CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mummychiaz

Meh la Share Resepi Makanan Untuk Baby.

harusssss...tp mmg begedil resepi mu itu kentang + carrot + brokoli je e ...
peahjamboo Post at 7-3-2012 12:45

Aah, kentang, carrot, brokoli.
Xda isi2 ikan/ayam/daging sbb nnt nk mkn dgn sup ayam kan..
kan letak isi2 ayam ku bayang kan comot terkeluar sana sini isi ayam tu..xla bulat2 comey jah..
xda la oily sgt. Lps goreng tu, letak dlm piring alas tisu..serapla sikit myk tu..ye dak..

p/s: Momod cuna maceh byk2 k..nnt kodok tepek lg resipi baru insyaAllah...xda la pro mana daku nih..

kiyu, ikut deme le nk goreng ke idak..tp kodok imejin, klu udah goren, cmne nk lenyek kasi hancus lebus? sbb nnt nk goreng lg skali dgn salut telor..2kali goreng xelok maaa...
sis, kodok rs baik kamu toskan sume bhn rebus tu elok2..pastu br lenyek. Ms bentuk2 tu mmg lekat2 sikit..practice make prefect..

Resepi untuk baby 7m ke atas yer...

Oat + Apricot + Epal

Masak oat (rolled organic oat), epal dan dried organik apricot dalam 10-15min...
Sedia untuk dihidangkan..senang dan cepat kan..hihihi

My baby punya version kena blend halus sebab dia tak suka yang tekstur kasar.. Hihihi

Kalau baby anda dah ada gigi dan dah makan makanan yang tekstur kasar tak perluleh blend...

Rate

1

Reply 1003# yatipauzi

I tolong jawabkan bagi pihak Runie yer... Hihihi

Nak bagi buah untuk baby senang ajer... Macam epal dan pears yati kupas kulit then potong kecil.. Lepas tue rebus/stim sehingga lembut.. Sejukkan sekejap, kemudian blend halus.. Macam saya lepas blend halus saya dah tak tapis dah, just masukkan dalam baby ice cube dan simpan dalam peti sejuk.. So, bila - bila nak bagi kat baby, buat jer macam ebm, keluarkan dan panaskan... Senang kan...

Rate

1

Reply 1022# pipi_gebu

mmmm...sedapnyer...nape saye x penah terfikir nk bg oat kt all my kids ek...asik2 nasikkkkk je....saye ade tgk kt my fren nye fb, die rajin gak try menu2 mcm ni, anak die mmg mkn oat sokmo, tgk anak die gerammm, gebuuuuu...

oat anak saya x makan sangat...letak kismis boleh la dia mkn skit2..kalau bagi kismis atau kurma aje memang laju dia makan....

anak i dh 10 bulan ...gigi pun tak tumbuh lagi..tapi asal i msk je or nampak i makan ...dia nk makan mean semua benda dia nak rs...kdg2 kesian juga takut kot i bg makan tercekik ke apa lg haru...baru2 nie i goreng nugget tampura ...kasi potong kecik2 amik isi suap kat mulut dia punyalah suka ..mulut tak henti2 gunyah...yg bes nya ms nk bg air kosong dia blh tolak pulak sbb x puas laei rs kenikmatan nugget tu...

mcm buah pulak i dh bg dia makan pisang..lenyek2 sikit then bg..cm buah2 yg sejuk2 mmg i tak bglah ..takut kembung lg buat i yg x leh tido malam nanti...
kdg2 bl snng2 i bg dia makan sumi...like jeli tu ..lenyek2 dn suap kat mulut..mmg suka sgt ..tapi tulah hajat hati i nk try resepi yg ibu2 share kat sini cm kesempatan n kekangan ms yg buat i tak sempat2 nk cuba...alih2 i buatkan bubur cm i tukar sayur...or bubur perasa lain..tp dihati kesian jugalah sbb duk bg bubur je tanpa di ubah suai permakanan m baby...
anak i bab makan mmg snng asal bg je mkn semua ngap kat mulut cm berat badan tak ideal gan bulan...then yg satu lg asal bg mkn je or susu tak smpi berapa jam..berak..da tak tip2 yg ibu2 tersyg leh share gan i ...utk soft prob mcm nie...

Follow Us
trimas yea pipi gebu....runie busy tue....
hmmmm...if nk blend, kite guna blender yg tngi or yg rndah tue?
ke nk bli food processor tue?

Reply 1024# peahjamboo

Memang sedap, wangi jer bau oat tue...Try la, cuba variasikan menu anak2 kita.. Kalau masak oat buat macam bubur lambuk pun sedap..Saya pun selalu makan my baby punya food tau.. Kalau ada lebih saya yang tolong habiskan..Hehehe...
Untuk info juga oat bagus menggantikan nasi kalau anak kita sembelit atau susah nak poo poo.. You stop bagi bubur nasi tapi ganti dgn oat yang dimasak dgn buah,(buah yang start dengan huruf 'P' dalam english saja tau like prunes, pears, papaya n etc) Insyaallah baby akan ok balik..

Rate

1

Reply 1027# yatipauzi

Pakai blender apa pun boleh, janji kisar..Hihihi.. Macam saya guna blender rumah biasa jer.. Teringin gak nak beli food processor tue, tapi huhuhu mahalnya...... Kena menabung dulu nie...

Reply 1026# g2606

My baby 8m+ pun takde gigi lagi.. Makan semua pun kena blend.. Hihihi..Baby you dah makan nugget ngan sumi ker?
Saya rasa terlalu awal untuk bagi semua tue kat baby... Mcam nugget yang dijual tue saya rasa tinggi gengan kandungan garam n lemak.. Sumi plak dah mesti ada bahan pewarna dan gula yang tak baik untuk perkembangan baby..Apa kata you buat nugget sendiri, lagi berkhasiat tau. Nanti saya share the resepi kat sini..

Saya tau kita memang kadang - kadang tak sempat nak prepare food kat baby, tapi tak salah cuba dengan try food yang simple jer.. Macam saya, bangun pagi2 prepare breakfast kat baby then waktu lunch saya balik rumah prepare lunch plak.. Boleh aje saya masak pagi lebih, tapi saya rasa kesian plak kat dia..Saya nak dia rasa menu yang lain antara pagi n lunch.. Kita pun mesti nak tukar menu pagi n tengahari..Penat memang penat tapi bila petang balik amik dia, babysitter cakap bekal dia semua licin, memang berbaloi rasa.. Gembira sangat..

Macam buah atau sayur yang angin macam sweet potato(keledek), labu atau yang lain-lain, boleh ajer bagi kat baby.. Try dulu, waktu masak masukkan hirisan halia sikit sebab halia boleh membuang angin makanan tersebut..Tapi kalau baby tak boleh terima it's ok sebab saya rasa byk lagi buah n sayur yang boleh diaorang cuba yang tak angin..

Lagipun air tangan ibu nie penuh kasih sayang tau.. You try buat food then simpan dalam freeze, bila nak makan panaskan..Baby dah 10m dah banyak benda yang dia boleh makan.. Saya nie tak sabar nak baby membesar sebab nak explore menu yang lain lak..Hihihi...

parents kena tahu limitation utk anak2 esp <2yrs
jgn la sumbat mcm2. Sian kt anak. Mommies kena aware risiko bg mknan yg diproses ni xelok cthnye, nuget, sosej, & yg sewaktu dgnnye...
n any jajan2, yg ada kandungan gula tinggi n preservative..

sori to say, kodok just share ape yg baik utk anak2 kita.
they deserve utk mkn mknn yg berkhasiat
u have byk pilihan utk bg mknn lain yg fresh..
jgn sbb kesian kt anak kita yg terkebil2/nmpak terliur sbb tgk kita mkn, kita pon sumbat la...nk bg rs sikit, ok la.

sori again..

Reply  g2606

My baby 8m+ pun takde gigi lagi.. Makan semua pun kena blend.. Hihihi..Baby you dah ...
pipi_gebu Post at 16-3-2012 14:08

Thank pipi gebu...insyallah i do my bes utk permakanan my baby...cook dr air tangan ibu lebih afdal seperti u kata penuh kasih syg...mmg every morning i msk bubur utk my baby..i msk utk mkanan tgh hari dan ptg....i nk balik utk lunch time utk cook mayb ssh sikit coz tmpt keja gan rumah i jauh...dhlah lunch 1 hour ..

seperti u ckp nugget or mkanan fast food mmg byk perasa..i baru je bg this week...coz dlm hati kesian dn ikutkan mmg tak elok utk pembesaran baby...insyallah i akan luang kn ms utk cuba resepi2 yg ibu share kat sini...

psl nk simpan mkanan dlm peti dan panas kan i prnh buat dulu2 tapi my sis bising coz tak elok utk baby takut zat tak ada sbb dh simpan dlm peti dlm jangka waktu 1 day or more..that y i cook everday..even bubur hari2 tapi janji bubur tu fresh utk my baby...thank yea pipi gebu coz bg tip kat i..thank a lot

parents kena tahu limitation utk anak2 esp
kodokpisang Post at 16-3-2012 15:20

thank for ur info kodok...i like ur statement dont worry i tak terasa pun ...sebgi ibu of courselah buat yg terbaik utk my baby kan..

Reply 1032# g2606

It's ok la..kan sharing is caring.. Macam saya pun baru jer belajar semua nie, 1st baby la katakan... Macam you kata tadi, bubur pun saya selalu buat yang fresh punya tak masuk freeze, tapi puree buah memang saya buat banyak then bekukan.. Actually ia sama macam ebm, takdenya hilang zat.. Kadang-kadang orang sekeliling memang suka judge something yang diaorang sendiri tak tahu.. So, macam saya kalau orang nak cakap apa pun saya ignore jer..Masuk telinga kiri kuar telinga kanan.. Sebab kita tahu apa yang terbaik untuk anak kita kan.. Janji kita beri homemade food yang lagi better dari jajan...

All the best mommies...
say NO to jajans

p/s: say NO to superring

Say NO tu cerelac also.... hehe

Reply  g2606

It's ok la..kan sharing is caring.. Macam saya pun baru jer belajar semua nie, 1st  ...
pipi_gebu Post at 16-3-2012 19:18

ok pipi gebu...ada menu yg blh di kongsi bersama u letaklah kat sini yea..mayb kt blh bertukar2 pdangan utk pembesaran anak2 kt...sama lah i pun first baby..even dh lama married 10 year lama menunggu barulah dikurnia baby..of courselah sebgi ibu i nk buat yg terbaik utk anak i hope pembesaran anak tak terbantut dpt bagi mkanan yg berzat...

rienafaiz Post at 16-3-2012 19:34

hehehe jauh kan yeaa

rienafaiz Post at 16-3-2012 15:34

Yeah...kemonn
sis G2, leh click kt This Author's post kt kodok punya post ni area atas tu..
leh tgk resipi kodok

semalam try buat bubur ns utk syafiah....
rs ns tue mcm dah lembik, tp bile blend die x ckup cair....
likat2 mcm gam lak....trus buang....

hmm..msk bubur pun KO.....cmne nie.....