CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: highlander07

Plan Alam..

aku dah tak boleh terima kemengarutan si highlander nih.......lepas nih dia akan cakap yang ayah pin tuh salah seroang anggota plan alam........

satu soalan ringkas.kenapa perlu dedahkan plan alam??kenapa tidak sahaja manusia menjalani hidup seeprti biasa,tanpa mengetahui plan alam??kenapa tidak sahaja manusia berjalan,makan dan minum dan juga nasib mereka dibiarkan seperti yang termaktub di dalam qada dan qadar??kenapa??kenapa????apa perlu manusia harus di instruct oleh manusia yang menggelarkan diri mereka highlander??bukankah Allah sudah menentukan takdir setiap manusia??kenapa perlu diubah lagi??melawan takdir??

plan gila!!!!

aku dah tak boleh terima kemengarutan si highlander nih.......lepas nih dia akan cakap yang ayah pin tuh salah seroang anggota plan alam........

satu soalan ringkas.kenapa perlu dedahkan plan alam??kenapa tidak sahaja manusia menjalani hidup seeprti biasa,tanpa mengetahui plan alam??kenapa tidak sahaja manusia berjalan,makan dan minum dan juga nasib mereka dibiarkan seperti yang termaktub di dalam qada dan qadar??kenapa??kenapa????apa perlu manusia harus di instruct oleh manusia yang menggelarkan diri mereka highlander??bukankah Allah sudah menentukan takdir setiap manusia??kenapa perlu diubah lagi??melawan takdir??

plan gila!!!!

Originally posted by highlander07 at 25-9-2007 01:21 AM

Begitulah....ada yg telah dijawab secara tak langsung...bacabetul..atok milenium dah ada sblm bintang bulan..kiralah umurdia??..tugas di Russia adalah spt tugas2 lain highlander..baca postingtugas2 highlander..ttg mati itu kami dah jawab..peris...

atok melennium umo berapa? aku nak tahu! nak tau! masa tu aku belum lahir kut, mana tau, nak tau umo dia berapa!

Reply #173 highlander07's post

Saya tau ada yang anda dah jawab ... Saya dah baca pon ... Tapi ada yang anda tak jawab ... Mcm saya tanya "Mana anda tau ada terowong kat Bukit Cina ... ?? Anda pergi sendiri ker ... ?? Atau dengar cerita owang ... ?? Atau Tok Guru anda bagitau ... ??" Tapi sampai la anada tak jawab ...

Maap kalau anda rasa  mendesak ... Tapi saya bukan jenis yang 'cepat2 tanya dan nak jawaban cepat2 dan detail bukan bidang ini..' sebab kalau saya camtu saya dah tanya lebih sepuluh soklan ... Tapi satu soklan saya yg nie pon anda tak jawab ... Kalau saya bagi detail ttg semua pernyataan anda baik saya tak payah tanya sbb saya dah tau ...

Takpe anda tak payah quote post saya yang nie ... Cuma saya bagitau jer ... Maap ya ...

Reply #174 highlander07's post

Or you don't know what to answer, am I right?

best jugak topik nieh, tp macam meragukan...kenapa org percaya dgn ayah pin?..sbb dia pandai criter yg mistik2..yg susah nak dilogikkan oleh mata kasar...suka gak dgn citer higlander merangkap org penting dalam kejadian2 sesuatu ketamadunan..tp betul ker diorg higlander?..ker higlander mmg tak wujud..yg wujud hanyalah org yang sudah dituliskan di loh mahfuz untuk menjadikan dunia aman dan huru hara sekalipun...apapun kita kena percaya dgn sunatullah yg sudah ditentukan...benda2 yg mistik nieh mmg best nak layan tapi kebenarannya kita masih tak tau..biasanya org yg tarap wali nieh, tak ngaku pun dia wali..malah very low profile..dan tak semestinya keturunannaya adalah penyambung kewaliaannya...cuma ada org kata dlm suatu zaman mmg ada org penting di dalam zaman tersebut..cam pemimpin ler katakan,bila si polan2 nieh pegang negara tuh, terus byk bencana cam tsunami dan harga barang naik.. ...tsunami tuh bencana alam (dari ALLAH s.wt) TAPI harga barang tuh??????...pemimpin tuh sendirik bleh kontrol kan..takkan pemimpin yg perasan higlander bleh kata , aku saja kasi barang naik sbb nak rakyat lebih berdikari dan pandai berjimat cermat ..kalau betul highlander nieh wujud, dia hanya mampu mengubah manusia yg mengikutnyer, bukannya mengubah alam yg hak milik ALLAH s.w.t selaku pencipta nie smua..lagi satu..percayalah, walaupun kita percaya kita sudah mencapai makrifat tertentu, tapi mungkin itu hanyalah ujian ALLAH s.w.t bagi mengetahui adakah hambanya yg beriman tuh angkuh dengan anugerahnya yg bukan semua org ada..takut makrifat yg kita dapat tuh, hanyalah bayang2  jerks..tiba aku teringat plak rabiatul adawiyah dgn abdul qadir jailani yg bermesyuarat di langit , menceritakan ttg makrifat dan hijab yg ditunjukkan pada mereka..sbb sorang bleh terapung di udara dan seorg lagi bleh berjalan di atas air..

Follow Us
highlanders ni ialah watak2 seperti kita jugak..ada dikalangan kita..makan pakai seperti kita gak..tapi membawa misi yg lebih penting. masing2 mempunyai tugas mereka untuk memastikan plan yg dah ditetapkan oleh Allah didunia ni berjalan lancar... mcm krew2 produksi yg tgh buat filem, kena ikut arahan dari pengarahnya supaya filem tu dpt disiapkan seperti yg dirancang.

aku tak rasa highlanders ni menginstruct kita bagaimana untuk hidup sebaliknya lebih kepada memberi idea kepada manusia bagaimana melakukan sesuatu..contohnya spt mcm mana nak bina teknologi tertentu ni, maybe (agaknya la ye) highlanders yg ada di kalangan kita ni yg give the idea, so manusia mcm kita2 ni belajar and develop teknologi tu..

aku pernah baca buku pasal kisah wali2 allah ni...bahawa wali2 ni berkemampuan untuk bergerak dari satu tempat ke tempat yg lain dgn pantas dan mempunyai tempat special untuk mereka berkumpul..so tak mustahil ler kalo highlander07 ni ckp highlanders (wali2 ler ni kan) boleh berada di mana2 saja pada bila2 masa...

tapi aku terfikir jugak, adakah kemungkinan yg highlanders ni taktau yg dirinya highlanders bila lahir ke dunia...hehehe kompleks la plak..yelah, manusia kan di lahirkan kedunia siap dah tertulis bagaimana jln hidupnya kan.. tapi aku selalu terfikir mcm ni... kalau sorang manusia yg lahir tu dah tertulis takdir hidup dia..mcm mana org yg lahir bukan sebagai org islam? ni lahir2 jer jadi kristian ke hindu ke ni...kemudian terbit di hati keraguan tentang agamanya dan mula mencari kebenaran lalu mengenali dan kembali kepada islam...adakah dah siap2 tulis lahirnya sebagai org bukan islam kemudian jadi islam? adakah takdir dia berubah kerana dia berusaha untuk mencari kebenaran?
begitukah gak dgn highlanders ni En. Highlander07? mereka ni lahir tanpa sedar mereka ialah highlanders, kemudian mereka terfikir kenapa mereka lahir ke dunia, peranan mereka di dunia ni, bagaimana dunia ni berjalan, kenapa sesuatu kejadian berlaku dan kenapa..pastu mereka mencari2 dan menemui kebenaran lepas di pimpin oleh Allah?

Wali tak akan mengatakan dirinya wali....kena faham tu

'memastikan plan Allah berjalan lancar'? Bukankah ini mengatakan Allah bersifat lemah...dan perlukan makhlluk untuk memastikan plan berjalan sepertimana dirancang? Ini dah tahap SYIRIK ni!!!!!

silvermuse This user has been deleted

Reply #184 aizverus's post

Manusia ni Wali @ Nabi???

"MUNGKIN" aku dh mengenali diri dan 'THE REAL TRUTH'...
tp aku stil xpaham lg ngan tujuan highlander ni...
terlalu bersirat..

Kaji 99 nama2 Allah... terkandung bermacam-macam rahsia.. Allah maha berkuasa, bukan setakat maha berkuasa tetapi maha kaya, maha pemberi... mungkin berkaitan dengan plan-plan kenapa kita dilahirkan, diciptakan dan sbgnya jika direnungkan...

Reply #186 daun_jampi's post

Ustaz Zawawi yang selalu ceramah dalam Radio IKIM kata kalu nak tahu apa yang kita tak tahu...banyak-banyakkan baca Asma ul-Husna...terutamanya sebut Ya Allah Ya Waliyyu...sebut sampai seribu kali setiap hari...jadikan zikir...insyaAllah akan diberikan ILHAM.

p/s....kalu dah sampai tahap mengaku jadi WALI...ni dah parah...cepat-cepat la TAUBAT.

Reply #184 aizverus's post

bila baca pos nieh, tetiba teringat kat negara indonesia..adakah org2 di sana tiada yg bertaraf wali..sehingga musibah demi musibah terjadi terhadap mereka...sudah jatuh ditimpa tangga..dan kat malaysia, mungkinkah masih ada wali yg tersembunyi..yg sentiasa mendoakan kesejahteraan negara dan dijauhkan negara ini dari bencana alam, padahal indonesia tuh jiran kita yg dekat cuma dipisahkan oleh selat melaka saja.

org yg bijaksana pernah bermadah:

dunia ini didukung oleh 4 unsur
1. doa mereka yg soleh
2. kearifan mereka yg bijak pandai
3. keadilan mereka yg berkuasa
4. keberanian mereka yg berjuang

Saudara highlander07, harap dapat jawab soalan ini...kenapa saudara mengaitkan diri saudara (dan geng2 saudara) dengan satu watak dalam sebuah filem?

perintah..

Originally posted by highlander07 at 26-9-2007 06:00 PM

Inilah plan alam..lagipun bermacam2 kemaksiatan dan kemusyrikan orang ramai lakukan..highlander2 di sana juga ada terkorban..bala bencana dr Allah SWT tiada pengecualian..kami tak dpt lari juga ...

Kami tak dapat lari walaupunmengetahuinya akan berlaku..

tasik pauh janji

salam sdr highlander...

sdr ada menyebut ttg tasik pauh janji tempohari. mulanya saya berfikir tasik itu berada di indonesia, tetapi setelah mencari di net, saya difahamkan bahawa tasik ini bukan berada di alam "kasar", tetapi ianya hanya dapat ditemui oleh sesetengah org yg terpilih sahaja. Soalan saya, adakah benar kenyataan saya ini? dan adakah tasik ini berada di dalam bumi malaysia? bagaimana pula kenyataan sdr ttg air yg sepatutnya melimpah dari tasik ini? adakah limpahan bersbb dari hujan yg tidak berhenti2 atau bagaimana?

Saya sudah byk kali terbaca ttg pencairan arctic circle yg sedang berlaku sekarang ini. Ini telah menyebabkan paras air laut semakin meningkat dan ada possibility bahawa gejala ini akan mengakibatkan satu keadaan banjir yg boleh menenggelamkan byk negara. Adakah betul ramalan ini dan jika benar, sudah tentunya effect yg lebih dahsyat pasti berlaku dgn ketibaan nibiru tidak lama lagi... naudzubillah...   

soalan saya lagi.. adakah anda sengaja menghebahkan perkara ini diforum2 supaya dpt menyedarkan kami semua ttg bahaya yg akan menimpa.. dan dgn ini, sesuatu usaha akan dpt dijalankan supaya bala itu dapat di kurangkan atau di bilis... maksud saya di sini, berusaha dgn berdoa dan amar makruf dan nahi mungkar?

jika itulah tujuan sdr, then kita ni semua yg membaca post ini telah diamanahkan untuk menyampaikan kepada org ramai dan secara tidak langsung, kita telah pun menjadi salah seorang dari watak future phenomenon... saya rasa berat sungguh tanggungjawab ini....

Reply #192 highlander07's post

How weak is that answer.....

I wonder if this is the first phase of a deviant group's recruitment plan?

....MUSYKIL....

.....orang mati boleh menjelma semula....

.....mengaku WALI....

no recruitment plan..

Originally posted by alphawolf at 27-9-2007 09:14 AM
I wonder if this is the first phase of a deviant group's recruitment plan?

Actually we invited nobody since highlanders are chosen..It happened when we wake up we know ourselves..from the beginning of humankind