CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: highlander07

Plan Alam..

Ish ish ish,

Jauh sangat korang melalut sampai ke zaman Atlantis lah itu lah ini lah, tapi pernah tak korang dengar Year without a Summer?

Letupan gunung Tambora pada tahun 1815 mengubah sistem cuaca sedunia yang memusnahkan tanaman dan haiwan ternakan sehingga menjejaskan hasil pengeluaran, dimana permintaan melebihi dari pengeluaran. Kalau tak silap saya kawasan yang teruk terjejas adalah Eropah dan Amerika, dimana ianya menimbulkan pergaduhan kerana berebutkan barang makanan.

So persoalan saya apa peranan yang telah dilakukan oleh kaum Highlander semasa krisis ini melanda dunia? Adakah Karl Drais, pencipta 揹andy horse

Reply #77 highlander07's post

Terima kasih kerana berkongsi ilmu anda ...

Tapi saya kesalkan jika anda berundur sekarang ...

1.   Anda beri kami harapan dgn kisah2 anda tapi anda biar kami terkontang kanting mencari jawapan ... Macam cari permata dicelahan pasir ...
2.   Anda tak menjawab sejujurnya persoalan kami kerana anda cerita separuh di sini biar tergantung ... Separuh di sana dan tergantung ...
3.   Anda bercakap seolah-olah kami tau apa yang anda fikirkan sedangkan kita baru masuk fasa pengenalan ... Tiba2 mengundurkan diri ... Isy tak paham ...
4.   Anda selalu berkata tau semua tapi tiada bukti ... Camna nie ...
5.   Kami selalu persoalkan huraian anda tapi kami lak dipersalahkan kerana persendakan anda ... Sedangkan anda persendakan kami dengan huraian yang hampir sama ...

Kesimpulan mungkin kami semua yang tak tau kat sini tak sampai pada ilmu makrifat mcm anda ... Tapi percayalah mcm anda kata juga 'Golongan/kumpulan anda pakai baju biasa dn main games dan tak berserban pon' jadi kami yang serba naif nie tak semestinya 'bodoh' dlm menilai mana yang baik dan buruk ...

Sekian saya menceceh ...

Agak2 korang la...nanti ada The Gathering tak?

Aku taut kang dok pikir pasal benda2 camni tak pasal2 termasuk perangkap syaitan...

Cukup le dengan aku ber amar makruf nahi mungkar

selesai dah ke ceritera tuan tanah kedaung ni.. ok, terima kasih tuan tanah.

bg aku ini hanya sekadar ceritera shj.. dunia tidak perlukan highlander utk meneruskan tamadun manusia. Tuhan Pemilik Alam ini telah mengutuskan utusan2-Nya utk mengajar manusia akan ilmu2.. utusan ini dtg setiap generasi tanpa putus. dan penutupnya adalah Muhammad bin Abdullah. tp tak dinafikan ada insan yg memiliki ilham2 khusus dari Yang Maha Pencipta. tp tidak sampai kepada status menjadi utusan rasmi dari langit. mereka ini adalah wali Allah, para mujahid, mujtahid, alim ulama, cendikiawan setiap zaman dan pemerintah yg adil. tp bkn highlander.

ini semua ilmu Tuhan. Ilmu manusia umpama setitik air dari lautan luas. kpd yg mengaku dirinya highlander, jgn berbohong kononnya anda menyimpan rahsia alam, mengetahui perjalanan aturan Tuhan dan amat arif dgn percaturan alam.

yg paling aku tak suka dgr apabila org mcm ni mempersoalankan kenapa Muhammad bin Abdullah tidak mahu menangguhkan ajal baginda. kononnya utk memberi laluan kepada plan alam. tolong hentikan karutan tersebut, rahsia alam dlm merupakan hak mutlak Tuhan..

sekian saja celoteh aku :victory:

Eh....highlander ni boleh mati tak? Kalau mati sebab kena penggal highlander sorang lagi ke?

Reply #73 goldraja's post

Assalamualaikum smua,

Sy memang sokong anda & anda x bleh expect smua org mcm anda. Betul x?
Mungkin ada hikmah dr crita2 highlander07 ni. Bergantung dr sudut perenungan masing2. Klau smua sama bermakna smuanya pandai @ smuanya x pandai. Jgn terlalu cpt membuat keputusan & andaian. Takut2 ada yg tertinggal utk dibuat bahan perenungan.
Klau ada lg yg x puas hati, cuba desak betul2 tuan tanah ni. Klau masih x de jwban, maknanya , menyerah.
Klau nak merumuskan sesuatu klau boleh, jgn menampakkan kebijaksanaan yg keterlaluan (ditakuti mendatangkani ujub). Elakkan juga dr kata2 keterlaluan yg akan membuat sesorg terasa hati. (takut kita nanti dikira berhutang dr org trsbt-susah nak mintak maaf nnti kat akhirat).
Perasan x kita bahwa smua ni pun terjadi (ttg kita yg sedang berforum ni) adalah sedang mengikut perancangan dr Allah S.W.T.

Dan kpd goldraja, jika catatan sy yg ni- "Mungkinkah Baginda juga terpaksa berkorban kerana mengakuri sesuatu ketentuan @ 1 skrip dr Allah S.W.T.  Mungkin jika Baginda minta tunda maka plan asal akan berubah & terpaksa ke plan B. Wallahu'alam..."buat anda x puas hati, ok sy minta maaf. Pd sy x menyalahi(mungkin hanya pd sy) sbb sy hanya catat -'mungkinkah......Wallahu'alam. Sy x bermaksud utk mempersoalkan ttg hal Baginda ttp hanya sekadar mengajak sesama renungkan tentang apa2 yg berlaku, walau apa yg terjadi, ia smua sedang mengikut perancangan dr Allah S.W.T.
Tp klau anda masih x berpuas hati juga, apa boleh sy buat, hanya maaf jua sy pohon skali lg & harap anda x menyimpan dlm hati.
Kpd saudara2 sy smua, rasenya skrg ni dah bolehlah kot klau nak komen ape2 ttg post2 dr highlander07.
Sekian Wallahualam.

Follow Us
Originally posted by sedondon at 18-9-2007 10:24
highlander tugas2 utama ialah :
-mengajar manusia cara2 hidup bertani, mentadbir, berternak, melombong,saintis, magician,ketenteraan dll - by highlander

mengarut bagi aku, manusia belajar dar ...

Aku setuju dgn Sedondon.......seolah Highlander yang diadakan oleh Highlander07 ni merendahkan kuasa akal ciptaan Allah,
akal manusia adalah dariNya...fungsinya cukup Subhanallah,kenapa pulaHighlander2 diperlukan untuk mengajar manusia untuk hidup atas duniani...aku rasa Highlander fanatik dgn cerita Highlander ler...nothingelse,dia buat plot cerita sendiri...
Fakta & Imiginasi dicampur aduk...dijadikan satu jalan cerita,nak buat filem tak boleh lagi so cerita dalam forum dululah...
aku bukan -ve,tapi kenyataan dari Highlander07 banyaktergantung...kalau betul  kenyataannya, ceritalah...apa nakkias-kias plak

Reply #69 cyborq's post

Ko dah switch on kan anjakan paradigma ko ke belum cyborg???

Aku serahkan jer kepada Allah. Dia yang maha megetahui segala-galanya, bukannya si Highlander..:@ :@ Ingat pesan Nabi Muhammad!!

oh highlander....mana engko???adakah anda menyerah kalah atau sudah putus asa untuk menjelaskan perkara yang anda bentangkan??

saya nak tanya kepada saudara,(nih contoh laaaa.....)katakan ada sebuah gerai kuih yang sangat laku,sehinggakan pendapatan makcik yang jual kuih itu melebihi RM1000 keatas,tiba tiba saya nak bercadang untuk bakar gerai dia dan akhirnya saya berjaya bakar gerai dia sampaikan makcik tersebut hilang mata pencarian,bolehkah anda anggap saya sebagai seorang manusia yang menjalankan plan alam,yakni gerai makcik tersebut yang laku benar jualannya akhirnya terbakar dek penangan saya kerana plan alam??sedangkan kalau saya tak bakar gerai makcik tuh,gerenti makcik tuh dah buka kedai cake dahhh.........adakah ini plan alam??bagaimana pula dengan qada' dan qadar??adakah qada' dan qadar ini sebahagian dari plan alam ataupun plan alam ini sengaja dibuat2??

plan alam.......seolah olah menidakkan qada dan qadar Allah........semua benda yang berlaku dibumi ini adalah kehendakNya....maka kesemuanya harus diserahkan kepada Allah,yang kita plak.......berserah kepada qada sdan qadar.....kita boleh mengubah nasib,tapi tidak takdir.....betul ker??

Originally posted by ainarin at 18-9-2007 12:38 PM
maksudnye kehadiran anda di sini untuk membocorkan
plan alam seterusnya?
memberi peringatan kepada kami insan biasa yg bukan immortal ni
utk berjaga-jaga?apakah perkara hebat yg bakal terjadi  ...

jaga-jaga,jangan sampai anda tersesat dek penangan plan alam........berserah pada Allah.....buatlah sesuka hati anda..jangan hadkan kegiatan anda hanya kerana plan alam....kerana,semuanya telahpun dirancang oleh tuhan...

Originally posted by highlander07 at 18-9-2007 01:00 PM
Kami fikir apa yg kami sampaikan dah cukup dan tugasan kami dah tamat utk menyampaikan apa yg kami fikirkan perlu iaitu siapa highlander , pernannya dan misteri yg menyelubungi nusantara..

Ten ...

sekali dua kali aku baca....macam ajaran sesat la plak...nih satu lagik bakal Ayah Pin yang kedua kot??

Originally posted by highlander07 at 18-9-2007 01:00 PM
Kami fikir apa yg kami sampaikan dah cukup dan tugasan kami dah tamat utk menyampaikan apa yg kami fikirkan perlu iaitu siapa highlander , pernannya dan misteri yg menyelubungi nusantara..

Ten ...

sekali dua kali aku baca,makin lama makin ku paham apa maksud mamat nih......apa yang aku dapat tangkap disini,seolah olah si highlander07 nih nak membuat satu lagik mazhab yang berteraskan plan alam......dan makin lama aku makin paham apa yang tersirat dan kesimpulannya........AJARAN SESAT.

mamat nih nak jadik Ayah Pin yang kedua ker??

sekali dua kali aku baca posting si highlander nih makin lama makin ku paham apa dia maksudkan.....seolah olah dia nih nak mengajar satu lagik ajaran baru berteraskan plan alam.......AJARAN SESAT KE??

dia nih macam nak jadik Ayah Pin yang kedua ker??

aku setuju dengan GRIND..

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 18-9-2007 11:24 AM

jaga-jaga,jangan sampai anda tersesat dek penangan plan alam........berserah pada Allah.....buatlah sesuka hati anda..jangan hadkan kegiatan anda hanya kerana plan alam....kerana,semuanya telah ...

trima kasih..
semoga kita ditunjukkan jalan yg lurus dan diredhai-Nya

Reply #68 bads's post

saudara bads tak perlu minta maaf. aku fhm, itu sekadar catatan utk renungan.. no heart feling..

tp pada pendapat aku, plan alam yg dikemukakan itu seolah-olah mencabar qada' dan qadar, salah satu dari rukun iman, kerana ia termasuk dlm percaturan Tuhan.. tp pape pun terpulang pd geng2 forumer utk menapis ye. pd yg muslim, jgn terpesong plak. kita boleh teruskan perbincangan..

Reply #75 GRINDSAKHTANIC's post

Memang musykil sesangat ... Camna dia kata "Mati sampai 3 kali" ... Isy mengarut tul ...

Originally posted by bads at 16-9-2007 08:46 PM
Assalamualaikum smua,

Ini sdikit info berkaitan akal.
Jom kita renung jap...

Apa Dia Akal? - 

Dalam bahasa umum akal itu dipanggil otak, disamakan dengan otak. Sebenarnya akal itu buk ...

As'kum bads,

teruskan tulisan saudara, aku suka membacanya. posting yg berselang seli dengan pendapat highlander, aiz, cz dan forumers yg lain, kalau di fikirkan dalam2 banyak yg berkaitan. aku nak tanya la bads, posting yg di atas tu termasuk dalam kategori yg macam mana - sufism, tarikat or makrifat ker? minta maaf ler, aku baru nak belajar subject2 yg sebegini...

to highlander, teruskan posting anda. w'pun posting anda mungkin bunyinya agak keterlaluan n radikal in idea/theory/fact pada sesetengah forumer, aku suka membacanya dan aku suka berfikir dan cari kebenarannya disebalik setiap posting anda. teruskan usaha anda membawa forumers ni to "thinking outside of the box". kalau ada forumers yg hentam tu harap highlander bersabar jer la, tu semua dugaan tu, diaorg tu nak kasik iklan sikit untuk hilangkan stress, takut kepala jammed, hehehe..

to all forumers, teruskan berdiskusi lam thread ni, aku rasa ramai yg follow dalam diam...ramai yg baru nak belajar sesuatu...

Oh ya..Nabi, walaupun taraf baginda ialah Kekasih Allah, tetap tak boleh diberi option nak panjang nyawa lagi...kalau dah sampai ajalnya, maka wafatlah baginda sepertimana kita tahu. Tak sesiapa pun boleh tunda maut!

Bila aku baca balik...posting highlander ni sejibik intro ajaran sesat. Dah la tu, siap boleh kaitkan dengan filem pulak tu....dah la tu, dalam cerita tu pasal immortals...cuma McLeod aje yang Highlander, sebab berasal dari Scottish Highlands...apparaaa

'thinking out of the box'? Tapi kalau diluar box itu ialah neraka Jahanam, how?