CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: andria

Married Men - Kenapa Suka Makan Luar?

Originally posted by mrsdsj at 18-9-2007 10:08 AM
saya juga teringin nak bagi pendapat saya sebagai seorang isteri yang telah berbelasan tahun berkahwin dan dah begitu masak dengan perangai lelaki ni.

suami mrsdsj suka makan luar ke....................?

aku rasa, lagu nih kena betul dgn those lelaki yg da kawen, tp ade gf kat luar...
time err, sayang membuak2.. heheh

Ungu Kekasih Gelapku

Ku mencintaimu, lebih dari apapun
Meskipun tiada satu orang pun yang tahu
Ku mencintaimu, sedalam-dalam hatiku
Meskipun engkau hanya kekasih gelapku..

Ku tahu ku takkan selalu ada untukmu
Disaat engkau merindukan diriku
Ku tahu ku takkan bisa memberikanmu waktu
Yang panjang dalam hidupku

Yakinlah bahwa engkau adalah cintaku
Yang ku cari selama ini dalam hidupku
Dan hanya padamu ku berikan sisa cintaku
Yang panjang dalam hidupku..

[Kekasih Gelapku lyrics on http://www.metrolyrics.com]

Ooh..

Reply #100 midori88's post

Betul juga kata Midori. Masing2 ada cara nak melepaskan tekanan. Actually tekanan perasaan memang boleh dikurang dengan bercerita pada seseorang yg kita percaya..yang sudi mendengar. Tapi bagi saya, orang yg paling baik utk kita bercerita ialah pasangan masing2. Tak kirala walaupun masalah tu sebenarnya berpunca dari pasangan sendiri. Bawak berbincang dengan tenang. Berat ke remeh ke bawakla berbincang jika ia mengganggu fikiran.

Yang jadi masalahnya jika tekanan tu diluahkan kepada orang lain yg suka ambil kesempatan atas masalah orang lain. Dia tak peduli...asalkan hati dia bahagia. Spt dialog mcm ni...`Kesian u..gaduh ngan wife/hubby ya..takpela..biar i hiburkan hati u'. Tula jadinya..ingat nak kurangkan masalah..alih2 masalah lain yang timbul.

Sekadar pendapat saya...pokok pangkalnya hati masing2..

Reply #100 midori88's post

He he..kalau macam tu jangan lak marah bila si isteri pun mencari teman lelaki untuk mencurahkan stress...tekanan ngan peel somi , anak2 , family...dengan kata lain niat tidak menghalalkan cara...  Tepuk dada tanyalan iman...

tgkla camna bini....kalo dulu seblm kawin punye cun melecun, bersolek jaga badan...tp lepas kawin hampes...maunye suami ilang selera....pastu salahkan lelaki, padahal tak cermin diri apa puncanya. isterila kena pandai jaga suami...

Originally posted by genUmi at 16-9-2007 05:59 AM
pada aku semua tuh alasan kedua , ketiga dan seterusnya

yg sebenarnya batang tuh mamang gatal

lucu plak baca ayat gen ni !`

:re: nasib baik bolan pose..takleh komen lobih2 ..ehehehe

Follow Us

Reply #37 andria's post

perubahan ke arah kebaikan pe salahnya? yg penting isteri kena peka pada kehendak,minat suaminya....

mmg isteri lmesti menjalankan tjwb sebagai isteri jaga mkn minum pakai,urus rumah tangga, jaga diri,maruah suami dan jaga anak2...tp isteri bukan sekadar teman sebumbung,sekatil, tapi teman berbual, tempat meluahkan masalah....pendek kata teman hidup.....

kalo isteri dia tak dapat mengisi hati dia yg kosong tu....tu yg g cari org lain...

mungkin aku ni kurg layak nk bagi pendapat sbb tak kahwin lg... tp itulah pendapat aku berdsrkan pemerhatian dan penglmn org sekeliling dan aku sendiri...

Originally posted by mrsdsj at 18-9-2007 10:06 AM
Pendek kata..tepuk dada tanya selera. Mereka boleh bagi 1001 satu alasan sbb mereka `makan luar'. Kalau seorang lelaki tu rasa dia hidup menongkat langit...dia takkan rasa apa2la. Tapi kalau lelaki tu sedar dia akan mati esok lusa dan sedar dia semakin hari semakin tua, dia akan jalankan amanah & tanggungjawabnya selagi dia masih hidup. Sebagai ketua keluarga kena fahamla sikap, hati dan perasaan isteri. Jika isteri tu tak betul bertindaklah untuk mengubahnya. Komunikasi tu penting. Jangan ambil jalan mudah beralih arah pada org lain. Sesiapa pun perempuan yg berjaya ditawannya pun takkan kekal lama. Jika tertawan sbb kecantikkannya..ingatlah semua tu tak kekal lama. Kalau sbb kecerdikannya...ingatlah manusia tidak sempuna. Mungkin dia cerdik dari segi ilmunya tapi bab menguruskan rumahtangga, anak2 bebal. Masa bercinta memangla semuanya indah..takde cacatcela..tapi bila dah bersama barula tau kaca ke permata. Lainla kalau isteri memang bebal..dah cakap byk kali pun masih tak berubah. So jgn marahla kalau suami tu makan luar. Ini kesianla kalau isteri yg melayan suami mcm raja, percayakan suami 100% tetapi suami masih mencari keseronokan diluar.

sgt setuju dgn pendapat mrsdsj ni..
elok sgt para suami baca..biar lah timbul kesedaran pd yg tak sedar2 lg tu..

Reply #105 Lipton's post

hmm..why not?

Reply #98 mrsdsj's post

sokong 100%
mmg patut dibaca semua org..tak kira lelaki ke, perempuan ke, jenis yg makan luar ke..jujur ke...
semoga dpt diambil iktibar dan pengajaran

Reply #98 mrsdsj's post

sorry..error..terpost double pulak

susah2 sangat, tapau je mangkuk 4 tingkat.......................

"hari-hari makan nasi boring la plak .. sekali sekala nak jugak makan roti canai, tosey, pizza, kentaki, burger, tepanyaki, mi hailam ... tapi cemane pun nasi tetap main staple .. yg lain2 tu complementary .. tapi kalo yg complementary tu terlampau best, kene ngan selera and also affordable ade kemungkinan aku tak makan nasi terus." - member aku cakap....

Reply #113 zaidi_uitm's post

zaidi .. ko jaga perut .. jgn sampai jadi rupe mangkuk tingkat...

Originally posted by midori88 at 18-9-2007 10:09 AM
mungkin jugak gf tu cuma sekadar tempat dia melepaskan tekanan..yerlah kat tempat kerja ngan tekanan kerja..kat umah plak..tekanan dari isteri & family...salah satu cara tuk dia mengurangkan teka ...

betul, men need tempat nak luahkan tekanan...kununnyalah nak mengurangkan tekanan...

what about wives? lagi banyak tekanan - nak please husband, anak2, rumahtangga dan zaman sekarang ni termasuklah bab-bab finance (padahal ini kerja suami).....

pada emolah kan, it is all about one's mind dan kesedaran....kalo tertekan, tension, frust, etc-etc banyak alternative lain nak release tension tu - tu al-quran ada - pi mengaji, solat2 malam ada pi solat untuk release tension, anak2 ada...kan itu permata hati....dan banyak lagi tempat nak release tension...nope, they just want short-cut happiness in life....

let's say lah wife tak menepati piawaian, tak puas hati dengan perangai or rupa paras, or whateverlah....kebanyakannya suka cari short-cut....bukan nak didik, bukan nak menegur, bukan nak bersabar....sometimes ada yang expect isteri tu realise sendiri kekurangan diorang (manalah diorang nak sedar kalo takde yang nak menegur ye tak...) so they do not want to face the reality, they just skip that and bercintan-cintun dengan orang lain....

somebody quite close to me pernah mengadu tak puas hati kat bini dia, itu penyebab dia mencari kedamaian jiwa dengan perempuan lain....i said to him, kedamaian jiwa tu bukan dengan perempuan lain he can have 100 of girlfriends or wives tapi kalo jiwa tu kosong, tetap akan kosong jugak....yang mengisinya Allah...so mana nak dpt kedamaian jiwa bila isteri dianiaya, etc-etc....diam dia! And when i ask him, dia nak ke kawen dengan girlfriend-girlfriend dia tu - taknak pulak!  just nak isi masa boring dan tension dia (kesianlah girlfriend2 dia yang cintan-cintun habis kat dia......)

ini tak, mengadu kat girl lepas tu 'ter'bercinta plak....nih emo tak kata lelaki ya, zaman sekarang orang pompuan pun ramai gak yang suka makan luar (apalah nak jadi dgn dunia ni  - sana-sini affairs sesaje)...

mungkin lelaki suka makan luar sebab 'built' diorang memang cenggitu (tu sebab dibenarkan kawen 4)....otaknya 9, nafsu 1 tapi nafsu yang 1 tu tak boleh nak dikawal-kawal...no specific reason untuk makan luar (only men with strong mind, sedar diri, ada rasa tanggungjawab yang mungkin susah sikit nak 'makan luar' nih)

mungkin kalo pompuan pun dibenarkan kawen 4 will do the same? perhaps....kita tak buat cenggitu sebab kita tak boleh, cuba kalo boleh....rasanya kat FD ni ramai lelaki yang mengadu sakan

Originally posted by kudajantan77 at 18-9-2007 12:56 PM
zaidi .. ko jaga perut .. jgn sampai jadi rupe mangkuk tingkat...

kuda................

jangan makan empat-empat tingkat sekaligus...............

ari ni makan tingkat satu................
sok makan tingkat dua..................
lusa makan tingkat tiga..................
tulat makan tingkat empat.............

kalau masih kenyang, takyah makan lagi, makan buah cukup le buat cuci mulut.....................

Reply #117 zaidi_uitm's post

aiseh .. ko sebut buah tu yang buat aku tak tahan tu .. kalo lenlain tu aku boleh tahan lagi .. tapi kalo hidang buah, terpaksa la tangan jalan sambil pejam mata...

Originally posted by kudajantan77 at 18-9-2007 01:18 PM
aiseh .. ko sebut buah tu yang buat aku tak tahan tu .. kalo lenlain tu aku boleh tahan lagi .. tapi kalo hidang buah, terpaksa la tangan jalan sambil pejam mata...

ko ni fruitirian.....................

Reply #101 zaidi_uitm's post

EN. ZAIDI,

Janganla disebabkan ayat2 saya tu en zaidi fikir suami saya suka makan luar. Saya bersikap telus dengan suami saya sbb saya dah bagi yang terbaik untuk dia. Takde satu pun yang kurang dalam rumahtangga saya. Dia ramai kawan perempuan tempat dia bertukar pendapat atau fikiran. Kebanyakannya saya kenal. Sesetengahnya pulak saya malas nak ambil tau. Dia fikir sendirila sbb saya dah bagi kata putus..kalau dia rasa ada orang yang lebih baik dari saya, yang boleh ambil peranan saya sebagai isteri, ibu, kawan baik, kekasih, gro, consultant, banker teruskanla...saya rela tarik diri. Yelah, bahagiakan suami dapat pahalakan. Nak bahagia senang aje...senangkan pasangan, bersikap jujur dan berbincangla jika timbul masalah yang terbuku di hati walau sekecil mana sekalipun. Saya cuma meluat dengan segelintir lelaki yang tak sedar di untung yang ada isteri yg baik & almost perfect tetapi masih jugak nak makan luar. Juga pada perempuan2 yang mudah ditimpa perasaan...mudah perasan...

Originally posted by hemorion at 18-9-2007 12:58 PM

betul, men need tempat nak luahkan tekanan...kununnyalah nak mengurangkan tekanan...

what about wives? lagi banyak tekanan - nak please husband, anak2, rumahtangga dan zaman sekarang ni  ...

thanz kak hemo.. atleast ader juga yang menyampaikan isi hati saya nie.. x tertulis la..