CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iman311006

He Do it Again...How to adapt lagi..???

Reply #96 SleepyFish's post

respect and salute pada yg bertahan mcm ikanlalok nih

iman, kuatkan semangat, ingat pada Tuhan dan teruskan berjuang..jgn tunduk kat laki camtu...

Reply #100 5w_1h's post

bukan aper... kalau bab sembayang saya nie kira masih belajar sebab convert masuk islam... husband tak strict sangat nak ajar bab agama nie.. sedangkan saya yang beria-ia nak belajar.. entahlah  tak nak buruk kan husband sendiri cuma lately saya nampak kat forum nie banyak cerita berkias hubby(bukan semua) yang bersikap lepas tangan.. sedey...

Originally posted by ajinomotonosuga at 3-10-2007 03:47 AM

kao ni sarah..peribahasa pun tonggang terbalik tu laa makan kebab unta banyak nau masa bukak pose tuh haaa..haru

genggam bara api bior sampai jadik arang aaaaaaa..maksud peribahse ni ...

Typo error abe aji, tau la peribahasa tu, genggam sampai jadi arang..

Ya, setuju kalau kita buat sesuatu kena sungguh2 sampai berjaya tapi kalau suami dah layan macam siyallll je sampai boleh sabar? Tak cukup pukul bini, mengada2 dengan perempuan lain depan isteri lagi, suruh gugurkan anak lagi, berzina pulak tu.. tak ke jantan kabaret macam tu. Memang layak jantan macam ini ditinggalkan. Skrg anak kecil2 bolehlah diam, dah besar sikit nanti, dah pandai tanya itu ini, nak jawab apa pasal perangai kabaret ayah dia tu ? Abe aji senanglah, tak ada sapa nak tanya.

Janganlah lemah sangat jadi perempuan & isteri ni. Bukan tak boleh hidup tanpa suami kabaret tu, lebih dari boleh malah lebih bahagia. Yang penting sekarang ANAK. Suami2 kabaret ni sepatutnya campak je kat sarang buaya, hidup menyusahkan orang je.:@

Siapalah IT person kat Cari.com.my ni? Tak perasan ke ada problem post tak keluar bila turn new page?Servis cap ayam betul.

Sorry iman...aku tak follow kisah kau dari awal...so aku tak berapa nak tau about your background.

laki iman ni mamak ke? Sebab setau aku yg suka pukul2 orang ramai kaum mamak.

Pasal bila suami iman ni nak berubah...aku rasa memang sukar nak berubah dalam masa terdekat ini. Dia cuma akan tersedar kalau tiba2 kemewahan dan kesenangan yg diamiliki (sekiranya ada) tiba2 di tarik balik Allah..baruler dia tahu langit tinggi rendah. Sekarang ni...dia alpa dengan kesenangan yg beri & unless something yg besar berlaku, memang dia xkan berubah

Aduhhhhh..cuba renung kenapa wujudnya fasakh , taklik sume..? Ahkak bukanlah nak menggalakkan perceraian tapi kalau dah buat diri kite ni cam kain buruk..apa kes ni dek non oiiiiii...! Wake-up please...! Lagi aku rimas bila dengar pasal ustaz tu...kalau kena kat aku..mau aku lazer ustazzzzzzzzzz tu...nasib baik setakat ni ustaz n ustazah yang dok bagi nasihat kat aku baik2 belaka...kalau tak ada kang aku suh balik pi belek al-quran tu...
Aku selalu berpegang pada ni...Allah berfirman..jagalah isteri dan anak2mu serta ahli keluargamu dari seksa api neraka...Allah tak kata..jagalah suami , anak2mu dan ahli keluarga dari api neraka...Jadi kiranya kalau dah jantan lagu tu..sampai u ada banyak sebab untuk failkan perceraian...better walk out from that hell le dek non oiii...

Follow Us
wooooo...dahsyat kes u ni iman!

kalu haku masa dia cium tgn laki haku...muka haku sure bengis nya. sure haku stare  kat dia. and terus haku tanya hb haku...sapa nih? sedara u ke? kalu dia kata gf lama...haku sure tgk minah ni atas bawah dgn bengisnya. and kata...lain kali tak payah cium2 tgn hb i ye. and i will look at my hb and berkerut dahi. muka haku very transparent...seme org tgk sure tahu haku tak suka.

biadab betul minah tu!

and laki ko...mmg jenis dah buat hal ye? tah la..haku ckp lebih2...kang dunhill dtg mencarut2 kat sini!

but i will not tolerate such a behaviour from any man. no respect!

iman kalo tak tau solat dan mengaji...  belajar.. maseh blum terlambat

ini yg dpt mentenangkan hati ketika dlm situasi seperti iman sekrng

percaya pd diri sendiri

dlm hidup takde perkara yg mustahil kalo ada keyakinan diri

iman kalo tak tau solat dan mengaji...  belajar.. maseh blum terlambat

ini yg dpt mentenangkan hati ketika dlm situasi seperti iman sekrng

percaya pd diri sendiri

dlm hidup takde perkara yg mustahil kalo ada keyakinan diri

hah! kaki pukul lak??? adeh...dunhill..nasib la ko nak carut ke hapa...!

camana u leh tercangak lagi kat situ? dah la curang, ngandungkan org lain (anak luar nikah), pukul u lagi! depan2 u nak bagi ex dia yg pandang u atas bawah kerja.,...huih..mamat ni...melampau! :@

u cinta lagi dia? u kerja ke or mmg bergantung hidup dari dia? dia layan anak u baik ke? sorry haku tak larat nak baca selai2.

iman,

sedih mummy browse through citer iman nie.. how long have you been through this 2-3 years after marriage or after?

iman,
I've known the father to my daughter 10 yrs now... and I had gone through 2 yrs in diploma with him punching me every week or every time I ask to break up... 3 yrs I left him.... Then another 3 yrs in my degree... 3 yrs bersabar when dia campak bekal nasi I bg... pergi kutip2 butir2 nasi tu bg dia mkn... kena hampuk dgn helmet bila takmo gi tgk wayang sbb sakit hati dgn kata dia, kena halau dari universiti sbb dia kata mummy masuk sbb dia bg borang (hapalah macam dia Naib Chanselor universiti nak buang2 org suka hati....), pintu rumah sewa entah 10 kali kut kena repair lock dia sbb dia suka kopak pintu rumah sewa mummy bila tak mo jumpa dia....

Masa kahwin... dia pernah tendang kat upper thigh masa tu kami tak tahu mummy pregnant... And after we know... Bengang sangat sib baikla kandungan tu tak apa2...

Kita takkan dpt tahan this fizikal abuse lama2 tau... For me... mummy pernah hampuk dia ngan seterika ... during pregnancy masa dia dok gertak2 ugut2... And sejujurnya mummy confess kat kaunselor tu... Tahulah dia mummy mmg dah takleh tahan dah... The abuse has went way over the limit... And my respond was..."HAAA AMBIK KAU! Cuba rasa apa aku rasa!" Tapi salah bukan gitu caranya... I should just walk away...

Pastu he kind of sedar kejap... Nangis2 minta maaf sbb masa tu mmg mummy dah nekad nak beritahu keluarga apa dia buat selama nie.. He said he deserved it... Mmg salah dia.. Ini balasan atas perbuatan selama nie... Mummy pun lembut lah balik... Gave him chance to redeem him self... at the same time mummy tau mummy dah over the limit... Try to control my self.. my anger... SABAR bebanyak utk baby yg bakal lahir....

Pastu masa tgh susukan anak ada sekali dia tarik kaki anak... sbb gaduh pasal mende kecik jer... Lepas tu another time dia tolak ngan kaki kat belakang masa mummy tgh baring susukan baby...

Too sum up almost 7-8 yrs kena buli ngan dia... kena ugut... But last mummy tglkan juga dia... It doesn't mean kalau you tglkan dia anak takkan kenal bapa dia... You can still let him see her/him... But when situation dah settle down lah yea...

Iman sabar boleh sabar... But please make sure it is still within your strength... jgn tunggu You dah meletup takut lagi parah nnt.

manusia berubah bila usia semakin meningkat

memula tuh memangla tertarik dengan pengalaman nenek.. what is past is past but sekarang ni adalah masalah Puan Iman.. untuk tunggu suaminya
biasanya orang akan berubah bila uban semakin memutih, ini biasalah tapi ada jugak yang jadi tua kutuk tak sedor diri..

tapi sampai bila bertahan nya badan tuh kena pukul...
sampai bila tahannya hati dan jiwa disiat dan diperlakukan sesuka hati oleh insan bergelar suami itu... sepatutnya seorang suami bertindak melindungi, menjaga dan bersikap amanah terhadap isterinya.. bukan diperlakukan seumpama itu.. sepatutnyalah..
tapi sebaliknya ini yang berlaku sudahlah berlaku curang, memukul bini pulak malah berkelakuan tidak bermoral lagi...inikah Lelaki yang diperlukan bagi mensejahterakan sesebuah rumahtangga itu.. lelaki macam ni sepatutnya dihukum pun begitu siapalah kita untuk menghukum orang tak sedar diri ini...

yang pasti Berserah, menyerah atau pasrah atau bertindak secara berhemat agar biar dia terduduk dan tak menyangka isterinya itu berani bertindak..
kelemahan pada Puan Iman sendiri sebab terlalu berlembut dengan suami.. kekadang sebagai Wanita kita kena tegas tapi yelaa aiva akur setakat mana dan semampu mana seseorang isteri itu bertindak kekadang tak daya ... tapi negara kita ni bukanlah kejam mana pun cubalah jenguk-jengukkan ke Kementerian Pembangunan Wanita - Menterinya Sharizat Abdul Jalil memang Kementerian ni ada memperjuangkan kebajikan hal ehwal wanita

Originally posted by iman311006 at 2-10-2007 03:42 PM
last week saya dipukul lagi...di kurung didalam umah parents saya...mak dgn adik ada dkat umah...takda sapa menolong...kalau ikut hati nak minta dilepaskan...tp saya tak kat tuk terima hakikat... ...

Mummy heran lah iman apasal dekat rumah iman sendiri takde orang yg menolong? Iman takde ayah atau abang ke? Atau masa tu iman sendiri pun menengking dia (suami iman)? Mungkin sbb tu diorang buat tahu jer?

Iman kata mak iman marah iman sebab balik lambat ... Ini maksudnya iman minta mak iman jaga... Apa kata iman hntr anak kat rumah org atau baby sitter, yg yuran bulanan dia Iman yg bayar.... Bila iman dah tunjukkan iman mampu lakukan sumer ini sendiri iman dah buktikan pada diri iman sendiri yg iman boleh survive tanpa terlalu bergantung harap pada dia... Kalau iman bergantung pada bekas suami utk transport apa kata iman beli kancil secondhand pun jadi lah sbg "kaki iman". Kalau tak boleh jugak... beli vespa pun ok gak... kriss ke... eliminate semua menda yg menunjukkan kebergantungan iman pada dia... Dgn cara nie iman ada self confidence... baru iman boleh push back kata kat dia ... "Abg baik abg berubah atau saya blah...!"

Bila dia sedar iman tidak lagi bergantung harap pada dia atau keluarga...masa tu baru dia akan sedikit berubah...

terima kasih pada sume dgn nasihat2 yg sangat positif...langkah pertama yg saya amik saya akan ke JAIS tuk sessi kaunseling...walaupun saya tahu saya akan dihentam oleh byk pihak saya akan kuatkan semangat....mungkin selepas saya melahis kan anak ke-2 ni,saya akan minta cerai..saya rasa saya dah tak boleh adaprt lagi dipukul dihina mcm ni....kepada suami saya,famili dia and famili saya,for all this while saya yg paling byk berkorban n beralah....masa,duit,maruah saya hilang juz tuk puaskna hati semua org.terima kasih pada semua forummer yg byk bg saya support....ALLAH akan membalas nya...

banyak oang misunderstood isu 'sabar' ni..

kita kalo nak faham sesuatu pekara, kene mula dengan permulaannya.

cam mimik kata camna nak sabar dan boleh ke sabar kalo dah memudaratkan diri? islam kasik ke?

actually dunia ORANG ISLAM laa ni duk campur kuat dengan idea2 barat esp soal women liberation, equality man and woman etc so bertambah kusut soal sabar dalam marriage tuh

isu ABUSIVE HUSBAND, isu domestic violence , isu relationship suami isteri tak selalu smooth or damai ni, semua dunia ada, bukan asian or islam jek. dan lazim anak2 kecik tu jadik mangsa.

saya tak nampak plak apa untung nya..dikatakan takmo mudarat diri so blah jek..pi mengadu bawak bukti dan dapat ler cerai dan bleh carik suami yang lebih baik dan mengerti.

cuba kita faham...macam mana tuhan bleh benci cerai walo ianya halal?  katakan satu penceraian tu pasal isteri asikkkkk kene dera fisikal dan emosi oleh suami, suami ni kasik seme tanggungjawap napkah zahir batin tapi perangai dia ya robbi , bengis garang misai lenting sepak trajang tu cara hemah dia..bini tak tahan lalu mengadu bawak bukti dan dapat ler cerai

agak2 tuhan benci tak penceraian tu? benci tak? ianya halal..ada reason kuat kalo ikut kata ORANG2 MODEN ini...kan?

jangan silap paham..kalo silap paham or tergesa2 maybe seme sini sangka saya suruh isteri tu macam bunuh diri , duk ngan abusive husband..wat pe? kan? but apa beza nya cerai yakni kuo dari mulut naga masuk molot harimau?

tu saya bawak..isu genggam bara api(masalah) sampai jadik arang. hadapi masalah tu sedaya upaya sampai settle. dalam tak sedar kita kualitikan diri kita sendiri tu gak..bab sabar, bab perhatian, bab mana2 kita lupa etc. menjadikan kita makin bijak hadapi masalah genting, menjadikan kita esp minda kita kuat dan mudah mencari idea mengatasi masalah

ni kalo di lihat macam satu negara, ramai penduduk, pada sengah penduduk...buruk camna negara dia, kemarau or banjir or tsunami..DIA STAY PUT, dia tetap takmo beralah dan pindah, dia tetap usaha nak maju dengan tempat dia tu. But pada penduduk lain..dia pindah, dia pi negara lebih baik or dia pih carik rezki ditempat lain.

tapi kene ingat satu pekara. kemana kita pi, or kita duduk tetap pun, SIKAP kita tu ler tentukan nasib kita ..btui dak?

cuba tanya diri kita..camna sikap bleh berubah? Hanya bila berdepan MASALAH BERAT..kritikal cam isu survival kan?

manusia ni depa belajar dari KESUSAHAN ok? kita tak blajo hape pun dari kesenangan..btuiiiii saya cakap ok?

sebab itu jangan lari dari kesusahan yang datang..kerana ntahkan sukses tu maybe dua tiga tapak dalam mengatasi susah tu je..but kita cabut lari pasal DAH BIASA SENANG..btui kan?

so cik kak kene tanya diri, bleh tahan ke tidak? apa untungnya stay , apa untungnya blah. kan?

bukan tadak kes isteri mati didera malah di bunuh , cam ari tu kes tengah susukan anak, laki tikam nak duit beli dadah kut..aaaa baby duk masih susu mak dia mati ..bukan saya tak tau kes seme cam tu bleh ada.. tapi saya nak kasik tau, kita blajo tentang diri kita dengan BERDEPAN dengan masalah bukan kita lari dari masalah aa cenggitu k?

kira isteri tu melawan dari 'dalam', dan sekitar cam society tu melawan dari 'luar'..kalo cerai maknanya isteri join lawan dari 'luar' gitu ler ok?  sabar tu maksud kene sertai idea dan kebijaksanaan..visionary gitu..bukan sabar duk accept jek tanpa usaha ok? wsaalammmmmm

Iman, I think your husband was sent to you from Allah as ujian.

Orang yang tak merasa, diorang tak tahu, tak paham, cuma tahu nak judge kita aje.

Kalau you rasa dah tak tahan diperlakukan sebegitu, Islam ada bagi jalan keluar untuk you. Memang la ia dibenci oleh Allah, tapi Allah tak bagi orang mukmin cerai suka-suka hati aje, ada sebab kenapa cerai itu dibolehkan dalam Islam.

Apa kata you minta nasihat keluarga dan kawan2, especially yang dah pernah melalui penceraian tentang macam mana nak harungi hidup as a single mother. Sapa pernah gi Mahkamah Syariah tahu la macam mana prosedurnya dan betapa seksanya... Tapi kalau you dah tak tahan, and suami you memang nekad tak nak kat you, apa guna menangguk di air keruh? Sampai mana bila you boleh sabar? The fact yg you mengadu proved that you dah takleh sabar, ramai orang kat sini pun takleh sabar kalau dapat suami macam your husband.

Apa-apa pun I wish you all the best in your life. May Allah bless you and your family.

hrmm sikap Suami Iman jika diteliti tambah satu lagi..
tak bagi Nafkah, membebankan Isteri..

tambahan di sini.. aiva berharap Iman akan melakukan perkara ini dengan teliti mohon Petunjuk kepada Allah.. sebelum berhijrah ke dunia baru sebagai Ibu Tunggal pun banyak perkara Iman kena teliti..
aiva tahu perkara ini tidak semudah yang diperkatakan..
tapi aiva yakin Allah akan cuba beri Iman sedikit sebanyak semangat Iman beruntung mendapat ujian yang bukan calang-calang orang menerimanya..

ramai Isteri takut bergelar Ibu Tunggal believe me.. kalau Iman duduk di sekitar Cheras ni sure aiva tolong sedaya mungkin tapi difahamkan Iman di Shah Alam yer.. kebanyakkan kes-kes Isteri kena pukul dan aiva ramai kawan-kawan yang mengalami nasib serupa, ada suami yang berubah dan ada juga suami masih begitu even though dah bercerai pun.. paling utama aiva nak sampaikan..

apa yang Iman fikir adakah Iman dah sedia menangani segala permasalahan akan datang.. dan adakah Iman terfikir apa reaksi keluarga Iman.. jika keluarga Iman boleh campur tangan terutamanya abang atau ayah Iman atau bapak saudara yang boleh menyatakan perkara ini kepada pihak Suami Iman terutamanya keluarga Suami Iman.. tapi jika perbincangan sesama keluarga juga menemui jalan buntu.. barulah ke stage seterusnya.. itupun Iman kena lihat situasi anak-anak Iman dan diri Iman balik...

adakah kuat atau adakah anak Iman setuju dengan kehidupan baru..itu..

masa kena pukul tuh anak Iman tahu tak.. kalau dia nampak means dia dah tahu situasi Iman dan dia tahu Iman tak bersalah tapi kalao anak Iman tak nampak kejadian tuh maknanya anak Iman tak kenal lagi Ayah dia punya perangai.. pastikan kejahatan ayahnya dapat dilihat jika nak bercerai laa

sekarang ni pucuk pangkal terpulang pada Iman sama ada mahu stay dengan Suami atau cukuplah setakat ini kesengsaraan yang diterima dan tak semestinya bila dah berpisah hidup akan bahagia.. selagi bernama kehidupan selagi itulah ada hitam putih dan macam-macam warna yang bakal menjelma..

Moga Allah lemparkan kerahmatan buat Puan Iman di bulan mulia ni.. :bg:

saya dipukul lagi malam tadi.......ya ALLAH..besarnya dugaanMU ramadhan ni....

makin hari makin kuat dugaan...
alangkah bagusnya

"kita terlalu ingin menjaga hati insan2 yang kita sayangi sehingga melupakan kebahagiaan diri sendiri... Sampai bertahun lama membina benteng kesabaran. Menunggu, mengharap dan berdoa semoga dirinya berubah. Namun kiranya... benteng kesabaran itu rebah dan pecah jua akhirya. Lalu... berdosakah kita mengkhianati seorang suami? Kerana apa yang ditinggalkan hanyalah parut2 luka yang dalam..."