CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: andria

Married Men - Kenapa Suka Makan Luar?

Originally posted by zaidi_uitm at 19-9-2007 07:54 AM

nanti bila ko mengandung, boleh la kita org reramai teka sape bapa nyer...............................

apa susah2 nak teka...penting ke? bukan anak kita ramai2 ke? tak kisah la pak dia yg mana. masa tu soal sapa ayah dah no hal...mungkin masalah wali dah tak wujud. as along as anak dtg dari bini...kira anak seme hbs la yg dipoligamikan. syok la haku berangan!

lagi di larang lagi depa mau buat

lagi di nasihati lagi gian nak teruskan cenggitu

lagi di marahi lagi bernilai mende depa buat

lagi elok biorkan lantak..si luncai tejun dengan labu labu nya..

biarkannn..biarkannnn

Originally posted by mrsdsj at 19-9-2007 09:58 AM
Cik Andria ni mewakili GF yang bagus-bagus dari isteri ke??

Macamana cik Andria boleh kata ada GF yang lebih memahami suami dari isteri kalau tak duduk sebumbung tidur sebantal & makan sepingg ...

btui laaaaaa tu..galpren yang kenai laki tu hanya isteri dia..malah bau kentut laki dia pun dia leh kenai dah dari jarak berbatu2

toksah pompuan lain mengader nak amik kredit konon lebih memahami

pelandok salu lupa jerat haa..jerat sasakali tak penah lupa pelanduk pasal itu keje jerat..dia ngapppppp kalo dah mengene

kalo dah kene baru hang tau..baru realiti tu depan mata terbongkang..nangis lah sampai jadik 7 lautan..satu sen ampas tak guna

suami berkuasa ke atas isteri dia TAPI INGAT !!! ISTERI MENGUASAI SUAMI

kalo cik kak sini yang dah nikah tak berjaya menguasai suami..u ask for the problemo ler ok?

so cik kak..kuasai suami cik kak seme sehingga dia rasa dia berkuasa...buat btui2..bukan dia rasa berkuasa sampai jadik kaki temberang nak tambah branch..tu silap didikan ler ..terlebih bitamin C kut

Originally posted by bakawali_04 at 19-9-2007 04:51 PM

bersangka baiklah ekk.. mgkn niat dia nak nasihat.. nak tegur saya...
tapi dia mmg berani.. sbb kami satu tempat keje...

kok ye pun nk tegur...saper yg makan garam dulu?saper yg lebih dulu kenal husband u tu..
kalau saya...err..segannya nk jumpa tuan punya laki

.. to me its still a matter of choice.. tak kiralah wife layan tak ok ke, or whatever reasons given.. its just a  matter of choice.. why not take the responsibility of what you did instead of beat around the bush to put the blame on another? mmmm

Originally posted by Lipton at 19-9-2007 08:55 file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif
Berbalik pada topik...rasanya sampai kiamat pun takkan dapat jawapan yangbetul2 memuaskan hati masing2....NAK n TAK NAK jer...kalau depa nak buat depatetap buat ...tak p ...

True, but that does not mean we can't talk about it. Banyak perkara kita boleh belajar kalau saja kita mahu membicarakannya secara terbuka, tanpa perlu mengamalkan sikap, 'kau salah, aku betul..  kau jahat, aku baik...' etc...

Originallyposted by mrsdsj at 19-9-200709:58 file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif
Cik Andria ni mewakili GF yangbagus-bagus dari isteri ke??

Macamana cik Andria boleh kata adaGF yang lebih memahami suami dari isteri kalau tak duduk sebumbung tidursebantal & makan sepingg ...

Kalau awak baca thread ini dari mula, awak akan perasan, dah banyak kali saya taip, saya TIDAK menyebelahi mana2 pihak. Jadi saya bukanlah mewakili siapa2. Tapi saya juga ada menyatakan, bahawa saya bukanlah seorg yg suka menghakimi, mahu pun menjatuhkan hukuman kepada org lain. Awak mungkin tak pernah jadi gf kepada seorg married man, jadi mungkin awak tak dapat MELIHAT situasi dari mata gf tersebut. Dan gf tersebut mungkin belum pernah berkahwin, jadi dia tak dapat melihat situasi sebuah perkahwinan dari mata awak. Setiap situasi yg dialami oleh seseorg, berbeza dari seorg kpd seorg yg lain. Mungkin saja pengalaman yg awak tempuhi berbeza dari pengalaman isteri2 lain. Jadi awak berkongsi pengalaman awak berdasarkan apa yg awak lalui. Saya tak menafikan pengalaman awak, cuma saya kata, JANGAN GENERALISE semua gf seperti apa yg telah awak katakan. Pengalaman awak tidak mewakili KESEMUA pengalaman2 mereka yg lain. Setiap pengalaman adalah berbeza. Itulah yg cuba saya sampaikan. Pengalaman awak memang bagus. Tapi awak tak boleh menjadikan pengalaman awak sebagai lesen utk mengukur atau pun mengeneralisekan bahawa SEMUA pengalaman adalah sama. Kalau benar awak memberi sepenuhnya kpd suami awak, then good for u. Tapi tak perlulah sehingga merendahkan semua gf to married men, kerana mereka juga manusia yg jatuh di bawah takdir Tuhan. Dan seperti yg saya kata, BUKAN SEMUA gf itu adalah perempuan yg ____ (sila isi tempat kosong ikut persepsi awak). Fikirkan, kenapa dlm agama Islam, Tuhan membenarkan POLIGAMI. Bersikap positif itu bagus, tapi jgn sampai anda kelihatan merendahkan org lain semata2 kerana anda tidak dpt menerima kewujudan gf dan fungsi mereka dlm kehidupan married men. Maaflah sekiranya awak menganggap saya TAK LAYAK nak berkongsi ilmu dgn awak.

Utk yg kesekian kalinya, saya nyatakan lagi. Thread ini TIDAK DIBUKA supaya kita dpt hentam-menghentam mana2 gender/kaum. U want to state the facts, then pls, do so. But pls RESPECT other people's sensitivities as well. I did not open this thread so that u may JUDGE or PREJUDGE anyone for that matter. Pls respect my wish, and pls let us stick to the topic at hand. This thread is actually meant for married men yg ada affair kat luar. Tapi nampaknya kat sini banyak yg bukan married man dan takde affair kat luar, tapi memberi pendapat terlalu emosi. Terlalu banyak HAKIM membuatkan witness mungkin takut nak masuk ke kandang saksi. Again, PLEASE let us discuss this in peace. Thank you.

P.S Saya tidak mewakili isteri, gf atau suami. Saya cuma seorg observer yg mencuba utk memahami, dan tak suka menghakimi.

Rate

1

Follow Us
Originally posted by LostSoul at 19-9-2007 10:12 PM
.. to me its still a matter of choice.. tak kiralah wife layan tak ok ke, or whatever reasons given.. its just a  matter of choice.. why not take the responsibility of what you did instead of bea ...

me agree with you in this losol....that is why first criteria dari segi sikap masa pilih suami dulu, i choose yang bertanggungjawab (mengikut penilaian ku and of course me guna-pakai pendapat my father at that time)....

first and foremost tu mesti ada sikap tanggungjawab pada diri sendiri, responsible in his own actions...takde nak tunding2 jari kat orang semata2 nak kaberline salah sendiri....if that ada dalam diri seseorang, then he/she can easily nak bertanggungjawab pada orang2 dibawah perlindungan dia (keluarga and sekeliling)....

so bila seseorang tu tanamkan kat diri dia sifat tanggungjawab, tak payah nak tunggu kena tangkap bila buat salah...dia 'ter'buat salah je cepat2 dia mengaku and minta maaf bila dirasakan perlu (and bila dia 'ter'buat salah, cepat2 dia sedar dan betulkan kesilapan dia tak payah tunggu sampai kantoi baru kelam kabut nak justify actions).....kalo dia ada fault gak, dia takkan menyalahkan partner je....dia akan salahkan diri dia gak...so perhaps, this way partner pun tak le sakit hati sangat asek dipersalahkan, kunun segala berpunca dari just satu pihak je....

i asked my husband "kenapa lelaki suka makan luar" and hb cakap "sebab diorang memang gatal. full-stop!" . Amboiiii cakap.....macam perfect man in the world .  Me pegang kata2 'azimat' dia nih, kalo dia buat perangai memang obviously i rejam dia dengan kata2 dia tu balik

actually kenapa lelaki suka makan luar ni tengok jenis lelaki gak....ada gak ramaiiii lelaki yang draw line when it comes to new relationship with woman besides their wives....and i believe these group are the ones yang tak setuju dengan konsep poligami zaman sekarang...once upon a time, i pernah cakap kat hb kalo dia teringin nak kawen lagi satu jangan beat around the bush, just tell me straight to the point...it is not about the affairs, it is the feeling of betrayal pasal dia buat sorok-sorok that  i couldn't bear....and probably if he's honest and responsible enough on his own action i might izinkan dia kawin lain (masa tu dalam gurau le of course)....he said to me, kalo dia ada orang lain, meaning kasih sayang dia kat i dah berubah, dah berkurangan....there is no such things as equal when it comes to this....so better don't - itu kata dialah kan time tengah okay...future kita tak tahu, nauzubillah!!!!

Rate

1

Originally posted by hemorion at 19-9-2007 22:56
he said to me, kalo dia ada orang lain, meaning kasih sayang dia kat idah berubah, dah berkurangan....there is no such things as equal whenit comes to this....

I second that. IMHO, tidak akan pernah ada 2 cinta dlm 1 hati. When the coin falls to the ground, it will always be either Head or Tail. It will never be both...

Originally posted by andria at 19-9-2007 09:50 AM

Bersikap positif itu bagus, tapi jgn sampai anda kelihatan merendahkan org lain semata2 kerana anda tidak dpt menerima kewujudan gf dan fungsi mereka dlm kehidupan married men.

cuba hurai sikit fungsi GF dalam kehidupan married man ni..

Originally posted by cherub at 17-9-2007 01:27 PM

1) sebab perempuan is brought up by feminist ideology. it's corny but a guy needs to wear the pants in the relatioship and the gal just needs to be the heart of the marriage. ini tidak, hari2 veto..menda kecik2 pulak tu..kat maner nak makan, apa nak makan, mana nak sopping, baju raya kaler haper...it emasculates them.
and for a short while, they find someone agreeable...they fall in love (not to say the new one would remain agreeable for too long lar)

But then these days there are many oppurtunities for guys and gals to know each other, to check out their compatability and so on before committing themselves. Only thing is most of the time they would try to be at their best behaviour. That's OK though ..at least you would know how good he can be. If they really use the time of friendship to really try to get a view of all aspects.....................then there should be less of such cases. You know some men do love to go shopping or buy things for their loved ones. They get a sense of pride when they are able to do that and  also when their loved ones or wifey puts it on. So I wouldn't put shopping and those that you referred to as 'menda kecil2' as purely a women's domain. Further more some men can 'take' the leading role some  simply cannot..............

2) sebab men, like women have needs. tapi women jarang observe their hubbies' needs, cuma tanya and assume. bila his needs are not met, dia jadik muak.

Probably some do but men too. Am more inclined towards this being a paternalistic society, all seems to be alright for the men. Women are expected to just serve em and preserve themselves just for em. I prefer a society where hubby and wife can sit and talk things over............find out where are the shortfalls , why, what are each other's expectations, plans, dreams......whatever, so that hubby or wifey need not find solace elsewhere. All issues  have answers. No good to simply leave everything to God. People must learn to find the solutions. Ini tak........pendam dan bila dah tak tahan gi keluar....If men are suppose to lead then by all means lead! Do not abandon the fort.

3) men have too much love to give. tatau sekat2 and make it exclusive to wifey.

I find this just a male chauvanist statement.....probably designed to perpetuate their libido. But they expect the wife to sekat2 and make it exclusive to him only. Kan unfair? Just that I think women have been so conditioned to serving their hubbys only.

4) in life there are boundaries. couples should build walls around their marriage...not windows. sometimes a spouse ter-open a window...sob story pasal bini sebok ker, sex kureng ker, conversation deficit ker...pada pompuan lain...itu dah dikira opening windows tu...ofkos opening up your heart pouring out your troubles are very intimate stuff..maka the other woman akan panjat masuk itu window...jadik emotional affair...bila panjat memanjat jadik physical affair...bukan susah pun.

Ni memang cari pasal gak.......Need to learn problem solving. Refer to 2 above also.

I am also inclined to think it as an identity crisis. So , when he takes his troubles/problems to someone who does not know him, it is easy to gain her pity and respect. So he feels good .....that begets more and more....Pretty soon they begin to have a relationship dan seterusnya.......It would even be easier if that someone already has some issues with her own hubby.

[ Last edited by  hamizao at 20-9-2007 12:18 AM ]

Rate

1

Originally posted by wifeorg at 19-9-2007 05:01 PM

apa susah2 nak teka...penting ke? bukan anak kita ramai2 ke? tak kisah la pak dia yg mana. masa tu soal sapa ayah dah no hal...

kena tahu gak sapa ayah dia........................

bagi tujuan untuk mem"bin/binti"kan anak tu pada suami pertama or kedua or ketiga or keempat...................

Reply #166 andria's post

Cik Andria,

Saya pun pernah dikenen oleh  married men ni untuk jadi GF. Tapi saya tolak sbb tak nak sakitkan hati pompuan lain dan menyakitkan hati sendiri. Satu lagi saya tak faham..apa fungsi GF ni?? Sebagai pelepas keseronokan dan nafsu?? Tempat luah tension?? Kalau setakat kawan lelaki yang berkahwin ni yang suka bercerita dengan saya masalah family, masalah wife, masalah anak2...saya pun ramai kawan lelaki yang macam tu sebelum berkahwin dan selepas saya berkahwin. Tapi saya tak anggap pulak saya ni GF diaorang sampai nak ganggu hubungan dia dengan isteri. Call tak kira waktu. Ajak teman berjalan2. Bercintan cintun bagai nak rak. Apa yang saya cakap tu realiti so tak perlu sakit hati....

Semua orang ada 2 pilihan...nak atau tak nak..dah dia pilih nak jadi GF jadila GF sampai ke tua...Biarla luncai terjun ngan labu-labunya...

Satu lagi cik Andria,

Saya tidak menidakkan poligami  sbb suami saya pun berpoligami. Cuma kes saya ni lain dari yang lain. Suami saya telah berkahwin dgn madu saya di sempadan dalam tempoh dia bertunang dengan saya...tanpa pengetahuan saya. Saya terima takdir yg tertulis tu. Saya takde problem pun dengan poligami. Saya baik dgn madu saya dan sayang anak2  dia mcm anak2 saya sendiri. Saya juga takde masalah jika suami saya ingin berkahwing lagi dgn SYARAT...saya dan madu saya dah tak mampu melayan dia lagi, kebajikan anak2 kami yang ramai ni terjaga dan jika dia mampu zahir dan batin. InsyaAllah saya dengan rela hati boleh pinangkan.

Saya cuma tidak suka dengan segelintir perempuan yang sanggup jadi GF suami orang hanya untuk keseronokan dan pentingkan diri sendiri. Tanpa mengira perasaan perempuan lain walau seteruk manapun layanan isteri tersebut kpd suaminya. Macam `parasit' dalam rumahtangga. Kalau si GF ni sanggup sama2 turun padang bergelumang basuh kencing berak anak2 suami orang tadi memang dialu-alukan. Sanggup share pendapatan..it's ok.

Tak payah tanya married man dalam forum nila. Memang diaorang takkan share reason nya. Bagila 1001 alasan...Reason yg konkrit satu aje..KESERONOKAN TANPA BATASAN...

waaahh..semakin panas nampaknya discussion ni
penuh emosi...
saya duduk kat tepi je la ye

Originally posted by zaidi_uitm at 20-9-2007 08:41 AM

kena tahu gak sapa ayah dia........................

bagi tujuan untuk mem"bin/binti"kan anak tu pada suami pertama or kedua or ketiga or keempat...................

i rasa jam tu, binti will be mom's name aje.

kalau dia dah gatal nak...tak de salah bini ke apa...dia buat jugak.

mana comment lain ni

Originally posted by faraway at 19-9-2007 23:19
cuba hurai sikit fungsi GF dalam kehidupan married man ni..

If i were to elaborate on their functions, it would just defeat the very purpose of opening this thread, because this thread is meant for married men - not gf to married men. I'd like to stick to the topic at hand. And besides, i am not a gf to any married men, so i am not the right person to fully elaborate on that. Perhaps u'd like to open a specific thread for this?

Originally posted by mrsdsj at 20-9-2007 13:58
Satu lagi cik Andria,

Saya tidak menidakkan poligami sbb suami saya pun berpoligami. Cumakes saya ni lain dari yang lain. Suami saya telah berkahwin dgn madusaya di sempadan dalam tempoh di ...

mrsdsj, saya dah kata, i would like this topic to be discussed in a rational way, bukan emosi dan bukan hakim-menghakimi. So tak timbul pun isu saya sakit hati. Apa yg saya katakan, is basic dan berbalik kepada kenyataan. Malah dlm Islam sendiri pun, kita dilarang berburuk-sangka mahupun mempunyai prejudis kpd org lain. Tak kira walau org itu pembunuh sekalipun. Kerana nasib kita sentiasa berubah. 'Bagaimana kita bermula, tidaklah sepenting, bagaimana kita berakhir...' Seorg pe***ur masuk syurga kerana memberi minum seekor anjing yg hampir mati kehausan. Jadi siapa kita utk menghakimi kedudukan org lain, sedangkan diri kita sendiri pun sdg dihakimi Allah? Terlalu sempurnakah kita sehingga kita mempunyai hak istimewa utk dgn begitu mudah melabel dan menghukum, serta menghakimi org lain?

Hanya kerana segelintir kerbau membawa lumpur, adakah semuanya terpalit? Kerana segelintir gf to married men yg membuat kesilapan, adakah SEMUA gf harus diberi hukuman yg sama? Sebab itu saya kata, don't generalise. Baik atau buruknya manusia, tidak terletak kpd status. Tak kira suami, isteri, gf, atau pe***ur sekalipun. Kita hanya boleh mencuba dan belajar utk MEMAHAMI, tapi siapalah kita utk menghakimi... hanya ALLAH yg LAYAK utk itu... kerana DIA yg MENCIPTA... DIA lebih tahu HIKMAH di sebalik setiap kejadian, hitam dan putih dalam kehidupan...

Manusia hanya mampu melihat sepotong kek yg diambil dari sebuah kek yg lebih besar... Berapa besar saiz sebenar kek itu, kita takkan pernah tahu...  

P.S Saya ada sebab saya sendiri utk bertanya kpd married men di Forum ini. And i think i have the rights to do so, unless the Mods say otherwise. Sama ada mereka (married men) ingin datang ke depan atau tidak, itu pula hak mereka. No coercion involved. So let us go back to the topic at hand. Ur understanding is much appreciated.

server mengong ke ni?
asyik ilang je comments..

Server problem. Double post.