CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: highlander07

SELEPaS KIAMAT ADAKAH ALAM ZAHIR YG BARU??

Originally posted by goldraja at 20-11-2007 11:00 PM
ada ulama berpendapat, kandungan kitab-kitab, suhuf-suhuf dan al-quran akan tetap terpelihara walaupun alam ini telah kiamat kerana kandungan kitab-kitab, suhuf-suhuf dan al-quran merupakan seceb ...

Another try....

Kan almari dah tak ada. Lagi la gerobok burok.
Habis ket mano nak disimpan Quran dll tu?
Nak ditabur di ataih lantai? Sonyum puak Black metal nanti (Kalau mereka ada jam tu).

Reply #180 Pooja's post

saudara/i pooja.. byk reply ko ni.. aku tak berapa faham dgn jelas maksud soalan ko.

tp menurut ilmu aku yg cetek ini, terdapat peringatan dari Nabi junjungan bahawa menjelang kiamat nnt, segala ilmu Islam akan ditarik kembali oleh Allah dgn cara mematikan para ilmuan Islam..

ini maksud posting aku yg terdahulu bahawa kandungan kitab-kitab, suhuf-suhuf dan al-quran akan tetap terpelihara walaupun alam ini telah kiamat..

Originally posted by goldraja at 26-11-2007 02:42 AM
saudara/i pooja.. byk reply ko ni.. aku tak berapa faham dgn jelas maksud soalan ko.

tp menurut ilmu aku yg cetek ini, terdapat peringatan dari Nabi junjungan bahawa menjelang kiamat nnt, sega ...

Habih semuanya kembali tersimpan dek Tuhan?
Sian Tuhan .... dah tak ado yang nak memuji dio layi lopeh kiyamat nanti!

Originally posted by Pooja at 26-11-2007 05:31 PM

Habih semuanya kembali tersimpan dek Tuhan?
Sian Tuhan .... dah tak ado yang nak memuji dio layi lopeh kiyamat nanti!

btl jugak ye.. kalau mcm tu, lepas kiamat nnt, tuhan kena wujudkan alam yg baru supaya ada makhluk yg memuji-Nya!!.. ni dah mcm idea si highlander07..

bagi aku, Tuhan Maha Agung.. kalau takde satu pun makhluk yg memuji dan menyembah-Nya, keagungan dan keperkasaannya tidak akan terjejas langsung..

Pujian tetap akan berlaku kerana sesatunya zikir yang kekal kat syurga nanti ialah
Alhamdulillah.Ini kerana penduduk syurga amat berasa bersyukur atas nikmat yang Tuhan berikan kepada mereka.

Al Quran akan disimpan Di Lauhil Mahfuz.

Cara saudara Pooja tanya seolah-olah mempermainkan forumer-forumer lain.Nampak main-main.Serius lah sikit.

Jika ingin percaya bahawa Tuhan akan mewujudkan alam yang baru seumpama dunia sekarang selepas khiamat nanti tidak menjadi masalah atau kesalahan kerana ia tidak melanggar akidah.Tuhan maha berkuasa.

Nanti kat syurga nanti kita tanya direct kat Allah samaada ada alam baru seumpama Dunia ini yang di ciptakan olehnya.Lagipun Tuhan amat dekat dengan penghuni-penghuni Syurga.

InsyaAllah. Biiznillahi

Follow Us
Originally posted by goldraja at 26-11-2007 05:42 PM

btl jugak ye.. kalau mcm tu, lepas kiamat nnt, tuhan kena wujudkan alam yg baru supaya ada makhluk yg memuji-Nya!!.. ni dah mcm idea si highlander07..

bagi aku, Tuhan Maha Agung.. kalau  ...

Jangan berkhayal...
Tuhan kata, Aku jadikan jin dan manusia tidak lain melainkan mengabdikan kepada ku.... lebih kurang.
Kalau berkhayalan gitu berubah le Quran nanti. Quran tu eternal !
Tak mungkin kan?

Originally posted by Pooja at 27-11-2007 12:06 PM

Jangan berkhayal...
Tuhan kata, Aku jadikan jin dan manusia tidak lain melainkan mengabdikan kepada ku.... lebih kurang.
Kalau berkhayalan gitu berubah le Quran nanti. Quran tu eternal !
Tak mungkin kan?

ye betul.. itu firman tuhan, tidak dinafikan.. al-quran itu kekal, juga tidak dinafikan.. selepas alam dikiamatkan, tiada lagikah makhluk yg memuji tuhan, mustahil.. bkn ke masih wujud makhluk di syurga.. mereka memuji tuhan atas nikmat yg tidak terhingga. makhluk di neraka pula sentiasa memohon keampunan tuhan..

sifat Tuhan yg berdiri dgn sendirinya tanpa bantuan dari sesiapa, tanpa pujian dari makhluk.. di mana letaknya apa yg dikatakan khayalan itu?

Originally posted by goldraja at 27-11-2007 12:37 PM

ye betul.. itu firman tuhan, tidak dinafikan.. al-quran itu kekal, juga tidak dinafikan.. selepas alam dikiamatkan, tiada lagikah makhluk yg memuji tuhan, mustahil.. bkn ke masih wujud makhlu ...

"" ......tuhan kena wujudkan alam yg baru supaya ada makhluk yg memuji-Nya.....""

Entah mana satu nak pilih.

Yang disyorga memuji. Yang dineraka memohon ampun.

Ndak dibuat dunia baru nanti tak menjadi Jin dan Manusia pula.
Kan kena pinda perlembagaan.

ruwet ya!

Wallahu 'Alam!

[ Last edited by  Pooja at 27-11-2007 10:06 PM ]

Reply #188 Pooja's post

semua ny kerja die,x pyh nk penin2 pale.cam tu gak tuhan jdk kn manusia,mcm
raja dia nk ade orag yang megakui kekuasaan ny.begitu juga ALLAH menjadi kan  manusia utk membuktikan yg die tu bekuasa.dgn memberikan sebuah buku
panduan(AL-QURAN)sebagai  rujukan kepada manusia.jdk pikir lah adakah anda
mahu menjadi hamba nya atau pengkaji nya.

Balas #58 highlander07\ catat

mm sy ingin komen pe yg high07 ni tulis..mmg betul ade bukti geologi yg menunjukkan berlaku nye hentaman meteorit seperti yg saudara nyatakn. tp ape yg sy hendak bg tau di sini bahawa itu bukan lah kiamat..itu adalah proses semulajadi yg berlaku di bumi pada masa lampau..bukti geology menunjukkan manusia hanya wujud di bumi dalam likungan 2 juta tahun lampau..iaitu dlam bahasa geology di panggil zaman quatenary tau lebih tepat lagi pada era holocene-pleistocene..so pe yg saudara ckp kiamat x berlaku secara total adalah silap sama sekali..

Balas #58 highlander07\ catat

ingin sy tambah lagi..mmg benar pnah berlaku satu kejadian dasyat yg pernah melanda bumi pada zaman permian..iiaityu kira2 250 juta tahun lampau..atau dikenali sbg mass extinction..tp ini bukan lah kiamat..ini juga merupakan proses semulajdi bumi.selepas beberapa juta tahun bumi pulih seperti biase..tetapi pd zaman ini tiada bukti manusia wujud lagi...so sy harap saudar dpt faham n berfikir dulu sebelum menulis..kerana pe yg kite tulis boleh merosakkan diri dan juga iman kita..kiammat mmg berlaku secara total..dah termaktub dalam al quran..sory klau ade kesilapan..

Part intro dah berlalu..penerangan detail dlm 44 bahagian lagi..

Infiniti entiti..

ape maksud infiniti entiti?....
bleh tuan hamba terangkan....
hamba ingin mencari ilmu....

highlander

aku suka bahawa kau nak menyebarkan ilmu..tapi, jaga la sikit persepsi org lain.. kau sangat yakin dengan apa yang ko tau..(ko@kamu-kamu)..sangat yakin..nabi muhammad yang dah berjumpa dengan tuhan pun tak seyakin kau.. yakin ke dengan apa yang kau tahu kau boleh selamat, dengan apa yang kau tahu ko tak dihimpun kat padang masyar?.. aku tak suka kau..highlander konon, p makan taik la.

aku lagi suka duduk bawa tempurung aku, rasa sejuk dan bahagia.

ermmm
pelik2 punya perbincangan

[ Last edited by  finding at 4-2-2008 12:41 AM ]

Originally posted by thessailly at 30-1-2008 05:20 PM
aku suka bahawa kau nak menyebarkan ilmu..tapi, jaga la sikit persepsi org lain.. kau sangat yakin dengan apa yang ko tau..(ko@kamu-kamu)..sangat yakin..nabi muhammad yang dah berjumpa dengan tuh ...

Itu pilihan Anda..tiada sesiapa memaksa anda masuk thread ini..duduk dlm tempurung pun okey..asalkan bahagia & kita ingat kemana kita akhirnya..ada watak spt cik dlm The Matrix-part 1..

http://sutrajaya.myminicity.com

adakah inilah bandar yg dikaitkan dgn futurephenomenon???

WALLAHUALAM....

Reply #196 highlander07's post

aku memang ada dalam banyak rancangan televisyen...

-bukan matrix 1 je.