CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kurusss

Family yang tak banyak cakap

Aku ni boleh dikategorikan sebagai seorg yg pendiam gak.... tapi tak la sampai tak reti nak bersembang langsung. Cuma kalau kena topik yg aku tak berapa minat, aku sekadar jadi pendengar je...

Kalau dgn orgtua, aku lebih bersembang dgn mak dari ayah.... biasa la tu kan...
Dengan adik-adik aku, dah la memang jarang jumpa, berbincang tu nampak macam bila ada perlu saja.

Org rumah aku pulak boleh kata jenis peramah sikit. Dia lebih banyak sembang dgn mak aku dari aku sendiri. Sampai problem adik-beradik pun mak lebih banyak cerita kat dia.

Kalau balik kg org rumah aku, memang meriah gila sebab diaorng adik-beradik semuanya jenis ringan mulut. Aku suka gak bersembang dgn kakak-kakak ipar aku sebab diaorg semuanya suka bergurau dan tak amik hati...

Pak mentua aku suka sembang pasal agama dgn politik (almaklumlah cikgu agama pencen).... cerita tentang agama tu aku tak berapa expert....cerita tentang politik pulak, pak mentua aku jenis hardcore.... jadi aku selalunya kena pandai-pandai cari topik lain.

Originally posted by sincewhen at 7-10-2007 06:06 AM

sama ekk... tape lar...kita jgn hipo... kita jd diri sendiri aje kan.... sian kita... eeheheheh

apa nak buat

ada adik ipar pompuan pun tak leh buat kawan

pergi ke rumah dia pun diam

datang kerumah kita pun diam

last2 aku jadi pon pendiammmm

Originally posted by hemorion at 7-10-2007 08:49 AM
imagine family pendiam lepas tu kawen dengan family pendiam gak....ya Allah tak dapat kubayangkan betapa senyapnya donia ini...

same goes to family periuh kawen dgn family periuh gak....hmmmmm ...

ad my cousin..serious!!

diorang kapel ni memang pendiam

datang umah orang pon diam

kita pergi umah diorang pon diam

tak meriah langsung umah diorang

nasib baik ada anak 2 orang...tapi masalahnya anak2 diorang pun kalau jumpa orang pon diam jugak macam2 dunia ni..

Originally posted by Blues_guy at 7-10-2007 01:49 PM
Aku ni boleh dikategorikan sebagai seorg yg pendiam gak.... tapi tak la sampai tak reti nak bersembang langsung. Cuma kalau kena topik yg aku tak berapa minat, aku sekadar jadi pendengar je...

...

ko ni betul2 cam my hubby punya perangai...tu pon berubah setelah masuk dalam kelompok keluarga kitaorang.

[ Last edited by  kurusss at 8-10-2007 11:34 AM ]

Originally posted by Nara_Gaara at 7-10-2007 01:13 PM
family aku memang kurang bercakap. kadang2 kalu makan berdua dengan mak aku pun rasa tak selesa. dengan bapak aku lagi la. aku bulih kira berapa patah perkataan aku bercakap dengan bapak aku tahun ni.

kena ubah cara ni...

rajin2 le bersembang..tambah2 ayah ngan emak masih ada tu

bila pikir balik .. aku rase punca aku dan adik beradik aku tk bnyk cakap bila kat rumah ialah sbb mak aku jenis sarcastic .. kite cakap ape pun mesti last-last makan diri .. so better dok senyap2 jer .. kalo dah bertahun2 senyap, jadi ler tebiat ..

Follow Us
aku pun pendiam gak kengkadang.. sampai laki aku cakap aku sombong ngan kazen2 dier.... kengkadang gi opis dier pun aku diam gak.... bih tue, aku sound balik ler, dah tak de bende nak cakap, baik diam..

korang rasa happy ke dapat family camni...

terus terang aku katakan aku memang boring tapi dah buat camner dah jodoh

Post Last Edit by kurusss at 14-12-2009 23:42

dah le tu...adik beradik nak ziarah umah abang sendiri pun payah sebab dah

tanamkan sikap tak mahu bergaul dari dulu lagi

Oh family hubby kuat bersembang, sampai nak gaduh-gaduh bunyinya. Suara kuat, suka bangkang-bangkak, macam debat perdana.

Family Shin cakap suara tak kuat, mesra terasa.

Sampai sekarang kalau duduk berbual dengan family hubby bergegar gegendang telinga Shin, kuatnya suara

Oh family hubby kuat bersembang, sampai nak gaduh-gaduh bunyinya. Suara kuat, suka bangkang-bangkak, macam debat perdana.

Family Shin cakap suara tak kuat, mesra terasa.

Sampai sekarang kalau duduk berbual dengan family hubby bergegar gegendang telinga Shin, kuatnya suara

sama la dgn family my hb. pendiam sungguh. memang la boring. tapi nak wat camne, dah jodoh. bila balik kg, buat hal sendiri jer la. dah takde org nak sembang. dgn adik ipar, 10 patah kita tanya, belum tentu sepatah pun dia jawab... macam cakap dengan dinding. w/pun saya dah hampir 3 thn kawen, masih lagi rasa kekok dan tak selesa bila balik kg hb. susah nak ssuaikan diri sebab takde komunikasi. tp punca diorang jadi camtu sebab PIL saya pun tak berkomunikasi. mak mertua n bapak mertua pun jrg bercakap sesama diorang. diorang kurang berkomunikasi dengan anak2, apatah lagi saya ni cuma menantu jer....so, kemesraan antara ahli keluarga tu zero terus....

Originally posted by kurusss at 5-10-2007 08:27 AM
ada orang ke macam family mertua aku ni ...

macam family mertua aku jugak ler tuh...

culture shock gak aku di buat nyer... senyap sunyi... cakap perlan-perlan... budak2 pun well-behaved...

laki aku balik rumah aku pun culture shock sama... hingar bingar... cakap macam kat pasar... budak2 macam 'monkeys'...

Originally posted by kurusss at 8-10-2007 12:51 PM
dah le tu...adik beradik nak ziarah umah abang sendiri pun payah sebab dah

tanamkan sikap tak mahu bergaul dari dulu lagi

betul lah tuh! nak pegi rumah adik beradik pun mesti bersebab (raya or birthday), mesti di undang... kalo nak mintak tolong dengan adik beradik pun takmo, sebab takut menyusahkan... hish!

lain bebenor dengan family aku... suka bertandang unexpectedly & suka menyusahkan adik beradik...

ps: aku rasa family jenis well behaved and 'upper crust' mmg cenggini perangai nyer kot...

Reply #68 hemorion's post

eh ada laki dgn laki...lawan pedang le jawabnya...

org yg pendiam ni sbb tak tau nk ckp ape...
aku pendiam
kkdg aku heran tgk org yg byk ckp ni...
tak letih ke...?
mcm bertih jagung... tak henti2..

abis sume mende dia nk ckp...
kkdg rase mende tu tak penting pun...skdr dia membebel je..
tp org byk ckp ni byk idea...
dan lebih mudah mesra...

tp famili aku kire biaselah, tak byk ckp...
tp balik kampung sedara sume jenis kepoh dan kecoh...
ape pun aku dh lali sume tu...
diorg slalu kenekan aku...
biaselah mak sedara buli anak sedara...
silap aku yg kecik tu abis satu umah tau..
malu aku...

gurauan diorng pun biaselah kasar..
kalo org yg tak kenal mungkin leh terasa...
aku dah biase ngan sume tu...
kkdg smpi aku pun dah terikut...
mulut takde insuran....
tapi takde maki2...gurau ajek...

tp rasenye tu yg jadi makin mesra dan suasana ceria...
kalo diorg takde sunyi je umah...

[ Last edited by  limauais at 9-10-2007 10:33 AM ]

ERMMM..WULAN TGK THREAD NI MCM BEST JE(SEKADAR RENUNGAN)

WULAN XKAWIN LAGI.TAPI WULAN RESPECTLER MEREKA YG BOLE SESUAIKN DIRI DGN SITUASI MCMNI.YELE,KDG2 KALO TERLEPAS CKP TKUT TERASA GAKKAN.
MACAM WULAN DULU MEMANG MACAM MAK WULAN.PENDIAM XBANYAK CAKAP..KALAU GURAU2 NGAN MAK PUN XBRANI..TKUT MAK SEMBUR...
TAPI LEPAS DH KEJE NI..PERGAULAN DAH TERBUKA.WULAN JADIK MACAM ABAH.BANYAK MULUT,SUKA BERCAKAP.SMPAI KALAU JMPA DGN BUDAK2 PUN BOLEH NGAM.PENAH TERJUMPA DGN ORG2 YANG LEBIH TUA,WULAN LEBIH SERASI BERKAWAN NGAN MEREKA.KALAU KAWAN DGN JUNIOR,ADIK2..DIORG CAKAP WULAN NI PERAMAH SGT..TAPI WULAN LEBIH SUKA LIFE WULAN SKRG..NATURAL AND XDELE RASA BORING.KADANG2 TU KALO XCAKAP,MULUT NI JADI SAKIT.
CUMA KALAU AGAK2 FAMILI MY FUTURE HUSBAND PENDIAM GAK,NAMPAKNYA WULAN KENA XKERING IDEA CARIK AKAL NAK AMIK PERHATIAN MEREKA LA YE...
BANYAK SAGT MULUT PUN SUSAH,TAKUT TERCAKAP HAL-HAL YANG MENAMBAH DOSA

Reply #82 Oshin's post

sama cam keluarga hubby aku..suka ckp jerit2..mcm nk gaduh..sakit telinga dgr..  kalo dh berborak susah nk stop..
aku mmg tak biasa sbb family aku kalo bercakap suara slow jer..

Originally posted by gdah at 9-10-2007 08:42 AM
sama la dgn family my hb. pendiam sungguh. memang la boring. tapi nak wat camne, dah jodoh. bila balik kg, buat hal sendiri jer la. dah takde org nak sembang. dgn adik ipar, 10 patah kita tanya,  ...

kalau parents kurang komunikasi camni le jadi nye..

macam citer aku le..walopun aku cuba nak bawak adik2 ipar ku kearah keceriaan tapi derang tetap

camtu...gamaknya diaorang happy kut hidup stail camtu..."aku tak kaco orang"..."org tak kaco aku"

masalahnya....aku yang rimas