CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 56324|Reply: 335

Married Men - Kenapa Suka Makan Luar?

Maaf kalau topik ini dah ada. Boleh mergekan aje. Saya nak tanya, especially kpd lelaki2 yg dah berkahwin, kenapa ada di antara anda yg makan luar (ada gf/or whatever terms u may use) walaupun anda ada isteri yg mencintai dan menanti kepulangan anda ke rumah saban malam? Apa yg anda cari? Apa yg kurang di rumah, sehingga anda mencarinya di luar rumah? Atau memang itu tabiat lelaki, yg takkan pernah puas dengan satu? Saya tidak menghukum, tidak juga menghakimi, cuma sekadar ingin tahu. Is it sex, communication, attention, love, etc, that u are seeking? I know the answer may vary from one to another. But I'd still like to know anyway. Saya tahu, ada sesetengah lelaki yg merasa puas (mempunyai secret affair) walaupun hanya mempunyai teman bicara (not necessarily about sex) coz some men just like to have intelligent conversations (same wavelength, which the wives may not possess). Mereka yg ada gf atau teman bicara, dialu-alukan utk bersuara. I would like to hear ur reasons, whatever they may be. There is always something to learn from...

Rate

1

Reply #1 andria's post

seorang lelaki pernah cakap kat I,"Unhappiness in sexlife will lead a person to a secret affair" - mmg ada kebenarannya.

seorang married man pernah cakap kat I, "Unhappiness in sexlife will lead a person to a secret affair. ada benar nya tu

Originally posted by andria at 16-9-2007 01:39
Maaf kalau topik ini dah ada. Boleh mergekan aje. Saya nak tanya, especially kpd lelaki2 yg dah berkahwin, kenapa ada di antara anda yg makan luar (ada gf/or whatever terms u may use) walaupun an ...
...u have listed some of the reasons why men makan luar...another reason mungkin jugak mereka rasa yang they are entitled to have one cos dorang bley kawin 4 per...

...but...i would think that most of the time dorang nie makan luar adalah kerana the excitement and joy (sic) that they derive from this secret affair...which itself is aphrodisiac...

...and yess....a major ego booster too...

Rate

1

Very good topic. I have heard from both sides of the story.

I have met a married man who has an affair. Kenapa? Secara kesimpulannya: nafsu dan sex. Everything is fine at home, tak ada masalah dengan isteri. Cuma leka dan lalai dengan keseronokan dunia.

Another thing I learn could be: lelaki boleh have sex with any woman, walaupun stranger ataupun yang tidak dikenali. Perempuan walaupun ada yang boleh begitu, tapi tak ramai seperti lelaki. That is the reason why lelaki can solicit prostitutes. Prostitues (or sugar babes, mistress, perempuan simpanan etc) on the other hand do it for money and sometimes faked their orgasms. Men "employ" their service not for love, but for sex.

Tapi zaman sekarang pun jangan sangka wanita berkahwin pun 100% setia juga. I know a married lady from the internet who also "makan luar" walaupun have absolutely no problem at home. She said she is so discreet that no one suspects.

So another theory is that women are also 2 x 5, but they are better in hiding their affairs from their husbands than the other way around. Women pandai menrasai sesuatu yang tak kena bila husband ada affair, so husband senang ke busted. On the other hand, husband never suspect anything if the wife is having an affair because (i) dia memang buak dek je all the time or (ii) she is good at pretending as if nothing has happened.

Rate

1

Reply #1 andria's post

selalu nyer sebab terlebih nafsu....
byk godaan kt luar tuh.
kelemahan diri lelaki tuh sendiri.
but kengkadang faktor isteri pun ader gaks.
  cthnyer:

1) isteri tk buat fantasi suami..walaupun dh di pujuk byk kali..
2) isteri tk nk menjage diri sehingga nafsu para suami terbantut..

but kebiasaan nyer mmg salah lelaki sebab terlalu b ernafsu.

Follow Us
kata lelaki-lelaki gediks " sebab aku gatal dan terlupa nak mati esok"

lagi pun "kelab dangdut lagi best dari gi semejid"   

kata sambungan lelaki lupa diri

honestly penah jugak jadi gf to married man..confused jugak kenapa diorg nk sgt ada affair padahal bila ditanya, diorg kata wife diorg ok..
mula2 tu layankan aje..lama2..elinny naik bosan.(mmg yg jenis cepat bosan pun)
ada ke org yg suka jadi gf to married men ni?mcm sugar baby je.nk jumpa susah..nk sms/call pun kena ikut office hour.kalau cik abang cakap jgn call..jgn memandai nk call, nnt kita jugak yg sakit hati...kerja gila...so baik jgn buat.kalau jd apa2, yg ruginya pompuan jugak sbb tak dpt apa2..yg laki tu dh ada bini..dia boleh buat dunno je kat kita

btw, antara reasons yg biasa diberi kenapa nk ada gf kat luar :-

a) baru jumpa somebody yg 'abang' rasa comfortable to talk to
b) dulu 'abang' kawin sbb matchmake...
c) bini sakit jantung...(dia nk bini dia mati cepat2 ke?..eiskk)
d) 'abang' mampu..kan lelaki boleh kawin 4?
e) ramai2 pompuan...u je yg 'abang' rasa paling best ...(iyo la bang..entah apa yg best pun tak tau)
f) wife 'abang' dah menopause..sekarang pun tido asing2..kempunan la tu
g) wife 'abang' pun tak kisah 'abang' ada gf kat luar sebab kitorg dh agreed we only stay together juz bcoz of the kids..
h) wife sakit..dah tak boleh pregnant..tp 'abang' nak baby lagi

[ Last edited by  elinny at 16-9-2007 05:58 AM ]

pada aku semua tuh alasan kedua , ketiga dan seterusnya

yg sebenarnya batang tuh mamang gatal

nama pun lelaki

keinginan tu ada je dimana mana

Originally posted by vinaena86 at 16-9-2007 05:22 AM
lagi pun "kelab dangdut lagi best dari gi semejid"   

kata sambungan lelaki lupa diri

Itu sebab ramai pegawai kerajaan kantoi apabila berurusan dengan kontraktor. Kalau suap duit tu mungkin boleh ingat Tuhan lagi, tapi kalau dah kena suap perempuan, semuanya lupa.

Originally posted by elinny at 16-9-2007 05:53 AM
btw, antara reasons yg biasa diberi kenapa nk ada gf kat luar :-

a) baru jumpa somebody yg 'abang' rasa comfortable to talk to
b) dulu 'abang' kawin sbb matchmake...
c) bini sakit jantung... ...

Memang betul, kalau nak tackle perempuan tu, macam-macam alasan diberikan, kononnya nak menagih simpati. Tempat kita mengadu. A shoulder to cry on. Biasalah....

Just to add (or to correct): perempuan yang menopause still can have sex and orgasm. Sapa kata perempuan yang menopause cannot have sex? They cannot get pregnant, itu je....

Sbb dia bole jadi diri dia sendiri bila bersama ngan gf dia...bukan dia tak bole jd diri dia sendiri bila bersama wife dia cuma wife dia terlalu byk "law"...yg buat dia rasa lemas...mmg betul kdg2 apa yg wife buat hanyalah tuk kebaikan lelaki tu sendiri tapi kdg2 kalu terlaluan sgt bole membuatkan lelaki tu rasa diri dia dikongkong..buat dia rasa tak selesa dan tak dpt jd diri dia sendiri bila bersama dgn wife. Setengah lelaki hanya mau teman berbicara yg bole membuatkan dia rasa selesa tuk berbicara dan bole menjadi diri dia yg sebenar benarnyer semasa bersama ngan ppuan tuh..

Jatuh cinta nie kan sesuatu yg normal bagi sorg manusia...terpulang kat dia lah bgmana dia mengawal prasaan dia tuh bergantung kpd status diri dia dan jugak kemampuan dia..sometimes org bole jatuh cinta without any particular reason pun..

Rate

1

kehidupan seks tak best
ok ker jwpn aku ni
ajak buat projek
letihla banggg
mengantuk mata org nak tido
nak tengok tvvvvvv
blalalaalalalalal

Reply #15 midori88's post

aku rase ko pendapat tu ade betul gak... sbb laki mmg tak suka dicontrol dan tak suka bini garang2 dan dingin...

they just want layanan mesra dan someone yg leh jadi pendengar... jika ade perempuan lain yg lebih open minded utk berbicara, caring,  dan tmpt dia leh luahkan masalah dan bermanja mmg dia akan makan luar....

tp kalo isteri dia mmg layan suami tiptop tp suami mkn luar gak tu mungkin mmg terlebih gatal.... yelah kuorta kan ade 3 lagik...

mungkin gak salah perempuan, tp aku rase jika laki tu tau baik buruk dia takkan mgatal makan luar... dia perlu baiki diri dia dulu then isteri dia...

tmbah lagik reason.

i rasa i serasi dgn u.. sng nak ajak bercakap..

i dont think it starts with sex...yes, it can be that kalau digoda oleh perempuan, mana laaaa lelaki nak tolak yang oiiii...ikan depan mata, serban2 pun leh terbang...

but i think it's more on towards boost the man's ego...dia rasa di rumah, most of the time, kena dengar cakap wife, kalau tak, wife majuksss...lepas tu, gerak geri kena tanya cam fbi tu...(nak salahkan wife pun takleh jugak, sayang laki..sure la kena ambik tahu, ye dak.. )

tiba2 dapat affair kat luar...pompuan tu, semua nya ok...semua dengar cakap dia, suruh tak call certain2 time, pompuan tu follow, suruh jgn tanya itu ini, pompuan tu follow...ala, apa nak susah follow menda tu, belum jadi laki, takde maknanya! ...sure la ego lelaki dia naik melangit...terasa bahawa ada jugak pompuan dalam dunia nie nak dengar semua cakap aku...

itu pendapat aku la, hasil pemerhatian aku..tak tau la betui ke salah..

Rate

1

Seperti yg saya kata sebelum ini, saya tak mahu menghukum atau menghakimi. Bukan itu tujuan saya buka thread ini. I hope we can discuss things without saling salah-menyalahkan, sama ada perempuan atau lelaki. Kdg2 kita mudah melabelkan, 'lelaki itu gatal, lelaki itu miang,' etc...  Tapi jarang ada di antara kita yg benar2 mencuba utk melihatnya dari kacamata seorg lelaki. Utk menjatuhkan hukuman, sgtlah mudah... berbanding mencuba utk memahami. I'm not trying to be on anybody's side, i'm just trying to understand. That's all.

By the way, this issue tidak terhad kpd lelaki yg beragama Islam saja, tapi ALL MEN IN GENERAL. So isu boleh kawin sampai 4, tak timbul. I would appreciate it if we could pls be more general.

Originally posted by midori88 at 16-9-2007 06:39
Sbb dia bole jadi diri dia sendiri bila bersama ngan gf dia...bukan diatak bole jd diri dia sendiri bila bersama wife dia cuma wife diaterlalu byk "law"...yg buat dia rasa lemas...mmg betul kdg ...

I am most attracted to ur opinion. I think u've got something there. Perkara yg selalu saya dgr dari kaum lelaki yg dah berkahwin ialah, mereka selalu dikongkong oleh isteri. Lewat balik sejam, isteri dah bising suruh balik cepat. Lewat balik 2 jam, isteri dah marah2 dlm hp dan tanya kat mana suami berada, dan dgn siapa. Lewat balik 3 jam, isteri dah jadi naga semasa suami pulang. Silap2, tido dlm keta. Malah kalau ada no hp wanita lain dlm hp suami, silap2 wanita yg tak bersalah tu pun akan dihubungi oleh isteri berkenaan. Bukan nak salahkan isteri, tapi ini hakikat, walaupun saya tau, bukan semua isteri mcm ni.

But then again, saya juga nak tanya. Sekiranya seorg lelaki tidak boleh menjadi dirinya sendiri sewaktu bersama dgn seseorg perempuan, kenapa dia memilih utk menikahi perempuan tu? Adakah kehidupan sebelum berkahwin dan selepas berkahwin, sesuatu yg sgt berbeza, lantas memaksa kaum wanita berubah sikap, sehingga suami tidak lagi bisa menjadi dirinya sendiri?

By the way, saya tak setuju jika dikatakan, married men makan luar sebab nafsu dan seks semata2. Jika nafsu dan seks yg mereka inginkan, they can always opt for one-night-stand, or worst come to worst, ayam ada banyak. Kalau kata tak nak kuar duit, kdg2 belanja utk gf lbh banyak dari belanja utk wife. Ada juga lelaki yg saya kenal, ada kawan perempuan kat luar setakat utk have intelligent discussions dan tak pernah membabitkan sexual intercourse. But they care dan sayang kawan perempuan tu.

Saya pernah membaca, bahawa semakin berusia seorg lelaki, semakin banyak perhatian dan kasih sayang yg dia perlukan. Sekiranya isteri tak dpt berikan elemen utama ini, lelaki akan mencarinya dari luar kerana naluri lelaki, they need to feel that they are needed and wanted, and that they are still important to someone, even if that someone is not their wife. Sometimes, after getting married, wife takes husband for granted.

Kita ketepikan dulu soal 'falling in love'. Because that can happen to anyone, married or not. Tolak tepi juga lelaki yg mmg playboy cum gatal cum miang dan yg sewaktu dgnnya. Spesis ini mmg kita tak boleh buat apalah. But selain spesis ini, there must be some factors, albeit vague, or absurd, yg membuatkan married men terbuka hati utk mencari selain isteri. Things don't happen in an overnight. Tapi secara berperingkat. Cuma mungkin tidak disedari pada peringkat awal. That's what i (and i bet many more) wanted to know.

But i guess one of the main factors, would be lack of communication. Or not having the same wavelength.

I hope YOU yg ada gf/kawan perempuan kat luar tu, dpt share ur story with us. Apa yg ur gf/kwn perempuan beri pada u yg isteri u tak mampu beri? I would like to know...

Rate

1