CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: qiqila

suami suka sangat buat hutang..hutang dan hutang lagi

Originally posted by nashra at 9-10-2007 11:40 PM
amboi mik..

pindah ke mana?

wah! naik pangkat lagi ye husband ko mik?

kalau gitu tahniah...!

rezeki tu dekat2 nak raya ni..

laki hakak mimik dah jadik inspektor sahabbb kut kajol

Reply #60 ajinomotonosuga's post

alah pak aji....sayang biar bertempat ....jgn sampai mendukung biawak hidup, badan gak yg sakit...silap haribulan, tanpa kita tahu...dia ada simpan spare-tyre...tu sebab duit habisss memanjang, melaram bagai...anak bini, ikat perut nak bagi dia senang....

suami yg adil, suami disembah...

Originally posted by my-alja at 10-10-2007 07:38 AM
alah pak aji....sayang biar bertempat ....jgn sampai mendukung biawak hidup, badan gak yg sakit...silap haribulan, tanpa kita tahu...dia ada simpan spare-tyre...tu sebab duit habisss memanja ...

dukung jek wat per..dukung pi jual kat cina..depa makan bewak per..

aku kecik2 suke tenguk jiran aku..kekadang tupai, kekadang ular , kekadang bewak..dia skinned menatang tu..paku kat pokok depan umah dia..kendian siattttt..eeeiii selamba jek..idup2, dia kata idup2 lah besh zat dan rasa..uihhh depa memang jenis makan segalanya

kalo anak tikus tu ko tau tak depa wat camna? baru lahir idup2 tu..depa gentel2 atas telapak tangan kendian telan

betuiiiiii..aku tak tifu pose2 ni k?

pengalaman indah aku masa kecik dengan jiran2 aku laa..kalo kehleng  pun suka makan bewak dan kura kura..eeiii dasat depa

Tu dia abe aji cerita pasal delicacy pula

Reply #47 sarahmirza's post

sarah...sama la nasib kite..dapat suami kedekut dgn bini sendiri dan suka buat hutang. bagus laa..kali ni saya pun dah takkan bagi chance pada dia lagi.suka sangat korek lubang, takut tak mampu nak timbus. nanti last2 diri sendiri yang tertimbus.

saya nak buka akaun insuran senyap2 untuk anak. alhamdulillah buat masa sekarang savings saya dan anak ada la 15K. tapi sorry laa nak bagitahu kat husband.saya masukkan dlm akun rahsia.

nasib kite la kan dapat husband cengginih

Reply #65 qiqila's post

well done ... kita kena look after ourselves first... ko pekakkan telinga keraskan hati..

tell yourself ini utk kebaikan somi ko jugak

jgn ko cair bila dipujuk rayu pulak... nanti rosak progrem

Follow Us
Originally posted by honeybee1802 at 8-10-2007 10:04 PM
bulan2 ko dpt gj ko trus simpan dlm akaun rahsia ko....hutang2 dia llantak dia le...bior dia sendiri pk mcm mana nak byr..kalo dia mintak duit...ko kasik akaun gj yg ko dah kosongkan...kalo dia t ...

btul tu... kena ada akaun rahsia.... i pun ada wat camtu.. separuh dr gj mmg masuk kat akaun rahsia ni... bila hb tgk duit gj dah tinggal skit... sennag klu ada simpanan cam ni... sbb hb i pun bukan nye jenis ske menyimpan...

bunyi ayat macam kakak gilagila2, menyamar ker kak..
klu salah sori ler..

Originally posted by qiqila at 10-10-2007 08:54 AM
sarah...sama la nasib kite..dapat suami kedekut dgn bini sendiri dan suka buat hutang. bagus laa..kali ni saya pun dah takkan bagi chance pada dia lagi.suka sangat korek lubang, takut tak mampu n ...

Eh, silap faham agaknya qiqila ni. Post gue, suami  tak kedekut, tak suka pinjam duit sana sini & tak berkira........

kena ulang TAK ke selepas setiap koma? Maaf la, saya BM failed dulu.

My hubby tak berkira, tak kedekut & tak suka pinjam duit sana sini.......TAPI gue tetap kedekut pada dia. Maaf ya

Originally posted by sarahmirza at 9-10-2007 10:34 PM

Dunhill, sibuk2 di forum ni kenapa tak pergi sembahyang terawih ?

full lah kak, nk jalan pon tak buleh ni..

Originally posted by my-alja at 10-10-2007 07:38 AM
alah pak aji....sayang biar bertempat ....jgn sampai mendukung biawak hidup, badan gak yg sakit...silap haribulan, tanpa kita tahu...dia ada simpan spare-tyre...tu sebab duit habisss memanja ...

agreed... hahaha...

Originally posted by ajinomotonosuga at 10-10-2007 07:46 AM

dukung jek wat per..dukung pi jual kat cina..depa makan bewak per..

aku kecik2 suke tenguk jiran aku..kekadang tupai, kekadang ular , kekadang bewak..dia skinned menatang tu..paku kat poko ...

ler pak aji... u nie betul2 observant ..
yg biawak seekor nak didukung nie bahaya sket.. nak jual boleh tapi kena jadi gigolo la eiks

pak aji.. kat tempat eva ada musim2 tertentu spt musim buah..
time musim buah.. ada a group of guys la eiks bawak senapang keliling kampong. time tu la haru sbb org bawak gun utk menembak.. bukan tembak org yg tunggu durian luruh tapi tembak tupai, burung atau ular kat pokok langsat dan jambu.. tu musim buah..

musim hujan pulak lain... time tu la org rajin berendam dlm huge ditch. ingatkan sesaja nak berendam sbb nak main air longkang ketika hujan.. tapi nak tangkap kura2 dan katak...

sabo je la..
semua jual kat chinese dan dorang memang suka makan benda2 nie

Originally posted by yen_mamayen at 9-10-2007 08:42 AM
tu yg menyampah lelaki cenggini nih.... dgn orang lain kemain berlagak kaya.... tabur wang sana sini.... tapi dgn anak bini kemut amat...

kekekkeke..mamayen..

ariys slalu cakap, kalau la ada laki yg menyusahkan anak bini ni,
baik la dia mati cepat..hahahahhaha

buat list sapa patut bayar apa ... eloknyer time gaji amik kad suami tuh n urus semua bayaran bg pihak dia ... i believe that women r better in financial management instead of men ... then spend the rest utk belanja 2 minggu pertama ... yg gaji isteri spend utk 2 minggu seterusnya ...

but seeloknyer u sit down with him n talk ... kalau dia still wat tak endah u just go with ur own life n ur own money .. ur salary is totally urs ... bulih tolong cover utk belanja dapur dll but berpada

buat list sapa patut bayar apa ... eloknyer time gaji amik kad suami tuh n urus semua bayaran bg pihak dia ... i believe that women r better in financial management instead of men ... then spend the rest utk belanja 2 minggu pertama ... yg gaji isteri spend utk 2 minggu seterusnya ...

but seeloknyer u sit down with him n talk ... kalau dia still wat tak endah u just go with ur own life n ur own money .. ur salary is totally urs ... bulih tolong cover utk belanja dapur dll but berpada