CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: qiqila

suami suka sangat buat hutang..hutang dan hutang lagi

ibutiri This user has been deleted
masalah gigila sama cam masalah adik ibu 7thn dulu. dia mengadu ngan ibu masalah. ibu ajar dia, tapi bukanlah untuk porak perandakan umah tangga dia.

contohnya :

kalau suami nak pinjam duit 100  =  bagi 20 aje
kalau somi ada utang = jangan tanya2 klu dia cakappun buat pekak aje (biar dia tanggung sendiri)
kalau dia tak bagi duit belanja dapur = masak nasi dan 1 lauk saja (lagi simple lagi baik)
kalau tak bagi duit sewa rumah = biar sampai tuan umah datang
tetapkan siapa yg kena bayar bil, siapa yg kena bayar sewa umah dan sebagainya
kalau nak shoping = beli sendiri punya dan untuk anak aje, biar dia selekeh, tutup mata aje
kalau nak makan sedap sikit = bawa anak keluar makan waktu dia tak ada
buat simpanan sendiri
insuran dan simpanan anak2 juga
jangan sesekali beritahu dia jumlah simpanan anda
beri mak dan ayah duit bulanan = hidup kita dan pendapatan kita akan tambah berkat
jangan sesekali tolong ipar duai = nanti suami tahu kita ada duit
kalu nak tolong adik beradik sendiripun jangan bagi tahu dia
kalau dia berkira dan kedekut duit ringgitnya kitapun kena begitu (suami yg mendidik isteri)
APA-APAPUN IBU RASA TOLONG BOLEH TAPI JANGAN BERLEBIHAN DAN KENA BUAT HATI KERING DENGAN SOMI YG CAM NI.

Reply #41 ibutiri's post

errr... apa jadik kat adik ibu & somi dia lepas ambik tindakan2 di atas?... just curious...

Reply #41 ibutiri's post

terima kasih ibu tiri...insyallah saya akan praktikkan.

saya memang terlebih baik..ayah mertua pernah nak pinjam duit suami..tapi suami xde simpanan..jadi saya dengan murah hati nyer bagi pinjam beribu2 pada pak mertua. saya harap itulah pertolongan terakhir saya..takut nanti bukan suami je yang amik kesempatan..ipar duai pun sama.

itu yang saya cakap..keluarga yang terdidik dgn sikap suka meminjam dan berhutang2 ni..akan jadikan hidup berhutang sebagai tabiat diorang. saya bukan nak burukkan keluarga suami..tapi itulah kenyataan yg dia tak sedar2.

kenapa musti newbie aja yang bukak topik dalam kain sebegini ??? prrrpfffffghtggght

untung makcik makcik tua kt sini sumanya dapat suami yang baik bak Rasulullah SAW prrrpffffghtggght

newbie jugak yang banyak masalah rumahtangga.. kasihan

[ Last edited by  Dunhill. at 9-10-2007 08:47 PM ]

Originally posted by Dunhill. at 9-10-2007 12:40
kenapa musti newbie aja yang bukak topik dalam kain sebegini ??? prrrpfffffghtggght

untung makcik makcik tua kt sini sumanya dapat suami yang baik bak Rasulullah SAW prrrpffffghtggght
...

kretek gudang garam ...
newbie cenggini kena padankan muka je ...
apa laki mintak semua beri .. sayang la kenunnya .. pfpfpfpfpfffffff
hatta tanggunjawab beri nafkah pun sama diberi gak.

insaflah wahai tuan tanah !
mikeeee ni ... ishhhh !
kalo aku dah mintak taklik doh !
hampeh punya jantanz !

Originally posted by Dunhill. at 9-10-2007 08:40 PM

...

hiks..

suami aku tak der ler baik mcm Rasullulah tuh.. tapi idak ler nyusahkan kepala otak aku neh..

ntah ler ek.. berbulan gak neh mikirin apa topik aku nak buka, tapi tak der idea lagik arr.. nak kata tak dok masalah tuh, buhung ler

aaaaa.. cuma sekarang neh, memang ler risau ngan hb aku neh haaaa.. dia kena pindah kerja, kena lapor diri dulu, tapi tak mau pergi selagi aku tak ikot.. sedangkan, order pindah aku belum ada lagi..

mcm mana nak pujuk dia pi dulu? sekarang neh pun dia tengah cuti sakan sambil tunggu order aku kuar

Follow Us
Originally posted by Dunhill. at 9-10-2007 08:40 PM

...

Dunhill ni, bulan puasa macam ni tak sayang mulut langsung. Suami gue bukan betul sangat pun, dah namapun manusia. Tapi gue tahulah nak selesaikan masalah sendiri, tak payahlah nak buka2 thread ni.

To tuan rumah, walaupun my hubby tak kedekut, suka pinjam duit sana sini & berkira dgn bini sendiri, gue tetap tak bagi dia chance nak pinjam2 duit gue. Buat simpanan untuk anak pun mesti nama gue & anak, penama utk EPF &  insurans, gue letak nama anak2 & my mak as pemegang amanah. Nama hubby cuma ada dalam sijil nikah shj. Kedekutkan tapi nasiblah

Reply #47 sarahmirza's post

kedekutnya makcik sarah ni.. tak baik taww.. macam lah laki makcik sarah nk kawen lain..

Reply #46 NURMIMIE's post

iya lah mimik, buhung lah kalau cakap takde masalah.. orang gila aja yang takde masalah..

macam mana pon ko kena ikut dia, kalau ko tak mau jugak berdosa taww mimik.. tk guna macam orang tu dok sembahyang tonggang tonggek 5 waktu tapi engkar kt suami..

buat lah mimik apa yg terbaik utk rumahtangga ko tu.. aku doakan dari jauh aja semoga ko bahagia ke akhir hayat..

Originally posted by Dunhill. at 9-10-2007 09:33 PM
iya lah mimik, buhung lah kalau cakap takde masalah.. orang gila aja yang takde masalah..

macam mana pon ko kena ikut dia, kalau ko tak mau jugak berdosa taww mimik.. tk guna macam orang tu d ...

bukan tak mau ikut.. tapi, order pindah belum kuar.. aku dah mintak dah..

eh.. apa ler aku melalut di umah orang neh..

ampun tuan umah

macam mana pon ko kena ikut dia, kalau ko tak mau jugak berdosa taww mimik.. tk guna macam orang tu d ...

ampun tuan umah

ampun tuan umah

Originally posted by Dunhill. at 9-10-2007 09:30 PM
kedekutnya makcik sarah ni.. tak baik taww.. macam lah laki makcik sarah nk kawen lain..

Dunhill, sibuk2 di forum ni kenapa tak pergi sembahyang terawih ?

__________________________________ up

------------------------------------------------------------------------..

Reply #50 NURMIMIE's post

amboi mik..

pindah ke mana?

wah! naik pangkat lagi ye husband ko mik?

kalau gitu tahniah...!

rezeki tu dekat2 nak raya ni..

Originally posted by kikilalat at 9-10-2007 09:27 AM

laki aku ada gak tanya soklan tuh masa aku mintak nafkah bulanan dulu... aku kata duit gaji aku ialah duit gaji aku... nafkah tatap nafkah... tanggungan dia tatap tanggungan dia... hehehe...
...

haku selalu ckp kat laki..kalo dio kasik kat aku...berkat..sbb tuh amanah dia kat akuu....iyer ler..kasik duit kat aku pung kang aku beli brang umah gaks...leh mkn sedap2 skitt...

Originally posted by nashra at 9-10-2007 11:40 PM
amboi mik..

pindah ke mana?

wah! naik pangkat lagi ye husband ko mik?

kalau gitu tahniah...!

rezeki tu dekat2 nak raya ni..

off topik sat..

alhamdullilah dia naik setingkat lagik.. rezeki isteri katanya

neh yang ngerabat carik rumah neh.. alhamdullilah sekali lagi forumner cari banyak membantu..

pindah mana?

tengok kat sinik

http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

sifat pompuan nie, kalo dah sayang ...sampai suka menyusahkan diri sendiri, nie very typicallah unless org2 yg dah terlebih garam...

antara ilmu utk hidup yg kita kena belajar adalah "assertive"...jgn lupa ajar pd anak2 plak nanti, belajar bila nak guna ilmu nie w/pun pd suami dan keluarga sendiri....sayang, sayang gak tapi jgn sampai suami tu terlepas dr tanggungjawab dia sendiri....

setuju dgn mac, buat saving drp sekarang...lantak pi dgn hutang dia ...jantan2 sekarang nie byk sungguh yg takde otak...harap sekolah aje tinggi!

Originally posted by my-alja at 10-10-2007 06:11 AM
sifat pompuan nie, kalo dah sayang ...sampai suka menyusahkan diri sendiri, nie very typicallah unless org2 yg dah terlebih garam...

antara ilmu utk hidup yg kita kena belajar adalah "assertiv ...

alaaaaaaaaaaaa cik kak.. oghe tino ni saluuuuuuu marah2..tapi sayang aaaaaa

pasai tu laki depa tak amik endah pung, sebab aura sayang tu lebih di rasai dari aura kene maghah aaaaa kan?

suami cuma pandai buat bini dia sayang sungguh2.. jentik2 emosi jek dah cukup..kendian mintak lah apaaaaaaaaaa saja..sure dapat walo monconggggg jek ayang tu aaaaa..kan kan kan? eleee..tau sangat pangai pompuan lam donia nih ler