CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: highlander07

Plan Alam..

Originally posted by highlander07 at 23-9-2007 02:15 PM
..ini gambar hang tuah yg muncul di pahang kira2 7 tahun lepas..byk pihak datang dan mengesahkan tanda2..kami akan post sehari sahaja utk kebaikan..
http://highlander4u.googlepages.com/tokuban1. ...

boleh kasi detail sikit tak?
ape tanda yang disahkan?pihak mana yang mengesahkan?

silvermuse This user has been deleted

Reply #137 highlander07's post

cam muka tok kenali pn ada...cam mat kilau pun ada...
n ada jawapan utk soalan aku x???

"Dari gaya percakapan ko ni Highlander mcm ko dapat wahyu dari Allah je...
aku pelik jugak camner ko tau yg tsunami ni nak kuar dari mana...sebesar mane...
cam calon2 iman mahdi...aku igt Iman Mahdi ni mmg dh wujud...
bukan baru dicalonkan...
mungkin jgk ko dpt ilmu ni dari 'Orang Terdahulu'...tapi ntahla..
bunyi mcm dh banyak rahsia Allah ko dh tau ni...
kalo dapat penjelasan sikit pun pk gk..tp kalo 'RAHSIA' jgk xpe la..ble cari sendiri.."

Reply #138 cyborq's post

terima kasih cyborq..sejuk hati aku..serius..aku ngah berdebat lagi sebenar nya tadi ngan dak truth.8 tu.. asyik kata itu ini pasal agama Islam, sapa tak panas.. terima kasih sekali lagi..

Reply #137 highlander07's post

7 tahun lepas?? tahun 2000? masa tu umur dia berapa? atok melennium neyh..   no, seriously, berapa umur dia masa tu?

Originally posted by highlander07 at 23-9-2007 14:15
..inigambar hang tuah yg muncul di pahang kira2 7 tahun lepas..bykpihakdatang dan mengesahkan tanda2..kami akan post sehari sahajautkkebaikan..
http://highlander4u.googlepages.com/tokuban1. ...

Aku klik properties kat gambo tu dapat Address ni...http://highlander4u.googlepages.com/
Gambo Tun Dr M pun ada.......
Tun pun geng diorang ker?Gambar sebelah Tun tu gambar sapa..penjelmaan semula ka?

[ Last edited by  cyborq at 23-9-2007 02:50 PM ]

Siapa highlander2..

Sekarang anda semua cuba kaji highlander2 yg anda fikir berkait dgn tokoh ini??

Follow Us
Baiklah highlander07 soalan saya:

1.Sekiranya benar anda mendapat 'perintah' utk mendedahkan ttg plan alam ini,apakah tujuannya?Tak mungkin saja2?

2.Lanjutan soalan 1,mengapa cuma org2 di Alam Melayu saja yg diberitahu,mengapa tidak lain2 tempat sekali spt timur tengah atau negara2 barat mungkin?

3.Ulangan soalan terdahulu yg berkaitan soalan 1&2,apakah event atau peristiwa yg akan berlaku yg anda katakan sudah hampir?

4.Anda katakan anda dr Yunnan dan sekarang mendapat 'arahan' utk berada di barat Russia.Apakah tujuan anda berada di sana.

Reply #144 highlander07's post

YA ALLAH!:eek:

tak faham.. tapi..berapa umo dia!! nak tahu!!

Originally posted by highlander07 at 23-9-2007 03:59 PM

Tanda2 penting....terdapat urat timbul yg berbentuk Allah Muhammad...tanda lapisan hitam pd pinggang  iaitu semasa Hang tuah direndam dlm perigi beracun...byk tanda lagi..bentuk kening dan ke ...

adakah kesemua highlander2 mempunyai urat timbul berbentuk kalimah Allah Muhammad? Ataupun mempunyai petanda yang berbeza-beza bagi setiap highlander?

Barat Russia? Habis siapa kawan2 yang tinggal di Lembangan Tunguska, Selatan Siberia? Takkan hihglander07 tak kenal kot?

Originally posted by highlander07 at 23-9-2007 04:19 PM

...sebahagian besar soalan anda telah dijawab secara tidak langsung dlm posting2 lepas..soalan2..tempat2 lain juga dikhabarkan tetapi oleh highlander2 di sana dgn cara berbeza...peristiwa besar itu ada dipincangkan dlm threads2 lain oleh forumer2 lain..jika diberitahu dgn tepat tarikh, tempat dan masa kesan besar kpd plan alam atau ianya tertangguh lg..peristiwa besar itu mesti berlaku utk zaman baru..

highlander seolah2 masih lg menerima berita dr langit.. tlg jgn kaitkan ia dgn ilmu laduni.. sekiranya ia ilmu laduni atau firasat, ia tidak mungkin akan sampai pada tahap mengetahui masa dpn dan highlander bertindak seolah2 nak menjaga kestabilan percaturan alam ini, sesuatu yg bukan tanggungjawab mana2 manusia pun termasuk para nabi, para rasul, para wali dan para highlander sendiri.. ini sesuatu yg perlu difikirkan oleh oleh org2 yg berakal.

[ Last edited by  goldraja at 24-9-2007 11:28 AM ]

siapakah highlander07 ni?? Begitu misteri skali ..mari kita mengkaji pula tentang dirinya dulu...

Originally posted by kroit92 at 23-9-2007 02:27 PM
terima kasih cyborq..sejuk hati aku..serius..aku ngah berdebat lagi sebenar nya tadi ngan dak truth.8 tu.. asyik kata itu ini pasal agama Islam, sapa tak panas.. terima kasih sekali lagi..

oh..ko pun sentap gak ngan truth 8 tu eh..aku pun ..mcm2 tanya pasal islam ,bukan tanya tapi kutuk la apa..aku nak berhujah dgn dia pun ilmu tak cukup didada..

Highlander07,

Mengapa rahsia plan alam diceritakan kpd umum pula?Sepatutnya 'rahsia tuhan' tidak diceritakan dan diwar2kan kpd umum begitu2 saja kerana selalunya akan membawa kpd 'fitnah'.Mengapa fitnah,kerana ianya sukar difahami oleh orang awam.

Tapi mengapa tiba2 highlander07 menceritakannya secara terbuka kpd umum melalui internet di forum2 terbuka pula?Sekiranya jawapan anda atas 'perintah'Nya,tentu ada tujuannya.Tak gitu?

Harap anda dapat memberikan jawapan secara langsung.Maaflah kalau saya kurang memahami jawapan anda.Andapernah katakan yg anda tidak suka berkias bukan.

Reply #165 aizverus's post

Itu mungkin jugak.Saya tidak akan menolak atau mengiyakan apa2 yg dikatakan highlander07 atau sesiapa saja.Tapi kita kena ingat dalam Quran Allah ada kata yg maksudnya lebihkurang,apb datang kpdmu pembawa berita maka selidikilah dulu.Ini termasuklah latarbelakang sipembawa berita.Sebab internet ini boleh diaccess oleh sesiapa sahaja dgn latarbelakang apa saja tak kiralah sama ada dia orang biasa,orang bodoh,orang bijak,tukang sapu sampah,saintis,peminat cerita2 sains fiksyen,seorang pembawa kebenaran atau seorang penipu juga.Tak gitu?

Saya tidak menuduh Highlander07 apa2.Harap jangan salah faham.Selama ini pun saya memang sedia mendengar apa saja dan bersikap terbuka.

Ah yes...saya teringat pula berjumpa dengan Adolf Eichmann dan beberapa rakan2nya.  Nyaris2 tertangkap pihak Amerika tapi berjaya melepaskan diri ke Argentina...sihat lagi dia bila saya jumpa dia bulan lepas.

silvermuse This user has been deleted
arghhh...frust
apsal Highlander xjawab soalan aku ni...
nah aku ulang utk kali ke-3..soalan org lain semua ko jwb...soalan aku senyap je..

"Dari gaya percakapan ko ni Highlander mcm ko dapat wahyu dari Allah je...
aku pelik jugak camner ko tau yg tsunami ni nak kuar dari mana...sebesar mane...
cam calon2 iman mahdi...aku igt Iman Mahdi ni mmg dh wujud...
bukan baru dicalonkan...
mungkin jgk ko dpt ilmu ni dari 'Orang Terdahulu'...tapi ntahla..
bunyi mcm dh banyak rahsia Allah ko dh tau ni...
kalo dapat penjelasan sikit pun pk gk..tp kalo 'RAHSIA' jgk xpe la..ble cari sendiri.."

BUKAN SINDIRAN TAPI PERTANYAAN...
kang ckp aku bodoh sombong plak...nak belajar....  

lgpun dari yg aku tau la kan..if seseorang itu dapat firasat or petunjuk dari Allah..xsejelas yg ko dapat ni..???

kan aku dah kate, si highlander ni seolah-olah terima berita atau arahan dari langit. btl tak highlander? tp ko kena hati2 la sblm nak jawab tu. ko jgn lak kate ni ilmu laduni atau firasat. sbb hakikat kedua2 ilmu ni tidak mungkin akan sampai pada tahap mengetahui masa dpn dan highlander bertindak seolah2 nak menjaga kestabilan percaturan alam ini, sesuatu yg bukan tanggungjawab mana2 manusia pun termasuk para nabi, para rasul, para wali dan para highlander sendiri..

[ Last edited by  goldraja at 24-9-2007 08:09 PM ]

Reply #159 highlander07's post

apa nih?!! ko buli aku ek? mentang2 aku budak lagi.. cait..

mana ada aku cakap sblm tu..mende sblm tu?? aku cakap ni jek..

YA ALLAH!

tak faham.. tapi..berapa umo dia!! nak tahu!!

dan ko jawab neyh..

kami dah ada sblm bulan bintang..sblm pulau besar melaka tu wujud..sblm jin mrintah dunia..

apa umor atok melennium? cakap ar..tak jawab pon soklan haku tu..

Satu jugak yang saya pelik kenapa Mr. Highlander tak jawab soklan dari sesetengah forumer spt saya dan beberapa lagi sedangkan dia menjawab soklan dr beberapa forumer lain ... Tak mungkin ada double standard ... Rasulullah menyampaikan ajaran Islam pada mulanya rasanya dia tak pilih bulu ... Semua owang dia tarbiyah ...

Sedangkan kami bukan perli atau ejek ... Tanya betul2 ... Tapi tak jawab lak ...