CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iman311006

He Do it Again...How to adapt lagi..???

Reply #118 iman311006's post

belas sy membaca iman di pukul lagi ....

hampir berlinang air mata..

apalagi diri iman yg menanggong

percayalah Allah mendengar doa hambanya yg teraniaya..

iman, kdg2 bila geram je baca post iman psl kena pukul lagi, rasa nak je mintak gambar ngan alamat ofis n rumah iman..hantar org pukul laki iman..

baru dia tau camne rasa kena pukul..

hehhehheheh

tp membalas begitu bkn caranya..
ur hubby ni low self esteem betul sampai pukul bini actually..
if u sayang dia, u need to get help for him and for you..
he needs counselling..tp i pelik gak, if dia ada GF semua tu, y still he himself taknak ceraikan u...
ke dia ni mmg jenis takleh hidup tanpa u?
masa i sekolah dulu, my friend ada citer psl bapak dia..cemburu nk mampus kat mak dia..suka pukul mak dia, infact pernah nk tembak..
everytime mak dia nak leave him, merayu2 kata takleh hidup without the wife..

apa ni...dah kena pukul day in, day out...still cinta ke? i think perhaps ur problem is that u cant afford to live without him financially. susah la cam tu. mmg tak senang jadi ibu tunggal..but rezeki ni leh cari...byk opportunities kat luar tu. samada nak atau tak nak saja.

but i heard, mmat kaki pukul ni mmg passionate...serba serbi. kalau cinta...bagai nak rak, kalau benci...boleh berbunuh, bila nyesal...nangis2 begging to come back. but ur hb...kira cukup package la...womaniser, abusive, disrespectful. huh...u mmg terror la leh tahan sampai la ni. kalau me...samada dia dah allahyarham, or i dah allahyarhamah!

Originally posted by iman311006 at 4-10-2007 01:56 AM
saya dipukul lagi malam tadi.......ya ALLAH..besarnya dugaanMU ramadhan ni....

emmm me harap laki u tak pukul u sampai u tinggal nama..
which laki u ke penjara buat anak u jadi yatim piatu..
which anak u berpotensi jadi macam ayah dia kalau umur anak u sekarang dia tenguk apa ayah dia buat kat U..
sound kasar yek tapi boleh jadi kenyataan
kalau u tak buat apa apa...

well, she can't live without his money..nuff said

Originally posted by cawat at 5-10-2007 07:38 AM
well, she can't live without his money..nuff said

oh my...sian la dia cam tu. dah nak wat camana? jgn ngandung lagi la lepas ni. lagi byk anak, lagi besar belanja...lagi terperangkap dlm marriage yg cam neraka ni. it's a vicious cycle!

but i still believe they are many ways and means to support oneself and kids. kena adjust lifestyle..that's for sure!

Follow Us
the problem is Iman ni mengandung ... aii
kalo tak ngandung bole join kelas taekwando.. atau kelas silat
ataupun pasang 'bodyguard'.. dok rumah parent u... cakap kena pukul.. biar keluarga u bertindak bila suami u tuh datang... dan biar keluarga pihak suami u tuh tahu tindak tanduk liar anaknya...

nak pergi kerja ker pergi mana-mana, anak u dan u ditemani oleh 'bodyguard' u tuh.. biar dia tak dekati u... pergi balai polis dapatkan perlindungan...dan beritahu u ada pasang 'bodyguard' takut nanti pihak suami u memutarbelitkan fakta...

sekurang-kurangnya jika berlaku apa-apa sudah ada rekod polis.. polis akan tanya nak sumbat dia dalam lokap atau tidak... u kata tak perlu... biar dia mati kutu kalau dia merayu jangan mudah menyerah... suruh dia kawin dengan gf gf dia tuh dan pukul gf gf dia tuh...
bior gf gf bodoh dia tuh rasa apa yang u rasa..

u dok jer rumah parent u sampai u lahirkan anak.. lepas tuh cepat cepat belajar seni mempertahankan diri.. lepas tuh u belasah dia cukup-cukup.. lepas tuh beri dia kata dua nak bercerai ke tak... banyak lah cara nak ajar suami u tuh..

yang penting u jangan dok serumah dengan dia.. dan pasang seseorang yang boleh belasah dia bila dia nak dekati u...

Reply #125 cawat's post

she mentioned somewhere that she has her own money..not make conclusion b4 going thru the posts

akhirnya saya melawan....saya melawan suami...saya mengasingkan diri dari family yg langsung tak menyebelahi saya...saya beralah....saya mungkin tak cukup kuat tuk failkan penceraian....tp saya ada perancangan...saya nak tinggalkna umah famili dgn anak...saya nak cari keje baru di tempat yg tak ada sapa2 kenal saya...saya nak cuba hidup berdikari...saya dah byk beralah demi keluarga dan suami....saya akan jaga kandungan saya dgn hati yg redha dan tabah....saya akan besarkan anak saya dalia dengan tngan saya sendiri...cukup rasanya penghinaan yg diberi oleh suami & keluarga...bapa saya sendiri sangup menyebelahi suami saya tanpa memikirkan apa yg sebenarnya saya alami....pada semua lelaki yg tak tahu menghargai isteri,moga2 ALLAH kurniakan kalian satu pembalasan.....

Iman..Allah takkan ubah nasib kite kalau kite sendiri tak berusaha nak mengubahnya.....

Abang Aji..kekadang baca tulisan abng aji pasal SABAR ni...ceq confius sekejap..boleh huraikan tak apa hikmah Allah wujudkan takliq n fasakh...Hmmmm..sejahat2 firaun tu kat bini dia dia sayang n layan elok rasanyalah...sape yang arif tolong perbetulkan takut wa silap...

kalau diri sendiri tak nak ubah nasib diri...then who else kan...???

idah83 This user has been deleted
kuatnya dugaan pn iman ni...
ade jugak lelaki mcm tu dlm dunia ni ye...
takutnye...
kepada pn iman...
banyak2 bersabar..mgkn ade hikmah disebalik semua dugaan ni...
ingatlah Allah sentiasa ada dcc kita...
jgn putus berdoa...
take care!

sabar byk2 yaa

Reply #125 cawat's post

She's capable of making a living.

Iman,
Kalau dah teruk sangat penyiksaan dia tuh, I sokong you tinggalkan dia as soon as possible. Dont worry about what everyone else has to say. Allah sayangkan hambaNya, Dia tak suruh u seksa diri sendiri lama2 macam tuh. Jangan risau sangat kalau orang lain (jabatan agama dan family u sendiri) start nak cut-n-paste ayat2 dari mana-mana kitab yang menyuruh u terus bersabar. Diorang tuh cut-n-paste jer pandai, takde wisdom dalam pengamalan ilmu.

Taklik dan fasakh tu semuanya dicipta untuk tujuan yang baik. Memang Allah tak suka, tapi Dia tak haramkan. Haram hukumnya menyeksa diri sendiri sedangkan meminta cerai dalam kes u ni, tidaklah haram. Silap-silap hukumnya sunat/wajib demi kebaikan anak-anak dan ibunya.

Tuhan sudah tunjukkan ape jalan yang patut u ambil. Terpulang pada u untuk memulakan langkah pertama. Allah sentiasa bersama-sama orang yang benar. Wasalam.

good luck iman..

walaupun meruntuhkan masjid tu berdosa besar..tp kalau masjid tu pun macam nak tinggal rangka aje..apa lagi la yg patut dipertahankan?

be strong gal..kuatkan semangat...tak luak pun kalau tak de laki macam tu

iman, cuba brpisah sekejap dgn hubby, u need to compose urself. tenangkan diri.
dah la peknen. pastu bila tenang, baru iman dpt pk dgn rasional tindakan u slps ni.

apa tindakannya? u urself need to decide. ataupun iman sendiri dah tahu jawapannya...

sementara tu, go on with ur life as usual. keje, jaga anak bebaik.

maybe iman perlu lihat hidup ni dari skop yang lebih luas. pengalaman mematangkan kita kan.