CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: highlander07

Plan Alam..

mana pegi wali (highlander) ni.... balik kampung kerrr?

atau

dah pegi kat hideout, sebab iblis dan konco2nya dah dilepaskan?

Reply #236 daun_jampi's post

pegi berkhalwat..maksudnye, berseorangan..

Reply #237 kroit92's post

berdua-duaan dengan ALLAH..

tak kenal..

Originally posted by aizverus at 21-10-2007 04:57 PM
mane tuan tanah...

tanye...syuib bin salleh tu salah seorg highlander dan first event untuk plan alam seterusnyer ker

Kami tak kenal..mgkn nama samaran..kami skrg dah 'stuck' kat tanah melayu..ada 'gangguan' pada plan alam..

Reply #240 highlander07's post

haha..

pandai hang jawap..

Reply #239 aizverus's post

syuib bin salleh tuh bukan imam mahadi kers...syuaib bin salleh ....ada 'secret code' tuh ...sila jelaskan higlander...aku pelik,'highlander' pandai ckp russia tak..sbb bile dgr org russia ckp, aku rasa cam katun jerks

Follow Us

Reply #242 izza_dude's post

haha

apa2 saja laa hang neh izza

Reply #242 izza_dude's post

fhmkan btl2 ye.. syuib bin saleh tu bkn nama org. ia adalah satu perumpamaan atau gelaran yg mungkin merujuk kpd seorg individu atau mungkin juga meujuk kpd suatu kumpulan / kaum..

jgn cpt buat kesimpulan bhw syuib bin saleh tu al-Mahdi.

Reply #244 goldraja's post

ada gak btolnya..

so..

kena kaji lg r neh..

syuib bin saleh?????huhuhuhuh...tuh nama pakcik aku laaaaaaaa......

syuib tu nama bapak kawan aku.. ntah2..

nih kalau la pakcik aku masuk forum nih...gerenti dia kembang sehidung..ekekeke...syuib bin saleh.......saleh tuh nama atuk sedara aku......

aku tension r..

post je x kuar .. post je x kuar..

letih taw taip neh !1!

bangang nya server..

Originally posted by aizverus at 11-11-2007 20:41
aku dah pelik dgn forum cari nih...kenapa page thread ni tak appear i.d aku padahal aku dah login...

kepada sesape yg terlibat...tolong betolkan forum cepat....

Tu la korang...banyak sangat yang Anti-Highlander07...sekarang dia dah cucokkan Virus paling Canggih dalam Forum Cari ni.....
dia kan mahluk Highlander...'The Well Educated Human Beings from timeto time'  dia dah explore dari dulu kala sampai sekarangni...virus yang dia cucok kat Forum Cari ni susah nak diubati ni!!
virus dulu kala + virus masa depan...habih sampai rosak Forum Cari ni...

Virus dari Highlander07 dah 'merebak'  post aku 'ilang'....

Originally posted by highlander07 at 21-10-2007 05:12 PM

Kami tak kenal..mgkn nama samaran..kami skrg dah 'stuck' kat tanah melayu..ada 'gangguan' pada plan alam..

muahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahahahaaahahaaahahhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pertama kali highlander07 tampil di forum Cari ini,sayalah org pertama yg mengalu2kan kedatangannya(kebetulan tengah online masa tu).Rasanya aizverus yg menjemput highlander ke forum ni drp forum lain.

Banyak idea2 highlander07 yg 'di luar kotak' atau di luar drp 'tempurung' sebenarnya.Banyak juga 'rahsia2' yg biasa diketahui oleh org2 yg belajar melalui pengajian tarikat dan hakikat didedahkan sewenang2nya.Biasanya 'rahsia2' dsimpan bukan apa, supaya tidak menimbulkan fitnah dan mungkin juga diketawakan org2 yg tak memahami.Maklumlah di dalam forum terbuka seperti Cari ini pelbagai peringkat umur dan ilmu boleh akses begitu saja;dari anak2 sekolah sampai yg dah bercucu;dari yang tak sekolah sampai yg terlebih2 sekolah.

Yang menariknya ianya(teori(?) highlander07) juga digabungkan dengan sains dan sejarah juga peristiwa semasa.Tapi lama kelamaan teori atau fakta atau rahsia atau khayalan atau mitos atau urban legend atau apa saja bercampur aduk dan sangat mengelirukan.Ada yg pernah didengar atau dipelajari tapi banyak pula yg tak tahu menahu dr mana asal usulnya.

Mula2 kata asal drp Yunan,kemudian barat Russia(katanya ada tugas di sana)sampai katanya kurang fasih dgn bahasa Melayu kendian dah stuck pulak di Tanah Melayu.Dari Syeikh Kadir Jailani sampai ke Alfonso sampai ke Tun Dr Mahathir,last2 berbaiah pula dgn Dr Syeikh Muszafar angkasawan(kalau sampai bebaiah tu bermakna Dr SMS tu bukan org sembarangan).

Setiap persoalan yg ditimbulkan tidak dikupas satu persatu,sebaliknya melompat dr satu isu ke isu yg lain.Tidak ada jawapan yg straight to the point.Mula2 terfikir juga mungkin benar beliau salah seorang arif billah yg 'diperintahkan' utk memberi amaran atau peringatan ttg satu2 peristiwa besar yg mungkin berlaku dalam jangkamasa terdekat.Kalau kita ingat peristiwa tsunami 2004,sebenarnya ada hint2 yg telah diberitahu kpd org2 arif billah,cuma tidak diketahui dgn tepat.

Saya pernah bertanyakan ttg ini tapi tidak pula dijawabnya.Sebaliknya sentiasa membuka topik2 baru dari satu ke satu tapi tak juga dikupas,malah semakin banyak persoalan yg timbul.

Akhirnya jadilah seperti sekarang ini,cabar mencabar,ejek mengejek,maki memaki(yg kelakarnya highlander07 pun join sekali ).

p/s:aku dah cakap dah..

Assalamualaikum..........
BUAT HIGHLANDER07....SAYA TERHARU DENGAN KEKECUTAN SAUDARA YANG SAUDARA ANGGAP DIRI SAUDARA NI ADALAH YANG TERTINGGI ANTARA KAMI DAN YANG LAGI MENGETAHUI ANTARA KAMI...
KALAU KAU (HIGHLANDER07) BOLEH NAK ANGGAP DIRI KAU TUHAN....AKU PUN NAK JADI TUHAN MCM KAU!!! DGN INI MAKA AKU LAKNATI KAU SEHINGGA ANAK CUCU KAU ATAS KEKUFURAN KAU!!!!!

pg stuck??hmm inikah gangguan plan alam tuh

pg stuck..? inikan gangguan pla nalam tuh