CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hird

bismillah 5/6

Reply #19 BikerLady's post

Assalamualaikum bikerlady,

Sy hargai pandangan anda. Tp sedarkah anda apa yg dimaksudkan oleh Baginda Rasulullah S.A.W. yaitu menyampaikan dgn cara bijaksana? Lihatlah cth yg anda sndiri telah lakukan.
Dgn kenyataan dr anda, telah membuatkan sseorg terasa hati & boleh memutuskan siratulrahim. Apakah hukum memutuskan hubungan dgn sengaja @ sebaliknye. Apakah akibatnye jika ssorg terasa hati @ berkecil hati dgn kite? Kite umpama telah berhutang dgn org tersebut. Sanggupkah anda merenang dilautan manusia & jin di padang Mahsyar utk memohon kemaafan? Jadi bermaaf2an lah terutama dibln yg mulai ini selagi ade ruang & kesempatan.
Tolong jgn salah faham dgn statement sy ni. Sy x berniat utk mengajar & menyinggung anda tp hanye memberi pandangan & ingatan utk smua termasuklah diri sy sndiri. Kitekan seagama & menyembah tuhan yg 1. Ayuhlah bersatu utk 1 kesefahaman.
Sekian Maaf dr sy.
Wassalam.

alamaks..lembayung br nk tau lbh byk psl nie...mmm...btw..ade sape2 lg yg blh trgkan...

Originally posted by bads at 8-10-2007 09:13 PM .

Assalamualaikum,

Klau ditakdirkan doa bismillah td memang pernah di ajarkpd 'org2 terdahulu' dr kita mcmana? Sanggup kita mempersendakan ayat @doa yg dtgnye dr Allah S.W.T...

waalaikumussalam...

kalau ditakdirkan.... bererti sesuatu yg belum pasti akan kesahihan dan nas nya. alangkah baik kalo kita beramal dgn sesuatu yg mathur.. yg jelas dan nyata dtgnya dr Allah dan Rasul... bukan dari yg tdk punyai kepstian cuma yg kelihatan menarik utk diikuti krn adanya perkataan ''BASMALLAH'' maka agak rancak utk diamalkan..

maaf di sini kalo In silap... tp, org melayu cepat utk belajar dan pandai dlm sesuatu yg mistik. walhal maha jelas ''alquran itu adalah penawar ...'' sekadar alfatihah, kalo anda demam, sakit kepal.... baca dgn tekun, kusyu' dan penuh raja' kpd Allah, InsyaAllah kan smbuh... buatlah, sbb In selalu melakukannya dan ia sgt mustajab... yakin dgn janji Allah yg maha benar... kalo anda seorg hafiz, lagilah hebat....

In boleh percaya dgn ayat2 di atas jika ia adalah mathur dan nyata diamalkan oleh Rasul dan sahabat...benarlah ilmu itu luas... namun jgn lupa akan pemesongannya.... hati2 dan berwaspada itu lebih baik... krn iblis sering mendatangi mimpi kpd manusia dlm bentuk wali2 dan mengajar ayat2 Allah dan bpesan jgn tinggalkan solat, lalu si pemimpi itu kemudian bleh mjadi bomoh dgn ayat2 yg dibekalkan iblis td... padahal sbelum ini dia bukan pengamal alquran yag baik dan malangnya lagi tajwidnya pun lintang pukang... namun ia telah diajarin dlm mimpi....

ampun maaf dari In... sekadar bdiskusi... maaf zahir bati dan selamat hari raya...

Reply #23 indah1285's post

Salam.
Sy setuju dgn pandangan anda ttg keampuhan ayat dr Al-Quran.

Cuma yg sy x brape stuju ttg cara anda membuat statement berkaitan khasiat dr amalan bimsillah 6 (post dr zerozone). Ia kelihatan spt utk mempermain2kan sesorg & secara x langsung menunjuk2 kebijaksanaan anda. Mungkin anda memang dr golongan intelek tp jgnlah kepandaian kite boleh menjarakkan hubungan sseorg dgn kite. Tengoklah sndiri ape yg dah jd pd hird. Mungkin ade pihak akan berasa puas apabila telah menyakiti hati ssorg.

Perkara berkaitan petunjuk2 ddlam mimpi 2 sy x nk komen, sbb ade kalanye apabila selesai ssorg itu bermunajat dgn bersolat hajat & berdoa, ada ketikanya respond Allah dtg dlm mimpinye. Klau ini bleh dianggap dr syaitan & iblis, sy x tau nk ckp ape. Jd , sy raselah kan, utk mengelak perkara2 ni jadi lebih 'panas', sy akan menganggap smua statement anda betul & tepat. Sy pun dah mula rase x best dlm forum2 mcm ni. Maaf dr sy utk smua forumer dlm forum cari ini.
Sekian. Wassalam.

Reply #24 bads's post

lor.. dh jd salah fhm lak....

apa yg In post kan di atas sana sekadar renungan bersama... punyalah mudah utk kita capai sesuatu hanya dgn basmallah 6/7...? itu bukanlah sesuatu yg kelihatan kebijaksanaan In yg ala2 bodoh neh... semua org berakal dgn mudah memikirkannya, kesan dan akibat, wajar atau patut mengamalkan semua itu dan hasilnya sperti zerozone post...

sedangkan Rasul saw ke medan perang, patah giginya, pedih dgn lukanya, sy ali ra sendiri yg kena panah, utk mcabut dan mhilangkan kesakitan tsebut beliau bsolat dgn penuh kusyu'.. inilah doa dan penghidupan yg penuh dgn kewajaran...

tepulanglah bads... kita di sini berdiskusi sahaja, mahu menrima atau tdk tpulanglah... jgn terlalu sensitif dgn tulisan In... masih ramai forumer lain yg lbh berilmiah dan dpt mengambil sesuatu yg mnfaat dgn tulisan mereka... jgn mrhkan nyamuk, kelambu dibakar...

[fly]Selamat Hari Raya sume![/fly]

[fly] :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: [/fly]

Follow Us

Balas #10 zerozone\ catat

bleh bce tuk laki tak???

kate kalu bce kat pempuan bertambah syg kat kita kalu laki???

sebelum lebih jauh,
selama nih aku tak pernah tau pun yang ada bacaan atau doa dipanggil bismillah enam atau tujuh dan sterusnya.....
minta maaf...saya masih jahil cdalam hal seperti ini...
tapi,boleh kah kalian yang bijak pandai ini explain,apa sebenarnya bismillah 6/7/8?
kenapa dipanggil dengan ayat nih?
adakah bacaaanya hanya menyebut "Bismillah"?
dimana asal usul dan bacaan ini?adakah rasulullah atau para sahabatnya mengamalkan doa bismillah ini?

diharap soalan saya terjawab dan moga2 kita semua mendapat petunjuk dariNya.huwallahualam.

Reply #28 GRINDSAKHTANIC's post

GRIND, boleh baca dari awal thread, GRIND akan dapat jawapan pada persoalan tu.

tajuk ni mcm dah panas gile... ;p

pepun.... aku mmg tak tau wujudnye bismillah 5 ke 6 ke 7 ke...

yg penting, aku tau, bila kita doa n yakin pada allah, allah dengar (x kesahla doa baca ayat apa pun.. bismillah 6 ke baca quran ke apa ke).

ni x... dah jadi gaduh pulak.

aku pun baru tau ada doa2 ni ..

time kaseh ye

Dari pengalaman aku sendiri.. ketika aderberlaku gangguan dalam keluarga aku...( semua nya berlaku dengan izin allah) bile org yang sakit tuh nampak tanda2 gangguan.. abg ipar aku mintak sama bacakan bismillah 6 ( ssebenrnya ikut angkat ganjil ..dibacakan sekali dengan bismillah hirahman nih rahim . maka jadi 7 )

aku pun angkat wuduk..buat solat sunat hajat mintak allah berikan perlindungan dan petunjuk...

selepas aku habis solat hajat tuh.. org yang terkena gangguan tuh.. tgh berbaring di atas sejadah kerana kepenatan dalma usaha menunaikan solat...lepas tu aku pun duduk ditepi dia.. baca surah2 yang berkaitan serta bismillah 7 sebanyak nya.... kemudian makhluk tuh pun bersuara .. "apa ko baca nih.. apa ko baca nih .. aku panas..jgn baca lagi....ko bakar aku..." kemudian die cube tepis buku yang mengandungi bismillah 7 tersebut.. tapi die dalam keadaan lemah...kemudian.. aku nampak org yang sakit tuh muke die kembali agak cerah...biase nyer kalo die terkena gangguan je muka die akan suram

so aku kluar dulu.. hantar anak and isteri aku balik ke rumah dulu...risua plak terkait dgn derang

selepas aku balik dari hantar...aku ngadap balik org yang sakit.. nampak semakin kurang..aku pun duduk agak jauh sikit dari pesakit tuh...sambil aku selak kitab tuh dan baca surah dan ayat bagi org yang terkena gangguan...org yang sakit tu tukar posisi.. dari baring kepada duduk...

oklah tuh dah mampu duduk... aku pun ambil tuh baca dalam hati bismillah 7 ....tiba2....

Balas #33 zacko_inc\ catat

tiba2...?
org tu nyanyi, "siapa bilang gadis melayu x menawan, x menarik hati untuk aku rasukkk"

tu ke?

Sambungan...

ok la aku ingatkan pesakit tuh... nak rehat kan badan penat berbaring...angkatnyer sejadah ....dia hayun sejadah baling ke muke aku...terkejut kejap...apelagi yang lain semua bgn sekali la... masa die baling tuh...dia kate " jgn baca lagi la aku panas.. ko bakar aku" .. aku pun jawab... sapa suruh ko duduk sini.. kenapa plak aku tak bley baca ayat2 nih pasal ko terbakar...kalo ko nak terus terbakar silekan...abg ipar aku pun amikkan air yang dibacakan surah yassin.. sapu kan muke pesakit...

selepas beberap minit baru la keadaan semakin lega...namun begitu.. kami terpkasa juga menghadapi situasi begini selama beberapa bulan...kalo ikut jangka masa...dari hari raya tahun 2007 kami teruk kena masalah ini sampai la ke puasa tahun ini.. namun begitu... sekarang keadaan jauh lebih baik...alhamudlillah...

p/s kalo bebetul niat nak berubat.. make sure tukang ubat tuh menggunakan sepenuhnya cara perubatan islam... bukan mempergunakan islam....sebab kalo yang mintak siapkan barang kain la bunga la.. lupekan je la... sebab seorang ustaz ader kate .. kalo yang guna kan jin kurang nya paling lama 40 hari.. sebba perjanjian antara jin dgn jin

Please lah, jangan nak mengada-adakan suatu yang tidak ada dalam ajaran Islam. U rosakkan lagi ajaran islam dengan bidaah2 yang sekarang ni masih lagi banyak diamalkan oleh orang Melayu.
BikerLady Post at 9-10-2007 16:49

salam....

jgn anggap semua perkara mcm ni bidaah... kalu mcm tu KITAB AL-QURAN tu pn kira bidaah jgk ler... sbbnya yg diturunkan kepada Rasulullah adalah ayat2 al-quran bukan kitab al-quran... selepas Rasulullah wafat baru dikumpulkan dn dibukukn (dijadikn kitab Al-Quran)...

Wassalam...

interesting...pembukuan kitab alquran kata ust ceramah last week ada lah bidaah wajib...bukan hasanah lagi ....

kitab mana ada ayat bismillah 5/6/7 ni nak gak tengok2...

saya ada buku perubatan harun din tu ada 2 jilid kan...

26# kroit92

selamat hari raya haji kau bukan tengah ambil spm ke buat apa merayap kat thread2 ni..pi belajark lah..

klau tk silap pernah baca buku Dato' Dr Haron Din, Bismillah 5 tu baik sebagai pendinding diri... Agar segala sihir atau amalan jahat yg org nk tuju pd kita x mnjadi.. Allahualam..

39# pu3hanglipo

baru kejap ni seorang perawat datang tlg rawat anak saya..dia pun baca bismillah 5 tu tiga kali..saya tanya dia tentang bismillah 5 ni katanya elok sbg usaha utk mendiding diri dari santau or makhluk lain...wallahualam