CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iman311006

He Do it Again...How to adapt lagi..???

untung nya tahu sembahyang...untung nya ada famili yg menyokong....

Reply #54 SleepyFish's post

sy setuju dgn sleepyfish keputusan di tgn iman.. pk buruk dan baiknya.. kita hanya boleh beri pandangan dan saranan tapi bahu iman yg memikul.. iman yg akan melalui liku2 hidup..  
apa pun jgn putus berdoa... doakan utk somi agar diberi petunjuk.. doa utk iman supaya diberi ketabahan

iman, u r stronger than u think based on ur comments kat other threads.
cuma i masih tak tau y u still with ur hubby?
masih ada cinta?
if masih ada, then usaha la..untungnya tahu sembahyang? if u tak tau solat, u blh start belajar..
if family tak sokong, all of us are here to support you..
it is not end of the world, but u need to decide..
nak stay with him or not..cam nenek, dia sabar..

mana forummers yg berapi2 tu..bila nk tlg iman ni....

Respect nenek....kalu saya dah blah dah.
Kalu ikut skrg nye kepala mmg saya tak de le sabar camtu.

last week saya dipukul lagi...di kurung didalam umah parents saya...mak dgn adik ada dkat umah...takda sapa menolong...kalau ikut hati nak minta dilepaskan...tp saya tak kat tuk terima hakikat...membesar dlm keluarga yg tak sempurna mcm mak saya cukup buat saya trauma...apa yg saya rasa pada hubby cuma rasa tanggungjawap..rasa cinta dah lama tak ada...saya tgh mengandung anak kedu baru 2 bulan..awal kehamilan dia pksa saya gugurkan demi nak jaga hati mak dia yg tak tahu suami belum ceraikan saya....waktu ni mmg Pada ALLAH tempat kita mgadu...tp betapa ruginya bila saya tak tahu mgaji,sembahyang....saya mahu ikut kelas2 agama...tp masa mmg tak mengizin kan...menumpang di rumah keluarga bukan membuatkan saya senang...kalau saya balik keja lmby emak saya dah marah2 n muncung sbb balik jaga anak lmbt....tempat saya bergantung dah tak ada....saya penah ke JAIS tuk kaunseling...tp ya ALLAH,ustaz yg mendengar itu menghentam saya secukup2 nya...tp saya ttp berterima kasih sebab dia ada point tuk saya perbetulkan silap dan kelemahan saya....mgkn sbb saya tak jaga suami saya betul2 sebab tu saya diperbuat mcm ni....ya memang suami ada mgandungkan budak yg bernama aida....selepas saya tahu saya terima dia seadanya...tp smpai bila dia nak buat saya mcm ni....kenapa cepatnya kaum adam ni lupa akan tanggungjawab mereka....boleh dikatakan semua lelaki dalam hidup saya berperanagi sama..kaki perempuan...ya ALLAH....kuatkan lah semamgat ku...

Follow Us
ada hikmah segalanya..lebih2 lagi dlm bulan ramadhan ni..selain dari menahan lapar..kesabaran pun kena ditingkatkan..
aku pun penah ada sorang kawan yg masih bertahan dgn suaminya yg penah curang ni..sampai mengandung pompuan tu tapi keguguran lepas tu..dan kawan aku ni tetap dgn pendiriannya utk bersama dgn suaminya walaupun dah terima layanan teruk camtu..sebabnya dia berpendirian..tujuan dia kawin utk mendapat zuriat serta mendapat ganjaran dari Allah di akhirat kelak..so kena ada gak ujian2 sebegini..ermmm..sabar tul kawan aku tu...

hanya iman yang ble tolong diri sendiri.. kita forummer ni sekadar memberi pandangan yang terbaik dan tempat untuk melepaskan perasaannya itu... iman be strong apa2 pun keputusan yang iman ambil itu la yang terbaik untuk iman n ank..

Originally posted by iman311006 at 2-10-2007 03:42 PM
last week saya dipukul lagi...di kurung didalam umah parents saya...mak dgn adik ada dkat umah...takda sapa menolong...kalau ikut hati nak minta dilepaskan...tp saya tak kat tuk terima hakikat... ...

IMAN.. umur ko sekarang berapa?

pernah tak ko terfikir, bila ko teruskan jugak, akan mengundang ketidak stabilan emosi yang lebih pulak nanti?

kalau nak sayang, pertama, kena sayangi diri sendiri dulu.. baru kasih sayang tuh boleh di agih2 kan dengan orang persekitaran dengan hasil yang lumayan..

ntah ler.. kalau ko dah sanggup tunggu, kitrang cakap apa pun dah tak guna dah..

aku tompang baca cerita selanjutnya ajork..

iman, i may missed some of ur threads..tp kenapa ur inlaws tak suka you?
and i rasa u kena kuat untuk defend urself..jgn biar kakak ipar u maki u.
and y ur family tak berani tolong u?
as for now, i selalu dgr pegawai JAIS mmg suka salahkan kaum isteri, tp bila dh sampai memukul, mana pergi budi pekerti yg Islam laung2kan tu?
i takde nasihat sebab i tak tau the whole story yet..
physically, bila dia pukul you, i faham u takleh buat apa2..tgh pregnant lagi..
doa je la..doa je tiap saat..

kalo kita suh stay, nanti oang kata suicidal

kalo suh blah, kekadang kuo molot harimau masuk plak molot naga

in the end, di mana pun, apa pun yang penting self awareness, kalo di gurun kita berada kene pandai ilmu survival gurun

kalo di hutan tebal, kene pandai ilmu survival hutan tebal, kalo di atas gunung tekanan tinggi kene tau ilmu daki gunung etc.

no short cut apa pun.

now cuba tanya, kalo tadak masalah, camna kita nak dapat ilmu? kan? kalo tak cuba atasi masalah tu camna kita nak REFINE ilmu?

pasal tu saya tak gemo cite cerai2 ni..malah saya kata dah, lam post memana tu seme..ada ke isteri or suami duk pertahan marriage sampai mati? masalah buleh dari luar cam perompak penyamun, masalah gak bleh dari dalam macam miskomunikasi seme tu kan?

tak sapa duk kata, sekali akad kendian nikah trus cam sorga..sampai mati. kalo de gitu, ada ler masalah di mana nanti, ujian tu tetap mai yer dak

pi maiiiii pi mai seme sama cenggini, berrrrrrrrrpoloh2 posting duk cite mende sama..isu self awareness, self understanding

kita duk main campak2 jek..ni keje bini, ni keje suami so kita lepas tangan, nak plak marriage tu apa keputusan seme berdua, yer laaaa kalo soang2 camna nak ada anak..ivf pun kene carik mani pak dia yang sah tu gakk..tak btui? berdua gak

sapa sanggup bertahan sampai di beri kemenangan? yerlah bukan saya tak faham, kalo suami sepak trajang, dose dia tanggung, isteri sabar dapat pahala..tapi kalo sampai mati tu bang aji? tak ke tak sayang nyawa, tak ke rugikan nyawa, amanah tuhan gak tu kan? kene jaga gak kan? anak2 tu kene jaga gak oleh mak kalo pak dia baran jenis dera seme tu kan?

saya aware seme tu tapi camna nak putuskan stay or tidak? macam saya tulis nak genggam bara api(masalah) ni sampai jadik arang or lepaskan bara api tu..pi pegang hok lain..ntah2 dia pegang ekoq boye lagi ganas kan? sapa tau?

kalo kita cek satu satu kata tuhan, percayalah once akad tu dah tertulis kat buku tok kadi, takdak kes cerai seme ni sepatutnya, ni soal SELF BELIEF ni seme soal kesejatian diri tu terbina sebagaimana kepercayaan diri kita sendiri ok?

setidaknya..sebelum nak split..setidaknya kene NAMPAK TERBUKTI USAHA tu ada, udah di kaunsel ka? udah di peringatkan ka? ni bab penting sekali, peringatan bertubi2 tak kenai jemu , tak kenai putus asa ok? kalo rasa dah sampai hujung dah pasrah..maybe terpaksa split tu ..apa nakbuat..tu baru maybe takat tu jodoh k?
so fikir ler baik2 ok..lain manusia lain kekuatan dia but cara nak kuat tu bukan lari dari masalah tapi berdepan dan bertempur dengan berani (sabar) kerna tuhan janji kemenangan pada yang sabar kan?

wsalammmmmmm

Rate

1

Originally posted by NURMIMIE at 2-10-2007 03:46 PM

IMAN.. umur ko sekarang berapa?

pernah tak ko terfikir, bila ko teruskan jugak, akan mengundang ketidak stabilan emosi yang lebih pulak nanti?

kalau nak sayang, pertama, kena sayangi di ...

ibarat oang berperang..dia anto SOS mintak supply kerna perang dia sengittttt..dia rasa dia maybe akan tewas, cepat antor supply tambahan askor or senjata

but SOS sampai di balas ??

supply tarak..limit is reached, tadak askor tambahan, tadak senjata tambahan
terpulang pada awak, nak cabut larik jadik dayus or perang sampai menang, u win or u perish.

kalo mimik ni jeneral tertinggi masa perang..what to do?

what to do?
u got brain, u  got ilmu perang , u got to do something
either u win or u perish, golllllllll..kaputzzzzz..habisss, history kalah gitu hihihi kan?

what to do?
what u have to do with what u have AT THAT MOMENT.

as least dak ni ada kawan leh sapot pros and cons, ada kaunseling di syariah tuh, ada sedare mare, mak pak mertua ipar duai..

in the end..USAHA DAN SIKAP, the effort , ni ler jihad namanya..jihad gak nihhhh kan?

camna diri mau berkualiti kalo tidak di uji? camna nak kata kete tu besh kalo tak test drive? btui dak mimik? depa buat rally subaru impreza sapu seme..tenguk gelemer subaru impreza camna.

cik iman menghadapi senario, Genggam bara api ni sampai dia jadik arang or aku nak lepaskan jek..genggam bantal lai empuk ?

umur saya 27....

kalo iman tak tahan rasa terdera mental dan fizikal mag rasa lebih baik iman report polis je. orang mengandung perlukan perhatian dan penjagaan yg sempurna utk kesihatan baby.baby tu amanah tuhan. Pentingkan diri iman dan baby dulu.kalo ibu asyik susah hati tak ceria tak terjaga mkan minum macam mana baby nak sihat. nanti ulang alik hospital lagi payah tambah lagi masalah.

sapa nak jadik kekasih Allah swt, nak jadik orang2 di redhaiNYA  i think have to think hard soal ujian idup dariNYA

kita mana leh pilih2 mana jenis ujian kita mau yer dak?

kalo dah mari ujian, sejauh mana kita mampu tu tuhan already tahu kan? kita cuba btui2 tak? ini soal diri sendiri lah kan?

maybe u tahan, oang lain tidak, maybe u tak tahan oang lain tahan..yerlah manusia pelbagai ragam kan?

but kalo mari ujian..tak ke sonok? sebenarnya lah kalo di fikirkan..tak sonok ka? tanda tuhan duk ingat kita lai..btui dak?

kita cite pasal tuhan duk ingat kita ni..kalo kita asik senanggggggg jek..happy sokmo..kita mudah ingat or lupa tuhan?

u cariklah ilmu seberapa banyak dan sungguh2 atasi kemelut u ok?

kalo u yakin, ur belief makin kuat percaya u mampu atasi kemelut ini i think u orang beruntung..kalo u tak yakin i think u sendiri tau what is best for u and ur life..btui dak?

Originally posted by iman311006 at 2-10-2007 04:06 PM
umur saya 27....

kalo hubby ada girl lain   geram juga yer.. tapi bila pukul-pukul ni lagi laa tahap pantang larang pada aiva...

aiva fikit, Iman cuba daftar mana-mana kelab seni mempertahankan diri.. so iman boleh 'protect' diri iman apabila suami Iman mula angkat kaki angkat tangan...
ni jer cadangan yang mampu aiva cadangkan.. belajar cara menepis at least suami iman tahu iman tak boleh dipukul... biar suami iman tuh pukul gf gf dia

iman, xde kwn baik yg blh support iman?
family iman jenis xkisah ke?
anak kena kurung kat rumah sendiri n depa diam??

uik mana page yang aku reply tadik hah

Reply #66 iman311006's post

eeee... apa punya ustaz JAIS laaaaaaaaaaaaaaaaaaa........ hayun sungguh!

suruh ustaz tuh bukak balik kitab la... kat mana dalam Al-Quran dan hadith ada cakap boleh pukul bini, boleh tampar bini, boleh emotionally abuse bini kalo suami yang ada affair???

suami ada affair sebab bini tak pandai layan?? abis tuh, perut boyot anak saper, saper layan saper?? mangkuk tul lah ustaz tuh... :@ :@

iman, ngko save and bawak SMS tuh pegi pejabat agama tuh balik... jumpa ustaz tuh... tanya dia, ini bukan penderaan ker ustaz??

if push comes to shove, do you think kementerian si shahrizat jalil tu boleh menolong??... why not try to call/ contact:

-----------------

Jabatan Pembangunan Wanita (JPW)
Kementerian Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat

Kaunseling > Senarai nama dan Email Kaunselor JPW   

Sekiranya anda ingin berhubung dengan kaunselor, sila kemukakan pertanyaan anda ke alamat emel seperti berikut kaunselor@jpw.gov.my atau hubungi kaunselor seperti di bawah :

Puan Zakiah bt Mohamad
03

Rate

1

Nenek_muda This user has been deleted

Reply #66 iman311006's post

Sekiranya iman sedar yg iman masih banyak perlu perbaiki amal ibadat iman, inilah masanya, iman. Bersyukurlah Tuhan memilih keadaan ini untuk bukakan jalan untuk iman. Jangan sia-siakan peluang ni, dik.

Berapa ramai manusia di luar sana yg masih leka dgn kebahagiaan, lalu melupakan Tuhan yg memberi mereka bahagia?

Berapa ramai isteri yg diberikan Tuhan suami yg baik dan setia, and yet tidak menghargai suaminya?

Bersyukurlah, iman sudah terpilih...Ingat, setiap gerak hati suami, hanya Tuhan yg tahu dan Dia yg menentukannya.