CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: falcon_9009

ALAM PERWIRA - Pict start at 6th page ..

Reply #18 falcon_9009's post

komik tony wong kalau takde xxxxx tak sah punya

Reply #19 falcon_9009's post

mak aku pun sama. adik aku yg kecik jumpa komik aku sorok bwh almari dan dia bagi tahu mak aku. mak aku koyak komik juara wira dan alam perwira tu. aku kumpul duit sekolah berapa hari nak beli tu huhu

Reply #20 falcon_9009's post

aku paling minat Rahib Esa la. hensem dan paling penting dia baik. aku minat alam perwira sebab masa tu aku baru kenal komik (tahun 94) dan komik Hong Kong first yg aku baca ialah Juara Wira. aku nak gi beli juara wira tapi tak keluar lagi. takut pakcik kedai tu marah aku sebab pilih komik lama sgt aku beli alam perwira nombor 20
-aku ingat lagi hari tu hari isnin pukul 4.30 petang. aku jalan kaki gi beli kat luar jln

Paling aku minat ialah Rahib Esa dan Tuan Punya Kota Khayalan.

Sebab kedua-duanya mempunyai hikmat yang amat menarik!

Rahib Esa dengan hikmat yang mempunyai perkaitan dengan 5 elemen seperti Api Syurga Meragut Lalang (api), jurus terakhir yang aku lupe ape name die (tanah, gunung) dsb.

Tuan Punya Kota Khayalan pula memiliki hikmat yang 'berwarna-warni', seperti Aura Biru Nila, Sinar Fajar Emas, Kubah Berdarah (merah) dsb.

mungkin aku tak ingat sangat nama2 hikmat tersebut tp lebih kurang camtu lah namanya...

Falcon, ko bleh cite pasal setiap karektor ni semua tak? cam ko cite Ji Kao sume...

Originally posted by Narutah at 29-9-2007 04:57 PM
mak aku pun sama. adik aku yg kecik jumpa komik aku sorok bwh almari dan dia bagi tahu mak aku. mak aku koyak komik juara wira dan alam perwira tu. aku kumpul duit sekolah berapa hari nak beli tu huhu

waaaaaaakkakakka... apesal ko x bertekuk lutut minta mak ko xyah koyak komik tu ha?? (ayat Alam Perwira)

kumpul duit??

haaa, dalam sejarah pengumpulan duit aku... kali pertama aku menabung ialah bila aku mula terjebak dengan arena perkomikkan (btol x ni) terutamanya Alam Perwira.. masa tu pak aku bagi 1$ sehari utk ke sekolah.. aku beli guna 50sen jer.. 50sen lagi aku balik umah, letak dalam tabung buluh yg aku wat.. menabung utk beli dan baca Alam Perwira sebaik menjelang setiap Sabtu.. fuhh!! tersiksa btol jiwa masa tu bila aku x cukup duit dan terpaksa tunggu hingga hari Isnin utk beli komik tuh..kadang2 bleh habis kat pasaran plak...terpaksa laa aku mengadu domba kat member2 aku plak...

Originally posted by Narutah at 29-9-2007 05:00 PM
aku paling minat Rahib Esa la. hensem dan paling penting dia baik. aku minat alam perwira sebab masa tu aku baru kenal komik (tahun 94) dan komik Hong Kong first yg aku baca ialah Juara Wira. aku ...

huhhuuu... memang ramai yg minat Rahib Esa..

tp..bagi aku...aku lebih minat Ji Kao berbanding Rahib Esa.. aku kurang sket Rahib Esa sbb selalu menjadi mangsa keadaan dan mudah terpedaya.. lagipun..dia sorang yg selalu teraniaya dalam komik ni.. (aku x suka orang yg teraniaya)

walau bagaimana pun... xdapat dinafikan jasanya yg besar dalam mendidik dan memelihara Ji Fat semasa kecilnya dan seterusnya menyampaikan Hikmat Alam Cakerawalanya.. dia jugak mempunyai Hikmat yg tinggi, luar biasa dan sukar dicapai oleh manusia biasa.. dalam babak2 terakhir komik ni... dia telah memindahkan hikmatnya yg teristimewa iaitu Hikmat Gunung-Ganang Berlima kepada Ji Fat sebelum menemui ajalnya semasa bertempur dengan Tok Harimau Bintang..

bleh dikatakan Rahib Esa adalah watak kedua yg paling aku minat selepas Ji Kao...

Follow Us
Originally posted by munkyG at 29-9-2007 07:01 PM
Rahib Esa dengan hikmat yang mempunyai perkaitan dengan 5 elemenseperti Api Syurga Meragut Lalang (api), jurus terakhir yang aku lupeape name die (tanah, gunung) dsb.

aku rasa yg ni nama nyer hikmat gunung ganang berlima tu yer...

Tuan Punya Kota Khayalan pula memiliki hikmat yang 'berwarna-warni',seperti Aura Biru Nila, Sinar Fajar Emas, Kubah Berdarah (merah) dsb.

yg ni Hikmat Hablur Sakti kn...??  Ji Fat juga berjaya menguasai hikmat ni akhirnya dan digunakannya utk menentang maharaja Zhou..

hmmm....klu nk citer satu2 tu... aku rasa cam malas laa nk taip panjang2...tp tengok laa... klu aku ada masa...

wah...korang dah berjaya menyedarkan nostalgia lama aku nieh...Alam Perwira nie komik pertama sekali aku beli (masa tu harga dia RM1.50~1.80)...tahun 1994 time tu aku form 3...masa aku beli tu dah masuk bilangan ke 3 dah, teruja tgk fight duke ji chang (ngan lambang ying n yang dia) n marshal yau (ngan hikmat roh hantu dia tu)....lepas tu best tgk Rahib Esa perform hikmat alam semesta dia peringkat ketujuh...dia sempat buat 4 elemen aje kan (angin, air, api masa lawan Ifrit Utama, gunung masa lawan mamat merah tu), lepas tu dia mati..elemen yg last tu (petir) Ji Fat yg perform kan?

watak yg paling aku minat ialah duke ji chang...sebab dia nie mmg betul betul wise n adil, lepas tu tenang bila hadapi semua keadaan...sayang dia mati di tangan sahabat dia sendiri (Rahib Esa)

aku kumpul nie sampai form 5 aje, masuk aje U start baca orang lain punya ...

[ Last edited by  AzusaFuyutsuki at 30-9-2007 12:19 PM ]

Aku follow juga komik ni. salah satu sebabnya wataknya kebanyakan guna nama yang senang nak ingat. tapi yang lepas-lepas tu (alam perwira ke berapa ntah) nama watak semua dah nama cina, susah nak ingat. contoh la korang tentu lebih ingat kalau nama watak tu Rahib Esa berbanding Mao Jie Mun (sekadar contoh tiada kaitan sama ada hidup dengan mati)

apa pun nama hikmat dan beberapa peribahasa memang diingati contohnya (ingat-ingat lupa)

"Bila keranda dibawa baru airmata bercucuran."

Originally posted by Narutah at 28-9-2007 05:40 PM
paling best bab Ji Kao xxxxx Daji tu hehe

dan kalau tak salah Rahib Esa pun ada skandal dengan Rahib Tebuan? (aku lupa nama watak ni betul ke) dan Ji Fat tu pun tak kurang playboynya, ntah berapa banyak skandal dia ada. ngan anak marsyal You tu pun jadi.

Originally posted by CharlieDale at 30/9/2007 04:20 PM

dan kalau tak salah Rahib Esa pun ada skandal dengan Rahib Tebuan? (aku lupa nama watak ni betul ke) dan Ji Fat tu pun tak kurang playboynya, ntah berapa banyak skandal dia ada. ngan anak m ...

Rahib Esa dengan Biduanda Tebuan...

Ji Fat dengan Biduanda Layang, Sang Pipit Merah, rasanye ader lagi 2 3 orang yg ji fat taruk dalam perjalanan
menjadi maharaja....

Reply #29 CharlieDale's post

Kucing buta jugak kadang kala berjumpa dengan tikus mati....

Originally posted by stingbeh at 30-9-2007 04:40 PM

Rahib Esa dengan Biduanda Tebuan...

Ji Fat dengan Biduanda Layang, Sang Pipit Merah, rasanye ader lagi 2 3 orang yg ji fat taruk dalam perjalanan
menjadi maharaja....

sebelum tu korang jgn lupa Ji Fat tu sebenarnya bukan cukup umur pun...dia membesar dengan cepat dari umur 6 terus ke umur 17..

..peringkat hikmat alam semesta yg aku tau , Api Sorga meragut lalang ngan peringkat ke tujuh aje..korang boleh tak senarai kan ke peringkat peringkat lain ?

Originally posted by CharlieDale at 30-9-2007 04:18 PM
"Bila keranda dibawa baru airmata bercucuran."

haha...aku ingat gak yg ni...peribahasa peberet ni dlm komik

Aku ingat dah takde orang minat komik hongkong kat cini..   aku sungguh terharu...

Reply #35 Redxerr's post

komik hong kong yg lama2 la...yg skrg ni dh ntah pape dah...jln cite lebih kurang jek..

Reply #31 stingbeh's post

tgk laaa... bapak die duke ji chang pun play boy jugak...

anak beranak lebeh kurang jer..

nasib baik hero...

aku terus minat..

hehe..

Aku minat gak dulu2 komik Tony Wong ni. Tapi bila pengakhiran spesen jer.. terus kureng minat. Skrg ni minat komik andy seto.

Reply #29 CharlieDale's post

ya dia punya peribahasa telah memantapkan aku punya BM dlm karangan haha. cth mcm 'hajat ingin memeluk gunung apakn daya tangan tak sampai'

Reply #30 CharlieDale's post

dgn Biduanda Tebuan, pengikut Marsyal Yau. bukan Rahib Esa yg nak tapi Biduanda Tebuan yg serahkan diri