya dgn sesuatu yg tidak mampu ditanggung oleh hambanya itu.....sesungguhnya Allah itu maha mengetahui............

aiihhh...korang...rase cam nak nanges plak..

td kul 10.34 a.m tgh sedap2 tido skali ayah kite call plak..
biase laa org br bgn cam mamai2...
ingat ayah kite nak tanye khabar skali rupenye nak cite br gaduh ngan mak...iskk...

citenye camnie..
sejak mak dah tau ayah ade girl len dia dah berubah..
jadik suspicious all the time...
ye laa kan..org kena kejutan..

pastu ayah kite sbnrnye nak wat bisnez ngan girl nie..
so, dia nak jumpe laa girl tue..tp setiap kali nak jumpe mesti mak wat hal..
then ayah tak g laa jumpe girl tue..

skali td ayah kate dia btau mak dia nak jumpe that girl..
ape lagi...meraung mak kite kat umah tue...iskkk...
mak kate kalo nak jumpe gaks..pilih nak dia ke that girl..
ayah kite dah pening pale dah...dia senyap je tanak kasik tambah pening...
tue yg dia call kite nak cite & suh kite call mak kite & tenangkan dia..

dan yang paling sedih skali menjadi anak pompuan tunggal dlm family aku nie...
ialah aku terpakse berlagak kuat & mcm x de effect pape pun oleh news mcm nie...

pastu aku rase tertekan betul laaa..
kena sokong dua2 belah pihak...
kalo mak aku call nnti aku sokong mak aku..ckp aku paham ape dia rase..bla..bla..blaa..
kalo ayah aku call plak pun aku ckp..akak paham...bla..bla..bla...
uwaaaaa....camne nie...

ayah aku kata mak aku dah berubah sangat2...
w/pun dia still layan makan pakai ayah aku sume tp tahap suspicious dia dah to da max..
ayah aku kate cam nyesal plaks bgtau kat mak aku yg dia ade girl len..
dia kate kalo tau dia x kan bgtau papepun kt mak aku...

ayah aku kate dia mmg dah attracted kat girl tue..same with that girl gaks..
so, dia kate "akak pahamlaa kan kalo kite da attracted satu same lain..."

waaaaaa.....mane aku tau...aku x pernah bercinta lg...mengong laa ayah aku nie...

pastu dia kate jgn sampai tahap kesabaran dia hilang...
aku kate jgn laa..dah nak raya nie...jgn wat pasal...

nie ayah aku nak bawak aku jumpe dat girl plak...
nak bukak pose same2...
iskk...aku iyakan aje coz xkan nak tolak plakkan...
tp aku xleh bgtau mak aku...
nnti mesti mak aku bertambah2 sakit hati...iskk...

adeyhhh!! kekadang org tua neh... ngalahkan org muda... xleh nak pk bebetul... kang kalo anak2 ckp lebih2, mula la nak kecik ati...

CU, hurmmmmm ida phm sgt prasaan mak CU tu

sbb ida pnah alami nye dulu

skali hati tluka, mmg camtu la jdnye

syg dihati maseh ade tp pnuh syak wasangka

dan ida rase, mmg akan amek mase tuk pulihkn hati ibu CU yg dh tluka

dan ayah CU , ida sedey lak dgn ayah CU sbb hurm

kalo ida, mau meraung gk tgk parents cmni

dua2 kiter syg, xley nk bpihak mane2 belah

kalo mak CU dh ckp mcm tu, pilih antara die @ gf ayah CU

tu tahap dh bahaya dh tu, CU kne sll tenangkn mak CU

sbb pd waktu ni la die perlukn sokongan dr anak2 nyer

hati yg retak X sape yg tau

siyes dulu mase ida mcm mak CU, idup X tentu arah

hati syg tp prangai mmg brubah abis, idup trase mnderita

ida rase msti setiap mase mak CU pk psl ni

tu yg jd brubah mcm tu skali sbb dulu mak ida pn cmtu gk

hurm pe kate 1 mase nanti ayah mak CU bpisah sementara

tuk masing2 tenangkn pikiran, nanti bole pk balek ape yg ptt dbuat

demi anak2, kalo ari2 mcm ni pn x elok gk sbb nanti bole ke arah pnceraian

dulu parents ida buat mcm ni, Alhamdullilah cara tu bkesan

Follow Us
sempena remadan mulia ne, sempena shawal bakal menjelma ne, sempena ____(lps shawal ape aaa?)...

ape kate kalu mase kiter balek kampong kang utk beraye, amalkan sikap hormat menghormati sesame org laen di jln raye...bg yg drive tuh, jgn le bwk kete mcm pelesit, jump Q, suke2 ikut emejensi lane etc...bg yg balek naek sampan, feri, bas, ketapi, komuter, plane, roket dan sbagainya, eh beca skali, rancang perjalanan anda...then jgn beli tiket kt ulat, kang menyesal plak kalu anda ditipu...

sorg porumer yg bace posting ahkak ne: ape plak kene mengene raye la, sampan la ngan topic ne?!!!:@ :@

ahkak pino: ..sabo la, tu baru intro..ahkak ter sexsaited plak ngan raye ne...

pg td ade sorg penguatkuasa pejabat agama dtg opis ahkak, bg 1 pendrive soh copy 1 folder....lps ahkak copy, ropenyer penoh gambo2 org kene tangkap kalwat, beromen dan sbagainye di 1 lokasi percutian...ahkak pon tgk le 1,1 gambo ittew tanpa prasangka...ade yg bolen (aka bugil), ade yg pakai bra je, ade yg laki org kapel die endon, ade budak ipt, dan sbagainye.. ..msti korg da dpt tangkap kan ape kene mengene citer ne ngan topik ne..

xpela, ahkak bg korg pk dulu...ahkak nk kuar jap, beli stiker paking, kang dtg balaci majlis, abes di saman kete ahkak...

[ Last edited by  philipinoe2 at 1-10-2007 09:57 AM ]

Reply #87 philipinoe2's post

awat jez xpaham?

Reply #88 jezz12's post

kenape ye adek jezz x paham?...

Reply #88 jezz12's post

Reply #88 jezz12's post

Originally posted by philipinoe2 at 1-10-2007 09:54 AM
sempena remadan mulia ne, sempena shawal bakal menjelma ne, sempena ____(lps shawal ape aaa?)...

ape kate kalu mase kiter balek kampong kang utk beraye, amalkan sikap hormat menghormati sesame ...

kpd yg x paham tu....
meh la aku bg faham....

moral of the stori mori akak pinoe ialah....yg berkait ngan mlsh mak/ayah cinta ungu nih...
mak dia kene bg je lah ayah dia kawin lain. dr bpk dia wat maksiat dengan budak pompuan umur 28 tawun tu. and then kene tangkap khalwat mcm kalid jamlus kat otel ngan 2 urg pompuan ... better la kawin...

after that..... mak cinta unggu nih.... failkan la perceraian kat pej ugama (aku x berdoa ke arah itu. moga Tuhan makbulkan doa aku neh Amin) sbb x leh nk terima.... maka berlaku la adengan tuntut menuntut segala hal.... ding dong ding dong mak dia tuntut mutaah sejuta pound sterling...

imaginasi penulis semata...

Reply #92 afja's post

ko memandei je abg apja, wat simbiosis (ahkak maen tulis je iben x tawu makne, sbb mcm sdap je sbot simbiosis tuh... ) post ahkak d atas...

ahkak x bermaksudkan mak tuan umah kene biarkan/relekan bapak tuan umah kawen lagi 1...tp kalu die x kawen lagi 1 ngan pmpuan umo 28 tuh, ade 2 possibility, either derang clash or derang stil konnekted tanpa ikatan sah...sape bleh bg gerenti derang akan clash?... so...maknenyer... (ahkak x dibenarkan tempek gambo lucah dlm ne, kalu x mmg ahkak nk tempek da gambo montot pmpuan yg kene tangkap kalwat tuh.. ) sbagai pengajaran, bkn utk penghinaan...

ade sorg pmpuan mude jumpe ahkak, ckp die da diborse, so mahkamah shariah da bg2 rete sepencarian, dia dpt la 1 rumah kt melake..rumah tu blom abes bayo lagi, so ex habbi die kene bato sampei abes utang, br bleh trensfer atas name pmpuan mude td...ahkak tanyer, ko dok mane skangne..pmpuan tu ckp, kt kedah...abes rumah tu sape dudok?...die jawab, xde sape2 dudok le, sape nk jage umah kt mlake...die nk bg sewa pon pyh, sbb watnyer tenent umah tu wat pangai ke hape ke, die x bleh tgk salu umah tuh sbb die xde sape2 kt mlake...ahkak ckp, mmg umah tu hak ko.....tp kalu ade sbb yg menjadikan sesuatu rete tu beban, better let go...rumah ko kene jage mentenen la, charges la, quit rent la, assesement la etc...ko bkn bleh tgk umah tuh salu...watnyer umah tu jd sarang penjenanyah le, sarang bosia la dan sbagainye mcm mane?...ko jugak x bleh nk jual umah tu skangne, sbb stil name ex habbi ko, utang plak sampei 20-30 tawon...ko sanggup ke tgk umah ko tuh jd tukun di daratan?...

sape dpt relet kes di atas ngan benang inni?...

Originally posted by philipinoe2 at 1-10-2007 12:31 PM
ko memandei je abg apja, wat simbiosis (ahkak maen tulis je iben x tawu makne, sbb mcm sdap je sbot simbiosis tuh... ) post ahkak d atas...

ahkak x bermaksudkan mak tuan umah ken ...

susah ler citer simbiosis akak ni ngan habitat semulajadi trid nih....

tp abg apja akan terai jugak merelete kan citer simbiosis ahkak...

ulih kerana bini baru dpt rumah kat melaka (apa pasal bini baru dpt harta sepencarian neh   kan baru kawin) yg x mendatangkan untong.... maka dia pun pk....'baik aku psg spare part baru neh. umur aku pun baru 28thn. mude belia lagik. (tp kalu nk msk akedemi fantasia kene rijek. dh lebey umur). laki aku ada 7 thn lg nk pencen nih. lps dpt pencen, aku bodek2 dia la. supaya dpt kwsp sejuta pound tu. kaya beb   then aku tinggal la dia...'....

relete x kaka pinoe....

Reply #93 philipinoe2's post

tuan umah atau ahkak jd bohsia...

Reply #94 afja's post

ko ne x pandei le nk mensimbioskan citer ahkak tu abg apja...kene panggel simbiosis-ella gak kalu cmne...

jawapan: rete spatutnyer utk menyenangkan pemilik, bkn sbaleknyer... (tu je simbiosis die... )

Reply #95 MeeSai's post

bohsia ke ahkak pinoe nih?...

Reply #97 ouragloco's post

:@

cinta ungu nih maner.....

jd x dia nk jumpa bakal mak muda...

i hope kes CU nih tak masuk bab2 black magic... mcm mak long aku..siyan dia sbb dah nasib dpt kawen dgn jerk yg xde duit..pehtu hampeh gi kawen 2 lak tu..then tak bertanggungjawab lak tu... asyik ngan bini mude jek (padahal bini mude tu bukan mude sgt pon umo lebihkurang mak long aku gak) perangai cam jahanam..gunekan black magic untuk konker paklong aku sorang2 (tak sedo diri dah merampas nak dia sorang je konker) tak mcm mak long aku yg penuh sifat keibuan, sabar, lemah lembut, cantik giler (muke comel jek mase mude2 mcm melissa saila tp rambut panjang..dulu dia ni ratu kat ipoh thn 70 an)..kesian tgk maklong aku yg baik hati ni makan hati... isk isk...